2018-11-21   09:58:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  23 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre 
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rikke Svejgård Nielsen  1997  West Swim Esbjerg    35.16  1:13.80  1:53.54    2:32.36  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Anne-Kirstine Knudsen  1997  Vildbjerg Svømmeklub    36.35  1:15.40  1:55.89    2:35.26  0-12 Aldersgruppe Rekord 
Anne V Mikkelsen  1997  Struer Svømmeklub    36.93  1:18.24  2:01.67    2:42.86   
Cecilia Hansen  1997  Herning Svømmeklub    37.24  1:19.58  2:02.82    2:44.08   
Sofie Burgaard  1997  Odense Svømme Klub    39.55  1:22.53  2:07.12    2:48.93   
Lea Moesgaard  1998  Herning Svømmeklub    39.69  1:25.24  2:08.79    2:49.64   
Ida Schwertfeger  1997  O.S.L.F.    39.23  1:23.95  2:10.00    2:51.22   
Helena Midjord Vangsy  1997  Rønne Svømme Klub    40.68  1:27.43  2:15.38    2:58.18   
Christina Gormsen  1997  Silkeborg Svømmeklub    41.80  1:28.42  2:15.85    3:01.12   
10  Emma Sørensen  1997  Herning Svømmeklub    41.89  1:48.60  2:20.04    3:05.61   
11  Stinne Sørensen  1999  Herning Svømmeklub    42.61  1:31.80  2:21.43    3:07.08   
12  Marie Eske  1999  Randers GF Neptun    47.09  1:39.20  2:32.07    3:20.10   
13  Emilie Aagaard  1997  Silkeborg Svømmeklub    45.65  1:39.39  2:32.00    3:21.59   
14  Emma Rohde  1997  Herning Svømmeklub    43.08  1:38.37  2:33.92    3:27.92   
15  Klaudia W. Mogensen  2000  Silkeborg Svømmeklub    46.23  1:44.37  2:45.75    3:45.78   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år 
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    32.92  1:08.32  1:45.36    2:21.58   
Josefine Møller Jeppesen  1995  Odense Svømme Klub    34.28  1:11.12  1:48.51    2:24.57   
Signe Tolstrup  1995  Silkeborg Svømmeklub    34.63  1:10.89  1:48.14    2:24.96   
Louise Harder  1995  Bov IF    33.68  1:10.56  1:48.96    2:26.62   
Stine Kornbek  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.77  1:13.30  1:52.76    2:32.52   
Maria Madsen  1995  Dragør Svømmeklub    34.63  1:13.57  1:53.89    2:32.65   
Michelle Icka Christensen  1995  Dragør Svømmeklub    34.51  1:13.51  1:53.14    2:33.37   
Kimia Ghias Haddadan  1995  Dragør Svømmeklub    35.48  1:14.57  1:54.68    2:34.58   
Maria Myhre Jespersen  1995  Rønne Svømme Klub    36.63  1:17.13  1:59.06    2:36.79   
10  Stine Brask Jensen  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.97  1:16.04  1:56.62    2:36.91   
11  Katrine M. Johannsen  1996  Silkeborg Svømmeklub    35.80  1:15.66  1:57.61    2:38.32   
12  Emilie Nordfeldt West  1996  Herning Svømmeklub    37.29  1:17.86  2:00.59    2:42.54   
13  Katrine Drest Jørgensen  1995  O.S.L.F.    36.99  1:17.93  2:01.00    2:44.48   
14  Sisse Sørensen  1996  Herning Svømmeklub    37.16  1:18.73  2:01.60    2:45.41   
15  Line Hatting  1996  Struer Svømmeklub    39.07  1:22.31  2:05.32    2:46.28   
16  Marie Voigt Lauridsen  1995  West Swim Esbjerg    37.64  1:21.07  2:05.73    2:49.35   
17  Johanne Kølbæk  1996  Herning Svømmeklub    39.82  1:26.83  2:13.72    2:57.83   
18  Sofie Grønlund  1995  Svømmeklubben Grindsted    37.90  1:22.78  2:11.54    3:00.51   
19  Marlene Eklund Kjær  1996  Svømmeklubben Grindsted    39.26  1:25.72  2:15.87    3:06.38   
20  Emma Hiltmar  1996  Herning Svømmeklub    44.78  1:34.27  2:24.22    3:13.53   
Simone Nicolajsen  1996  O.S.L.F.            DNS   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år 
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ditte Johansen  1994  Rønne Svømme Klub    31.98  1:07.03  1:42.78    2:17.44   
Sarah Harder Bruun  1993  Silkeborg Svømmeklub    32.09  1:07.17  1:43.72    2:19.49   
Camilla Andersen  1993  Herning Svømmeklub    32.88  1:09.41  1:46.62    2:23.58   
Pernille Strømbeck  1994  Svømmeklubben Opnør    34.68  1:13.86  1:52.99    2:31.10   
Mette Rasmussen  1994  Svømmeklubben Grindsted    34.25  1:12.75  1:52.64    2:31.14   
Julie Green  1994  Svømmeklubben Opnør    35.22  1:13.46  1:54.15    2:35.13   
Runa Dalby  1993  Silkeborg Svømmeklub    36.13  1:18.38  1:59.27    2:40.22   
Nanna N. Nielsen  1993  Silkeborg Svømmeklub    36.49  1:17.96  2:01.19    2:42.14   
Helene Hauschultz  1993  Dragør Svømmeklub    35.46  1:17.83  2:00.31    2:42.95   
10  Louise Ring Hansen  1994  Randers GF Neptun    37.57  1:20.27  2:03.44    2:43.09   
11  Amalie Klitgaard  1994  Silkeborg Svømmeklub    37.91  1:22.05  2:07.83    2:54.84   
Cecilia Jespersen  1993  Herning Svømmeklub            DNF   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 år og ældre 
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laura Jacobsen Barlo  1992  Swim Team Esbjerg    33.20  1:09.07  1:46.42    2:23.03   
Nanna Lunding  1991  Herning Svømmeklub    34.49  1:11.22  1:47.84    2:23.25   
Henriette Ahrenkiel  1991  Svømmeklubben Opnør    35.92  1:14.56  1:54.95    2:34.36   
Anette Schütt  1989  Bov IF    34.84  1:14.26  1:56.06    2:37.28   
Heidi Hollænder  1991  Svømmeklubben Grindsted    37.17  1:18.47  2:00.99    2:41.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  23 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark