Resultat för Ikäkausimestaruusuinnit (50 m)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Ikäkausimestaruusuinnit 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
17 kesäkuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
11:06 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 kesäkuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
503 |
33.04 |
1:08.24 |
1:44.25 |
|
2:20.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Akseli Hakala |
2003 |
|
472 |
33.13 |
1:09.66 |
1:47.53 |
|
2:23.67 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
462 |
32.24 |
1:07.98 |
1:46.08 |
|
2:24.69 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
429 |
34.09 |
1:11.16 |
1:50.11 |
|
2:28.31 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niko Matela |
2003 |
|
407 |
36.50 |
1:15.24 |
1:54.02 |
|
2:30.96 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
405 |
33.53 |
1:11.08 |
1:51.80 |
|
2:31.23 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lassi Haimi |
2003 |
|
396 |
34.03 |
1:11.93 |
1:52.45 |
|
2:32.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pauli Salonen |
2003 |
|
379 |
35.70 |
1:15.05 |
1:55.81 |
|
2:34.63 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Uusikumpu |
2003 |
|
374 |
35.67 |
1:15.35 |
1:56.29 |
|
2:35.26 |
|
|
Simmis Wanda |
2:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
371 |
37.03 |
1:17.46 |
1:58.24 |
|
2:35.63 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
365 |
35.53 |
1:15.28 |
1:56.62 |
|
2:36.50 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
361 |
35.49 |
1:15.07 |
1:56.48 |
|
2:37.11 |
|
|
Uinti Tampere |
2:39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aki Hakkarainen |
2003 |
|
358 |
34.89 |
1:14.24 |
1:56.34 |
|
2:37.52 |
|
|
Simmis Wanda |
2:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alexander Huhtala |
2003 |
|
348 |
36.79 |
1:16.81 |
1:58.64 |
|
2:39.08 |
|
|
Cetus Espoo |
2:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Oksakari |
2003 |
|
348 |
36.63 |
1:16.70 |
1:59.34 |
|
2:39.11 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
533 |
32.51 |
1:08.28 |
1:44.23 |
|
2:18.00 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
509 |
31.12 |
1:06.42 |
1:43.59 |
|
2:20.12 |
|
|
Vanders |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
508 |
33.33 |
1:09.24 |
1:45.60 |
|
2:20.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
502 |
31.39 |
1:06.95 |
1:44.43 |
|
2:20.79 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
501 |
33.75 |
1:10.27 |
1:46.90 |
|
2:20.88 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
483 |
33.11 |
1:09.29 |
1:46.70 |
|
2:22.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Akseli Kontiainen |
2002 |
|
476 |
32.61 |
1:09.67 |
1:47.32 |
|
2:23.28 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veikka Saren |
2002 |
|
432 |
34.70 |
1:12.01 |
1:50.01 |
|
2:28.04 |
|
|
Someron Esa |
2:25.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
407 |
35.39 |
1:14.30 |
1:53.06 |
|
2:31.02 |
|
|
Uinti Tampere |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskar Voiko |
2002 |
|
406 |
34.24 |
1:12.81 |
1:53.04 |
|
2:31.07 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
401 |
33.50 |
1:11.20 |
1:51.51 |
|
2:31.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Roope Tsutsunen |
2002 |
|
387 |
35.78 |
1:14.91 |
1:54.57 |
|
2:33.57 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Samu Petteri Kallio |
2002 |
|
384 |
34.20 |
1:12.48 |
1:52.98 |
|
2:33.92 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Robin Söderholm |
2002 |
|
366 |
36.19 |
1:15.86 |
1:57.65 |
|
2:36.35 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mikael Virtanen |
2002 |
|
327 |
37.14 |
1:17.77 |
2:00.16 |
|
2:42.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m SU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roni Kallström |
2001 |
|
628 |
31.73 |
1:04.10 |
1:36.90 |
|
2:10.68 |
|
|
Cetus Espoo |
2:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
552 |
32.54 |
1:07.06 |
1:41.63 |
|
2:16.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Perttu Somero |
2001 |
|
512 |
32.05 |
1:07.23 |
1:44.33 |
|
2:19.82 |
|
|
Lahden Kaleva |
2:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Claes Fjellström |
2001 |
|
501 |
32.56 |
1:07.87 |
1:44.79 |
|
2:20.85 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Isak Gramén |
2001 |
|
487 |
32.63 |
1:07.87 |
1:45.08 |
|
2:22.17 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
483 |
33.44 |
1:08.86 |
1:45.57 |
|
2:22.60 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Teemu Annala |
2001 |
|
481 |
32.62 |
1:08.55 |
1:45.83 |
|
2:22.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
468 |
33.12 |
1:09.55 |
1:46.91 |
|
2:24.08 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jiri Järvinen |
2001 |
|
464 |
32.58 |
1:09.02 |
1:47.26 |
|
2:24.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
427 |
33.26 |
1:10.03 |
1:49.25 |
|
2:28.55 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
423 |
34.60 |
1:13.40 |
1:52.64 |
|
2:29.08 |
|
|
Haapajärven Kiilat |
2:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Perttu Mikkola |
2001 |
|
410 |
33.52 |
1:10.91 |
1:50.57 |
|
2:30.60 |
|
|
Nokian Pyry |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Nevalainen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
17 kesäkuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
11:06 |
|