2017-11-21   00:07:27
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Ňrgang

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 1, 50m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    552          37.58   
  SvÝmmeklubben S 68  37.63                 
Fenja Romanski  2005    505          38.70   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  43.13                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    504          38.73   
  Frem Odense  40.72                 
Amanda Busk Olesen  2005    503          38.75   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.11                 
Mette Marie H. Petersen  2005    482          39.31   
  Silkeborg SvÝmmeklub  40.88                 
Ida Hovmark  2005    479          39.38   
  Thisted SvÝmmeklub  40.28                 
Kristine Vestergaard  2005    469          39.67   
  BrÝnderslev SK08  41.54                 
Ellen Jensen  2005    453          40.12   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  41.28                 
Agnete Habermann  2005    434          40.72   
  H2Odense  39.77                 
10  Tilde SÝe Bach  2005    430          40.83   
  Thisted SvÝmmeklub  43.62                 
11  Malou Sejr  2005    420          41.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  42.95                 
12  Mathilde Bager  2005    404          41.68   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
13  Emma Phaff Steen  2005    397          41.92   
  Vejle SvÝmmeklub  43.48                 
14  Weronika L. BjÝrn  2005    379          42.58   
  Ikast SvÝmmeklub  45.21                 
15  Nicoline Kornum-Svensson  2005    375          42.73   
  Kolding SK  45.08                 
16  Jazmin Jensen  2005    372          42.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  47.94                 
17  Maja Fjordside Jensen  2005    370          42.92   
  Holstebro SvÝmme Club  44.72                 
18  Anna RÝnn  2005    368          42.99   
  Ringe SvÝmme Klub                   
19  Annabella Marie Lauritzen  2005    366          43.08   
  Silkeborg SvÝmmeklub  47.38                 
20  Marie Jensen  2005    358          43.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  43.08                 
21  Ester Lauritsen  2005    353          43.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub  51.06                 
22  Isabell Rothgordt  2005    342          44.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  44.54                 
22  Louise Lie Thisted  2005    342          44.05   
  Aalborg SvÝmmeklub  46.63                 
24  Emilie Moberg  2005    341          44.10   
  Vejle SvÝmmeklub  47.04                 
25  Louise Sunesen  2005    337          44.28   
  Viborg SvÝmme Klub  45.19                 
26  Nikoline Kaae  2005    334          44.40   
  Frem Odense  44.81                 
27  Cirkeline Ly Kellberg  2005    326          44.76   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  45.94                 
28  Laura S. Olesen  2005    326          44.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  47.93                 
29  Maja Friis  2005    326          44.79   
  Silkeborg SvÝmmeklub  47.29                 
30  Laura Vedel Larsen  2005    323          44.90   
  Swim Team Neptun  46.71                 
31  Camilla NÝrgaard Frost  2005    319          45.10   
  Aalborg SvÝmmeklub  47.02                 
32  Karla Kristensen  2005    314          45.35   
  Kolding SK  46.67                 
33  Ida Emilie Hindberg  2005    303          45.86   
  Hornslet SvÝmmeklub  48.90                 
33  Thea Sofie Holm Petersen  2005    303          45.86   
  Horsens SvÝmmeklub  50.40                 
35  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    301          45.99   
  Aalborg SvÝmmeklub  53.40                 
35  Maja Stamholt  2005    301          45.99   
  Haderslev SvÝmme Klub  47.42                 
37  Sofie Bjerre  2005    288          46.66   
  Holstebro SvÝmme Club  50.57                 
38  Laura Frost Rainer  2005    277          47.24   
  Vejle SvÝmmeklub  48.55                 
39  Anna Varming  2005    276          47.31   
  Viborg SvÝmme Klub  49.45                 
40  Elisabeth Vingborg  2005    274          47.43   
  Viborg SvÝmme Klub  47.32                 
41  Mille Broholm Brixen  2005    270          47.67   
  Holstebro SvÝmme Club                   
42  Amalie Tolderlund  2005    267          47.82   
  Silkeborg SvÝmmeklub  51.76                 
43  Julie Kann  2005    238          49.72   
  Kolding SK  53.25                 
Anna Ryet  2005              DSQ  Tyvstart 
  Ringe SvÝmme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:45 
 
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 2, 50m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    525          34.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.05                 
Mads Peter Hansen  2004    478          35.22   
  Viborg SvÝmme Klub  37.96                 
Mads Mikkelsen  2004    452          35.87   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  36.81                 
Jonas Lykke Sandison  2004    441          36.17   
  Nyborg SvÝmmeklub  36.88                 
Mads Juul Henriksen  2004    432          36.43   
  H2Odense  36.92                 
Sander MÝller JŁrgensen  2004    421          36.74   
  Odder SvÝmmeklub  36.43                 
Viktor Lei Lamberg  2004    407          37.15   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  36.98                 
Mads Iversen  2004    393          37.59   
  Vejle SvÝmmeklub  38.12                 
Rasmus HŚkonsson  2004    392          37.60   
  Ikast SvÝmmeklub  38.34                 
10  Linus Folke Jensen  2004    392          37.62   
  Agfs SvÝmmeafdeling  39.38                 
11  Christian Landtved  2004    372          38.27   
  Ringe SvÝmme Klub  38.49                 
12  Joost Rijkhoff  2004    367          38.45   
  Aalborg SvÝmmeklub  39.11                 
13  Andreas Torp  2004    358          38.75   
  SvÝmmeklubben Nord  39.06                 
14  Lucas Rosenborg  2004    357          38.80   
  Lyseng IF  40.03                 
14  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    357          38.80   
  Vejle SvÝmmeklub  38.94                 
16  SÝren Have  2004    345          39.24   
  Agfs SvÝmmeafdeling  40.56                 
17  Asgar Knakkergaard  2004    339          39.47   
  Aalborg SvÝmmeklub  39.42                 
18  Christoffer R.s. Pedersen  2004    336          39.58   
  H2Odense  40.70                 
19  Anders Mose  2004    325          40.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  39.93                 
20  Anton Poulsen  2004    305          40.90   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  43.63                 
21  Asger Mathiasen  2004    303          41.00   
  Thisted SvÝmmeklub  45.96                 
21  Lars Riisgaard-Jensen  2004    303          41.00   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  43.39                 
23  Lukas Hedegaard  2004    295          41.34   
  Viborg SvÝmme Klub  42.45                 
24  Sebastian Jacobsen  2004    294          41.39   
  Aalborg SvÝmmeklub  44.22                 
25  Andreas Weis KallesÝe  2004    294          41.41   
  Viborg SvÝmme Klub  42.96                 
26  Kasper Henriksen  2004    290          41.58   
  Viborg SvÝmme Klub  42.77                 
27  Casper Johannesen  2004    289          41.64   
  Aalborg SvÝmmeklub  45.81                 
28  Tobias Nielsen  2004    287          41.73   
  Odder SvÝmmeklub  42.35                 
29  Ciano Kristensen  2004    282          41.95   
  Lyseng IF  44.93                 
30  Lasse Thulstrup  2004    281          42.00   
  Kolding SK  43.98                 
31  Gustav Hansen  2004    280          42.08   
  Thisted SvÝmmeklub  44.48                 
32  Christopher V. Nielsen  2004    278          42.19   
  Kolding SK  46.36                 
33  Mathias H. Johannesen  2004    263          42.98   
  Horsens SvÝmmeklub  45.25                 
34  Jonathan Nejmann  2004    254          43.48   
  Munkebo SvÝmme- og Kondiklub  51.14                 
35  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004    251          43.63   
  Durup IF  42.06                 
36  Kasper Hansen  2004    237          44.49   
  Silkeborg SvÝmmeklub  46.04                 
37  Oscar Pedersen  2004    231          44.86   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  47.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:45 
 
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 3, 200m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Annika Hausgaard Godt  2003    784  37.97  1:18.35  1:58.99    2:39.29   
  Holstebro SvÝmme Club  2:44.09                 
                     
Laura Fogh  2003    767  36.72  1:17.48  1:58.40    2:40.48   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  2:37.71                 
                     
Sofie Theophil Petersen  2003    732  37.13  1:17.48  1:59.74    2:42.97   
  Vejle SvÝmmeklub  2:50.80                 
                     
Louise SjÝrup Jensen  2003    724  37.58  1:18.60  2:00.49    2:43.58   
  Vejle SvÝmmeklub  2:44.03                 
                     
Michelle Kramer Andersen  2003    715  36.88  1:18.67  2:01.39    2:44.26   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:46.29                 
                     
Rebecca E. Jakobsen  2003    704  38.87  1:21.70  2:03.59    2:45.06   
  Viborg SvÝmme Klub  2:52.05                 
                     
Emilie Egerup  2003    672  39.03  1:22.44  2:05.83    2:47.65   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:52.41                 
                     
Karoline Lagoni  2003    642  37.69  1:21.12  2:05.95    2:50.24   
  Horsens SvÝmmeklub  2:52.78                 
                     
Johanne A Andersson  2003    642  38.92  1:22.22  2:06.11    2:50.28   
  Frem Odense  2:51.50                 
                     
10  Ida S Olesen  2003    634  38.57  1:21.57  2:05.95    2:50.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:51.54                 
                     
11  Mia Borgensgaard  2003    615  38.21  1:22.53  2:07.02    2:52.70   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:56.53                 
                     
12  Emma Stecher  2003    614  38.34  1:21.51  2:06.86    2:52.77   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:02.24                 
                     
13  Caroline Broholm  2003    611  38.00  1:22.17  2:08.02    2:53.07   
  Ringe SvÝmme Klub  2:54.55                 
                     
14  Anna Bull Kramer  2003    596  38.08  1:22.37  2:07.75    2:54.50   
  Horsens SvÝmmeklub  2:54.90                 
                     
15  Naya HÝgholt Sejr  2003    591  39.17  1:23.32  2:09.06    2:55.00   
  Agfs SvÝmmeafdeling  6:02.82                 
                     
16  Lśrke HÝgsted  2003    585  40.14  1:24.32  2:09.18    2:55.58   
  SvÝmmeklubben S 68  3:02.02                 
                     
17  Mille Trier Pedersen  2003    569  41.07  1:25.66  2:11.18    2:57.19   
  Vejle SvÝmmeklub  3:05.33                 
                     
18  Ella Christiansen  2003    552  41.75  1:26.20  2:12.09    2:59.01   
  Vejle SvÝmmeklub  3:02.27                 
                     
19  Line Lyskjśr  2003    551  39.88  1:25.46  2:12.49    2:59.12   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:03.53                 
                     
20  Alberte Skov Forsberg  2003    545  41.94  1:27.81  2:13.78    2:59.78   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  2:58.76                 
                     
21  Selma Pruzljanin  2003    539  42.76  1:28.71  2:14.71    3:00.49   
  Thisted SvÝmmeklub  3:20.10                 
                     
22  Nikoline V Gallop  2003    538  42.05  1:28.33  2:14.60    3:00.53   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
23  Thea Holm Thomsen  2003    535  40.45  1:26.87  2:14.42    3:00.95   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
24  Cecilie Christiansen  2003    532  41.54  1:27.35  2:14.09    3:01.21   
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
25  Freja Romanski  2003    526  40.64  1:26.79  2:14.22    3:01.96   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  3:02.30                 
                     
26  Matilde Iversen  2003    522  41.75  1:28.27  2:15.33    3:02.40   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:02.13                 
                     
27  Emilie Johanna BŁlow  2003    517  42.27  1:28.60  2:16.16    3:02.93   
  Vejle SvÝmmeklub  3:01.46                 
                     
28  Karoline L. Kristensen  2003    515  41.25  1:28.35  2:14.95    3:03.25   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:07.30                 
                     
29  Christine Krogh  2003    512  41.48  1:28.19  2:15.27    3:03.56   
  H2Odense  2:57.11                 
                     
30  Emilie Wolf SÝrensen  2003    511  42.76  1:29.63  2:16.95    3:03.73   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
31  Sofie Bach Nielsen  2003    509  42.33  1:29.74  2:17.21    3:03.89   
  Horsens SvÝmmeklub  3:07.65                 
                     
32  Sarah Bundgaard  2003    508  40.65  1:27.38  2:15.69    3:04.07   
  Viborg SvÝmme Klub  2:57.39                 
                     
33  Signe Thomsen  2003    503  41.26  1:28.36  2:16.54    3:04.69   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  3:08.61                 
                     
34  Ea Pakula Jepsen  2003    496  41.96  1:28.76  2:17.18    3:05.53   
  Vejle SvÝmmeklub  3:13.97                 
                     
35  Marie Egeskjold Bruun  2003    490  41.72  1:29.14  2:17.76    3:06.32   
  Vejle SvÝmmeklub  3:04.15                 
                     
36  Anne Dybro Nielsen  2003    465  42.91  1:31.19  2:20.84    3:09.48   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
37  Camilla Angaard Nielsen  2003    456  44.58  1:33.66  2:22.43    3:10.76   
  Odder SvÝmmeklub  4:12.18                 
                     
38  Camilla Kjśr  2003    456  44.19  1:33.80  2:22.68    3:10.78   
  Thisted SvÝmmeklub  3:16.89                 
                     
39  Mathilde Wisborg Fog  2003    447  43.46  1:31.60  2:21.98    3:12.08   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  3:13.59                 
                     
40  Alberte Hedevang Petersen  2003    443      2:37.82    3:12.64   
  Haderslev SvÝmme Klub  3:22.43                 
                     
41  Nikoline Andersen  2003    443  45.88  1:35.03  2:23.97    3:12.69   
  H2Odense  3:25.13                 
                     
42  Josefine Heuer  2003    435  44.62  1:33.93  2:23.47    3:13.87   
  Viborg SvÝmme Klub  3:19.92                 
                     
43  Camilla Tommerup SÝrensen  2003    427  43.97  1:32.73  2:24.57    3:15.02   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  3:12.54                 
                     
44  Alberte Ehrenreich-Birn  2003    415  43.59  1:32.75  2:24.24    3:16.92   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
45  Selma Lindberg  2003    401  45.66  1:36.04  2:27.86    3:19.10   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:13.08                 
                     
46  Clarissa Marie Lauritzen  2003    363  46.84  1:39.93  2:33.22    3:25.88   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:35.55                 
                     
Emma Fjordside Jensen  2003                Akut syg 
  Holstebro SvÝmme Club  3:26.56                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:45 
 
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 4, 200m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav FlÝche Fuglsang  2002    736  33.38  1:10.60  1:48.39    2:25.60   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:26.83                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    694  34.03  1:11.71  1:49.73    2:28.45   
  Ikast SvÝmmeklub  2:29.96                 
                     
Filip CederstrÝm  2002    684  33.57  1:11.74  1:50.89    2:29.22   
  Holstebro SvÝmme Club  2:27.75                 
                     
Simon Perzynski  2002    626  34.90  1:14.46  1:54.27    2:33.68   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  2:32.61                 
                     
Anton Leth  2002    594  35.35  1:16.24  1:56.23    2:36.40   
  Vejle SvÝmmeklub  2:38.92                 
                     
Oskar Allerslev  2002    583  35.67  1:16.42  1:56.47    2:37.36   
  Holstebro SvÝmme Club  2:38.50                 
                     
Oliver NÝrgaard Frost  2002    576  36.88  1:17.23  1:57.66    2:37.96   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:45.58                 
                     
Mathias Lund Hansen  2002    570  36.02  1:16.68  1:57.65    2:38.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:38.90                 
                     
Esben F. Buchwaldt  2002    561  36.05  1:17.38  1:59.26    2:39.41   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:37.60                 
                     
10  Nikolaj Petlin Kock  2002    559  35.62  1:15.64  1:57.49    2:39.57   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:39.81                 
                     
11  Christian Ottosen  2002    549  36.87  1:17.63  1:58.78    2:40.50   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:55.16                 
                     
12  Jacob Christensen  2002    532  36.83  1:19.15  2:01.78    2:42.25   
  Vejle SvÝmmeklub  2:39.54                 
                     
13  Elias HanghÝj Jonsson  2002    510  36.74  1:19.54  2:03.00    2:44.48   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
14  Anders Bredal Storgaard  2002    508  36.60  1:19.65  2:03.47    2:44.72   
  Svendborg SvÝmme Klub  2:51.09                 
                     
15  Wilfred Hove Lasthein  2002    502  36.78  1:19.33  2:02.62    2:45.37   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:50.24                 
                     
16  Casper Brinch  2002    499  37.08  1:19.97  2:02.52    2:45.69   
  Vejle SvÝmmeklub  2:42.61                 
                     
17  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    495  35.51  1:16.49  2:00.17    2:46.15   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
18  Magnus Dolleris Schroll  2002    494  37.22  1:19.81  2:03.43    2:46.25   
  H2Odense  2:58.71                 
                     
19  Philip Andersen Ravn  2002    491  38.02  1:20.70  2:03.48    2:46.63   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  3:01.37                 
                     
20  Mads Kloster  2002    488  38.52  1:21.24  2:04.15    2:46.93   
  Thisted SvÝmmeklub                   
                     
21  Andreas Kronborg  2002    480  36.67  1:19.04  2:02.52    2:47.87   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
22  William Vig Stśrmose  2002    464  37.67  1:20.91  2:05.20    2:49.80   
  Frem Odense                   
                     
23  Oliver L Nelander  2002    461  38.85  1:22.22  2:05.74    2:50.14   
  Ikast SvÝmmeklub  2:53.35                 
                     
24  Patrick Zakaryan Olsen  2002    458  37.40  1:20.88  2:06.09    2:50.48   
  Horsens SvÝmmeklub  2:49.40                 
                     
25  Benjamin Friis  2002    457  39.46  1:22.78  2:07.67    2:50.69   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:54.94                 
                     
26  Mikkel Riis  2002    455  37.75  1:21.13  2:05.98    2:50.91   
  Viborg SvÝmme Klub  2:57.38                 
                     
27  Mads Lund  2002    452  36.76  1:20.15  2:05.81    2:51.24   
  Holstebro SvÝmme Club  2:56.76                 
                     
28  Ruben NÝrgaard  2002    452  39.26  1:22.34  2:07.15    2:51.30   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:00.54                 
                     
29  Andreas Blaaberg  2002    434  38.24  1:22.03  2:07.55    2:53.58   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
30  Thor G. Nedergaard  2002    421  38.45  1:23.56  2:10.37    2:55.42   
  Odder SvÝmmeklub  4:35.48                 
                     
31  Julius Henriksen  2002    420  38.02  1:23.59  2:10.54    2:55.49   
  Holstebro SvÝmme Club  2:57.52                 
                     
32  Mikkel Podiss Petersen  2002    413  40.73  1:26.48  2:12.17    2:56.55   
  Frem Odense                   
                     
33  Tobias BostrŲm  2002    405  37.75  1:23.38  2:11.51    2:57.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:59.00                 
                     
34  Johan Siksne Kaalund  2002    390  40.02  1:26.50  2:13.73    2:59.94   
  H2Odense  3:11.87                 
                     
35  Daniel Gallacher  2002    377  39.49  1:26.03  2:13.86    3:01.91   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
36  Vilhelm Damm Thorsell  2002    366  41.02  1:28.48  2:16.61    3:03.66   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
37  Sofus Bolwig Balladone  2002    357  42.59  1:29.83  2:17.42    3:05.22   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
Anders Nedergaard Jensen  2002              DSQ  1 hŚnd i vend. v/100 
  Holstebro SvÝmme Club                   
                     
AsbjÝrn Guldager  2002              DSQ  ej samt berÝr. v100m 
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:45 
 
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  08:45   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 5, 100m BrystsvÝmning Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Bebe Hansen  2004    729  36.16        1:15.35   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:16.17                 
                     
Nele Schulze  2004    685  36.28        1:16.93   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:18.45                 
                     
Elma Gabela  2004    637  36.98        1:18.79   
  Kolding SK  1:20.02                 
                     
Cathrine Birkebśk  2004    624  37.61        1:19.35   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:21.81                 
                     
Nicoline Dyrman  2004    618  37.01        1:19.59   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:21.85                 
                     
Dicte Skov Forsberg  2004    613  38.12        1:19.80   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:21.48                 
                     
Cille Christensen  2004    587  38.51        1:20.99   
  Kolding SK  1:24.32                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    579  38.60        1:21.35   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:22.23                 
                     
Sarah Larsen  2004    565  39.11        1:22.00   
  Lyseng IF  1:25.05                 
                     
10  Natalie Da Silva Jensen  2004    564  39.15        1:22.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.44                 
                     
11  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    558  39.08        1:22.36   
  H2Odense  1:22.24                 
                     
12  Kathrine Weide  2004    557  38.83        1:22.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:21.50                 
                     
13  Eva Hjort  2004    553  38.84        1:22.58   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:22.50                 
                     
14  Svava Kj. Gregersen  2004    551  38.97        1:22.70   
  Vejle SvÝmmeklub  1:25.06                 
                     
15  Laura RÝnn Danielsen  2004    540  39.05        1:23.26   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:25.56                 
                     
16  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    538  38.92        1:23.35   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:20.53                 
                     
17  Emilie Podiss Petersen  2004    530  40.05        1:23.76   
  Frem Odense  1:34.83                 
                     
18  Anne Sofie NÝrtoft  2004    527  39.81        1:23.91   
  Kolding SK  1:27.12                 
                     
19  Laura Marie Dige  2004    524  39.99        1:24.10   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:27.16                 
                     
20  SÝs Freund  2004    523  39.46        1:24.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:26.46                 
                     
21  Ane Kirstine Granild  2004    519  39.51        1:24.35   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:25.45                 
                     
22  Emma Kutsko Jensen  2004    511  39.44        1:24.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:26.02                 
                     
23  Christina M. Glargaard  2004    510  39.62        1:24.85   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:25.36                 
                     
24  Kristine Kipper Pedersen  2004    504  40.04        1:25.19   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:29.77                 
                     
25  Anna Toft Petersen  2004    503  40.31        1:25.23   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:24.17                 
                     
26  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    500  39.85        1:25.44   
  Swim Team Neptun  1:29.17                 
                     
27  Agnes Bojsen Jensen  2004    496  41.28        1:25.66   
  Lyseng IF  1:25.88                 
                     
28  Victoria Underbjerg  2004    489  40.28        1:26.08   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:31.44                 
                     
29  Katrine Rasmussen  2004    483  40.08        1:26.40   
  Swim Team Neptun  1:26.27                 
                     
30  Mia Hvarre  2004    461  41.44        1:27.73   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.43                 
                     
31  Maria ōstergaard Nielsen  2004    459  40.59        1:27.87   
  Viborg SvÝmme Klub  1:27.84                 
                     
32  Katrine Bech Poulsen  2004    454  41.17        1:28.18   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:29.86                 
                     
33  Martha Bjerg  2004    450  42.77        1:28.45   
  Lyseng IF  1:31.40                 
                     
34  Clara Skrydstrup  2004    444  41.34        1:28.88   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:36.92                 
                     
35  Mathilde MÝller  2004    438  41.45        1:29.28   
  Swim Team Neptun  1:29.57                 
                     
36  Kaya Yang Eisensee  2004    425  42.34        1:30.18   
  H2Odense  1:31.20                 
                     
37  Kathrine Bech Nielsen  2004    420  42.31        1:30.54   
  Odder SvÝmmeklub  1:30.97                 
                     
38  Freja Friborg  2004    418  41.22        1:30.69   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:32.37                 
                     
39  Sophia Keren-Klaris  2004    416  42.74        1:30.82   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
40  Cecilie Hingebjerg  2004    414  42.60        1:30.95   
  Vejle SvÝmmeklub  1:31.61                 
                     
41  Alberte Kempel Christense  2004    412  43.11        1:31.09   
  Swim Team Neptun                   
                     
42  Ida Juul GrÝnning  2004    409  43.49        1:31.30   
  H2Odense  1:32.75                 
                     
43  Anna Bjerrum MÝller  2004    408  42.31        1:31.38   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:41.99                 
                     
44  Frida Saks Justesen  2004    408  44.19        1:31.40   
  Lyseng IF                   
                     
45  Sia Aagaard  2004    403  42.93        1:31.76   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
46  Josefine Risum JÝrgensen  2004    402  44.01        1:31.88   
  H2Odense  1:36.91                 
                     
47  Feline Flytkjśr Broersma  2004    401  43.99        1:31.92   
  Horsens SvÝmmeklub  1:35.09                 
                     
48  Astrid Marie Hassing  2004    388  44.08        1:32.95   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
49  Lea Kjśr Kristensen  2004    382  44.85        1:33.39   
  Viborg SvÝmme Klub  1:33.26                 
                     
50  Pernille Nedergaard  2004    379  44.67        1:33.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:35.09                 
                     
51  Melanie Petersen  2004    372  44.02        1:34.23   
  Kolding SK  1:36.12                 
                     
52  Karoline Kristensen  2004    372  44.34        1:34.27   
  DeltaSwim  1:43.62                 
                     
53  Clara Matilde Carstensen  2004    370  43.37        1:34.43   
  Horsens SvÝmmeklub  1:35.54                 
                     
54  Josephine Larsen  2004    369  45.16        1:34.50   
  Viborg SvÝmme Klub  1:36.79                 
                     
55  Selma Skipper  2004    364  45.14        1:34.98   
  Viborg SvÝmme Klub  1:35.70                 
                     
56  Maria Mathiesen  2004    362  44.73        1:35.11   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:38.65                 
                     
57  Helga Bak  2004    349  44.51        1:36.24   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:39.83                 
                     
58  Caroline Madsen  2004    317  46.45        1:39.42   
  Horsens SvÝmmeklub  1:47.18                 
                     
Aurelia Pedersen  2004              DSQ  Ekstra flyben v75m 
  H2Odense  1:33.30                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:45 
 
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  09:24   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 6, 100m BrystsvÝmning Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victor Nygaard  2003    667  32.73        1:09.47   
  H2Odense  1:11.21                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    651  33.20        1:10.03   
  Holstebro SvÝmme Club  1:14.26                 
                     
Malthe Elkjśr  2003    572  34.65        1:13.09   
  Vejle SvÝmmeklub  1:12.73                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    519  36.40        1:15.49   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:16.80                 
                     
Christian Kornum  2003    514  35.75        1:15.73   
  SvÝmmeklubben Nord  1:16.21                 
                     
Oliver Fenger  2003    514  35.61        1:15.77   
  Horsens SvÝmmeklub  1:16.27                 
                     
Jonas Kjśr  2003    509  35.82        1:16.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.27                 
                     
Lauritz Baad Ellekjśr  2003    489  36.38        1:17.03   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.60                 
                     
Markus Toft  2003    488  35.95        1:17.09   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:15.51                 
                     
10  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    475  36.46        1:17.75   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:18.19                 
                     
11  Christopher Z. Christense  2003    474  35.93        1:17.83   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:19.85                 
                     
12  Oliver Christensen  2003    472  37.20        1:17.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:22.21                 
                     
13  Mads Stamholt  2003    458  36.85        1:18.73   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:23.64                 
                     
14  Marius Gystad  2003    456  36.97        1:18.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:17.18                 
                     
15  Malik Lodberg Klein  2003    453  37.82        1:18.99   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:21.28                 
                     
16  Christian Johannesen  2003    453  37.03        1:19.01   
  Horsens SvÝmmeklub  1:22.38                 
                     
17  Sune Schaarup  2003    448  37.52        1:19.28   
  Vejle SvÝmmeklub  1:22.64                 
                     
18  Victor Abel Brandi  2003    448  37.19        1:19.32   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:21.42                 
                     
19  Emil Lykke Grann  2003    442  37.65        1:19.64   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:23.24                 
                     
20  Frederik VenÝ Elling  2003    438  37.71        1:19.87   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:19.61                 
                     
21  Jens Riisgaard-Jensen  2003    437  37.93        1:19.96   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:21.06                 
                     
22  Magnus ōstergaard Barslev  2003    431  37.60        1:20.32   
  Aabybro Idrśtsforening  1:27.90                 
                     
23  Daniel ōsterballe  2003    428  38.39        1:20.53   
  Viborg SvÝmme Klub  1:24.40                 
                     
24  Alfred Feldskov  2003    428  37.48        1:20.54   
  Svendborg SvÝmme Klub  1:20.12                 
                     
25  Sander Kudahl Zaccarin  2003    427  37.96        1:20.60   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:23.80                 
                     
26  Simon Degn  2003    426  38.50        1:20.65   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  1:27.91                 
                     
27  Jacob Lyse SÝe  2003    423  38.13        1:20.82   
  Odder SvÝmmeklub  1:21.77                 
                     
28  Alex SÝndergaard  2003    421  38.55        1:20.96   
  Thisted SvÝmmeklub  1:30.01                 
                     
29  Anton Pedersen  2003    417  38.01        1:21.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:23.56                 
                     
29  Daniel Damsbo  2003    417  38.59        1:21.22   
  Vejle SvÝmmeklub  1:27.27                 
                     
31  William Sloth  2003    415  38.95        1:21.32   
  Lyseng IF  1:21.57                 
                     
32  Arthur Rytter Jacobsen  2003    402  38.80        1:22.24   
  Horsens SvÝmmeklub  1:24.47                 
                     
33  Aske Sommerlund Pedersen  2003    401  39.42        1:22.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:21.63                 
                     
34  Thor Brunsgaard  2003    395  38.32        1:22.71   
  Swim Team Neptun                   
                     
35  Niklas HÝjbjerg  2003    386  38.73        1:23.36   
  SvÝmmeklubben S 68  1:23.84                 
                     
36  Nikolai Sander  2003    379  38.95        1:23.86   
  SvÝmmeklubben Nord  1:22.70                 
                     
37  Alexander L. BjÝrn  2003    362  40.16        1:25.15   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
38  Asger Hatting  2003    352  41.19        1:25.92   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:33.69                 
                     
39  Kristian B. Rasmussen  2003    349  40.60        1:26.21   
  SvÝmmeklubben S 68  1:29.24                 
                     
40  Jonas Krammer Knudsen  2003    345  40.71        1:26.48   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.51                 
                     
41  Casper Bang Clausen  2003    344  40.53        1:26.57   
  H2Odense  1:33.37                 
                     
42  Mathias Munch Pedersen  2003    326  41.83        1:28.17   
  H2Odense  1:26.06                 
                     
43  Mathias Knudsen  2003    318  41.79        1:28.89   
  SvÝmmeklubben Nord                   
                     
44  Anders Elsborg  2003    313  42.05        1:29.34   
  Viborg SvÝmme Klub  1:33.41                 
                     
45  Christian Oxenvad  2003    309  42.54        1:29.77   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:32.68                 
                     
46  Mikkel Stilling  2003    300  43.07        1:30.64   
  Thisted SvÝmmeklub  1:30.24                 
                     
47  Viktor NÝrrevang  2003    285  42.53        1:32.13   
  Odder SvÝmmeklub                   
                     
48  Kasper Johnsen  2003    277  44.17        1:33.03   
  Odder SvÝmmeklub  1:48.51                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:24 
 
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  09:25   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla NÝrgaard Frost  2005    519          32.77   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.03                 
Louise Sunesen  2005    517          32.80   
  Viborg SvÝmme Klub  34.30                 
Anna Munk Fuglsang  2005    509          32.98   
  SvÝmmeklubben S 68  34.26                 
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    503          33.10   
  Frem Odense  34.85                 
Ellen Jensen  2005    468          33.91   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  35.63                 
Mette Marie H. Petersen  2005    458          34.17   
  Silkeborg SvÝmmeklub  35.19                 
Louise Lie Thisted  2005    455          34.24   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.90                 
Sofie Bjerre  2005    450          34.35   
  Holstebro SvÝmme Club  37.43                 
Fenja Romanski  2005    449          34.39   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  35.65                 
10  Malou Sejr  2005    444          34.52   
  Agfs SvÝmmeafdeling  34.90                 
11  Cecilie NÝrgaard Frost  2005    433          34.79   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.64                 
12  Jazmin Jensen  2005    414          35.32   
  Aalborg SvÝmmeklub  38.39                 
13  Ida Hovmark  2005    411          35.41   
  Thisted SvÝmmeklub  37.84                 
14  Laura Vedel Larsen  2005    400          35.74   
  Swim Team Neptun  37.08                 
15  Anna Varming  2005    392          35.98   
  Viborg SvÝmme Klub  37.13                 
16  Mathilde Bager  2005    389          36.08   
  Aalborg SvÝmmeklub  37.19                 
17  Mille Broholm Brixen  2005    385          36.18   
  Holstebro SvÝmme Club  38.95                 
17  Nicoline Kornum-Svensson  2005    385          36.18   
  Kolding SK  35.73                 
19  Annabella Marie Lauritzen  2005    378          36.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  36.49                 
20  Emilie Moberg  2005    370          36.67   
  Vejle SvÝmmeklub  38.37                 
21  Karla Kristensen  2005    370          36.69   
  Kolding SK  38.91                 
22  Ester Lauritsen  2005    363          36.91   
  Silkeborg SvÝmmeklub  37.64                 
23  Marie Jensen  2005    349          37.40   
  Esbjerg SvÝmmeklub  38.88                 
24  Agnete Habermann  2005    343          37.61   
  H2Odense  36.23                 
25  Laura S. Olesen  2005    342          37.64   
  Aalborg SvÝmmeklub  39.88                 
26  Maja Stamholt  2005    339          37.77   
  Haderslev SvÝmme Klub  41.93                 
27  Anna Ryet  2005    332          38.02   
  Ringe SvÝmme Klub  43.68                 
28  Isabell Rothgordt  2005    331          38.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  40.73                 
29  Amalie Tolderlund  2005    331          38.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub  38.79                 
30  Weronika L. BjÝrn  2005    326          38.27   
  Ikast SvÝmmeklub  43.01                 
31  Cirkeline Ly Kellberg  2005    323          38.36   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  41.82                 
32  Anna RÝnn  2005    320          38.49   
  Ringe SvÝmme Klub  43.87                 
33  Tilde SÝe Bach  2005    319          38.51   
  Thisted SvÝmmeklub  39.01                 
34  Emma Phaff Steen  2005    318          38.58   
  Vejle SvÝmmeklub  41.71                 
35  Laura Frost Rainer  2005    316          38.65   
  Vejle SvÝmmeklub  39.49                 
36  Julie Kann  2005    309          38.92   
  Kolding SK  41.93                 
37  Kristine Vestergaard  2005    309          38.93   
  BrÝnderslev SK08  42.14                 
38  Nikoline Kaae  2005    294          39.57   
  Frem Odense  37.65                 
39  Ida Emilie Hindberg  2005    285          39.99   
  Hornslet SvÝmmeklub  41.47                 
40  Amanda Busk Olesen  2005    282          40.12   
  Esbjerg SvÝmmeklub  41.14                 
41  Thea Sofie Holm Petersen  2005    279          40.29   
  Horsens SvÝmmeklub  42.61                 
42  Elisabeth Vingborg  2005    277          40.36   
  Viborg SvÝmme Klub  42.36                 
43  Maja Friis  2005    240          42.38   
  Silkeborg SvÝmmeklub  45.60                 
44  Maja Fjordside Jensen  2005    197          45.22   
  Holstebro SvÝmme Club  49.21                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Thisted SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  09:25 
 
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  11:27   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Marius Elsgaard  2004    506          29.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.15                 
Mads Peter Hansen  2004    499          29.84   
  Viborg SvÝmme Klub  29.72                 
Jonas Lykke Sandison  2004    486          30.09   
  Nyborg SvÝmmeklub  30.74                 
Mads Juul Henriksen  2004    480          30.23   
  H2Odense  30.11                 
Christian Landtved  2004    475          30.33   
  Ringe SvÝmme Klub  29.69                 
Lars Riisgaard-Jensen  2004    454          30.78   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  30.70                 
Mads Mikkelsen  2004    415          31.72   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  32.20                 
Mads Iversen  2004    404          32.01   
  Vejle SvÝmmeklub  33.35                 
Viktor Lei Lamberg  2004    387          32.48   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  32.64                 
10  Sander MÝller JŁrgensen  2004    365          33.12   
  Odder SvÝmmeklub  38.43                 
11  Sebastian Jacobsen  2004    364          33.14   
  Aalborg SvÝmmeklub  33.15                 
12  SÝren Have  2004    364          33.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.24                 
13  Joost Rijkhoff  2004    358          33.32   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.58                 
14  Andreas Weis KallesÝe  2004    356          33.39   
  Viborg SvÝmme Klub  34.58                 
15  Linus Folke Jensen  2004    355          33.40   
  Agfs SvÝmmeafdeling  34.19                 
16  Lucas Rosenborg  2004    350          33.57   
  Lyseng IF  35.06                 
17  Casper Johannesen  2004    335          34.06   
  Aalborg SvÝmmeklub  35.97                 
18  Ciano Kristensen  2004    328          34.30   
  Lyseng IF  38.69                 
19  Rasmus HŚkonsson  2004    327          34.35   
  Ikast SvÝmmeklub  35.22                 
20  Asgar Knakkergaard  2004    326          34.37   
  Aalborg SvÝmmeklub  36.45                 
21  Andreas Torp  2004    322          34.53   
  SvÝmmeklubben Nord  34.32                 
22  Oscar Pedersen  2004    320          34.59   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  35.76                 
23  Jonathan Nejmann  2004    317          34.69   
  Munkebo SvÝmme- og Kondiklub  36.42                 
24  Mathias H. Johannesen  2004    317          34.70   
  Horsens SvÝmmeklub  33.56                 
25  Tobias Nielsen  2004    316          34.73   
  Odder SvÝmmeklub  37.65                 
26  Christoffer R.s. Pedersen  2004    316          34.75   
  H2Odense  37.52                 
27  Anders Mose  2004    314          34.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  34.58                 
28  Anton Poulsen  2004    295          35.54   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  37.44                 
29  Lukas Hedegaard  2004    294          35.57   
  Viborg SvÝmme Klub  36.13                 
30  Gustav Hansen  2004    284          35.99   
  Thisted SvÝmmeklub  37.63                 
31  Kasper Henriksen  2004    282          36.08   
  Viborg SvÝmme Klub                   
32  Lasse Thulstrup  2004    263          36.93   
  Kolding SK  40.61                 
33  Peter Kvorning Mikkelsen  2004    255          37.30   
  Vejle SvÝmmeklub  37.90                 
34  Magnus Dalsgaard Pedersen  2004    253          37.40   
  Durup IF  37.85                 
35  Kasper Hansen  2004    245          37.78   
  Silkeborg SvÝmmeklub  43.12                 
36  Asger Mathiasen  2004    236          38.25   
  Thisted SvÝmmeklub                   
37  Christopher V. Nielsen  2004    229          38.68   
  Kolding SK  39.11                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cille Christensen  2004    629  32.30        1:08.44   
  Kolding SK  1:10.02                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    595  32.17        1:09.72   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.07                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    586  32.91        1:10.06   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:08.29                 
                     
Christina M. Glargaard  2004    550  33.37        1:11.59   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.61                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    542  33.46        1:11.91   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:13.65                 
                     
Clara Skrydstrup  2004    528  33.75        1:12.56   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:15.53                 
                     
Nicoline Dyrman  2004    512  34.06        1:13.30   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:14.20                 
                     
Ane Kirstine Granild  2004    496  34.00        1:14.06   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:17.37                 
                     
Nele Schulze  2004    493  34.71        1:14.21   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:14.01                 
                     
10  Josephine Larsen  2004    493  34.60        1:14.25   
  Viborg SvÝmme Klub  1:14.60                 
                     
11  Aurelia Pedersen  2004    487  33.66        1:14.53   
  H2Odense  1:16.86                 
                     
12  Eva Hjort  2004    468  35.04        1:15.54   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:14.68                 
                     
13  Emma Kutsko Jensen  2004    467  35.20        1:15.59   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
14  Emilie Podiss Petersen  2004    463  35.37        1:15.79   
  Frem Odense  1:17.09                 
                     
15  Cathrine Birkebśk  2004    456  35.92        1:16.16   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:20.56                 
                     
16  Elma Gabela  2004    446  36.31        1:16.72   
  Kolding SK  1:17.66                 
                     
17  Natalie Da Silva Jensen  2004    443  35.34        1:16.91   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:14.84                 
                     
18  Anne Sofie NÝrtoft  2004    441  37.38        1:17.02   
  Kolding SK  1:20.89                 
                     
19  Victoria Underbjerg  2004    434  34.78        1:17.47   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:22.74                 
                     
20  Laura Marie Dige  2004    427  35.93        1:17.84   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:23.41                 
                     
21  Martha Bjerg  2004    427  36.94        1:17.89   
  Lyseng IF                   
                     
22  Dicte Skov Forsberg  2004    421  36.27        1:18.23   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:25.67                 
                     
23  Kathrine Weide  2004    412  36.69        1:18.78   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:22.45                 
                     
24  Frida Saks Justesen  2004    411  37.02        1:18.86   
  Lyseng IF  1:25.14                 
                     
25  Sarah Larsen  2004    410  38.66        1:18.96   
  Lyseng IF  1:35.60                 
                     
26  Freja Friborg  2004    404  36.01        1:19.32   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:23.44                 
                     
26  Mia Hvarre  2004    404  36.28        1:19.32   
  Vejle SvÝmmeklub  1:23.02                 
                     
28  Karoline Kristensen  2004    400  35.76        1:19.59   
  DeltaSwim  1:19.95                 
                     
29  Ida Juul GrÝnning  2004    399  36.73        1:19.64   
  H2Odense  1:18.71                 
                     
30  Cecilie Hingebjerg  2004    397  37.22        1:19.75   
  Vejle SvÝmmeklub  1:25.58                 
                     
31  Laura RÝnn Danielsen  2004    397  36.55        1:19.78   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:18.71                 
                     
32  Maria Bebe Hansen  2004    394  37.64        1:20.00   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:20.51                 
                     
33  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    382  36.99        1:20.81   
  H2Odense  1:21.58                 
                     
34  Astrid Marie Hassing  2004    381  35.43        1:20.88   
  SvÝmmeklubben Nord  1:30.64                 
                     
35  Anna Bjerrum MÝller  2004    368  37.62        1:21.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:30.03                 
                     
36  Sia Aagaard  2004    368  37.97        1:21.85   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
37  Alberte Kempel Christense  2004    366  38.08        1:21.99   
  Swim Team Neptun                   
                     
38  Kaya Yang Eisensee  2004    358  34.98        1:22.57   
  H2Odense  1:20.49                 
                     
39  Pernille Nedergaard  2004    355  38.73        1:22.83   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:41.45                 
                     
40  Katrine Rasmussen  2004    353  37.13        1:22.93   
  Swim Team Neptun  1:28.79                 
                     
41  Selma Skipper  2004    353  36.92        1:22.97   
  Viborg SvÝmme Klub  1:25.41                 
                     
42  Katrine Bech Poulsen  2004    352  37.65        1:23.03   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:26.53                 
                     
43  Maria ōstergaard Nielsen  2004    350  37.20        1:23.16   
  Viborg SvÝmme Klub  1:24.22                 
                     
44  Feline Flytkjśr Broersma  2004    342  37.39        1:23.88   
  Horsens SvÝmmeklub  1:29.43                 
                     
45  Clara Matilde Carstensen  2004    338  38.26        1:24.17   
  Horsens SvÝmmeklub  1:30.53                 
                     
46  Lea Kjśr Kristensen  2004    332  39.67        1:24.65   
  Viborg SvÝmme Klub  1:27.49                 
                     
47  Josefine Risum JÝrgensen  2004    312  38.34        1:26.43   
  H2Odense  1:25.54                 
                     
48  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    312  39.40        1:26.47   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:26.26                 
                     
49  Caroline Madsen  2004    309  39.08        1:26.73   
  Horsens SvÝmmeklub  1:35.52                 
                     
50  Agnes Bojsen Jensen  2004    308  40.54        1:26.85   
  Lyseng IF  1:29.60                 
                     
51  SÝs Freund  2004    305  39.52        1:27.09   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:28.04                 
                     
52  Sophia Keren-Klaris  2004    302  40.85        1:27.37   
  Vejle SvÝmmeklub  1:32.97                 
                     
53  Kristine Kipper Pedersen  2004    293  40.99        1:28.31   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:45.78                 
                     
54  Helga Bak  2004    283  41.35        1:29.30   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:38.46                 
                     
55  Melanie Petersen  2004    280  41.87        1:29.65   
  Kolding SK                   
                     
56  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    279  39.39        1:29.76   
  Swim Team Neptun                   
                     
57  Maria Mathiesen  2004    260  41.52        1:31.83   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:37.03                 
                     
58  Mathilde MÝller  2004    236  42.91        1:34.89   
  Swim Team Neptun  1:44.25                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004              DSQ  Tyvstart 
  Odder SvÝmmeklub  1:33.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Lindberg Laursen  2003    616  28.74        1:01.92   
  Holstebro SvÝmme Club  1:07.25                 
                     
Victor Nygaard  2003    564  29.33        1:03.76   
  H2Odense  1:08.29                 
                     
Malthe Elkjśr  2003    554  30.23        1:04.15   
  Vejle SvÝmmeklub  1:05.84                 
                     
Valdemar Wichmann  2003    554  30.14        1:04.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:06.51                 
                     
Jonas Kjśr  2003    533  30.23        1:04.99   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:06.03                 
                     
Thor Brunsgaard  2003    525  30.71        1:05.31   
  Swim Team Neptun                   
                     
Mathias Knudsen  2003    496  30.02        1:06.56   
  SvÝmmeklubben Nord  1:08.67                 
                     
Daniel Damsbo  2003    493  30.48        1:06.71   
  Vejle SvÝmmeklub  1:08.54                 
                     
Rasmus Pilegaard KÝfer  2003    489  30.69        1:06.90   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:08.55                 
                     
10  Christian Kornum  2003    484  30.97        1:07.12   
  SvÝmmeklubben Nord  1:09.51                 
                     
11  Kristian B. Rasmussen  2003    470  31.46        1:07.75   
  SvÝmmeklubben S 68  1:10.21                 
                     
12  Christopher Z. Christense  2003    469  31.34        1:07.84   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:12.52                 
                     
13  Alexander L. BjÝrn  2003    460  31.75        1:08.25   
  Ikast SvÝmmeklub  1:12.72                 
                     
14  Mads Stamholt  2003    450  32.01        1:08.74   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:12.70                 
                     
15  Alex SÝndergaard  2003    445  32.34        1:09.02   
  Thisted SvÝmmeklub  1:09.21                 
                     
16  Niklas HÝjbjerg  2003    443  30.65        1:09.14   
  SvÝmmeklubben S 68  1:13.44                 
                     
17  Oliver Fenger  2003    441  31.92        1:09.20   
  Horsens SvÝmmeklub  1:13.18                 
                     
18  Frederik VenÝ Elling  2003    429  32.26        1:09.86   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:08.38                 
                     
19  Sander Kudahl Zaccarin  2003    420  32.68        1:10.36   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:10.25                 
                     
20  Kasper Johnsen  2003    415  32.25        1:10.62   
  Odder SvÝmmeklub  1:15.96                 
                     
21  Jacob Lyse SÝe  2003    411  33.37        1:10.86   
  Odder SvÝmmeklub  1:12.37                 
                     
22  Magnus ōstergaard Barslev  2003    403  33.78        1:11.34   
  Aabybro Idrśtsforening  1:16.57                 
                     
23  Emil Lykke Grann  2003    399  33.21        1:11.57   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:14.84                 
                     
24  Daniel ōsterballe  2003    391  33.46        1:12.05   
  Viborg SvÝmme Klub  1:19.17                 
                     
25  Nikolai Sander  2003    387  32.40        1:12.32   
  SvÝmmeklubben Nord  1:14.40                 
                     
26  Aske Sommerlund Pedersen  2003    385  33.37        1:12.45   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.00                 
                     
27  Asger Hatting  2003    362  34.58        1:13.93   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:27.99                 
                     
28  William Sloth  2003    361  34.82        1:13.99   
  Lyseng IF  1:14.60                 
                     
29  Simon Degn  2003    358  35.19        1:14.22   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin  1:19.73                 
                     
30  Christian Johannesen  2003    346  34.83        1:15.08   
  Horsens SvÝmmeklub  1:15.64                 
                     
31  Mathias Munch Pedersen  2003    333  35.06        1:16.04   
  H2Odense  1:15.82                 
                     
32  Mikkel Stilling  2003    331  33.78        1:16.13   
  Thisted SvÝmmeklub  1:28.38                 
                     
33  Jens Riisgaard-Jensen  2003    330  35.16        1:16.25   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:20.46                 
                     
34  Sune Schaarup  2003    317  36.20        1:17.25   
  Vejle SvÝmmeklub  1:22.08                 
                     
35  Arthur Rytter Jacobsen  2003    312  35.30        1:17.68   
  Horsens SvÝmmeklub  1:17.58                 
                     
36  Lauritz Baad Ellekjśr  2003    308  35.13        1:17.97   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
37  Jonas Krammer Knudsen  2003    302  36.85        1:18.50   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.00                 
                     
38  Viktor NÝrrevang  2003    295  37.27        1:19.13   
  Odder SvÝmmeklub  1:29.79                 
                     
39  Markus Toft  2003    285  35.67        1:20.05   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:19.06                 
                     
40  Marius Gystad  2003    282  34.71        1:20.36   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:12.64                 
                     
41  Christian Oxenvad  2003    275  37.57        1:20.96   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:23.13                 
                     
42  Anders Elsborg  2003    272  37.72        1:21.35   
  Viborg SvÝmme Klub  1:33.79                 
                     
43  Oliver Christensen  2003    271  38.34        1:21.39   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
44  Malik Lodberg Klein  2003    270  37.44        1:21.47   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:24.01                 
                     
45  Casper Bang Clausen  2003    248  37.61        1:23.85   
  H2Odense  1:25.62                 
                     
46  Alfred Feldskov  2003    246  36.27        1:24.03   
  Svendborg SvÝmme Klub  1:26.80                 
                     
47  Anton Pedersen  2003    228  37.96        1:26.22   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:20.00                 
                     
Victor Abel Brandi  2003              DNS   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:17.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Ňrg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Stecher  2003    685  32.68  1:10.75  1:48.90    2:26.98   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:31.39                 
                     
Cecilie Christiansen  2003    645  33.88  1:11.71  1:49.64    2:29.95   
  Holstebro SvÝmme Club  2:40.86                 
                     
Line Lyskjśr  2003    628  34.06  1:12.23  1:51.92    2:31.26   
  Silkeborg SvÝmmeklub  2:31.06                 
                     
Mia Borgensgaard  2003    619  33.49  1:11.96  1:51.63    2:32.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:35.11                 
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    616  33.43  1:11.19  1:51.53    2:32.26   
  Horsens SvÝmmeklub  2:32.79                 
                     
Camilla Kjśr  2003    578  34.04  1:13.58  1:54.80    2:35.55   
  Thisted SvÝmmeklub  2:44.30                 
                     
Karoline L. Kristensen  2003    570  33.78  1:12.73  1:54.73    2:36.22   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
Alberte Ehrenreich-Birn  2003    565  34.26  1:12.96  1:53.98    2:36.68   
  Vejle SvÝmmeklub  2:35.88                 
                     
Ida S Olesen  2003    530  34.80  1:15.06  1:57.22    2:40.05   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
10  Selma Pruzljanin  2003    515  34.92  1:15.99  1:58.27    2:41.60   
  Thisted SvÝmmeklub  3:03.82                 
                     
11  Anna Bull Kramer  2003    478  35.34  1:17.35  2:00.13    2:45.73   
  Horsens SvÝmmeklub  2:45.86                 
                     
12  Rebecca E. Jakobsen  2003    475  35.66  1:18.29  2:01.96    2:46.00   
  Viborg SvÝmme Klub  2:48.89                 
                     
13  Sofie Theophil Petersen  2003    467  36.06  1:18.98  2:03.98    2:47.04   
  Vejle SvÝmmeklub  2:45.95                 
                     
14  Annika Hausgaard Godt  2003    455  35.51  1:18.32  2:03.02    2:48.41   
  Holstebro SvÝmme Club  2:52.55                 
                     
15  Matilde Iversen  2003    452  36.50  1:18.88  2:03.32    2:48.76   
  Aalborg SvÝmmeklub  3:11.16                 
                     
16  Nikoline Andersen  2003    450  35.98  1:18.69  2:03.99    2:49.07   
  H2Odense                   
                     
17  Emilie Wolf SÝrensen  2003    446  38.56  1:22.05  2:05.92    2:49.53   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  3:03.73                 
                     
18  Caroline Broholm  2003    435  34.95  1:18.37  2:04.29    2:51.03   
  Ringe SvÝmme Klub                   
                     
19  Karoline Lagoni  2003    431  36.41  1:19.53  2:06.42    2:51.46   
  Horsens SvÝmmeklub  2:52.35                 
                     
20  Josefine Heuer  2003    427  34.89  1:15.10  2:00.00    2:52.02   
  Viborg SvÝmme Klub  2:45.73                 
                     
21  Nikoline V Gallop  2003    426  37.49  1:21.23  2:06.93    2:52.15   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
22  Lśrke HÝgsted  2003    425  37.39  1:20.71  2:05.50    2:52.34   
  SvÝmmeklubben S 68                   
                     
23  Thea Holm Thomsen  2003    420  38.29  1:22.51  2:08.73    2:52.98   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
24  Michelle Kramer Andersen  2003    416  36.85  1:20.66  2:07.50    2:53.49   
  Esbjerg SvÝmmeklub  3:01.75                 
                     
25  Ella Christiansen  2003    411  38.45  1:21.87  2:07.58    2:54.17   
  Vejle SvÝmmeklub  2:54.99                 
                     
26  Louise SjÝrup Jensen  2003    403  37.62  1:23.30  2:09.89    2:55.43   
  Vejle SvÝmmeklub  3:05.38                 
                     
27  Alberte Skov Forsberg  2003    401  37.43  1:21.79  2:08.15    2:55.71   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon                   
                     
27  Emilie Johanna BŁlow  2003    401  37.24  1:22.61  2:09.08    2:55.71   
  Vejle SvÝmmeklub  2:51.35                 
                     
29  Laura Fogh  2003    391  39.49  1:23.91  2:10.41    2:57.17   
  HjortshÝj-EgŚ IF SvÝmmeafdelin                   
                     
30  Camilla Tommerup SÝrensen  2003    381  35.77  1:19.59  2:09.16    2:58.76   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  2:52.26                 
                     
30  Emilie Egerup  2003    381  37.56  1:22.92  2:10.31    2:58.76   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:04.84                 
                     
32  Signe Thomsen  2003    371  38.31  1:25.22  2:12.69    3:00.25   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
33  Johanne A Andersson  2003    351  39.26  1:26.28  2:15.39    3:03.72   
  Frem Odense                   
                     
34  Anne Dybro Nielsen  2003    349  37.52  1:23.61  2:13.10    3:03.94   
  Ikast SvÝmmeklub  3:05.14                 
                     
35  Mille Trier Pedersen  2003    345  38.51  1:23.45  2:13.00    3:04.63   
  Vejle SvÝmmeklub  3:15.87                 
                     
36  Freja Romanski  2003    345  37.96  1:23.94  2:13.42    3:04.64   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
37  Christine Krogh  2003    338  39.04  1:24.97  2:14.82    3:05.95   
  H2Odense  2:57.94                 
                     
38  Clarissa Marie Lauritzen  2003    310  40.54  1:29.95  2:23.62    3:11.32   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
39  Sarah Bundgaard  2003    305  39.70  1:28.03  2:19.33    3:12.35   
  Viborg SvÝmme Klub  3:00.26                 
                     
40  Marie Egeskjold Bruun  2003    303  40.14  1:28.78  2:20.13    3:12.86   
  Vejle SvÝmmeklub  3:09.90                 
                     
41  Alberte Hedevang Petersen  2003    302  42.88  1:32.63  2:24.45    3:13.08   
  Haderslev SvÝmme Klub                   
                     
42  Selma Lindberg  2003    280  41.24  1:30.72  2:24.63    3:18.07   
  Silkeborg SvÝmmeklub                   
                     
43  Ea Pakula Jepsen  2003    279  41.02  1:30.68  2:24.63    3:18.14   
  Vejle SvÝmmeklub  3:24.29                 
                     
Emma Fjordside Jensen  2003                Akut syg 
  Holstebro SvÝmme Club  3:01.50                 
                     
Camilla Angaard Nielsen  2003              DSQ  1 hŚnd i mŚl 
  Odder SvÝmmeklub  2:49.78                 
                     
Naya HÝgholt Sejr  2003              DSQ  Brystarmtag 150m 
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:57.13                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:54   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Ňrg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m  100m  150m    OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver NÝrgaard Frost  2002    720  29.45  1:03.32  1:37.54    2:11.67   
  Aalborg SvÝmmeklub  2:11.32                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002    655  29.60  1:03.30  1:38.31    2:15.85   
  Ikast SvÝmmeklub  2:17.58                 
                     
Julius Henriksen  2002    604  30.12  1:04.99  1:41.54    2:19.56   
  Holstebro SvÝmme Club  2:25.95                 
                     
Mads Kloster  2002    603  31.31  1:07.12  1:43.56    2:19.64   
  Thisted SvÝmmeklub  2:44.63                 
                     
Elias HanghÝj Jonsson  2002    544  31.61  1:09.49  1:47.41    2:24.50   
  SvÝmmeklubben S 68  2:26.12                 
                     
Simon Perzynski  2002    538  31.39  1:07.23  1:45.43    2:25.05   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
Anders Bredal Storgaard  2002    515  32.00  1:10.44  1:50.26    2:27.20   
  Svendborg SvÝmme Klub  2:35.36                 
                     
Mikkel Riis  2002    503  32.94  1:10.15  1:48.99    2:28.33   
  Viborg SvÝmme Klub  2:29.59                 
                     
Tobias BostrŲm  2002    480  31.75  1:10.18  1:51.29    2:30.73   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:29.81                 
                     
10  Filip CederstrÝm  2002    475  32.53  1:10.13  1:49.68    2:31.17   
  Holstebro SvÝmme Club  2:57.61                 
                     
11  Daniel Gallacher  2002    470  31.97  1:09.11  1:49.01    2:31.72   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:39.80                 
                     
12  Andreas Kronborg  2002    452  32.04  1:11.08  1:52.14    2:33.70   
  Vejle SvÝmmeklub  2:45.06                 
                     
13  Patrick Zakaryan Olsen  2002    448  34.88  1:14.84  1:54.30    2:34.23   
  Horsens SvÝmmeklub  2:49.78                 
                     
14  Magnus Dolleris Schroll  2002    446  31.69  1:11.22  1:52.78    2:34.40   
  H2Odense                   
                     
15  Andreas Blaaberg  2002    445  32.56  1:11.16  1:52.92    2:34.54   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
16  Mathias Lund Hansen  2002    440  33.72  1:12.64  1:53.90    2:35.14   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:35.56                 
                     
17  Johan Siksne Kaalund  2002    430  33.42  1:12.33  1:53.86    2:36.34   
  H2Odense  2:35.80                 
                     
18  Nikolaj Petlin Kock  2002    418  35.12  1:15.74  1:57.90    2:37.76   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
19  Rasmus Kvorning Mikkelsen  2002    403  34.39  1:14.51  1:56.73    2:39.68   
  Vejle SvÝmmeklub  2:49.91                 
                     
20  Thor G. Nedergaard  2002    392  34.63  1:15.26  1:57.62    2:41.27   
  Odder SvÝmmeklub  2:48.58                 
                     
21  Philip Andersen Ravn  2002    391  34.03  1:14.55  1:57.71    2:41.37   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg                   
                     
22  Jacob Christensen  2002    391  35.50  1:17.62  1:59.29    2:41.39   
  Vejle SvÝmmeklub  2:52.89                 
                     
23  Wilfred Hove Lasthein  2002    389  33.34  1:13.94  1:57.46    2:41.55   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling                   
                     
24  Ruben NÝrgaard  2002    387  35.50  1:16.25  1:58.72    2:41.92   
  Aalborg SvÝmmeklub                   
                     
25  AsbjÝrn Guldager  2002    386  35.36  1:16.60  1:59.23    2:42.09   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:40.04                 
                     
26  Esben F. Buchwaldt  2002    382  34.49  1:16.57  1:59.64    2:42.58   
  Esbjerg SvÝmmeklub  2:52.53                 
                     
26  Sofus Bolwig Balladone  2002    382  35.85  1:17.98  2:00.11    2:42.58   
  Agfs SvÝmmeafdeling  2:45.54                 
                     
28  Casper Brinch  2002    380  35.94  1:16.95  1:59.64    2:42.85   
  Vejle SvÝmmeklub  2:36.12                 
                     
29  Anders Nedergaard Jensen  2002    375  31.20  1:09.78  1:54.58    2:43.60   
  Holstebro SvÝmme Club  2:43.33                 
                     
30  Gustav FlÝche Fuglsang  2002    373  33.49  1:13.70  1:59.04    2:43.94   
  Silkeborg SvÝmmeklub  3:43.00                 
                     
31  Oliver L Nelander  2002    359  34.90  1:14.99  1:58.70    2:45.92   
  Ikast SvÝmmeklub                   
                     
32  William Vig Stśrmose  2002    354  35.50  1:18.10  2:02.08    2:46.77   
  Frem Odense                   
                     
33  Vilhelm Damm Thorsell  2002    354  35.50  1:17.13  2:01.54    2:46.79   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  2:53.98                 
                     
34  Oskar Allerslev  2002    345  35.05  1:18.87  2:04.80    2:48.23   
  Holstebro SvÝmme Club  3:09.39                 
                     
35  Benjamin Friis  2002    326  36.58  1:21.33  2:06.60    2:51.33   
  Haderslev SvÝmme Klub  2:57.44                 
                     
36  Christian Ottosen  2002    314  35.73  1:19.16  2:05.51    2:53.58   
  Agfs SvÝmmeafdeling                   
                     
37  Mikkel Podiss Petersen  2002    307  36.73  1:22.58  2:09.75    2:54.85   
  Frem Odense                   
                     
38  Mads Lund  2002    245  36.22  1:23.69  2:15.49    3:08.46   
  Holstebro SvÝmme Club  3:21.47                 
                     
39  Anton Leth  2002    231  40.22  1:29.12  2:20.68    3:12.11   
  Vejle SvÝmmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  22 april 2017 
Licens til Dansk SvÝmmeunion  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat LÝb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Ňrgang    Udskriftsdato  22 april 2017   
  Stśvne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  10:33   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion & Thisted SvÝmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  21 april 2017         
 
 
LÝb 13, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nele Schulze  2004    723  31.62        1:08.56   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:11.37                 
                     
Anna Toft Petersen  2004    657  32.94        1:10.80   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:14.76                 
                     
Amalie StaghÝj Andersen  2004    634  33.51        1:11.63   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:11.56                 
                     
Elma Gabela  2004    630  34.45        1:11.79   
  Kolding SK  1:13.92                 
                     
Cille Christensen  2004    624  33.88        1:12.03   
  Kolding SK  1:12.84                 
                     
Svava Kj. Gregersen  2004    623  33.28        1:12.07   
  Vejle SvÝmmeklub  1:13.95                 
                     
Christina M. Glargaard  2004    607  33.69        1:12.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:15.03                 
                     
Mia T. KlŁver-Kristensen  2004    605  33.59        1:12.77   
  H2Odense  1:15.86                 
                     
Cathrine Birkebśk  2004    592  35.63        1:13.30   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:14.98                 
                     
10  Nicoline Dyrman  2004    587  35.34        1:13.52   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:14.60                 
                     
11  Maria Bebe Hansen  2004    577  35.50        1:13.94   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:14.81                 
                     
12  Anne Sofie NÝrtoft  2004    576  34.46        1:13.98   
  Kolding SK  1:14.90                 
                     
13  Laura RÝnn Danielsen  2004    575  34.40        1:14.02   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:16.61                 
                     
14  Emilie Podiss Petersen  2004    567  34.81        1:14.35   
  Frem Odense  1:17.89                 
                     
15  Emma Kutsko Jensen  2004    564  35.38        1:14.50   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:15.92                 
                     
16  Eva Hjort  2004    561  34.72        1:14.61   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:16.69                 
                     
17  Laura Marie Dige  2004    559  35.38        1:14.69   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:17.12                 
                     
18  Aurelia Pedersen  2004    554  34.17        1:14.94   
  H2Odense  1:16.93                 
                     
19  Kathrine Weide  2004    551  36.48        1:15.05   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.46                 
                     
20  Martha Bjerg  2004    542  36.27        1:15.47   
  Lyseng IF  1:17.68                 
                     
21  Natalie Da Silva Jensen  2004    537  36.33        1:15.70   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:16.40                 
                     
22  Ane Kirstine Granild  2004    531  35.70        1:15.99   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:18.42                 
                     
23  Alberte Kempel Christense  2004    530  35.04        1:16.05   
  Swim Team Neptun  1:19.66                 
                     
24  Cecilie Hingebjerg  2004    528  34.57        1:16.13   
  Vejle SvÝmmeklub  1:17.82                 
                     
25  Frida Saks Justesen  2004    522  34.64        1:16.45   
  Lyseng IF  1:18.81                 
                     
26  Kathrine Bech Nielsen  2004    515  34.80        1:16.78   
  Odder SvÝmmeklub  1:17.66                 
                     
27  Sarah Larsen  2004    513  36.46        1:16.86   
  Lyseng IF  1:19.56                 
                     
28  Victoria Underbjerg  2004    510  35.22        1:17.01   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:18.01                 
                     
29  Dicte Skov Forsberg  2004    504  36.82        1:17.31   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:18.85                 
                     
30  Freja Friborg  2004    504  35.36        1:17.34   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  1:18.02                 
                     
31  SÝs Freund  2004    503  37.56        1:17.39   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.07                 
                     
32  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    499  35.66        1:17.57   
  Swim Team Neptun  1:17.83                 
                     
32  Mia Hvarre  2004    499  35.63        1:17.57   
  Vejle SvÝmmeklub  1:18.75                 
                     
34  Kaya Yang Eisensee  2004    499  35.10        1:17.58   
  H2Odense  1:16.66                 
                     
35  Sia Aagaard  2004    499  35.49        1:17.59   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:19.24                 
                     
36  Anna Bjerrum MÝller  2004    498  35.23        1:17.62   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.61                 
                     
37  Astrid Marie Hassing  2004    498  35.03        1:17.65   
  SvÝmmeklubben Nord  1:18.24                 
                     
38  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    491  37.03        1:18.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:18.04                 
                     
39  Katrine Bech Poulsen  2004    490  36.65        1:18.07   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:17.92                 
                     
40  Katrine Rasmussen  2004    480  37.34        1:18.60   
  Swim Team Neptun  1:20.84                 
                     
41  Kristine Kipper Pedersen  2004    476  37.36        1:18.82   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:18.88                 
                     
42  Clara Skrydstrup  2004    476  34.66        1:18.83   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  1:20.51                 
                     
43  Josefine Risum JÝrgensen  2004    475  36.51        1:18.89   
  H2Odense  1:19.66                 
                     
44  Ida Juul GrÝnning  2004    467  36.42        1:19.33   
  H2Odense  1:20.60                 
                     
45  Feline Flytkjśr Broersma  2004    460  38.59        1:19.73   
  Horsens SvÝmmeklub  1:20.63                 
                     
46  Pernille Nedergaard  2004    460  37.23        1:19.74   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:18.61                 
                     
47  Agnes Bojsen Jensen  2004    457  38.92        1:19.87   
  Lyseng IF  1:20.25                 
                     
48  Melanie Petersen  2004    449  36.69        1:20.37   
  Kolding SK  1:20.60                 
                     
49  Caroline Madsen  2004    448  36.61        1:20.42   
  Horsens SvÝmmeklub  1:20.86                 
                     
50  Lea Kjśr Kristensen  2004    445  36.84        1:20.61   
  Viborg SvÝmme Klub  1:20.43                 
                     
51  Sophia Keren-Klaris  2004    438  36.48        1:21.03   
  Vejle SvÝmmeklub  1:20.22                 
                     
52  Josephine Larsen  2004    432  35.95        1:21.38   
  Viborg SvÝmme Klub  1:20.23                 
                     
53  Karoline Kristensen  2004    430  37.06        1:21.51   
  DeltaSwim  1:25.75                 
                     
54  Helga Bak  2004    429  37.55        1:21.57   
  Nyborg SvÝmmeklub  1:21.10                 
                     
55  Clara Matilde Carstensen  2004    421  37.85        1:22.13   
  Horsens SvÝmmeklub  1:21.17                 
                     
56  Maria Mathiesen  2004    420  39.18        1:22.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:21.37                 
                     
57  Mathilde MÝller  2004    406  39.75        1:23.12   
  Swim Team Neptun  1:20.73                 
                     
58  Selma Skipper  2004    405  37.05        1:23.17   
  Viborg SvÝmme Klub  1:21.36                 
                     
 
LÝb 13, 100m Medley Damer, Finaler Ňrg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA  50m        OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Fenja Romanski  2005    548  34.14        1:15.21   
  SvÝmmeklubben SMUT Terndrup  1:17.08                 
                     
Ellen Jensen  2005    525  34.59        1:16.30   
  SvÝmmeklubben SÝnderborg  1:18.56                 
                     
Mette Marie H. Petersen  2005    513  36.16        1:16.87   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:19.51                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    513  36.16        1:16.89   
  SvÝmmeklubben S 68  1:19.38                 
                     
Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    497  36.25        1:17.68   
  Frem Odense  1:18.65                 
                     
Malou Sejr  2005    488  35.63        1:18.15   
  Agfs SvÝmmeafdeling  1:19.78                 
                     
Agnete Habermann  2005    483  37.57        1:18.46   
  H2Odense  1:19.40                 
                     
Jazmin Jensen  2005    480  35.48        1:18.61   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:20.35                 
                     
Nicoline Kornum-Svensson  2005    480  36.26        1:18.62   
  Kolding SK  1:20.17                 
                     
10  Annabella Marie Lauritzen  2005    475  37.05        1:18.88   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:22.51                 
                     
11  Louise Lie Thisted  2005    470  36.47        1:19.13   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:20.92                 
                     
12  Camilla NÝrgaard Frost  2005    469  35.84        1:19.18   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:25.46                 
                     
13  Mathilde Bager  2005    457  37.99        1:19.89   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:22.69                 
                     
14  Louise Sunesen  2005    457  35.72        1:19.90   
  Viborg SvÝmme Klub  1:20.00                 
                     
15  Ida Hovmark  2005    445  39.31        1:20.58   
  Thisted SvÝmmeklub  1:22.49                 
                     
16  Tilde SÝe Bach  2005    444  38.87        1:20.68   
  Thisted SvÝmmeklub  1:24.29                 
                     
17  Amanda Busk Olesen  2005    442  38.82        1:20.77   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:22.29                 
                     
18  Sofie Bjerre  2005    434  36.55        1:21.27   
  Holstebro SvÝmme Club  1:22.87                 
                     
19  Ester Lauritsen  2005    433  38.70        1:21.35   
  Silkeborg SvÝmmeklub  1:25.10                 
                     
20  Laura Vedel Larsen  2005    422  37.20        1:22.05   
  Swim Team Neptun  1:23.38                 
                     
21  Maja Stamholt  2005    420  38.28        1:22.14   
  Haderslev SvÝmme Klub  1:23.86                 
                     
22  Laura S. Olesen  2005    413  39.47        1:22.63   
  Aalborg SvÝmmeklub  1:23.98                 
                     
23  Emilie Moberg  2005    412  37.93        1:22.69   
  Vejle SvÝmmeklub  1:24.00                 
                     
24  Anna Ryet  2005    410  39.16        1:22.85   
  Ringe SvÝmme Klub  1:25.78                 
                     
25  Weronika L. BjÝrn  2005    406  39.37        1:23.08   
  Ikast SvÝmmeklub  1:25.34                 
                     
26  Cirkeline Ly Kellberg  2005    405  38.78        1:23.19   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  1:25.65                 
                     
27  Isabell Rothgordt  2005    402  39.96        1:23.36   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:24.90                 
                     
28  Ida Emilie Hindberg  2005    399  40.57        1:23.57   
  Hornslet SvÝmmeklub  1:24.51                 
                     
29  Kristine Vestergaard  2005    399  39.43        1:23.61   
  BrÝnderslev SK08  1:25.57                 
                     
30  Karla Kristensen  2005    396  38.39        1:23.83   
  Kolding SK  1:25.64                 
                     
31  Marie Jensen  2005    390  38.68        1:24.21   
  Esbjerg SvÝmmeklub  1:26.02                 
                     
32