Results for Vest Ã…rgang
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang | Udskriftsdato | 22 april 2017 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 april 2017 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 726 | 30.91 | 1:03.70 | 1:36.92 | 2:09.95 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:13.97 | |||||||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 693 | 30.63 | 1:04.69 | 1:38.93 | 2:11.96 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:14.10 | |||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 685 | 30.82 | 1:04.57 | 1:38.96 | 2:12.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:11.54 | |||||||||
4 | Lærke Høgsted | 2003 | 672 | 31.74 | 1:05.44 | 1:39.28 | 2:13.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:14.78 | |||||||||
5 | Mia Borgensgaard | 2003 | 669 | 31.20 | 1:04.95 | 1:39.66 | 2:13.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:17.52 | |||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 658 | 30.82 | 1:04.96 | 1:40.03 | 2:14.28 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:15.24 | |||||||||
7 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 653 | 30.33 | 1:04.88 | 1:40.16 | 2:14.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.50 | |||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 642 | 31.16 | 1:05.66 | 1:41.39 | 2:15.41 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:18.40 | |||||||||
9 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 638 | 31.41 | 1:05.58 | 1:41.01 | 2:15.64 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:18.24 | |||||||||
10 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 633 | 29.76 | 1:04.00 | 1:40.54 | 2:16.06 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:18.51 | |||||||||
11 | Ida S Olesen | 2003 | 625 | 32.05 | 1:06.54 | 1:41.68 | 2:16.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.21 | |||||||||
12 | Emilie Egerup | 2003 | 611 | 32.12 | 1:07.43 | 1:43.03 | 2:17.63 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:20.93 | |||||||||
13 | Laura Fogh | 2003 | 609 | 33.06 | 1:08.43 | 1:43.37 | 2:17.80 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:19.94 | |||||||||
14 | Cecilie Christiansen | 2003 | 607 | 32.30 | 1:07.43 | 1:42.81 | 2:17.97 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:19.22 | |||||||||
15 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 594 | 32.96 | 1:08.29 | 1:43.86 | 2:18.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.53 | |||||||||
16 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 582 | 32.27 | 1:08.68 | 1:45.38 | 2:19.88 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.77 | |||||||||
17 | Ella Christiansen | 2003 | 579 | 32.60 | 1:08.48 | 1:43.96 | 2:20.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.54 | |||||||||
18 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 578 | 33.56 | 1:09.46 | 1:45.69 | 2:20.20 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:23.81 | |||||||||
19 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 572 | 33.01 | 1:08.65 | 1:46.01 | 2:20.68 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
20 | Nikoline V Gallop | 2003 | 560 | 33.86 | 1:10.68 | 1:47.20 | 2:21.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.77 | |||||||||
21 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 555 | 32.62 | 1:08.55 | 1:45.55 | 2:22.09 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:19.72 | |||||||||
22 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 547 | 33.61 | 1:10.37 | 1:47.38 | 2:22.85 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:24.32 | |||||||||
23 | Caroline Broholm | 2003 | 544 | 32.34 | 1:09.10 | 1:46.55 | 2:23.06 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:27.92 | |||||||||
24 | Sarah Bundgaard | 2003 | 541 | 32.74 | 1:09.38 | 1:46.09 | 2:23.30 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.61 | |||||||||
25 | Anna Bull Kramer | 2003 | 537 | 33.83 | 1:10.99 | 1:47.92 | 2:23.69 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:23.62 | |||||||||
26 | Line Lyskjær | 2003 | 532 | 33.94 | 1:10.88 | 1:47.98 | 2:24.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:24.56 | |||||||||
27 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 528 | 33.09 | 1:09.81 | 1:47.20 | 2:24.52 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:22.57 | |||||||||
28 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 523 | 34.08 | 1:11.38 | 1:48.26 | 2:24.95 | |||
Holstebro Svømme Club | 2:23.84 | |||||||||
29 | Freja Romanski | 2003 | 517 | 33.46 | 1:10.85 | 1:49.01 | 2:25.48 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:29.13 | |||||||||
30 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 516 | 32.80 | 1:08.84 | 1:46.85 | 2:25.63 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:29.29 | |||||||||
31 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | 511 | 33.93 | 1:11.02 | 1:48.81 | 2:26.12 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:25.07 | |||||||||
32 | Camilla Kjær | 2003 | 507 | 32.33 | 1:09.69 | 1:48.59 | 2:26.48 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
33 | Matilde Iversen | 2003 | 504 | 33.20 | 1:10.48 | 1:49.07 | 2:26.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.44 | |||||||||
34 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 500 | 34.71 | 1:12.58 | 1:50.54 | 2:27.10 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:36.03 | |||||||||
35 | Signe Thomsen | 2003 | 500 | 34.14 | 1:11.93 | 1:49.37 | 2:27.19 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:25.00 | |||||||||
36 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 497 | 34.36 | 1:12.21 | 1:50.67 | 2:27.49 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.21 | |||||||||
37 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | 496 | 34.23 | 1:12.48 | 1:50.78 | 2:27.59 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:33.67 | |||||||||
38 | Nikoline Andersen | 2003 | 479 | 33.58 | 1:12.17 | 1:51.23 | 2:29.24 | |||
H2Odense | 2:34.44 | |||||||||
39 | Louise Houe Andersen | 2003 | 475 | 34.58 | 1:11.78 | 1:50.52 | 2:29.73 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:18.07 | |||||||||
40 | Johanne A Andersson | 2003 | 473 | 34.73 | 1:13.20 | 1:52.28 | 2:29.90 | |||
Frem Odense | 2:30.15 | |||||||||
41 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 471 | 34.75 | 1:13.22 | 1:52.60 | 2:30.14 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:33.06 | |||||||||
42 | Josefine Heuer | 2003 | 459 | 34.75 | 1:12.73 | 1:52.17 | 2:31.45 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:28.47 | |||||||||
43 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 458 | 34.04 | 1:12.28 | 1:51.58 | 2:31.46 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:30.34 | |||||||||
44 | Christine Krogh | 2003 | 457 | 34.15 | 1:12.27 | 1:52.04 | 2:31.57 | |||
H2Odense | 2:25.53 | |||||||||
45 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 455 | 35.53 | 1:14.40 | 1:53.39 | 2:31.85 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.23 | |||||||||
46 | Dinah Løve Høegh | 2003 | 452 | 35.80 | 1:14.90 | 1:53.75 | 2:32.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.47 | |||||||||
47 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 450 | 35.59 | 1:15.26 | 1:54.87 | 2:32.37 | |||
Odder Svømmeklub | 2:34.23 | |||||||||
48 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 438 | 35.78 | 1:15.81 | 1:56.31 | 2:33.77 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:36.80 | |||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 671 | 31.44 | 1:04.96 | 1:39.22 | 2:13.39 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:17.18 | |||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 671 | 31.57 | 1:06.15 | 1:40.61 | 2:13.41 | |||
Kolding SK | 2:19.47 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 624 | 32.19 | 1:07.22 | 1:42.31 | 2:16.71 | |||
Lyseng IF | 2:20.39 | |||||||||
4 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 604 | 32.30 | 1:07.57 | 1:43.94 | 2:18.19 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:19.59 | |||||||||
5 | Elma Gabela | 2004 | 601 | 32.55 | 1:07.95 | 1:44.62 | 2:18.37 | |||
Kolding SK | 2:19.12 | |||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 601 | 32.06 | 1:07.44 | 1:43.90 | 2:18.43 | |||
H2Odense | 2:20.49 | |||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 595 | 31.74 | 1:06.86 | 1:43.16 | 2:18.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:21.17 | |||||||||
8 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 565 | 32.38 | 1:08.58 | 1:45.39 | 2:21.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.33 | |||||||||
9 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 564 | 32.83 | 1:08.83 | 1:45.76 | 2:21.36 | |||
Kolding SK | 2:24.53 | |||||||||
10 | Aurelia Pedersen | 2004 | 556 | 32.64 | 1:08.67 | 1:46.10 | 2:22.01 | |||
H2Odense | 2:27.06 | |||||||||
11 | Anna Toft Petersen | 2004 | 553 | 33.46 | 1:09.26 | 1:46.66 | 2:22.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.24 | |||||||||
12 | Nele Schulze | 2004 | 550 | 33.04 | 1:10.67 | 1:47.82 | 2:22.51 | |||
Haderslev Svømme Klub | 2:27.78 | |||||||||
13 | Helga Bak | 2004 | 547 | 33.35 | 1:09.83 | 1:47.12 | 2:22.84 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.67 | |||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 540 | 33.48 | 1:10.15 | 1:47.32 | 2:23.46 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:27.54 | |||||||||
15 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 535 | 33.34 | 1:09.89 | 1:47.07 | 2:23.90 | |||
Agfs Svømmeafdeling | 2:25.46 | |||||||||
16 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 532 | 34.28 | 1:11.44 | 1:48.82 | 2:24.13 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.51 | |||||||||
17 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 531 | 33.83 | 1:11.04 | 1:48.91 | 2:24.23 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:25.66 | |||||||||
18 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 530 | 34.50 | 1:11.43 | 1:48.65 | 2:24.36 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:25.74 | |||||||||
19 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 517 | 32.89 | 1:09.14 | 1:47.52 | 2:25.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:41.72 | |||||||||
20 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 516 | 34.71 | 1:12.28 | 1:49.94 | 2:25.62 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:36.32 | |||||||||
21 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 515 | 33.89 | 1:11.62 | 1:49.25 | 2:25.74 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.34 | |||||||||
22 | Victoria Underbjerg | 2004 | 514 | 33.31 | 1:10.73 | 1:48.99 | 2:25.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:27.46 | |||||||||
23 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 512 | 33.97 | 1:11.02 | 1:49.00 | 2:26.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:26.39 | |||||||||
24 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 509 | 33.71 | 1:11.84 | 1:49.98 | 2:26.26 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:29.81 | |||||||||
25 | Frida Saks Justesen | 2004 | 507 | 33.91 | 1:12.41 | 1:51.04 | 2:26.46 | |||
Lyseng IF | 2:30.02 | |||||||||
26 | Laura Marie Dige | 2004 | 502 | 33.96 | 1:11.48 | 1:49.53 | 2:26.98 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.85 | |||||||||
27 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 500 | 34.91 | 1:12.90 | 1:51.20 | 2:27.14 | |||
Swim Team Neptun | 2:33.33 | |||||||||
28 | Mia Hvarre | 2004 | 500 | 34.86 | 1:12.46 | 1:50.50 | 2:27.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:35.23 | |||||||||
29 | Katrine Rasmussen | 2004 | 500 | 33.48 | 1:09.83 | 1:48.58 | 2:27.18 | |||
Swim Team Neptun | 3:06.43 | |||||||||
30 | Kathrine Weide | 2004 | 492 | 34.80 | 1:12.91 | 1:51.77 | 2:27.91 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:32.62 | |||||||||
31 | Søs Freund | 2004 | 485 | 35.62 | 1:14.91 | 1:52.41 | 2:28.69 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:39.01 | |||||||||
32 | Sia Aagaard | 2004 | 483 | 33.98 | 1:12.44 | 1:51.34 | 2:28.82 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Eva Hjort | 2004 | 481 | 34.44 | 1:12.63 | 1:51.58 | 2:29.06 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:30.75 | |||||||||
34 | Melanie Petersen | 2004 | 476 | 34.59 | 1:13.52 | 1:52.81 | 2:29.61 | |||
Kolding SK | 2:33.16 | |||||||||
35 | Clara Skrydstrup | 2004 | 476 | 35.18 | 1:14.18 | 1:53.55 | 2:29.62 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:41.34 | |||||||||
36 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 475 | 34.98 | 1:13.66 | 1:52.36 | 2:29.70 | |||
Frem Odense | 2:36.39 | |||||||||
37 | Karoline Kristensen | 2004 | 473 | 34.57 | 1:12.70 | 1:52.46 | 2:29.93 | |||
DeltaSwim | 2:35.30 | |||||||||
38 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 468 | 34.17 | 1:12.58 | 1:52.38 | 2:30.40 | |||
Swim Team Neptun | 2:41.67 | |||||||||
39 | Sarah Larsen | 2004 | 463 | 36.36 | 1:15.67 | 1:53.64 | 2:30.94 | |||
Lyseng IF | 2:46.77 | |||||||||
40 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 457 | 34.68 | 1:13.71 | 1:53.50 | 2:31.60 | |||
Nyborg Svømmeklub | 2:42.44 | |||||||||
41 | Nicoline Dyrman | 2004 | 457 | 34.09 | 1:12.53 | 1:52.69 | 2:31.64 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:35.04 | |||||||||
42 | Freja Friborg | 2004 | 457 | 33.33 | 1:11.42 | 1:51.42 | 2:31.67 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:31.35 | |||||||||
43 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 454 | 34.34 | 1:13.65 | 1:53.62 | 2:31.92 | |||
H2Odense | 2:31.56 | |||||||||
44 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 447 | 35.73 | 1:15.35 | 1:53.83 | 2:32.78 | |||
Odder Svømmeklub | 2:31.95 | |||||||||
45 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 445 | 34.77 | 1:13.83 | 1:53.76 | 2:32.95 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.18 | |||||||||
46 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 441 | 35.65 | 1:15.23 | 1:55.22 | 2:33.47 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:42.77 | |||||||||
47 | Astrid Marie Hassing | 2004 | 431 | 35.11 | 1:14.16 | 1:55.45 | 2:34.65 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:34.94 | |||||||||
48 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 429 | 35.69 | 1:15.42 | 1:55.76 | 2:34.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:42.42 | |||||||||
49 | Mathilde Møller | 2004 | 425 | 34.75 | 1:14.27 | 1:54.90 | 2:35.33 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
50 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 425 | 35.00 | 1:16.02 | 1:57.21 | 2:35.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.60 | |||||||||
51 | Caroline Madsen | 2004 | 421 | 36.80 | 1:16.61 | 1:56.99 | 2:35.78 | |||
Horsens Svømmeklub | 2:37.90 | |||||||||
52 | Pernille Nedergaard | 2004 | 421 | 35.90 | 1:15.71 | 1:56.10 | 2:35.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:58.45 | |||||||||
53 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 419 | 36.00 | 1:15.48 | 1:56.12 | 2:36.03 | |||
Lyseng IF | 2:47.84 | |||||||||
54 | Ida Juul Grønning | 2004 | 398 | 35.49 | 1:15.88 | 1:57.91 | 2:38.73 | |||
H2Odense | 2:39.47 | |||||||||
55 | Maria Mathiesen | 2004 | 382 | 36.61 | 1:17.86 | 2:00.38 | 2:40.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:51.85 | |||||||||
56 | Selma Skipper | 2004 | 376 | 36.82 | 1:17.94 | 2:01.06 | 2:41.77 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.38 | |||||||||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | Akut syg | |||||||
H2Odense | 2:28.73 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:29.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:19 |