Resultater for Vest Ã…rgang
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Årgang |
|
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
|
756 |
1:13.51 |
2:33.55 |
4:01.01 |
|
5:09.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida S Olesen |
2003 |
|
724 |
1:14.86 |
2:30.48 |
3:59.74 |
|
5:13.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Stecher |
2003 |
|
711 |
1:11.36 |
2:32.73 |
4:03.02 |
|
5:15.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
|
701 |
1:12.08 |
2:27.03 |
4:02.13 |
|
5:17.25 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
|
695 |
1:13.43 |
2:33.61 |
4:04.82 |
|
5:18.16 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
|
688 |
1:16.06 |
2:38.23 |
4:07.09 |
|
5:19.13 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
|
660 |
1:19.87 |
2:44.01 |
4:09.41 |
|
5:23.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
|
651 |
1:17.33 |
2:35.20 |
4:08.36 |
|
5:25.13 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
6:03.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
|
648 |
1:16.84 |
2:39.78 |
4:06.46 |
|
5:25.57 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Fogh |
2003 |
|
647 |
1:17.84 |
2:42.61 |
4:09.22 |
|
5:25.87 |
|
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
635 |
1:17.21 |
2:39.62 |
4:16.67 |
|
5:27.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:34.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Karoline L. Kristensen |
2003 |
|
633 |
1:13.82 |
2:37.76 |
4:12.93 |
|
5:28.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
|
618 |
1:13.85 |
2:40.04 |
4:16.78 |
|
5:30.75 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Line Lyskjær |
2003 |
|
618 |
1:12.02 |
2:38.27 |
4:14.52 |
|
5:30.80 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
|
613 |
1:19.83 |
2:40.71 |
4:18.22 |
|
5:31.64 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
5:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Lagoni |
2003 |
|
610 |
1:15.59 |
2:41.10 |
4:13.69 |
|
5:32.30 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nikoline V Gallop |
2003 |
|
595 |
1:20.75 |
2:46.98 |
4:20.24 |
|
5:35.02 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emilie Egerup |
2003 |
|
586 |
1:19.93 |
2:47.81 |
4:19.26 |
|
5:36.62 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
6:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
586 |
1:19.70 |
2:44.09 |
4:21.20 |
|
5:36.72 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
|
581 |
1:21.88 |
2:46.74 |
4:20.25 |
|
5:37.66 |
|
|
Skive Svømmeklub Poseidon |
6:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
|
572 |
1:17.88 |
2:45.06 |
4:20.68 |
|
5:39.39 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
5:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Caroline Broholm |
2003 |
|
565 |
1:17.26 |
2:43.66 |
4:20.94 |
|
5:40.81 |
|
|
Ringe Svømme Klub |
5:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ella Christiansen |
2003 |
|
561 |
1:21.10 |
2:48.18 |
4:25.31 |
|
5:41.70 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
|
554 |
1:12.62 |
2:33.90 |
4:22.74 |
|
5:43.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Freja Romanski |
2003 |
|
552 |
1:23.52 |
2:49.96 |
4:26.31 |
|
5:43.43 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
5:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
|
547 |
1:22.31 |
2:48.53 |
4:26.98 |
|
5:44.44 |
|
|
Odder Svømmeklub |
5:40.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
547 |
1:13.92 |
2:43.88 |
4:26.95 |
|
5:44.52 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:58.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Signe Thomsen |
2003 |
|
541 |
1:25.02 |
2:50.55 |
4:26.35 |
|
5:45.73 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
5:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
529 |
1:20.38 |
2:48.16 |
4:28.58 |
|
5:48.31 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:39.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Marie Egeskjold Bruun |
2003 |
|
529 |
1:26.49 |
2:52.04 |
4:32.99 |
|
5:48.48 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:40.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Anne Dybro Nielsen |
2003 |
|
528 |
1:22.81 |
2:49.09 |
4:30.64 |
|
5:48.63 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
5:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Johanne A Andersson |
2003 |
|
524 |
1:26.38 |
2:59.29 |
4:29.90 |
|
5:49.46 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Nikoline Andersen |
2003 |
|
516 |
1:19.48 |
2:47.67 |
4:30.95 |
|
5:51.20 |
|
|
H2Odense |
5:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
|
516 |
1:25.56 |
2:56.62 |
4:32.41 |
|
5:51.30 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:40.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Josefine Heuer |
2003 |
|
516 |
1:17.99 |
2:46.83 |
4:31.56 |
|
5:51.33 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:50.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
|
513 |
1:22.10 |
2:51.30 |
4:28.46 |
|
5:52.02 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
6:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
|
501 |
1:26.51 |
2:55.21 |
4:34.38 |
|
5:54.78 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Sarah Bundgaard |
2003 |
|
499 |
1:30.16 |
2:55.23 |
4:35.44 |
|
5:55.29 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
5:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
488 |
1:18.97 |
2:53.77 |
4:36.38 |
|
5:57.98 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
5:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Clarissa Marie Lauritzen |
2003 |
|
477 |
1:26.49 |
2:52.58 |
4:43.17 |
|
6:00.56 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
6:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
|
476 |
1:32.15 |
2:58.73 |
4:41.21 |
|
6:00.96 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Christine Krogh |
2003 |
|
468 |
1:25.83 |
2:59.38 |
4:40.81 |
|
6:02.88 |
|
|
H2Odense |
5:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Mathilde Wisborg Fog |
2003 |
|
460 |
1:19.04 |
2:48.13 |
4:38.63 |
|
6:05.05 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
6:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Dinah Løve Høegh |
2003 |
|
454 |
1:25.68 |
2:56.49 |
4:44.26 |
|
6:06.52 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
6:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afslut p mave v/200m |
|
Holstebro Svømme Club |
5:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afslut p mave v/200m |
|
Agfs Svømmeafdeling |
6:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Thea Holm Thomsen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afslut p mave v/200m |
|
Aalborg Svømmeklub |
5:54.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
22 april 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|