Resultater for Kronborg Open 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2017 | Udskriftsdato | 25 februar 2017 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2017 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Juul | 2006 | 279 | 46.65 | 1:38.37 | |||||
Næstved IF | 1:51.16 | |||||||||
2 | Annette Toft | 2006 | 229 | 48.82 | 1:45.03 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.01 | |||||||||
3 | Sofie Boas Olsen | 2006 | 206 | 50.34 | 1:48.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.93 | |||||||||
4 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 204 | 51.46 | 1:49.30 | |||||
Næstved IF | 1:53.35 | |||||||||
5 | Amalie Busch Erhardi | 2006 | 194 | 52.56 | 1:50.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.19 | |||||||||
6 | Liva Mayland | 2006 | 186 | 52.05 | 1:52.56 | |||||
Næstved IF | 1:58.10 | |||||||||
7 | Liv Panduro | 2006 | 186 | 53.83 | 1:52.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:56.28 | |||||||||
8 | Emilie Dommer | 2007 | 184 | 53.23 | 1:53.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:56.28 | |||||||||
9 | Alberte Pedersen | 2006 | 178 | 54.38 | 1:54.31 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:49.67 | |||||||||
10 | Nana Andersen | 2006 | 172 | 54.45 | 1:55.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:59.27 | |||||||||
11 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 167 | 55.39 | 1:56.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:58.12 | |||||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 153 | 57.27 | 2:00.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:08.48 | |||||||||
13 | Louise Byrn | 2006 | 151 | 56.92 | 2:00.66 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:59.29 | |||||||||
14 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | 122 | 1:01.13 | 2:09.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.94 | |||||||||
15 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 117 | 1:03.33 | 2:11.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:16.17 | |||||||||
16 | Melani Jesse | 2008 | 117 | 1:02.49 | 2:11.54 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:14.84 | |||||||||
17 | Leonora Franck | 2006 | 114 | 1:01.48 | 2:12.40 | |||||
Næstved IF | 2:11.47 | |||||||||
18 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 114 | 1:01.97 | 2:12.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:19.78 | |||||||||
19 | Alberte Lysdahl | 2007 | 110 | 1:00.92 | 2:14.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Natasja Boesgaard | 2007 | 102 | 1:04.19 | 2:17.31 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:19.59 | |||||||||
21 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 97 | 1:06.82 | 2:20.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:26.97 | |||||||||
22 | Freja Lysdahl | 2007 | 94 | 1:05.67 | 2:21.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:20.94 | |||||||||
23 | Carla T.a. Clausdatter | 2008 | 83 | 1:10.12 | 2:27.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Frida Gram Peters | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | 2:03.70 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lyn Janotta | 2004 | 509 | 38.09 | 1:20.57 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:20.97 | |||||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 478 | 38.30 | 1:22.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.21 | |||||||||
3 | Sofie Bak | 2003 | 465 | 39.39 | 1:23.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.41 | |||||||||
4 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | 456 | 38.93 | 1:23.58 | |||||
Kristianstads SLS | 1:26.27 | |||||||||
5 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 451 | 39.76 | 1:23.87 | |||||
Næstved IF | 1:22.59 | |||||||||
6 | Lisa Leonie Krüger | 2004 | 449 | 39.97 | 1:24.02 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:24.64 | |||||||||
7 | Camille Nørby | 2004 | 419 | 40.56 | 1:25.99 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:23.37 | |||||||||
8 | Emma Stoltz | 2004 | 417 | 41.96 | 1:26.08 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:22.96 | |||||||||
9 | Astrid Thimmer | 2003 | 416 | 40.07 | 1:26.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.14 | |||||||||
10 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 410 | 40.53 | 1:26.60 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.69 | |||||||||
11 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | 402 | 40.71 | 1:27.17 | |||||
Kristianstads SLS | 1:30.36 | |||||||||
12 | Dagmar Boeck | 2004 | 399 | 40.25 | 1:27.36 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:26.06 | |||||||||
13 | Leni Kötitz | 2005 | 398 | 40.85 | 1:27.47 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:23.62 | |||||||||
14 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 392 | 42.07 | 1:27.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
15 | Signe Krag Andersen | 2004 | 383 | 41.97 | 1:28.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:27.32 | |||||||||
16 | Katrine Bonefeld | 2004 | 376 | 42.60 | 1:29.09 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:25.64 | |||||||||
17 | Kajsa G. Christensen | 2004 | 370 | 44.04 | 1:29.62 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:33.95 | |||||||||
18 | Pil Sylvander | 2003 | 366 | 42.12 | 1:29.92 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
19 | Naomi Mehreteab | 2004 | 362 | 42.29 | 1:30.21 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:33.21 | |||||||||
20 | Josephine Thomsen | 2005 | 362 | 43.15 | 1:30.25 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.28 | |||||||||
21 | Linnea Hietala | 2004 | 359 | 41.75 | 1:30.50 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.55 | |||||||||
22 | Caroline Villum Færch | 2005 | 354 | 42.83 | 1:30.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:30.28 | |||||||||
23 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | 346 | 43.99 | 1:31.66 | |||||
Herlev Svømning | 1:35.27 | |||||||||
24 | Fiona Burmester | 2003 | 344 | 43.25 | 1:31.82 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.95 | |||||||||
25 | Katrine Duus | 2003 | 338 | 44.15 | 1:32.34 | |||||
Næstved IF | 1:35.54 | |||||||||
26 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 337 | 43.87 | 1:32.45 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
27 | Anja Xin Andersen | 2004 | 319 | 44.14 | 1:34.14 | |||||
Herlev Svømning | 1:32.05 | |||||||||
28 | Line Thode Møller | 2004 | 311 | 44.91 | 1:34.88 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:40.44 | |||||||||
29 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 309 | 44.15 | 1:35.15 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.70 | |||||||||
30 | Cornelia Vámosi | 2004 | 300 | 44.22 | 1:36.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:46.60 | |||||||||
31 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 300 | 45.12 | 1:36.08 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:31.85 | |||||||||
31 | Olivia Ida Madsen | 2003 | 300 | 44.63 | 1:36.08 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.05 | |||||||||
33 | Ellen A. Skov | 2003 | 290 | 46.25 | 1:37.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:40.57 | |||||||||
34 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 290 | 45.57 | 1:37.14 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.78 | |||||||||
35 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 286 | 45.40 | 1:37.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.90 | |||||||||
36 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 283 | 47.10 | 1:37.96 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.51 | |||||||||
36 | Thea Jacobsen | 2003 | 283 | 45.38 | 1:37.96 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.24 | |||||||||
38 | Emma Clausen | 2003 | 275 | 46.40 | 1:38.85 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.28 | |||||||||
39 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 274 | 47.02 | 1:39.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:41.29 | |||||||||
40 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 273 | 47.33 | 1:39.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:46.10 | |||||||||
41 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | 273 | 46.99 | 1:39.19 | |||||
Vest-Brøndby | 1:38.31 | |||||||||
42 | Caroline Trøjgaard | 2005 | 272 | 46.43 | 1:39.23 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:44.04 | |||||||||
43 | Josephine Lysdahl | 2004 | 272 | 46.75 | 1:39.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:38.58 | |||||||||
44 | Ida Oest | 2003 | 271 | 46.48 | 1:39.34 | |||||
Herlev Svømning | 1:37.27 | |||||||||
45 | Gaya Josefine Maar | 2003 | 271 | 46.42 | 1:39.38 | |||||
Næstved IF | 1:42.21 | |||||||||
46 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | 269 | 47.61 | 1:39.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:36.46 | |||||||||
47 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 267 | 46.23 | 1:39.90 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.52 | |||||||||
48 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 263 | 47.12 | 1:40.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:42.05 | |||||||||
49 | Karoline K. Larsen | 2004 | 263 | 48.71 | 1:40.38 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:50.11 | |||||||||
50 | Mathilde Hedager | 2004 | 255 | 46.68 | 1:41.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.83 | |||||||||
51 | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | 254 | 47.46 | 1:41.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:21.34 | |||||||||
52 | Ida Hebeltoft | 2003 | 254 | 48.39 | 1:41.60 | |||||
Herlev Svømning | 1:52.26 | |||||||||
53 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | 248 | 48.04 | 1:42.35 | |||||
Vest-Brøndby | 1:43.24 | |||||||||
54 | Gry Therkelsen | 2004 | 243 | 49.32 | 1:43.08 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:42.95 | |||||||||
55 | Victoria Husted Volden | 2003 | 229 | 49.24 | 1:45.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:40.58 | |||||||||
56 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | 228 | 49.76 | 1:45.26 | |||||
Herlev Svømning | 1:42.88 | |||||||||
57 | Agnes Barner Hansen | 2005 | 228 | 49.28 | 1:45.31 | |||||
Næstved IF | 1:49.02 | |||||||||
58 | Emily Hansen | 2005 | 226 | 51.14 | 1:45.52 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:46.29 | |||||||||
59 | Catrine Porsdal | 2005 | 225 | 50.02 | 1:45.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:44.39 | |||||||||
60 | Ella Gohr Metz | 2005 | 220 | 50.79 | 1:46.49 | |||||
Vest-Brøndby | 1:48.10 | |||||||||
61 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 219 | 50.69 | 1:46.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:49.53 | |||||||||
62 | Sophie Simmonds | 2005 | 214 | 51.83 | 1:47.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:43.55 | |||||||||
63 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | 214 | 51.71 | 1:47.46 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.34 | |||||||||
64 | Emma F. Rouse | 2004 | 213 | 50.20 | 1:47.62 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 2:00.05 | |||||||||
65 | Victoria Dinesen | 2005 | 212 | 50.93 | 1:47.83 | |||||
Næstved IF | 1:51.99 | |||||||||
66 | Camilla Porsdal | 2005 | 211 | 52.03 | 1:47.98 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:54.48 | |||||||||
67 | Signe Eie | 2005 | 208 | 50.74 | 1:48.53 | |||||
Herlev Svømning | 1:55.02 | |||||||||
68 | Ida Lund Järund | 2003 | 204 | 53.22 | 1:49.15 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.16 | |||||||||
69 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 199 | 52.62 | 1:50.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:58.54 | |||||||||
70 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 197 | 51.18 | 1:50.57 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:50.62 | |||||||||
71 | Laura Balbi | 2003 | 196 | 51.38 | 1:50.72 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
72 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 196 | 53.61 | 1:50.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:56.37 | |||||||||
73 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | 195 | 51.68 | 1:50.88 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:52.04 | |||||||||
74 | Laura Sonne Steen | 2004 | 193 | 51.24 | 1:51.17 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:55.47 | |||||||||
75 | Katrine Mørkeberg | 2004 | 193 | 52.79 | 1:51.27 | |||||
Næstved IF | 1:52.09 | |||||||||
76 | Natacha Munch | 2005 | 185 | 53.60 | 1:52.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:03.72 | |||||||||
77 | Benedicte Falkensted | 2004 | 185 | 52.81 | 1:52.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 2:03.60 | |||||||||
78 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | 162 | 55.18 | 1:57.99 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 2:06.25 | |||||||||
79 | Merle Holmgaard | 2005 | 154 | 56.68 | 1:59.93 | |||||
Næstved IF | 1:59.04 | |||||||||
80 | Mille Dige From | 2004 | 64 | 1:10.93 | 2:40.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:49.62 | |||||||||
- | Sarah Cecilia Eriksen | 2004 | DNS | |||||||
Helsinge Skytte & IF | 1:55.43 | |||||||||
- | Caroline Bach Mindested | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Allerød Svømmeklub | 1:28.93 | |||||||||
- | Sara Engmose Jensen | 2004 | DSQ | Berør 1 hånd v. 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | 598 | 35.24 | 1:16.36 | |||||
Simklubben Ran | 1:15.68 | |||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 532 | 36.79 | 1:19.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:16.82 | |||||||||
3 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 514 | 37.83 | 1:20.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.82 | |||||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | 447 | 39.33 | 1:24.10 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.38 | |||||||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | 429 | 40.93 | 1:25.28 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:17.72 | |||||||||
6 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 428 | 39.37 | 1:25.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.09 | |||||||||
7 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 421 | 40.32 | 1:25.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:22.09 | |||||||||
8 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 420 | 39.69 | 1:25.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.38 | |||||||||
9 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 405 | 40.57 | 1:26.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | 1:25.36 | |||||||||
9 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 405 | 40.58 | 1:26.95 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.47 | |||||||||
11 | Amanda Hietala | 2002 | 403 | 40.55 | 1:27.06 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.00 | |||||||||
12 | Caroline Meyer | 2002 | 390 | 41.03 | 1:28.04 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.06 | |||||||||
13 | Caroline Bendtsen | 2002 | 372 | 42.30 | 1:29.44 | |||||
Næstved IF | 1:25.24 | |||||||||
14 | Astrid Katrine Andersen | 2002 | 363 | 42.87 | 1:30.20 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:28.34 | |||||||||
15 | Nynne Nørlem | 2002 | 357 | 42.64 | 1:30.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:24.13 | |||||||||
16 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 349 | 43.25 | 1:31.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:32.59 | |||||||||
17 | Zara Wendel | 2002 | 342 | 42.89 | 1:31.99 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:39.44 | |||||||||
18 | Iben Jeppesen | 2000 | 317 | 43.93 | 1:34.37 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:26.49 | |||||||||
19 | Melina Miethe | 2002 | 315 | 44.62 | 1:34.49 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:34.60 | |||||||||
20 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 303 | 44.12 | 1:35.78 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 2:45.33 | |||||||||
21 | Julie Silberg | 2002 | 272 | 47.09 | 1:39.24 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:43.70 | |||||||||
22 | Ida Bekker Poulsen | 2002 | 266 | 47.58 | 1:40.05 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.12 | |||||||||
23 | Ida Larsen | 2000 | 259 | 46.94 | 1:40.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:37.38 | |||||||||
24 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 257 | 47.98 | 1:41.20 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:39.36 | |||||||||
25 | Pernille Møller Leisted | 2002 | 229 | 49.46 | 1:45.12 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:45.80 | |||||||||
26 | Sofia Levisen | 2002 | 217 | 50.42 | 1:46.96 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.84 | |||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Sponsor: Kvickly |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leonie Kullmann | 1999 | 638 | 35.21 | 1:14.74 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:17.39 | |||||||||
2 | Delphine Møller | 1999 | 448 | 38.92 | 1:24.06 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 februar 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |