Results for Kronborg Open 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2017 | Udskriftsdato | 26 februar 2017 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2017 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Arbejdernes Landsbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Gram Peters | 2005 | 267 | 41.81 | 1:29.86 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:34.92 | |||||||||
2 | Mathis Gericke | 2005 | 261 | 42.75 | 1:30.54 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:33.17 | |||||||||
3 | Mark Tied | 2005 | 237 | 45.24 | 1:33.52 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:33.60 | |||||||||
4 | Alexander Nørby | 2006 | 216 | 45.89 | 1:36.43 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:37.85 | |||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 215 | 45.41 | 1:36.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:41.09 | |||||||||
6 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | 178 | 48.30 | 1:42.79 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 174 | 47.83 | 1:43.61 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:43.08 | |||||||||
8 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | 171 | 48.44 | 1:44.28 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:47.92 | |||||||||
9 | Malthe Foged | 2005 | 162 | 49.58 | 1:46.19 | |||||
Næstved IF | 1:46.43 | |||||||||
10 | Oscar Svensson | 2005 | 159 | 50.16 | 1:46.88 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.98 | |||||||||
11 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 158 | 51.15 | 1:47.02 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:51.48 | |||||||||
12 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 152 | 49.17 | 1:48.46 | |||||
Herlev Svømning | 1:47.41 | |||||||||
13 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 150 | 51.45 | 1:48.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:54.91 | |||||||||
14 | Elias Elmedyb | 2006 | 149 | 51.89 | 1:49.13 | |||||
Herlev Svømning | 1:53.49 | |||||||||
15 | Hjalte Dalskov | 2005 | 148 | 52.71 | 1:49.42 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jacob Koch Larsen | 2006 | 138 | 50.88 | 1:51.88 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.06 | |||||||||
17 | William Rützou | 2005 | 125 | 55.36 | 1:55.68 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.28 | |||||||||
18 | Valdemar Trærup | 2005 | 119 | 56.40 | 1:57.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:45.00 | |||||||||
19 | Scott Foged | 2005 | 117 | 56.26 | 1:58.35 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 2:24.86 | |||||||||
20 | Anders W. Pedersen | 2006 | 108 | 56.72 | 2:01.29 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:14.39 | |||||||||
21 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 106 | 57.04 | 2:02.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:00.23 | |||||||||
21 | Tobias Frederiksen | 2006 | 106 | 56.81 | 2:02.09 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
23 | Mikkel Munkholm | 2006 | 93 | 57.37 | 2:07.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 2:07.58 | |||||||||
24 | Victor Buck | 2007 | 69 | 1:06.09 | 2:20.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Keanu Hansen | 2007 | 29 | 1:27.69 | 3:07.72 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 2:51.84 | |||||||||
- | Anton Rytter Bech | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:13.00 | |||||||||
- | Cornelius Olsen | 2005 | DSQ | Ej samber. v. 50 m. | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:49.62 | |||||||||
- | Marcus Westmark Holm | 2007 | DSQ | 2 flyben v. start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:38.31 | |||||||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Arbejdernes Landsbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 434 | 36.61 | 1:16.48 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:15.03 | |||||||||
2 | Mattias Houen | 2002 | 422 | 36.78 | 1:17.21 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.64 | |||||||||
3 | Ahmed Sadoon | 2002 | 379 | 37.13 | 1:19.98 | |||||
Kristianstads SLS | 1:18.66 | |||||||||
4 | Fillip Bruhn | 2003 | 366 | 36.91 | 1:20.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.17 | |||||||||
5 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 354 | 39.23 | 1:21.84 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:32.70 | |||||||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 353 | 37.82 | 1:21.91 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.64 | |||||||||
7 | Martin Jacobsen | 2002 | 352 | 38.68 | 1:21.96 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.79 | |||||||||
8 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 350 | 38.87 | 1:22.16 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.89 | |||||||||
9 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 337 | 38.45 | 1:23.19 | |||||
Næstved IF | 1:28.27 | |||||||||
10 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 307 | 40.40 | 1:25.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:27.78 | |||||||||
11 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 301 | 40.48 | 1:26.34 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:23.89 | |||||||||
12 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 293 | 40.00 | 1:27.20 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.15 | |||||||||
13 | Harald Franck | 2003 | 290 | 39.60 | 1:27.43 | |||||
Næstved IF | 1:22.57 | |||||||||
14 | Joel Dahlgren | 2002 | 287 | 41.21 | 1:27.77 | |||||
Simklubben Ran | 1:27.14 | |||||||||
15 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 286 | 41.55 | 1:27.90 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.54 | |||||||||
16 | Andreas Hoffmann | 2003 | 285 | 41.36 | 1:27.97 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:32.78 | |||||||||
17 | Esben Rasmussen | 2004 | 271 | 41.76 | 1:29.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:31.85 | |||||||||
17 | Tobias Davidsen | 2003 | 271 | 41.84 | 1:29.42 | |||||
Vest-Brøndby | 1:30.66 | |||||||||
19 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2004 | 271 | 42.32 | 1:29.48 | |||||
Næstved IF | 1:28.10 | |||||||||
20 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 269 | 42.69 | 1:29.63 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:39.27 | |||||||||
21 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 264 | 42.62 | 1:30.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.95 | |||||||||
22 | Lucas Burmester | 2002 | 262 | 42.97 | 1:30.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:37.39 | |||||||||
23 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 257 | 42.46 | 1:31.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.21 | |||||||||
24 | Jakob Legaard | 2003 | 255 | 43.92 | 1:31.31 | |||||
Allerød Svømmeklub | 1:29.18 | |||||||||
25 | Daniel Didriksen | 2002 | 254 | 42.78 | 1:31.38 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
26 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 254 | 42.89 | 1:31.43 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.37 | |||||||||
27 | Christoffer Rekling | 2003 | 251 | 44.64 | 1:31.78 | |||||
Birkerød Svømmeklub | 1:29.76 | |||||||||
28 | Mikkel Winther | 2002 | 245 | 44.16 | 1:32.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.02 | |||||||||
29 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 229 | 44.40 | 1:34.55 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:38.82 | |||||||||
30 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | 229 | 43.77 | 1:34.63 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.51 | |||||||||
31 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 225 | 44.90 | 1:35.21 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.87 | |||||||||
32 | Lukas Frederiksen | 2004 | 209 | 46.22 | 1:37.48 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:43.13 | |||||||||
33 | Mathias Clausen | 2002 | 201 | 44.80 | 1:38.82 | |||||
Næstved IF | 1:45.40 | |||||||||
34 | Alexander Stærkær | 2002 | 200 | 47.38 | 1:39.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:57.14 | |||||||||
35 | Mads Frost Sønderby | 2004 | 181 | 47.89 | 1:42.33 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:41.89 | |||||||||
36 | Erik Li | 2003 | 180 | 47.96 | 1:42.57 | |||||
Herlev Svømning | 1:30.95 | |||||||||
37 | Mikkel Nielsen | 2004 | 175 | 48.55 | 1:43.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:46.45 | |||||||||
38 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 162 | 50.56 | 1:46.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:59.60 | |||||||||
39 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 143 | 51.69 | 1:50.68 | |||||
Vest-Brøndby | 1:47.78 | |||||||||
40 | Marcus Appel | 2003 | 135 | 53.30 | 1:52.79 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:55.62 | |||||||||
41 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 118 | 54.91 | 1:57.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | DNS | |||||||
Birkerød Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
- | Bertram T. Aunsholm | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:54.82 | |||||||||
- | Jacob Ellekær | 2002 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.02 | |||||||||
- | Lucas Emil Christensen | 2003 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | 1:24.00 | |||||||||
- | Sammi Asker Andersen | 2003 | DSQ | 2 flyben v. start | ||||||
Næstved IF | 1:38.53 | |||||||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Sponsor: Arbejdernes Landsbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 505 | 34.63 | 1:12.72 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.18 | |||||||||
2 | Lucas Hoffmann | 2000 | 485 | 34.23 | 1:13.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
3 | William Houen | 2001 | 465 | 34.80 | 1:14.74 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
4 | Johan Wentorf | 1999 | 432 | 35.74 | 1:16.59 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
5 | Julius Munk | 2000 | 427 | 36.22 | 1:16.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:15.87 | |||||||||
6 | Yannick Opätz | 1999 | 418 | 35.22 | 1:17.41 | |||||
Sg Neukölln E.v. Berlin | 1:14.06 | |||||||||
7 | William S. Michaelsen | 2001 | 417 | 35.48 | 1:17.52 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:13.53 | |||||||||
8 | Matthæus Vámosi | 2000 | 412 | 36.60 | 1:17.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:17.57 | |||||||||
9 | Markus Bøjsen | 1999 | 406 | 36.45 | 1:18.17 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:14.19 | |||||||||
10 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 401 | 36.25 | 1:18.48 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:12.67 | |||||||||
11 | Lauge Bastian Maar | 2001 | 389 | 37.83 | 1:19.28 | |||||
Næstved IF | 1:16.91 | |||||||||
12 | Mads Haugård Hansen | 2000 | 381 | 36.94 | 1:19.87 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.88 | |||||||||
13 | Jakob Forsberg | 2000 | 361 | 35.92 | 1:21.30 | |||||
Helsinge Skytte & IF | 1:16.55 | |||||||||
14 | Simon Brixner | 2000 | 355 | 36.71 | 1:21.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.32 | |||||||||
15 | Laurids Holme | 2000 | 335 | 39.54 | 1:23.33 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:26.09 | |||||||||
16 | Jacob El Mokri | 2001 | 304 | 40.00 | 1:26.07 | |||||
Kristianstads SLS | 1:23.38 | |||||||||
17 | Lucas Jensen | 2001 | 303 | 40.54 | 1:26.16 | |||||
Vest-Brøndby | 1:23.13 | |||||||||
18 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 278 | 41.31 | 1:28.70 | |||||
Vest-Brøndby | 1:26.17 | |||||||||
19 | William Kristiansen | 2001 | 276 | 41.69 | 1:28.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:33.29 | |||||||||
20 | Marcus Christiansen | 2001 | 258 | 43.44 | 1:30.96 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
21 | Rasmus Lorentzen | 2001 | 251 | 42.47 | 1:31.75 | |||||
Næstved IF | 1:29.94 | |||||||||
22 | David Cano Rosenvold | 2001 | 244 | 42.29 | 1:32.63 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:30.87 | |||||||||
23 | Morten Kilhof | 2000 | 230 | 43.66 | 1:34.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:32.06 | |||||||||
24 | Frederik Helms | 2001 | 229 | 44.98 | 1:34.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:29.85 | |||||||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1998 |
Sponsor: Arbejdernes Landsbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erik Kähr | 1995 | 651 | 29.64 | 1:06.80 | |||||
Helsingborgs Simsällskap | 1:02.70 | |||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 634 | 31.19 | 1:07.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.13 | |||||||||
3 | Joakim Brønnum | 1997 | 542 | 33.43 | 1:11.01 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.85 | |||||||||
4 | Mikkel Ulrich | 1998 | 444 | 35.39 | 1:15.89 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.29 | |||||||||
5 | Oliver Vang | 1994 | 406 | 35.26 | 1:18.17 | |||||
Næstved IF | 1:12.98 | |||||||||
6 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 333 | 39.45 | 1:23.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.57 | |||||||||
- | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | DNS | |||||||
Simklubben Ran | 1:23.60 | |||||||||
- | Joachim Frimann | 1997 | DNS | |||||||
Helsinge Skytte & IF | 1:14.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 februar 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:03 |