Results for NUP-UINNIT 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | NUP-UINNIT | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2009 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 10:52 | |||
Järjestäjä | Tampereen Työväen Uimarit ry |
Laji 2, 100m VU P-13,-14,-16, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Waltteri Kaarela | 1996 | 246 | 36.43 | 1:15.95 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
2 | Pyry Lindberg | 1996 | 203 | 38.07 | 1:20.86 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
Laji 2, 100m VU P-13,-14,-16, Loppukilpailut 14 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Tserednitsenko | 1995 | 489 | 29.49 | 1:00.36 | |||||
Kalev Ujumiskool | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 489 | 29.41 | 1:00.36 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Juho Eerola | 1995 | 443 | 30.29 | 1:02.41 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
4 | Antti Kähär | 1995 | 430 | 29.95 | 1:03.01 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Andreas Kullerkann | 1995 | 420 | 29.60 | 1:03.50 | |||||
Kalev Ujumiskool | ||||||||||
6 | Mito Joru | 1995 | 410 | 30.60 | 1:04.01 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
7 | Petri Sartela | 1995 | 403 | 30.45 | 1:04.37 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Leevi Ruuttunen | 1995 | 402 | 30.69 | 1:04.46 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
9 | Ville Laine | 1995 | 346 | 31.83 | 1:07.72 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Jere Kokko | 1995 | 273 | 35.21 | 1:13.33 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 2, 100m VU P-13,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anton Herrala | 1993 | 571 | 27.96 | 57.33 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
2 | Eetu Päivärinta | 1994 | 547 | 28.14 | 58.15 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
3 | Matias Tyry | 1993 | 538 | 28.48 | 58.46 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
4 | Olli Stenroos | 1994 | 2019 | 37.63 | 1:00.36 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
5 | Kristian Kanigan | 1993 | 473 | 29.13 | 1:01.05 | |||||
Marjaniemen Uimarit | ||||||||||
6 | Jarno Kiesiläinen | 1993 | 444 | 29.95 | 1:02.35 | |||||
Varkauden Uimarit | ||||||||||
7 | Teemu Peteri | 1993 | 394 | 30.89 | 1:04.90 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
8 | Ossi Haavisto | 1994 | 393 | 30.94 | 1:04.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
9 | Tapio Immonen | 1994 | 380 | 31.66 | 1:05.67 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Juha Karppi | 1994 | 365 | 31.35 | 1:06.52 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Valtteri Leino | 1994 | 354 | 32.67 | 1:07.26 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
12 | Santeri Teppola | 1994 | 352 | 32.06 | 1:07.33 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Niko Ranta | 1993 | 345 | 31.82 | 1:07.82 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
14 | Ville Tulonen | 1994 | 339 | 31.73 | 1:08.19 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Matias Vulli | 1994 | DNS | |||||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.17.12 | Tulostuspäivämäärä | 13 kesäkuu 2009 |
Lisenssi: Tampereen Seurat | Tulostusaika | 10:52 |