2018-12-17   13:53:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise Damborg  1982  DGI Østjylland    46.64        1:38.19   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ghita Kobbelgaard  1995  DGI Nordjylland    38.62        1:17.26   
Johanne Hole  2000  DGI Nordjylland    36.03        1:17.71   
Emma F. Sørensen  1998  DGI Østjylland    38.31        1:21.48   
Karen Krogh Lund  1996  DGI Sydøstjylland    38.44        1:22.17   
Kathrin B. Poulsen  2000  DGI Nordjylland    39.30        1:22.92   
Stella Krogh Lund  2000  DGI Sydøstjylland    40.21        1:24.77   
Nadja Skov Haffejee  1998  DGI Fyn    40.16        1:25.60   
Julie Martinussen  1997  DGI Fyn    40.67        1:27.90   
Anne Tvedskov Nielsen  1997  DGI Østjylland    44.39        1:33.26   
10  Kristine S. Pedersen  1998  DGI Østjylland    45.15        1:35.24   
11  Ingrid Kyed  2000  DGI Østjylland    45.52        1:36.27   
12  Martine Rasmussen  2000  DGI Sydøstjylland    46.33        1:40.20   
13  Cecilie Poulsen  1999  DGI Sønder Jylland    48.61        1:40.58   
14  Katrine Hansen  2000  DGI Sønder Jylland    49.33        1:41.43   
15  Clara Victoria Søderberg  2000  DGI Østjylland    49.55        1:45.52   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maiken Hougaard  2002  DGI Østjylland    39.76        1:21.31   
Cecilie Tommerup Sørensen  2001  DGI Nordjylland    38.70        1:21.41   
Maja Volke  2002  DGI Østjylland    40.74        1:25.11   
Julie B. Andersen  2002  DGI Midtjylland    41.47        1:29.61   
Babette Thordal  2001  DGI Nordjylland    43.91        1:31.05   
Sofie Aastrup  2002  DGI Nordjylland    43.56        1:32.25   
Cecilie Prior  2002  DGI Nordjylland    44.27        1:33.50   
Laura Mikkelsen  2001  DGI Storstrømmen    45.00        1:33.61   
Josefine Weiergang  2002  DGI Nordjylland    44.64        1:33.95   
10  Thyra Thomsen  2002  DGI Sønder Jylland    44.12        1:34.36   
11  Amalie Frikke-Salling  2002  DGI Fyn    45.50        1:35.80   
12  Sofie Højberg Hygum  2001  DGI Sydvest    46.10        1:37.41   
13  Iben Kjær Bengtson  2002  DGI Nordjylland    46.49        1:37.78   
14  Caroline Christensen  2002  DGI Sønder Jylland    49.55        1:41.26   
15  Anika Fogt  2002  DGI Fyn    48.52        1:42.71   
16  Kirstine Angel Bjerregaar  2002  DGI Fyn    49.13        1:42.78   
17  Cecilie Høgfeldt  2002  DGI Østjylland    49.80        1:43.55   
18  Katrine Høtoft  2002  DGI Østjylland    49.65        1:44.39   
19  Signe D. Jørgensen  2002  DGI Østjylland    50.20        1:45.09   
20  Laura Dalgaard  2002  DGI Sydøstjylland    50.21        1:45.53   
21  Nadja Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest    50.34        1:46.15   
22  Emma Jørgensen  2001  DGI Fyn    49.36        1:46.33   
23  Christine Nielsen  2002  DGI Nordjylland    50.46        1:46.68   
24  Bianca Skjerning  2001  DGI Fyn    52.32        1:47.51   
25  Freja Gram  2001  DGI Østjylland    51.64        1:47.65   
26  Julie Madsen  2002  DGI Sønder Jylland    53.62        1:53.93   
27  Sofie Solgaard  2002  DGI Østjylland    53.46        1:54.52   
28  Sarah Dalgaard Hansen  2002  DGI Sydvest    53.70        1:55.33   
29  Luna Marcher  2002  DGI Sydvest    57.24        2:03.82   
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Romanski  2003  DGI Nordjylland    39.56        1:23.72   
Signe Thomsen  2003  DGI Nordjylland    40.77        1:25.99   
Katrine Rasmussen  2004  DGI Østjylland    40.51        1:26.27   
Caroline Christensen  2004  DGI Østjylland    41.50        1:27.42   
Mathilde Østergaard  2004  DGI Sydvest    42.23        1:28.77   
Lea Winther  2004  DGI Sønder Jylland    43.14        1:30.67   
Allie Brandt  2004  DGI Nordjylland    42.73        1:30.95   
Ida Troldborg  2003  DGI Nordjylland    42.97        1:30.96   
Ella Ussing  2004  DGI Fyn    43.45        1:33.47   
10  Frederikke Mortensen  2003  DGI Storkøbenhavn    45.51        1:34.72   
11  Freja Kruse  2004  DGI Sydvest    45.26        1:34.87   
12  Line Virkelyst Johansen  2003  DGI Fyn    46.70        1:35.60   
13  Nynne Jakobsen  2004  DGI Storstrømmen    45.69        1:35.75   
14  Josephine Christensen  2004  DGI Nordjylland    46.65        1:38.02   
15  Anna Rahbek Julsgaard  2004  DGI Fyn    46.98        1:38.38   
16  Caroline Buhl Søderberg  2003  DGI Østjylland    47.24        1:38.76   
17  Laura Pedersen  2003  DGI Sydøstjylland    46.08        1:39.74   
18  Sofie Lykke Greve  2004  DGI Fyn    47.03        1:40.89   
19  Ida Kristensen  2004  DGI Midtjylland    47.38        1:40.99   
20  Dicte Lund  2004  DGI Østjylland    48.16        1:41.92   
21  Caroline K. Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland    47.63        1:42.12   
22  Ella H. Richardson  2003  DGI Østjylland    47.84        1:42.35   
23  Mia Hviid  2003  DGI Sydvest    48.92        1:42.40   
24  Kristina Kathrine Poulsen  2003  DGI Sydøstjylland    48.47        1:42.57   
25  Karen K. H. Hagensen  2004  DGI Østjylland    48.13        1:42.65   
26  Signe Grøndahl  2003  DGI Storkøbenhavn    50.31        1:42.95   
27  Johanne Rasmussen  2003  DGI Sydøstjylland    49.54        1:43.07   
28  Sofie Nielsen  2004  DGI Sydvest    49.65        1:43.29   
29  Freja Schwertfeger  2004  DGI Fyn    48.64        1:43.39   
30  Sofie Galsgaard Jensen  2003  DGI Sønder Jylland    50.32        1:43.48   
31  Rosa Bundgaard-Laursen  2003  DGI Østjylland    50.79        1:43.81   
32  Laura B. Nielsen  2004  DGI Fyn    50.84        1:46.16   
33  Agnes Lyndrup  2004  DGI Nordjylland    50.70        1:46.38   
34  Ronja Beck Christensen  2003  DGI Sønder Jylland    52.52        1:46.76   
35  Freya Holm  2003  DGI Sydøstjylland    50.72        1:47.47   
36  Methea Kristensen  2003  DGI Midtjylland    51.24        1:47.81   
37  Signe Clemmensen  2003  DGI Sønder Jylland    51.38        1:48.31   
38  Julie Frølund Christensen  2003  DGI Sønder Jylland    52.72        1:48.70   
39  Emma Bojesen  2004  DGI Nordjylland    50.95        1:48.95   
40  Marie Laursen  2004  DGI Sydøstjylland    51.24        1:49.10   
41  SIF F Pedersen  2003  DGI Fyn    50.44        1:50.81   
42  Lærke Kongsfelt  2003  DGI Storkøbenhavn    56.04        1:59.59   
Nanna Ballisager Hansen  2003  DGI Sydøstjylland            DNS   
Nicoline Hansen  2004  DGI Storstrømmen            DSQ  asynkron ben 
                     
 
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sofie Hjorth Jakobsen  2005  DGI Sydøstjylland    45.46        1:34.01   
Jette Muusmann  2005  DGI Sønder Jylland    45.68        1:35.13   
Weronika L. Bjørn  2005  DGI Midtjylland    45.58        1:35.90   
Lærke Møller  2005  DGI Storstrømmen    46.85        1:39.07   
Liv F. Skov-Petersen  2005  DGI Sønder Jylland    48.28        1:40.75   
Rosa Marie Schousboe  2005  DGI Sydøstjylland    49.52        1:40.98   
Freya Thorsgaard  2006  DGI Sydøstjylland    49.58        1:43.08   
Clara Berendt Nørgaard  2005  DGI Nordjylland    49.60        1:44.10   
Ida Rønnow  2006  DGI Nordjylland    49.93        1:46.07   
10  Emma Ljusheva  2005  DGI Sønder Jylland    50.50        1:47.36   
11  Ida Overgaard Thomassen  2005  DGI Nordjylland    50.51        1:48.22   
12  Maiken Hansen  2005  DGI Sydøstjylland    49.93        1:48.24   
13  Sara Kokholm  2005  DGI Nordjylland    50.78        1:48.46   
14  Stine Skipper Jørgensen  2005  DGI Midtjylland    50.95        1:49.75   
15  Anna Dora Bernsdorf  2006  DGI Fyn    52.05        1:50.05   
16  Josephine Liis Jacobsen  2005  DGI Østjylland    51.73        1:50.14   
17  Linea Lodberg Klein  2005  DGI Nordjylland    52.50        1:50.76   
18  Line Lund Sørensen  2005  DGI Østjylland    53.85        1:53.44   
19  Karoline Høgh  2006  DGI Østjylland    56.84        1:58.09   
20  Ida Mørup  2006  DGI Østjylland    55.38        1:59.18   
21  Stine Østergaard Jensen  2006  DGI Østjylland    57.23        1:59.88   
22  Victoria Lalicata  2005  DGI Sydvest    1:00.07        2:03.18   
23  Rasmine Johansen  2005  DGI Fyn    59.53        2:03.99   
24  Selma Tram  2005  DGI Nordjylland    1:00.66        2:11.53   
25  Emma Holtz Pedersen  2006  DGI Østjylland    1:17.87        2:40.20   
Laura Håkonsson  2006  DGI Midtjylland            DNS   
Sofie Dyg Holme  2005  DGI Midtjylland            DNS   
Amalie Hede Kristensen  2005  DGI Sønder Jylland            DSQ  tyvstart 
Celina Klæsøe  2006  DGI Fyn            DSQ  flere armtag u vand 
Liva Lauridsen Vorgod  2005  DGI Nordjylland            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  14:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark