2018-12-13   12:15:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsmesterskab 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  LM2017    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  14:19   
  Arrangør  DGI svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1927-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rina Damsgaard  1956  DGI Sydøstjylland            1:01.42   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1985 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anette Elgaard  1983  DGI Østjylland            47.53   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mette Flaskager  1999  DGI Midtjylland            31.14   
Ghita Kobbelgaard  1995  DGI Nordjylland            32.51   
Maria M. Porsmose  2000  DGI Nordjylland            33.54   
Amalie Falk Byrgesen  1999  DGI Nordjylland            36.39   
Maria Depping  2000  DGI Fyn            37.60   
Sofie Svaneborg  1998  DGI Fyn            39.03   
Signe Hadrup Andersen  2000  DGI Sydvest            39.04   
Camilla Hansen  2000  DGI Fyn            40.66   
Amanda Hørdum Bjørnholt  1999  DGI Østjylland            42.05   
10  Clara Victoria Søderberg  2000  DGI Østjylland            43.38   
Afbud  2000  DGI Fyn            DNS   
Maria Andreasen  1994  DGI Nordjylland            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nete Lund Madsen  2001  DGI Nordjylland            33.16   
Alison Lodal Hinklon  2001  DGI Storkøbenhavn            33.50   
Sofie S. Vegener  2002  DGI Østjylland            33.93   
Emma Viborg Larsen  2001  DGI Nordjylland            34.71   
Sara Gade  2002  DGI Midtjylland            35.09   
Karoline Jensen  2001  DGI Storkøbenhavn            35.23   
Ida Lerche  2001  DGI Fyn            36.06   
Sara Falch  2002  DGI Nordjylland            37.61   
Astrid Francisca Jacobsen  2001  DGI Østjylland            38.60   
10  Vera Veronica Jervidalo  2001  DGI Østjylland            38.94   
11  Caroline Christensen  2002  DGI Sønder Jylland            39.33   
12  Mette Louise Jensen  2001  DGI Sydøstjylland            39.73   
13  Karoline Toftelund  2001  DGI Nordjylland            40.16   
14  Julie Heby Kanstrup  2002  DGI Nordjylland            40.24   
15  Naia Eske Jensen  2001  DGI Østjylland            40.37   
16  Emma Simonsen  2002  DGI Østjylland            40.46   
17  Amalie Frikke-Salling  2002  DGI Fyn            40.52   
18  Louise Hove  2002  DGI Nordjylland            40.60   
19  Babette Thordal  2001  DGI Nordjylland            40.92   
20  Emma Juel Petersen  2001  DGI Fyn            41.19   
21  Nadja Bonde Christensen  2002  DGI Sydvest            41.66   
22  Maja Svane  2001  DGI Østjylland            43.08   
23  Mathilde Christensen  2002  DGI Østjylland            43.29   
24  Emma Christensen  2002  DGI Fyn            43.41   
25  Anne Mie Seerup  2001  DGI Sydvest            43.55   
26  Sarah Schäfer Pilegaard  2002  DGI Sydvest            43.58   
27  Sine Poulsen  2002  DGI Sønder Jylland            44.92   
28  Julie Tramm  2001  DGI Sønder Jylland            49.86   
29  Signe Risager Hansen  2002  DGI Sydvest            50.59   
Lykke Munk  2002  DGI Sydøstjylland            DNS   
Mia Sophie Schmidt  2001  DGI Sydvest            DNS   
Annemette Olesen  2001  DGI Fyn            DSQ  ej rørt 25m 
Cilja Hansine Nesgaard  2002  DGI Storkøbenhavn            DSQ  ej rørt ved 25m 
Maja Dørk  2002  DGI Fyn            DSQ  EFB 25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Trekær Klausen  2003  DGI Sydøstjylland            32.72   
Sofie Nielsen  2003  DGI Storstrømmen            33.70   
Mathilde Wisborg Fog  2003  DGI Nordjylland            35.33   
Astrid Marie Hassing  2004  DGI Nordjylland            35.79   
Anna Lind Petersen  2004  DGI Storstrømmen            36.31   
Amalie Juul Jakobsen  2003  DGI Nordjylland            37.05   
Anna Christine Pedersen  2003  DGI Nordjylland            37.06   
Marie Bernack  2003  DGI Storkøbenhavn            37.54   
Zille Haarh Svendsen  2004  DGI Nordjylland            38.53   
10  Zophia Henriks  2004  DGI Fyn            38.60   
11  Julie Liao Wienke  2003  DGI Østjylland            38.90   
12  Karen Moos Jensen  2003  DGI Midtjylland            39.70   
13  Sofia Illum Kirkeby  2004  DGI Østjylland            39.98   
14  Ida Kristensen  2004  DGI Midtjylland            39.99   
15  Victoria Broch  2004  DGI Sydøstjylland            40.02   
16  Frederikke Mortensen  2003  DGI Storkøbenhavn            40.98   
17  Nathalie Knudsen  2003  DGI Fyn            41.18   
18  Asta Kofod Nielsen  2003  DGI Østjylland            41.73   
19  Louise Høeg  2003  DGI Nordjylland            41.77   
20  Signe Grøndahl  2003  DGI Storkøbenhavn            42.28   
21  Laura Sejr Simonsen  2003  DGI Østjylland            42.31   
22  Anna Emilie Mortensen  2003  DGI Østjylland            42.33   
23  Sofie Galsgaard Jensen  2003  DGI Sønder Jylland            43.66   
24  Caroline K. Sørensen  2004  DGI Sydøstjylland            43.95   
25  Sara Høi Graversen  2003  DGI Sydøstjylland            44.16   
26  Signe Kaas  2003  DGI Fyn            44.36   
27  Nanna Lauritsen  2004  DGI Storstrømmen            44.42   
28  Cecilie Daugaard  2003  DGI Sydøstjylland            44.61   
29  Annica Kirkegaard  2004  DGI Sønder Jylland            44.82   
30  Signe Clemmensen  2003  DGI Sønder Jylland            45.39   
31  Freya Andreasen  2004  DGI Storstrømmen            45.87   
32  Laura Østerby Clausen  2004  DGI Fyn            46.24   
33  Frida Ropass Jørgensen  2004  DGI Fyn            46.67   
34  Sille Bramman  2003  DGI Sønder Jylland            47.05   
35  Lærke Frølund Jensen  2003  DGI Sønder Jylland            47.68   
36  Dana Laursen  2003  DGI Storkøbenhavn            47.97   
37  Pernille Pedersen  2004  DGI Sydvest            48.93   
38  Julie Frølund Christensen  2003  DGI Sønder Jylland            49.79   
39  Mikkeline Hedegaard  2003  DGI Sydvest            54.18   
Caroline Skovsgaard Brink  2004  DGI Fyn            DNS   
Josefine Hornbæk  2004  DGI Østjylland            DSQ  tyvstart 
Mathilde Thomsen  2004  DGI Østjylland            DSQ  ej rørt 25m 
Signe Michelsen  2004  DGI Fyn            DSQ  bryst efter vending 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Mejdahl  2005  DGI Nordjylland            39.54   
Clara Kapke  2006  DGI Sønder Jylland            39.82   
Signe Rosenmeyer  2005  DGI Sydøstjylland            40.29   
Therese J Helt  2006  DGI Nordjylland            40.86   
Sisse Berg Olesen  2005  DGI Storstrømmen            41.03   
Sofie Rasmussen  2005  DGI Østjylland            41.22   
Ophelia Kronborg Jensen  2005  DGI Nordjylland            41.65   
Malou Sophie Stormes  2005  DGI Østjylland            42.46   
Amalie Hede Kristensen  2005  DGI Sønder Jylland            42.70   
10  Stine Skipper Jørgensen  2005  DGI Midtjylland            43.81   
11  Agnethe Frederiksen  2005  DGI Østjylland            44.31   
12  Liv F. Skov-Petersen  2005  DGI Sønder Jylland            44.72   
13  Karen Lassen  2005  DGI Sønder Jylland            44.90   
14  Signe Vinding Sørensen  2005  DGI Fyn            45.51   
15  Hannah Vixø Momme  2005  DGI Nordjylland            45.84   
16  Karoline Hellesøe  2006  DGI Sønder Jylland            46.57   
17  Stella Harpøth  2006  DGI Sydøstjylland            46.79   
18  Mathilde Work Jespersen  2006  DGI Østjylland            46.91   
19  Lucca Filipowicz  2005  DGI Østjylland            47.70   
20  Marie Elisabeth Thorsted  2006  DGI Nordjylland            47.78   
21  Karoline Høgh  2006  DGI Østjylland            48.76   
22  Stine Lund Holgersen  2006  DGI Fyn            49.72   
23  Anna Lis Kristensen  2005  DGI Sydøstjylland            49.97   
24  Freya Knop Kristensen  2005  DGI Østjylland            50.97   
25  Annemone Rasmussen  2006  DGI Sydøstjylland            51.89   
26  Victoria Lalicata  2005  DGI Sydvest            53.80   
27  Celina Lindholm Hansen  2006  DGI Storstrømmen            56.41   
28  Serine Ragner  2006  DGI Fyn            58.76   
Laura Håkonsson  2006  DGI Midtjylland            DNS   
Asta Edelbo Pedersen  2006  DGI Storkøbenhavn            DSQ  bryst efter vending 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  DGI Nordjylland            DSQ  EFB 25m 
Sara Holst Gregersen  2006  DGI Sydøstjylland            DSQ  EFB 25m 
Selma Tram  2005  DGI Nordjylland            DSQ  ej rørt 25m 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Holst Jacobsen  2007  DGI Sydøstjylland            42.59   
Signe Jensen  2007  DGI Sønder Jylland            43.67   
Ida Loft Andersen  2007  DGI Østjylland            46.04   
Anna Bruun-Petersen  2007  DGI Fyn            51.76   
Sille Augustesen  2008  DGI Sydøstjylland            52.50   
Mejse Jakobsen  2007  DGI Storstrømmen            52.97   
Simone Trekær Klausen  2007  DGI Sydøstjylland            53.71   
Clara Kornum  2007  DGI Nordjylland            56.40   
Sofia Mortensen  2007  DGI Fyn            58.42   
10  Isabella Nørgaard  2007  DGI Østjylland            58.63   
11  Mai Lindum Waltoft  2007  DGI Østjylland            59.06   
12  Astrid O. Thomassen  2007  DGI Nordjylland            1:00.10   
13  Frida Knop Kristensen  2009  DGI Østjylland            1:03.41   
14  Naya Ellesøe Dalsgaard  2007  DGI Nordjylland            1:04.37   
15  Emilie Nørskov Graversen  2007  DGI Østjylland            1:16.43   
Karoline Jørgensen  2007  DGI Fyn            DNF   
Marie Loft Andersen  2007  DGI Østjylland            DSQ   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til DGI Svømning  Udskriftstidspunkt  14:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark