2017-12-16   17:59:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Brønnum  1997              32.08   
  Holbæk Svømme Klub  32.01                 
Emil Toft  1998              32.67   
  Holbæk Svømme Klub  32.05                 
William Matras  1998              33.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.83                 
Mads Ottosen  1997              36.78   
  Holbæk Svømme Klub  37.21                 
Philip Agerskov  1998              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  34.73                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Steenberg  2000              31.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.13                 
Alexander Eggers  1999              31.69   
  Sigma Swim Birkerød  31.16                 
Sebastian Tullberg  2000              32.20   
  Sigma Swim Birkerød  32.99                 
Christian Crone  2001              32.45   
  Gladsaxe Svømmeklub  31.41                 
Lucas Bruun Strøbek  2001              32.61   
  Gentofte Svømme Klub  32.68                 
Simon Brixner  2000              34.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
Victor Bendix Beiter  2001              34.33   
  Herlev Svømning  35.80                 
August Becktor  2001              34.57   
  Gentofte Svømme Klub  34.58                 
Oliver Schiellerup  2000              35.23   
  Sigma Swim Birkerød  33.95                 
10  Jakob Bjerre Eriksen  2000              35.35   
  Hillerød Svømmeklub  34.01                 
11  Christian Skinhøj  2001              36.65   
  Gentofte Svømme Klub  36.40                 
12  Sebastian Ejdesgaard  2001              37.15   
  Hillerød Svømmeklub  35.64                 
13  Frederik Clausen  2001              38.45   
  Hillerød Svømmeklub  39.66                 
14  Mathias Holm  2001              39.58   
  Sigma Swim Birkerød  37.93                 
15  Mathias Jelshøj  2001              44.66   
  Herlev Svømning  1:00.34                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Lønborg  2002              32.05   
  Gentofte Svømme Klub  32.67                 
Alexander Søgaard  2002              32.92   
  Ringsted Svømme Klub  31.87                 
Morten Østergaard  2002              34.01   
  A6  33.62                 
Frederik Møller  2002              35.30   
  Ringsted Svømme Klub                   
Joakim Mortensen  2002              36.20   
  Ringsted Svømme Klub  36.02                 
Leo Badaker  2002              36.23   
  Gentofte Svømme Klub  36.41                 
Mads Lind  2002              36.62   
  Hvidovre Svømme Klub  36.39                 
Frederik Eg Ibsen  2002              36.76   
  Sigma Swim Birkerød  38.75                 
Emil Kildahl Døssing  2002              37.62   
  Sigma Swim Birkerød  40.15                 
10  Mikkel Eg Ibsen  2002              38.03   
  Sigma Swim Birkerød  36.78                 
11  Emil Carstensen  2002              38.29   
  Ringsted Svømme Klub                   
12  August Ryom  2002              38.31   
  Køge Svømmeklub  37.70                 
13  Kristian Mouridsen  2002              39.32   
  Næstved IF  39.73                 
14  Nicholas Svane  2002              41.09   
  Sigma Swim Allerød  41.32                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Daniel Garne Larsen  2003              35.16   
  Sigma Swim Allerød  34.53                 
Asger Johansen  2003              36.36   
  VAT Copenhagen  36.85                 
Harald Franck  2003              36.68   
  Næstved IF  35.74                 
Alexander Tullberg  2003              36.88   
  Sigma Swim Birkerød  37.19                 
Lucas Jul Pedersen  2003              37.55   
  Næstved IF  37.43                 
Harald Riisager  2003              37.56   
  Gentofte Svømme Klub  39.41                 
Frederik Bach Mindested  2003              37.91   
  Sigma Swim Allerød  38.10                 
Jonathan Eskildsen  2003              38.64   
  Køge Svømmeklub  40.55                 
Karl August B. Balle  2003              38.92   
  Gentofte Svømme Klub  38.99                 
10  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003              41.25   
  A6  43.66                 
11  Malte Hjalholt  2003              42.71   
  VAT Copenhagen  43.12                 
12  Benjamin Bodal  2003              42.77   
  Ringsted Svømme Klub                   
13  Samuel Risager  2003              44.93   
  VAT Copenhagen  46.89                 
14  Christian Hartmann  2003              51.30   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Christoffer Rekling  2003              DNS   
  Sigma Swim Birkerød  41.64                 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Joakim Grøn-Henriksen  2004              38.94   
  Ringsted Svømme Klub  39.71                 
Carl Emil Lundgaard  2005              39.81   
  Gentofte Svømme Klub  40.25                 
Alexander Griffin  2004              40.44   
  Gentofte Svømme Klub  43.46                 
Gustav B. Frederiksen  2004              42.60   
  Vordingborg Svømme Klub  43.62                 
August Taul  2006              43.64   
  Gentofte Svømme Klub  45.29                 
Anton Skov Grell  2004              44.49   
  Glostrup Svømmeklub  42.50                 
Andreas Mølbak  2006              44.59   
  Ringsted Svømme Klub  46.64                 
Malthe Foged  2005              45.39   
  Næstved IF  48.10                 
Elias Elmedyb  2006              45.48   
  Herlev Svømning  47.49                 
10  Adam Bugge Frandsen  2005              46.08   
  Ringsted Svømme Klub  49.09                 
11  Jeppe Bayer Christensen  2005              46.37   
  Herlev Svømning  49.31                 
12  Jakob Stærmose  2005              46.84   
  Ringsted Svømme Klub                   
12  Laurits Boserup  2005              46.84   
  Gentofte Svømme Klub  48.35                 
14  Phillip Maxmølris  2004              46.90   
  Gentofte Svømme Klub  50.83                 
15  William Hoffmann Hyldig  2004              47.73   
  Gentofte Svømme Klub  51.21                 
16  Frederik Stubbe Lundsby  2004              48.46   
  Gentofte Svømme Klub  49.60                 
17  Bertram H. Mikkelsen  2004              48.49   
  Frederikssund Svømmeklub  52.91                 
18  Victor Enemark Cruse  2004              51.34   
  Frederikssund Svømmeklub  54.27                 
19  Mikkel Holm Pedersen  2004              52.23   
  Ringsted Svømme Klub  55.73                 
20  James Sibbern-Larsen  2005              53.77   
  Næstved IF  57.21                 
Mads Frost Sønderby  2004              DNS   
  Frederikssund Svømmeklub  47.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:26 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare