2017-09-26   18:36:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Magplasket 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10, 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            19.73   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            24.54   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            28.41   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 10, 9oY, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            17.20   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            23.96   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            24.65   
Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.17   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            26.95   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            28.36   
Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            28.39   
Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  09:37   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 10, 9oY, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            23.62   
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  09:37 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            35.23   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            39.76   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.62   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.05   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            43.88   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            45.24   
Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            45.99   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.58   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            48.41   
10  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            49.08   
11  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            49.23   
12  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.67   
13  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            52.31   
14  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            57.52   
15  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            1:01.84   
Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            DNS   
Gabriella Sturesson  2006  Simklubben Njord            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            31.66   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            34.74   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            37.10   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            39.61   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            40.39   
Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.07   
Linnea Börjesson  2005  S77 Stenungsund            42.04   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.05   
Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.35   
10  Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.91   
11  Tilde Lundquist  2005  Göteborg Sim            44.28   
12  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            44.70   
13  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            45.31   
14  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            45.53   
15  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            45.54   
16  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            45.62   
17  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            45.77   
18  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            45.78   
19  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            46.52   
20  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            47.19   
21  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            47.36   
22  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            49.03   
23  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.60   
24  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.34   
25  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            52.74   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjäril Fl 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            32.75   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            38.10   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            38.63   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            39.63   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            40.14   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb            40.78   
Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.73   
Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            43.50   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            43.59   
10  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            43.95   
11  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            44.37   
12  Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim            46.14   
13  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            46.19   
14  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.89   
15  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim            47.97   
16  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.25   
17  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            51.60   
18  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.55   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            41.30   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            55.42   
                     
 
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.47   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.45   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            39.65   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.62   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            40.65   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            43.21   
Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.43   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            47.29   
Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.61   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Pontus Hedgren  2005  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjäril Po 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            35.63   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund            36.10   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.62   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            39.25   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.07   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.82   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.63   
Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            49.85   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 6, 4X50m Frisim Mixed 10, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mass Mix Lag Elsa  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:09.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  10:56   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            1:25.16   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.25   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:34.08   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            1:34.49   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            1:37.02   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.08   
Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.55   
Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            1:40.06   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            1:42.67   
10  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            1:42.77   
11  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:43.08   
12  Sofia Karlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:43.37   
13  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            1:44.08   
14  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            1:44.31   
15  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:44.99   
16  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            1:46.56   
17  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:47.46   
18  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.50   
19  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.61   
20  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            1:48.66   
21  Gabriella Sturesson  2006  Simklubben Njord            1:49.25   
22  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            1:52.37   
23  Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:53.72   
24  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:53.77   
25  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            1:53.80   
26  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            1:54.20   
27  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            1:55.46   
28  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            1:56.07   
29  Leia Isaksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:59.78   
Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            DNF   
Emmy Johnson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            DSQ   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            1:13.34   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            1:18.53   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim            1:26.97   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund            1:28.55   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim            1:29.59   
Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:30.79   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            1:32.21   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:33.15   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim            1:33.63   
10  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:33.83   
11  Lina Back  2005  S77 Stenungsund            1:35.13   
12  Tilde Lundquist  2005  Göteborg Sim            1:35.15   
13  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim            1:35.17   
14  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim            1:35.23   
15  Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.29   
16  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            1:36.06   
17  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            1:36.90   
18  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            1:37.21   
19  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.46   
20  Klara Rask  2005  Göteborg Sim            1:37.63   
21  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.77   
22  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            1:39.07   
23  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim            1:40.10   
24  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            1:40.14   
25  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            1:41.38   
26  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:41.50   
27  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund            1:42.79   
28  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:47.70   
29  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim            1:48.24   
30  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim            1:48.62   
31  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:51.24   
32  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim            1:58.18   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Stella Fogel  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Fl 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            1:18.34   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim            1:23.74   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            1:24.65   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            1:25.21   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim            1:27.45   
Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund            1:30.72   
Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:31.17   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb            1:32.24   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            1:33.00   
10  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            1:33.01   
11  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.15   
12  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim            1:36.20   
13  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            1:36.56   
14  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.05   
15  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.19   
16  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:37.23   
17  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            1:39.01   
18  Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim            1:40.98   
19  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            1:43.93   
20  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            1:46.46   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  10:56 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            1:32.10   
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.91   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            1:44.33   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:47.47   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            1:53.29   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:26.90   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:27.53   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim            1:27.60   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim            1:28.88   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:31.51   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim            1:32.27   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:35.37   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            1:39.35   
Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:40.81   
10  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim            1:42.91   
11  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:46.12   
12  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            1:49.18   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Azad Inci  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Pontus Hedgren  2005  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Po 13, 12, 11, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:24.23   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            1:25.22   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund            1:25.93   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund            1:27.89   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            1:29.68   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            1:31.53   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:32.40   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:33.53   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            1:35.89   
10  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:36.69   
11  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            1:39.33   
12  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            1:51.19   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 9, 25m Frisim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            17.25   
Edit Hultgren  2008  Simklubben Njord            19.10   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            19.56   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            20.29   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            22.58   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            32.51   
Jessica Doering  2009  Lysekils Simsällskap            36.58   
Vera Borg  2009  Simsällskapet Tumlarna            41.37   
Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  11:31   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 10, 25m Frisim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lindqvist  2008  Lysekils Simsällskap            25.32   
Xavier Schneider  2008  Mellerud Simklubb            25.68   
Max Nykvist  2008  Mellerud Simklubb            30.46   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:31 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 11, 50m Frisim Fl 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            35.18   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            41.43   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            42.88   
Alva Svensson  2007  Föreningen Ale Simmarna            43.07   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            43.55   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            44.26   
Majken Olsson  2007  Uddevalla Sim            44.86   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            45.75   
Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.63   
10  Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            47.99   
11  Elessa Sopasakis  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.18   
12  Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            48.33   
13  Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.49   
14  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.56   
15  Elma Ås  2007  S77 Stenungsund            55.15   
16  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            57.69   
Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Fl 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            32.10   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            33.60   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            36.04   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.15   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            36.53   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            37.07   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            38.18   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            38.62   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.23   
10  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            39.71   
11  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            39.81   
12  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.16   
13  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            40.19   
14  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            40.33   
15  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.57   
16  Antonia Falkenström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.81   
17  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            40.89   
18  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            41.13   
19  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.23   
20  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            41.25   
21  Sofia Karlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.28   
22  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.38   
23  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            41.59   
24  Emmy Johnson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.34   
25  Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            42.47   
26  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.76   
27  Viola Gullberg  2006  Simklubben Njord            43.08   
28  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            44.30   
29  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            44.37   
30  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.44   
31  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            44.61   
32  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            44.72   
33  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.23   
34  Gabriella Sturesson  2006  Simklubben Njord            45.33   
35  Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.42   
36  Leia Isaksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.02   
37  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            47.22   
38  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            48.23   
39  Madelaine Schneider  2006  Mellerud Simklubb            48.54   
40  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            48.96   
41  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            49.14   
42  Molly Borg  2006  Simsällskapet Tumlarna            52.90   
Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Po 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.16   
Albin Hedgren  2007  Lysekils Simsällskap            48.21   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.97   
Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            59.89   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Po 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            35.09   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            36.35   
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.03   
Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            41.33   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            43.18   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.03   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.46   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            45.59   
David Hasselberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.08   
10  Noah Bodestig  2006  Lysekils Simsällskap            48.53   
11  Andreas Sundberg Berntsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.27   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  12:11   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    29.59        1:03.22   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    34.79        1:12.97   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    36.68        1:15.54   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    36.10        1:15.75   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    36.05        1:16.08   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    37.40        1:19.74   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.74        1:21.38   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.51        1:21.47   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    38.67        1:21.63   
10  Linnea Börjesson  2005  S77 Stenungsund    39.05        1:21.88   
11  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    38.06        1:21.90   
12  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    39.43        1:23.15   
13  Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.02        1:23.37   
14  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.19        1:24.40   
15  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    40.55        1:25.01   
16  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    40.15        1:25.35   
17  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    41.47        1:25.64   
18  Tilde Lundquist  2005  Göteborg Sim    39.41        1:25.67   
19  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.91        1:27.08   
20  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    41.84        1:27.10   
21  Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.72        1:27.17   
22  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    41.04        1:27.45   
23  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    41.43        1:27.99   
24  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    42.22        1:28.79   
25  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    40.89        1:29.40   
26  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim    42.01        1:31.11   
27  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    43.76        1:31.14   
28  Stella Fogel  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.96        1:31.37   
29  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.43        1:32.74   
30  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim    46.15        1:38.09   
30  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    45.37        1:38.09   
32  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    45.86        1:38.36   
33  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.77        1:39.62   
34  Louise Simonson  2005  Göteborg Sim    44.29        1:40.44   
35  Elise Löfberg Johansson  2005  Mellerud Simklubb    48.81        1:44.88   
36  Alice Bergius  2005  S77 Stenungsund    46.41        1:46.06   
37  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    47.66        1:46.75   
38  Majken Ståhl  2005  S77 Stenungsund    48.27        1:53.14   
39  Wilma Ljungdahl  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.15        1:55.16   
40  Amanda Tellblom  2005  S77 Stenungsund    1:11.75        2:41.54   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    32.69        1:09.66   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    35.99        1:14.67   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    36.63        1:14.93   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    36.63        1:16.13   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    36.41        1:16.86   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    36.96        1:17.76   
Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim    37.61        1:18.45   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    37.19        1:18.76   
Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.36        1:19.33   
10  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    38.97        1:21.19   
11  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.22        1:23.06   
12  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.89        1:23.40   
13  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.00        1:24.82   
14  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.23        1:25.55   
15  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    41.72        1:26.78   
16  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    41.62        1:26.81   
17  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.42        1:29.16   
18  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim    42.55        1:29.18   
19  Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna    42.35        1:30.66   
20  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    44.88        1:35.28   
21  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim    46.31        1:44.34   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:11 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  12:23   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    35.00        1:12.61   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    35.30        1:13.95   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    35.94        1:14.73   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.42        1:15.74   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.12        1:17.05   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.29        1:17.75   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    40.76        1:26.76   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.14        1:27.37   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    41.68        1:27.55   
10  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.76        1:30.97   
11  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    43.34        1:34.93   
12  Charlie Jones  2005  S77 Stenungsund    47.08        1:42.79   
13  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.51        1:43.85   
14  Azad Inci  2005  Göteborg Sim    47.98        1:45.91   
Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    33.44        1:10.33   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    36.48        1:14.65   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.67        1:14.93   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    35.46        1:15.66   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening    36.80        1:18.82   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    36.01        1:19.24   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    37.41        1:20.05   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening    38.92        1:22.21   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.13        1:22.48   
10  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.37        1:24.13   
11  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.32        1:24.35   
12  Loke Sandén  2004  Göteborg Sim    44.25        1:30.95   
13  Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    44.57        1:35.11   
14  Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim    44.52        1:41.17   
15  Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.81        1:41.62   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  12:23 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    35.02        1:14.21   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    39.65        1:20.20   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    42.77        1:26.47   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim    43.52        1:29.02   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    43.73        1:29.10   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    45.17        1:29.51   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    43.20        1:30.37   
Linnea Börjesson  2005  S77 Stenungsund    45.28        1:33.55   
Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    45.34        1:33.58   
10  Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim    44.88        1:33.66   
11  Tilde Lundquist  2005  Göteborg Sim    46.07        1:34.87   
12  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    47.26        1:35.26   
13  Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.06        1:35.76   
14  Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.43        1:36.15   
15  Lina Back  2005  S77 Stenungsund    47.51        1:36.42   
16  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    48.31        1:36.94   
17  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    47.46        1:37.61   
18  Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.63        1:38.49   
19  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.94        1:41.68   
20  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.84        1:41.77   
21  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    49.96        1:41.89   
22  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    49.73        1:44.67   
23  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.52        1:45.34   
24  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    50.54        1:46.56   
25  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim    52.45        1:47.89   
26  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    54.15        1:48.74   
27  Stella Fogel  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.59        1:50.60   
28  Alva Anell  2005  S77 Stenungsund    53.79        1:51.85   
29  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    56.23        1:54.68   
30  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.02        1:54.96   
31  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb    57.60        2:01.12   
32  Elise Löfberg Johansson  2005  Mellerud Simklubb    1:02.19        2:01.68   
33  Wilma Ljungdahl  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.22        2:03.56   
34  Majken Ståhl  2005  S77 Stenungsund    1:06.13        2:18.40   
35  Amanda Tellblom  2005  S77 Stenungsund    1:18.60        2:36.59   
Louise Simonson  2005  Göteborg Sim            DNS   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Alice Bergius  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Wilhelmina Kargede  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    35.47        1:13.81   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    38.98        1:20.11   
Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.08        1:25.63   
Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.11        1:27.50   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    43.07        1:27.92   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    43.21        1:28.12   
Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.76        1:28.59   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    44.06        1:30.71   
Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    43.82        1:30.79   
10  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    44.99        1:32.32   
11  Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim    46.01        1:34.05   
12  Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim    46.35        1:34.34   
13  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.18        1:36.40   
14  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    48.19        1:37.11   
15  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.74        1:38.07   
16  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    48.59        1:38.75   
17  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    50.07        1:41.30   
18  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    48.46        1:41.38   
19  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.07        1:41.71   
20  Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna    50.35        1:42.85   
21  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim    52.19        1:49.24   
22  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    53.59        1:51.80   
23  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim    58.31        1:58.64   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    39.86        1:22.91   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.52        1:23.84   
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    41.55        1:25.15   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.67        1:32.29   
Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.49        1:38.48   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    48.24        1:39.08   
Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    48.39        1:44.38   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.08        1:46.73   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    50.26        1:47.24   
10  Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    52.02        1:48.90   
11  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.13        1:51.74   
12  Azad Inci  2005  Göteborg Sim    56.23        1:57.14   
13  Pontus Hedgren  2005  Lysekils Simsällskap    59.94        2:01.73   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Charlie Jones  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    38.67        1:18.00   
William Meurling  2004  S77 Stenungsund    40.40        1:22.79   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.45        1:23.78   
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    42.45        1:28.66   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.33        1:32.64   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.01        1:32.75   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    46.10        1:36.33   
Loke Sandén  2004  Göteborg Sim    50.91        1:42.53   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim    54.33        1:55.65   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  15:28   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Fl 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            45.40   
Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            48.57   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            52.02   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            52.13   
Elessa Sopasakis  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.90   
Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            53.26   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            54.09   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            54.14   
Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.81   
10  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.74   
11  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.90   
12  Isolde Ljungberg  2007  Lysekils Simsällskap            1:05.20   
Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            DSQ   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Ryggsim Fl 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            36.58   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.80   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            42.94   
Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.09   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.13   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            44.40   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            44.54   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            45.07   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.42   
10  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.24   
11  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            46.46   
12  Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            46.52   
13  Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            46.63   
14  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            46.97   
15  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            47.53   
16  Viola Gullberg  2006  Simklubben Njord            47.66   
17  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.71   
18  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            48.23   
19  Sofia Karlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.24   
20  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            48.44   
21  Antonia Falkenström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.86   
22  Gabriella Sturesson  2006  Simklubben Njord            48.90   
23  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            49.86   
24  Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            50.27   
25  Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.28   
26  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            50.38   
27  Emmy Johnson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.64   
28  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.98   
29  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.24   
30  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            51.67   
31  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            52.11   
32  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            52.72   
33  Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            53.69   
34  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            55.20   
35  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:00.75   
Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Molly Borg  2006  Simsällskapet Tumlarna            DNS   
Madelaine Schneider  2006  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Po 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastiaan Schneider  2007  Mellerud Simklubb            54.32   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.80   
Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            1:04.46   
Albin Hedgren  2007  Lysekils Simsällskap            1:05.90   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            1:22.91   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            DNS   
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Eric Larsson  2007  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Ryggsim Po 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.76   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            43.53   
David Happe  2006  Uddevalla Sim            43.98   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            47.08   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            47.83   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.01   
David Hasselberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.52   
Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            53.67   
Noah Bodestig  2006  Lysekils Simsällskap            56.88   
10  Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            58.01   
11  Andreas Sundberg Berntsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 19, 25m Ryggsim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            21.97   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            23.45   
Edit Hultgren  2008  Simklubben Njord            24.46   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            24.49   
Ebba Westman  2009  Föreningen Ale Simmarna            29.96   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            31.75   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            33.59   
Jessica Doering  2009  Lysekils Simsällskap            38.00   
Annie Hallsback  2009  S77 Stenungsund            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 20, 25m Ryggsim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lindqvist  2008  Lysekils Simsällskap            24.46   
Xavier Schneider  2008  Mellerud Simklubb            28.33   
Max Nykvist  2008  Mellerud Simklubb            35.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Mixed 13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
S 77 Mix Lag 1  2004  S77 Stenungsund            2:13.79   
  Ellen Bergman  2005      35.06        35.06   
  Oscar Löfdahl  2004      32.13        1:07.19   
  Linnea Olofsson  2004      35.10        1:42.29   
  William Meurling  2004      31.50        2:13.79   
                     
Uddevalla Mix 1  1999  Uddevalla Sim            2:14.40   
  Matilda Östblom  2004      35.56        35.56   
  Eddie Dahlström  2004      32.50        1:08.06   
  Moa Rödin  2004      33.71        1:41.77   
  Anton Olsson  2004      32.63        2:14.40   
                     
Mass Mix 1  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:20.99   
  Isak Andersson  2004      34.45        34.45   
  Gabriella Rolf  2004      36.46        1:10.91   
  Ludvig Ling  2004      36.04        1:46.95   
  Alexandra Wikström  2004      34.04        2:20.99   
                     
Mass Mix 2  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:31.20   
  Lia Wallström  2004      37.08        37.08   
  Rikard Kristensson  2004      35.12        1:12.20   
  Fiona Ernst  2004      37.33        1:49.53   
  Mathias Sundberg Berntsson  2004      41.67        2:31.20   
                     
Göteborg Mix  Göteborg Sim            DSQ   
  Aramis Yaghobi  2004      36.82        36.82   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed 12, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Mix 1  1999  Uddevalla Sim            2:09.88   
  Sofia Abrahamsson  2005      29.50        29.50   
  Emma Hejdengård  2006      32.44        1:01.94   
  Petter Lundberg  2005      33.32        1:35.26   
  Tim Rogersson  2005      34.62        2:09.88   
                     
Mass Mix 1  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:18.39   
  Arvid Höglund  2005      34.24        34.24   
  Magdalena Pantaleeva  2005      36.90        1:11.14   
  Melis Suleyman  2005      35.72        1:46.86   
  Felix Sjögren  2005      31.53        2:18.39   
                     
Uddevalla Mix 2 [2005]  2005  Uddevalla Sim            2:20.29   
  Annamaria Girnus de Sousa  2005      34.00        34.00   
  Lova Rodin  2005      34.42        1:08.42   
  Marcus Östblom  2005      34.87        1:43.29   
  David Happe  2006      37.00        2:20.29   
                     
Mass Mix 2  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:21.93   
  Jonathan Sandblom  2005      34.52        34.52   
  Alice Alsterstad  2005      36.58        1:11.10   
  Alexander Nilsson  2005      34.27        1:45.37   
  Alicia Smith  2005      36.56        2:21.93   
                     
Mass Mix 3  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:36.29   
  Signe Svensson  2005      37.38        37.38   
  Alexander Hellqvist  2005      39.25        1:16.63   
  Anton Zwik  2005      39.32        1:55.95   
  Stella Fogel  2005      40.34        2:36.29   
                     
Mass Mix 4  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:45.13   
  Tuva Byfeldt  2005      41.06        41.06   
  Max Holmberg  2005      43.74        1:24.80   
  Laura Perisic  2005      43.49        2:08.29   
  Erik Larsson  2005      36.84        2:45.13   
                     
Göteborg Mix  Göteborg Sim            DSQ   
  Lo Stranne  2005      41.59        41.59   
  Sara Högstedt  2005      41.72        1:23.31   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed 11, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mass Lag Svampbob  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:33.47   
  Gabriel Dyring  2006      44.84        44.84   
  Lovisa Stokke Eriksson  2006      36.26        1:21.10   
  Viktor Sjöstedt  2006      36.35        1:57.45   
  Anna Ström  2006      36.02        2:33.47   
                     
S 77 Mix Lag 1  2006  S77 Stenungsund            2:50.10   
  Maja Edberg  2006      38.27        38.27   
  Oscar Olofsson  2006      43.40        1:21.67   
  Elsa Gustavsson  2006      45.02        2:06.69   
  Gustav Hallsback  2006      43.41        2:50.10   
                     
Mass Lag Doris  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:58.86   
  Felix Andersson  2006      45.42        45.42   
  Antonia Falkenström  2006      40.16        1:25.58   
  David Hasselberg  2006      55.52        2:21.10   
  Elsa Blomberg  2006      37.76        2:58.86   
                     
Lysekil SS Mix [2006]  2006  Lysekils Simsällskap            3:20.69   
  Viktor Nilsson  2006      46.85        46.85   
  Albin Hedgren  2007      50.87        1:37.72   
  Emilia Bengtler  2007      59.42        2:37.14   
  Tilda Holmberg  2006      43.55        3:20.69   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 24, 25m Bröstsim Fl 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kerstin Landahl  2008  Simklubben Götene            23.10   
Ebba Öjersson  2008  Simklubben Götene            27.90   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            28.40   
Ebba Berggren  2010  Föreningen Ale Simmarna            31.67   
Frida Nielsen  2008  Uddevalla Sim            32.50   
Jessica Doering  2009  Lysekils Simsällskap            36.18   
Nova Bengtler  2009  Lysekils Simsällskap            40.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:27 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:30   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 25, 25m Bröstsim Po 9oY, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Xavier Schneider  2008  Mellerud Simklubb            30.11   
Axel Lindqvist  2008  Lysekils Simsällskap            31.74   
Max Nykvist  2008  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:30 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 26, 50m Bröstsim Fl 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            48.19   
Leontien Herweijer  2007  S77 Stenungsund            56.15   
Saga Eriksson  2007  Uddevalla Sim            56.25   
Vilma Olsson  2007  Uddevalla Sim            56.57   
Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            56.63   
Elsa Vikarand  2007  Uddevalla Sim            57.09   
Alva Svensson  2007  Föreningen Ale Simmarna            57.26   
Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.06   
Elessa Sopasakis  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.43   
10  Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            59.44   
11  Beatrice Stefanescu  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.17   
12  Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            1:01.96   
13  Elma Ås  2007  S77 Stenungsund            1:06.71   
14  Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:09.84   
15  Nina Ljunggren  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:10.32   
16  Isolde Ljungberg  2007  Lysekils Simsällskap            1:13.46   
Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
Hailey Larsson  2007  S77 Stenungsund            DSQ   
Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Bröstsim Fl 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Hejdengård  2006  Uddevalla Sim            45.48   
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.22   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.71   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.90   
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            48.91   
Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.56   
Tilde Hamrin  2006  Göteborg Sim            49.96   
Ronja Finnilä  2006  Lysekils Simsällskap            50.58   
Antonia Falkenström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.93   
10  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.44   
11  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            51.54   
12  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.63   
13  Tilia Olsson  2006  Uddevalla Sim            51.69   
14  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.74   
15  Ella Cedergren  2006  Uddevalla Sim            52.01   
16  Ebba Kjellberg  2006  Uddevalla Sim            53.25   
17  Elin Ha  2006  Göteborg Sim            53.28   
18  Alice Olsson  2006  S77 Stenungsund            54.63   
19  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            54.66   
20  Sofia Karlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.93   
21  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            55.34   
22  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.40   
23  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            56.29   
24  Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            57.73   
25  Gabriella Sturesson  2006  Simklubben Njord            57.85   
26  Maja Borg  2006  Uddevalla Sim            57.90   
27  Julia Gustafsson  2006  Föreningen Ale Simmarna            59.29   
28  Anna-Maria Niemi  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.08   
29  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            1:00.36   
30  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.71   
31  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            1:01.42   
32  Elsa Gustavsson  2006  S77 Stenungsund            1:06.12   
33  Madelaine Schneider  2006  Mellerud Simklubb            1:06.18   
Leia Isaksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Molly Borg  2006  Simsällskapet Tumlarna            DNS   
Agnes Morelli  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Emmy Johnson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Maja Edberg  2006  S77 Stenungsund            DSQ   
Matilda Wassblad  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Märta Ryrrmalm  2006  Uddevalla Sim            DSQ   
Nur Duric  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Viola Gullberg  2006  Simklubben Njord            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:49 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 27, 50m Bröstsim Po 11, 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.54   
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            58.80   
Albin Hedgren  2007  Lysekils Simsällskap            1:03.84   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            1:25.56   
Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            DNS   
Hampus Finnilä  2007  Lysekils Simsällskap            DNS   
Sebastiaan Schneider  2007  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Po 11, 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Happe  2006  Uddevalla Sim            46.46   
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.42   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            53.75   
Gabriel Dyring  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            54.20   
Andreas Sundberg Berntsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            59.58   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:00.11   
David Hasselberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:03.98   
Axel Westman  2006  Föreningen Ale Simmarna            1:04.98   
Gustav Hallsback  2006  S77 Stenungsund            DSQ   
Oscar Olofsson  2006  S77 Stenungsund            DSQ   
Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 28, 100m Bröstsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim    39.35        1:23.80   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim    40.95        1:25.21   
Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.55        1:34.73   
Annamaria Girnus de Sousa  2005  Uddevalla Sim    47.43        1:39.04   
Lova Rodin  2005  Uddevalla Sim    48.75        1:39.54   
Lina Back  2005  S77 Stenungsund    47.90        1:40.10   
Ellen Bergman  2005  S77 Stenungsund    47.65        1:41.01   
Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.08        1:42.50   
Linnea Börjesson  2005  S77 Stenungsund    49.89        1:43.09   
10  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.04        1:43.43   
11  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening    50.46        1:46.21   
12  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.19        1:46.33   
13  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim    50.56        1:46.48   
14  Charlize Nyström  2005  Göteborg Sim    50.11        1:46.61   
15  Moa Blomberg  2005  Uddevalla Sim    51.10        1:48.99   
16  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.00        1:50.64   
17  Wilma Ljungdahl  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.10        1:50.77   
18  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening    50.73        1:51.14   
19  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene    54.63        1:51.24   
20  Sara Högstedt  2005  Göteborg Sim    51.75        1:51.42   
21  Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene    51.95        1:51.57   
22  Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.89        1:52.76   
23  Tilde Lundquist  2005  Göteborg Sim    53.36        1:53.69   
24  Wilhelmina Kargede  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    56.62        1:54.60   
25  Frida Rångeby  2005  S77 Stenungsund    52.31        1:54.71   
26  Klara Rask  2005  Göteborg Sim    54.50        1:56.83   
27  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.69        1:57.50   
28  Tuva Adamsson  2005  Uddevalla Sim    54.74        1:58.50   
29  Lo Stranne  2005  Göteborg Sim    56.04        1:59.09   
30  Klara Wallerbert  2005  Göteborg Sim    57.58        2:02.55   
31  Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim    58.07        2:07.00   
32  Wilma Vinneby  2005  Uddevalla Sim    1:00.96        2:08.04   
Louise Simonson  2005  Göteborg Sim            DNS   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Nora Eriksson  2005  Uddevalla Sim            DNS   
Stella Fogel  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Alice Bergius  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
Alva Anell  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            DSQ   
Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Bröstsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim    42.67        1:29.47   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim    42.85        1:30.11   
Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim    43.31        1:31.08   
Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.47        1:36.87   
Moa Rödin  2004  Uddevalla Sim    46.03        1:36.97   
Johanna Alsop  2004  Uddevalla Sim    45.93        1:37.02   
Selma Hahne  2004  Göteborg Sim    47.29        1:39.12   
Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.24        1:44.20   
Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.20        1:45.38   
10  Alice Hedkrok  2004  Mellerud Simklubb    49.84        1:46.45   
11  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.88        1:46.66   
12  Paloma Consil  2004  Göteborg Sim    51.70        1:49.39   
13  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim    51.91        1:49.45   
14  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.45        1:51.94   
15  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim    52.99        1:52.99   
16  Linnea Olofsson  2004  S77 Stenungsund    53.79        1:53.36   
17  Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim    54.04        1:53.59   
18  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim    53.97        1:54.42   
19  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    55.54        1:57.27   
20  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim    55.56        1:57.34   
21  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim    57.39        2:01.99   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ida Persson  2004  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 29, 100m Bröstsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Lundberg  2005  Uddevalla Sim    47.03        1:38.70   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.48        1:38.85   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.74        1:38.91   
Marcus Östblom  2005  Uddevalla Sim    47.36        1:41.10   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.38        1:42.60   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.16        1:46.32   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim    50.47        1:47.08   
Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.63        1:52.65   
Tim Rogersson  2005  Uddevalla Sim    54.90        1:56.33   
10  Azad Inci  2005  Göteborg Sim    55.04        1:56.55   
11  Oliver Andersson  2005  Uddevalla Sim    57.04        1:58.05   
12  Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim    56.99        2:04.67   
13  Pontus Hedgren  2005  Lysekils Simsällskap    1:05.31        2:15.78   
Charlie Jones  2005  S77 Stenungsund            DSQ   
Isac Larsson  2005  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Bröstsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Kjellgren  2004  S77 Stenungsund    41.30        1:29.06   
Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim    43.74        1:37.04   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.72        1:37.49   
Oscar Löfdahl  2004  S77 Stenungsund    49.19        1:43.83   
Eddie Dahlström  2004  Uddevalla Sim    51.09        1:45.70   
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening    50.11        1:50.45   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening    52.22        1:52.85   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim    53.73        1:55.27   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.11        2:00.81   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Hussein Elhage  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            DSQ   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 30, 25m Frisim Po 13 - 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedgren  2007  Lysekils Simsällskap            21.61   
Elias Klebom  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            21.99   
Sebastiaan Schneider  2007  Mellerud Simklubb            23.26   
Hans Lundin  2007  Strömstads Simförening            27.33   
Ludvig Forsdahl  2007  Mellerud Simklubb            32.46   
Vinston Åsén  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Eric Larsson  2007  Lysekils Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 25m Frisim Po 13 - 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Sjöstedt  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.28   
Max Ha  2006  Göteborg Sim            16.32   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.23   
Viktor Nilsson  2006  Lysekils Simsällskap            20.76   
David Hasselberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            21.50   
                     
 
Gren 30, 25m Frisim Po 13 - 10, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.23   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.32   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.65   
Anton Zwik  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.83   
Erik Ulvdal  2005  Göteborg Sim            17.01   
Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.27   
Albert Lindroth  2005  Göteborg Sim            19.32   
Pontus Hedgren  2005  Lysekils Simsällskap            20.68   
Isac Larsson  2005  Lysekils Simsällskap            26.97   
Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 25m Frisim Po 13 - 10, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Källvik  2004  Strömstads Simförening            15.73   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.84   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.84   
Loke Sandén  2004  Göteborg Sim            16.29   
Theo Sire Jedkvist  2004  Strömstads Simförening            16.42   
Karl Pettersson  2004  Göteborg Sim            18.14   
Mathias Sundberg Berntsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            20.25   
Carl Ekberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  18:03 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Magplasket 2017    Utskriftsdatum  21 maj 2017   
  Tävlingsort  Lysekil    Utskriftstid  18:03   
  Arrangör  Lysekils Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 maj 2017         
 
 
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            16.12   
Alva Svensson  2007  Föreningen Ale Simmarna            19.38   
Linnéa Ottosson  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            20.67   
Ella Götestam Sundén  2007  Föreningen Ale Simmarna            20.73   
Tea Jälevik  2007  Lysekils Simsällskap            22.05   
Emilia Bengtler  2007  Lysekils Simsällskap            23.68   
Freja Kinnander  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            23.84   
Elin Hillström  2007  Mölndals Allmänna Simsällskap            24.80   
Isolde Ljungberg  2007  Lysekils Simsällskap            28.00   
Malva Berggren  2007  Föreningen Ale Simmarna            DNS   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Frövén  2006  Föreningen Ale Simmarna            15.75   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.97   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.43   
Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            17.04   
Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            17.41   
Elin Ha  2006  Göteborg Sim            17.42   
Sofia Karlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            17.62   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            17.79   
Antonia Falkenström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.21   
10  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            18.27   
11  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.41   
12  Emmy Johnson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.75   
13  Ella Wogenius  2006  Strömstads Simförening            18.85   
14  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.95   
15  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.99   
16  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            19.28   
17  Viola Gullberg  2006  Simklubben Njord            19.39   
18  Gabriella Sturesson  2006  Simklubben Njord            19.84   
19  Tilda Holmberg  2006  Lysekils Simsällskap            20.52   
20  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            20.69   
21  Madelaine Schneider  2006  Mellerud Simklubb            21.00   
22  Nur Duric  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            23.18   
Alva Burlin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Leia Isaksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Wilma Jansson  2006  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Abrahamsson  2005  Uddevalla Sim            13.66   
Ebba Egnell  2005  Göteborg Sim            14.64   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.32   
Älwa Ankarin  2005  Simklubben Götene            16.15   
Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.18   
Angelica Olesen  2005  Göteborg Sim            16.46   
Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.60   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.69   
Alicia Smith  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            17.07   
10  Elin Sjöberg  2005  Göteborg Sim            17.16   
11  Tove Öjersson  2005  Simklubben Götene            17.25   
12  Linda Asterling  2005  Göteborg Sim            17.41   
13  Hanna Lundin  2005  Strömstads Simförening            17.63   
14  Isabella Isnes  2005  Strömstads Simförening            17.83   
15  Stella Fogel  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.13   
16  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            18.87   
17  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            19.27   
18  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            19.29   
19  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            19.41   
20  Elise Löfberg Johansson  2005  Mellerud Simklubb            19.52   
21  Nora Forsdahl  2005  Mellerud Simklubb            20.00   
22  Wilma Ljungdahl  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            20.98   
Louise Simonson  2005  Göteborg Sim            DNS   
Nellie Jidhage  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Signe Svensson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 25m Frisim Fl 13 - 10, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            14.02   
Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            15.64   
Filippa Hemberg  2004  Göteborg Sim            15.69   
Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.24   
Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            16.39   
Florence Schneider  2004  Mellerud Simklubb            16.60   
Aramis Yaghobi  2004  Göteborg Sim            16.68   
Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            16.79   
Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            17.19   
10  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            17.39   
11  Nadja Karlsson  2004  Göteborg Sim            17.57   
12  Fatima Hamdar  2004  Göteborg Sim            17.80   
13  Linnea Ahlstrand  2004  Göteborg Sim            18.27   
14  Sarah Brink  2004  Göteborg Sim            21.31   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ronja Hansen  2004  Simklubben Njord            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  21 maj 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  18:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start