Results for UGP 3 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2009 | Utskriftsdatum | 27 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:55 | |||
Arrangör | Spårvägen sim |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kristian Kron | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.35 | 1:01.10 | |||||
2 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.83 | 1:05.33 | |||||
3 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.68 | 1:07.36 | |||||
4 | Joakim Engqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.79 | 1:07.86 | |||||
5 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.61 | 1:08.01 | |||||
6 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 33.39 | 1:08.16 | |||||
7 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.75 | 1:09.01 | |||||
7 | Adrian Brynnel | 1992 | Simklubben Neptun | 33.92 | 1:09.01 | |||||
9 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.62 | 1:09.40 | |||||
10 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 36.55 | 1:16.51 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adis Licina | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.82 | 1:07.54 | |||||
2 | Anton Sandäng | 1994 | Täby Sim | 33.22 | 1:08.27 | |||||
3 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägen Simförening | 33.96 | 1:10.39 | |||||
4 | Ludwig Lord-Johansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 34.32 | 1:10.49 | |||||
5 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.32 | 1:10.72 | |||||
6 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 34.88 | 1:11.34 | |||||
7 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.23 | 1:11.50 | |||||
8 | Mattias Hedman | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 36.07 | 1:12.48 | |||||
9 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.39 | 1:13.31 | |||||
10 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.16 | 1:14.82 | |||||
11 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.81 | 1:15.92 | |||||
12 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.28 | 1:16.09 | |||||
13 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 36.76 | 1:16.56 | |||||
14 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägen Simförening | 36.76 | 1:16.80 | |||||
15 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 37.74 | 1:17.98 | |||||
16 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 38.44 | 1:19.29 | |||||
17 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägen Simförening | 39.34 | 1:19.54 | |||||
18 | Jonathan Bjelkmark | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.09 | 1:19.79 | |||||
19 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.88 | 1:21.58 | |||||
20 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.88 | 1:21.84 | |||||
21 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 40.72 | 1:23.56 | |||||
22 | Kristoffer Rindstig | 1994 | Upsala Simsällskap | 45.90 | 1:31.95 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.88 | 1:08.55 | |||||
2 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.13 | 1:11.25 | |||||
3 | Oscar Kock | 1995 | Södertälje Simsällskap | 35.07 | 1:13.50 | |||||
4 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägen Simförening | 36.49 | 1:14.84 | |||||
5 | Peter Nordbåge | 1995 | Tyresö Simsällskap | 36.35 | 1:15.34 | |||||
6 | Babbi Hosseini | 1995 | Täby Sim | 37.30 | 1:17.72 | |||||
7 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägen Simförening | 39.70 | 1:21.20 | |||||
8 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.86 | 1:21.23 | |||||
9 | Jens Berntsen | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.77 | 1:23.09 | |||||
10 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.31 | 1:23.36 | |||||
11 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.84 | 1:25.95 | |||||
12 | Arthur Ljunggren | 1995 | Simklubben Neptun | 41.79 | 1:27.56 | |||||
13 | Jacob Schönning | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.58 | 1:31.27 | |||||
14 | Gustav Hultgren | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.19 | 1:32.30 | |||||
15 | Hjalmar Tegnerud | 1995 | Simklubben Neptun | 46.35 | 1:33.55 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 33.18 | 1:08.17 | |||||
2 | Edward Kirilmaz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.59 | 1:12.14 | |||||
3 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:12.49 | |||||
4 | Leon Lindström | 1996 | Danderyds Sim Club For Swimmin | 35.34 | 1:13.55 | |||||
5 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.09 | 1:14.76 | |||||
6 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 37.63 | 1:16.03 | |||||
7 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 38.99 | 1:20.27 | |||||
8 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 39.82 | 1:20.46 | |||||
9 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.28 | 1:21.53 | |||||
10 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägen Simförening | 39.46 | 1:21.81 | |||||
11 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 40.48 | 1:22.85 | |||||
12 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.90 | 1:23.27 | |||||
13 | Alexander Matkoski | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.25 | 1:24.92 | |||||
14 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.20 | 1:25.95 | |||||
15 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.12 | 1:26.56 | |||||
16 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 43.36 | 1:27.71 | |||||
17 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.74 | 1:28.33 | |||||
18 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.03 | 1:30.14 | |||||
19 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 44.17 | 1:31.13 | |||||
20 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägen Simförening | 44.41 | 1:31.30 | |||||
21 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 46.35 | 1:31.45 | |||||
22 | Martin Blomkvist | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.94 | 1:31.68 | |||||
23 | Nebay Araya | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.23 | 1:32.42 | |||||
24 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 45.68 | 1:32.46 | |||||
25 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 47.48 | 1:35.28 | |||||
26 | Adam Gräns | 1996 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.71 | 1:36.28 | |||||
27 | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | 46.87 | 1:37.41 | |||||
28 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 47.79 | 1:38.32 | |||||
29 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägen Simförening | 47.35 | 1:39.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |