2018-12-19   02:28:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 1. afsnit

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    573  31.67        1:06.94   
  Greve Svømmeklub  1:06.33                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    514  32.85        1:09.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.80                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    454  34.15        1:12.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.71                 
                     
David Arneskov  2002    428  34.92        1:13.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Alfred Højberg  2002    427  34.38        1:13.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.09                 
                     
Silas Bøjsen  2002    363  36.08        1:17.89   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.67                 
                     
Martin Jacobsen  2002    344  37.67        1:19.29   
  Vest-Brøndby  1:22.69                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    343  37.29        1:19.41   
  Vest-Brøndby  1:19.52                 
                     
Casper Koch  2002    335  37.62        1:20.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:18.56                 
                     
10  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    330  37.75        1:20.41   
  Roskilde Svømning  1:31.45                 
                     
11  Oliver Breuner  2002    324  38.26        1:20.96   
  Roskilde Svømning  1:30.14                 
                     
12  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    319  37.44        1:21.33   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.20                 
                     
13  Mikkel Hemmingsen  2002    309  38.89        1:22.17   
  Vest-Brøndby  1:21.05                 
                     
14  Carl Magnus Krievs  2002    305  38.86        1:22.55   
  Vest-Brøndby  1:24.28                 
                     
15  Gustav Fabiansen  2002    291  39.97        1:23.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.47                 
                     
16  Jacob Ellekær  2002    260  41.62        1:27.09   
  Holbæk Svømme Klub  1:24.92                 
                     
17  Affou Adlouni  2002    245  41.07        1:28.78   
  Roskilde Svømning  1:30.65                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    392  35.89        1:15.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.73                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    391  35.80        1:15.99   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.63                 
                     
Oliver Lystlund  2003    363  36.88        1:17.92   
  Holbæk Svømme Klub  1:24.34                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    350  37.15        1:18.88   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.59                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    310  38.13        1:22.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.76                 
                     
Bror Textor-Broch  2003    305  39.13        1:22.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.09                 
                     
Victor Toftehøj  2003    298  39.89        1:23.17   
  A6  1:24.72                 
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003    251  42.04        1:28.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.90                 
                     
Oscar Frejwald Christians  2003    198  44.59        1:35.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.59                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    379  36.49        1:16.83   
  Greve Svømmeklub  1:15.49                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    297  40.00        1:23.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.81                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    284  39.11        1:24.57   
  Greve Svømmeklub  1:22.87                 
                     
Matias Munkholm  2004    284  39.75        1:24.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.28                 
                     
Esben Rasmussen  2004    275  41.02        1:25.45   
  Vest-Brøndby  1:25.71                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    272  41.07        1:25.74   
  Greve Svømmeklub  1:26.23                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    245  41.15        1:28.79   
  Hillerød Svømmeklub  1:40.27                 
                     
Oliver Sperling  2004    233  43.01        1:30.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.70                 
                     
Michael Halck  2004    227  43.25        1:31.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.91                 
                     
10  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    221  41.69        1:31.91   
  Vest-Brøndby  1:37.63                 
                     
11  Søren Wandall Ohlsen  2004    218  44.55        1:32.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.80                 
                     
12  Oliver Zeeberg Iversen  2004    218  44.10        1:32.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:27.21                 
                     
13  Kalle Gerner Knudsen  2004    214  43.53        1:32.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.94                 
                     
14  Aleksander Grøn Skovgaard  2004    213  44.10        1:33.09   
  Roskilde Svømning  1:34.92                 
                     
15  Carl-Emil Echardt  2005    210  43.58        1:33.46   
  Roskilde Svømning  1:35.08                 
                     
16  Villads Brasch Jensen  2004    209  44.17        1:33.70   
  Greve Svømmeklub  1:34.13                 
                     
17  Mikkel Nielsen  2004    185  46.63        1:37.52   
  Holbæk Svømme Klub  1:44.35                 
                     
18  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    183  47.02        1:37.91   
  Roskilde Svømning  1:50.55                 
                     
19  Kasper Thorn  2004    181  46.21        1:38.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:44.78                 
                     
20  Nikolaj Fallenkamp  2004    178  46.36        1:38.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.71                 
                     
21  Louie Uldall  2005    178  46.11        1:38.79   
  Hillerød Svømmeklub  1:37.39                 
                     
22  Anton Hvistendahl Fabel  2004    174  48.08        1:39.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.95                 
                     
23  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    167  48.19        1:40.83   
  Roskilde Svømning  1:43.25                 
                     
24  Mathias Olsen  2005    160  48.80        1:42.24   
  Greve Svømmeklub  1:43.35                 
                     
25  Nikolaj Pedersen  2005    155  48.67        1:43.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
26  Gustav Mørk Rasmussen  2005    155  48.89        1:43.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:52.81                 
                     
27  Sebastian Møller-Munkøe  2005    147  48.50        1:45.16   
  Roskilde Svømning  1:51.45                 
                     
28  Mathias Bartholin Bruhn  2004    141  52.22        1:46.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:07.61                 
                     
29  Mads Bantz Nielsen  2004    121  51.91        1:52.43   
  Frederikssund Svømmeklub  1:56.34                 
                     
30  Victor Enemark Cruse  2004    112  53.06        1:55.30   
  Frederikssund Svømmeklub  1:59.89                 
                     
31  Marius Mains  2005    111  53.23        1:55.61   
  Ishøj Svømme Klub  1:53.06                 
                     
32  Jonathan Nyegaard  2007    99  56.65        1:59.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
33  Daniel Skyt  2006    94  56.91        2:01.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Mikkel Munkholm  2006    93  57.10        2:02.53   
  Holbæk Svømme Klub  2:05.48                 
                     
35  Frederik Luca Lamprecht  2006    87  58.36        2:05.46   
  Ishøj Svømme Klub  2:11.68                 
                     
36  Mathias W. Rasmussen  2005    85  57.76        2:06.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:13.07                 
                     
37  Jonathan Kristensen  2006    76  1:00.75        2:10.91   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
38  Balder H. Mikkelsen  2007    76  1:02.61        2:11.13   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
39  Victor Buch  2007    67  1:05.49        2:16.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
40  Frej Matias Krog  2007    64  1:03.26        2:18.90   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
41  Emil Bantz Nielsen  2007    48  1:11.81        2:32.24   
  Frederikssund Svømmeklub  2:32.31                 
                     
Pelle Colmorten  2004              DNS   
  Roskilde Svømning  1:44.68                 
                     
Bertram H. Mikkelsen  2004              DSQ  ESB v25m SW 7.6 
  Frederikssund Svømmeklub  1:54.99                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004              DSQ  2 flyb e 25m SW 7.1 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:36.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark