Resultater for Sydkystens Ã…rgangs Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 1. afsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sydkystens Årgangscup | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Mørkhøj Hartington | 2002 | 538 | 30.36 | 1:06.32 | 1:42.36 | 2:14.74 | |||
Greve Svømmeklub | 2:17.51 | |||||||||
2 | Alfred Højberg | 2002 | 512 | 29.91 | 1:04.68 | 1:45.17 | 2:17.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:18.89 | |||||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 482 | 28.97 | 1:06.39 | 1:47.02 | 2:19.74 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:19.78 | |||||||||
4 | Christopher H. Brown | 2002 | 462 | 31.05 | 1:08.35 | 1:50.33 | 2:21.72 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.26 | |||||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | 450 | 31.28 | 1:09.06 | 1:49.44 | 2:23.01 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:26.60 | |||||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 450 | 29.59 | 1:06.18 | 1:51.66 | 2:23.06 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:28.41 | |||||||||
7 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 447 | 29.83 | 1:06.42 | 1:50.21 | 2:23.38 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.47 | |||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 432 | 30.65 | 1:05.41 | 1:51.55 | 2:24.99 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:28.96 | |||||||||
9 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 417 | 28.16 | 1:05.48 | 1:53.28 | 2:26.67 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:32.94 | |||||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | 403 | 31.22 | 1:10.23 | 1:53.72 | 2:28.42 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.71 | |||||||||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | 392 | 32.23 | 1:12.07 | 1:55.64 | 2:29.76 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.60 | |||||||||
12 | Gustav Fabiansen | 2002 | 391 | 31.33 | 1:08.42 | 1:56.59 | 2:29.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:28.49 | |||||||||
13 | Mads Lind | 2002 | 389 | 31.36 | 1:11.03 | 1:55.53 | 2:30.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:32.40 | |||||||||
14 | Mads Baltzer | 2002 | 386 | 32.66 | 1:09.09 | 1:55.26 | 2:30.48 | |||
Greve Svømmeklub | 2:35.20 | |||||||||
15 | Casper Koch | 2002 | 385 | 33.80 | 1:12.08 | 1:55.50 | 2:30.57 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:37.88 | |||||||||
16 | Mikkel Gummer | 2002 | 383 | 32.67 | 1:13.36 | 1:57.88 | 2:30.87 | |||
Greve Svømmeklub | 2:32.57 | |||||||||
17 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 358 | 31.34 | 1:13.99 | 1:59.29 | 2:34.28 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:41.25 | |||||||||
18 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 343 | 32.54 | 1:12.89 | 2:01.66 | 2:36.52 | |||
Vest-Brøndby | 2:36.85 | |||||||||
19 | Mark Brandt | 2002 | 342 | 33.50 | 1:16.40 | 2:02.50 | 2:36.66 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:46.31 | |||||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | 323 | 33.45 | 1:12.88 | 2:01.77 | 2:39.69 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:40.57 | |||||||||
21 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | 322 | 33.05 | 1:12.00 | 2:02.08 | 2:39.84 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.46 | |||||||||
22 | Kevin Liang | 2002 | 316 | 31.34 | 1:13.83 | 2:03.27 | 2:40.79 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:42.01 | |||||||||
23 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 313 | 33.12 | 1:15.20 | 2:03.12 | 2:41.42 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:45.88 | |||||||||
24 | Martin Jacobsen | 2002 | 307 | 33.16 | 1:16.54 | 2:03.15 | 2:42.39 | |||
Vest-Brøndby | 2:38.62 | |||||||||
25 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 289 | 34.40 | 1:15.79 | 2:07.10 | 2:45.75 | |||
Vest-Brøndby | 2:53.12 | |||||||||
26 | Mikkel Winther | 2002 | 231 | 40.84 | 2:58.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 433 | 29.92 | 1:08.07 | 1:50.12 | 2:24.81 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:24.94 | |||||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 406 | 31.75 | 1:10.09 | 1:52.10 | 2:27.96 | |||
A6 | 2:34.52 | |||||||||
3 | Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 373 | 31.26 | 1:10.07 | 1:56.87 | 2:32.28 | |||
A6 | 2:42.19 | |||||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | 372 | 32.62 | 1:12.74 | 1:56.80 | 2:32.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:45.09 | |||||||||
5 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 366 | 34.87 | 1:15.51 | 1:58.25 | 2:33.19 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:35.02 | |||||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 356 | 33.26 | 1:13.26 | 1:58.00 | 2:34.66 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:38.40 | |||||||||
7 | Noah Bred | 2003 | 342 | 33.06 | 1:15.05 | 2:02.80 | 2:36.75 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:50.26 | |||||||||
8 | Oscar Cleemann | 2003 | 337 | 32.44 | 1:09.99 | 1:59.49 | 2:37.49 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:41.34 | |||||||||
9 | Marco Knudsen | 2003 | 335 | 34.03 | 1:14.87 | 2:03.44 | 2:37.76 | |||
Greve Svømmeklub | 2:37.67 | |||||||||
10 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 329 | 31.81 | 1:13.65 | 2:01.31 | 2:38.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:46.57 | |||||||||
11 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 329 | 33.93 | 1:14.70 | 2:03.08 | 2:38.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:52.38 | |||||||||
12 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 325 | 34.38 | 1:16.48 | 2:04.62 | 2:39.32 | |||
Ishøj Svømme Klub | 2:49.86 | |||||||||
13 | Asger Johansen | 2003 | 324 | 34.15 | 1:20.04 | 2:03.35 | 2:39.51 | |||
Glostrup Svømmeklub | 2:46.22 | |||||||||
14 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 324 | 35.38 | 1:17.29 | 2:01.76 | 2:39.58 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:43.96 | |||||||||
15 | Tobias Davidsen | 2003 | 318 | 34.40 | 1:15.60 | 2:02.89 | 2:40.49 | |||
Vest-Brøndby | 2:46.39 | |||||||||
16 | Lukas Pedersen | 2003 | 317 | 33.44 | 1:15.23 | 2:06.09 | 2:40.73 | |||
Roskilde Svømning | 3:06.13 | |||||||||
17 | Bror Textor-Broch | 2003 | 309 | 33.53 | 1:15.23 | 2:03.01 | 2:41.99 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:44.15 | |||||||||
18 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 308 | 35.36 | 1:17.98 | 2:05.24 | 2:42.22 | |||
Greve Svømmeklub | 2:45.24 | |||||||||
19 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 306 | 32.90 | 1:14.75 | 2:05.09 | 2:42.58 | |||
A6 | 2:58.20 | |||||||||
20 | Malte Hjalholt | 2003 | 299 | 37.31 | 1:18.41 | 2:06.77 | 2:43.92 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:46.54 | |||||||||
21 | Victor Toftehøj | 2003 | 292 | 33.90 | 1:17.81 | 2:06.45 | 2:45.17 | |||
A6 | 2:58.85 | |||||||||
22 | Mathias Parkhøi | 2003 | 263 | 36.74 | 1:21.10 | 2:12.58 | 2:51.04 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 3:02.46 | |||||||||
23 | Zilas Aarestrup | 2003 | 249 | 40.52 | 1:20.77 | 2:16.58 | 2:54.10 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.82 | |||||||||
24 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 239 | 41.04 | 1:26.10 | 2:17.63 | 2:56.52 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:08.08 | |||||||||
25 | Samuel Risager | 2003 | 234 | 37.72 | 1:23.62 | 2:17.22 | 2:57.84 | |||
Glostrup Svømmeklub | 3:07.35 | |||||||||
26 | Emil Breinholt | 2003 | 233 | 41.00 | 1:24.98 | 2:20.03 | 2:57.97 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.39 | |||||||||
27 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 227 | 41.10 | 1:26.82 | 2:19.72 | 2:59.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:00.56 | |||||||||
28 | William Scherling de Stri | 2003 | 220 | 42.76 | 1:27.31 | 2:21.05 | 3:01.40 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:06.73 | |||||||||
29 | Kasper Kusk | 2003 | 183 | 42.34 | 3:13.01 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:44.16 | |||||||||
- | Xander Pontoppidan | 2003 | DSQ | F.flyb.e.100m SW7.5 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Søby | 2004 | 358 | 33.64 | 1:12.05 | 1:59.11 | 2:34.28 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:40.64 | |||||||||
2 | Oliver Kjærsgaard Mølbak | 2004 | 331 | 34.20 | 1:14.07 | 2:01.74 | 2:38.33 | |||
Greve Svømmeklub | 2:38.46 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 324 | 33.30 | 1:13.55 | 2:03.58 | 2:39.46 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:41.93 | |||||||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 307 | 34.19 | 1:18.75 | 2:03.78 | 2:42.34 | |||
Greve Svømmeklub | 2:43.23 | |||||||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | 299 | 36.07 | 1:19.85 | 2:05.74 | 2:43.78 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.73 | |||||||||
6 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 295 | 35.86 | 1:14.59 | 2:07.99 | 2:44.58 | |||
Greve Svømmeklub | 2:44.47 | |||||||||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 291 | 36.80 | 1:21.23 | 2:07.90 | 2:45.37 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:53.99 | |||||||||
8 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 289 | 36.57 | 1:19.75 | 2:08.63 | 2:45.70 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:41.12 | |||||||||
9 | Oscar Isberg | 2004 | 287 | 34.35 | 1:16.79 | 2:10.74 | 2:46.14 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 2:58.26 | |||||||||
10 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 286 | 37.23 | 1:19.11 | 2:09.45 | 2:46.26 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:58.42 | |||||||||
11 | Victor Dyrhauge | 2004 | 283 | 36.31 | 1:19.22 | 2:10.33 | 2:46.90 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:58.62 | |||||||||
12 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 281 | 37.38 | 1:22.56 | 2:10.94 | 2:47.31 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.24 | |||||||||
13 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 270 | 37.11 | 1:19.35 | 2:13.17 | 2:49.46 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:53.92 | |||||||||
14 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 268 | 37.09 | 1:19.83 | 2:11.96 | 2:49.87 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:00.31 | |||||||||
15 | Oliver Sperling | 2004 | 267 | 37.23 | 1:22.02 | 2:12.57 | 2:50.09 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:45.22 | |||||||||
16 | Silas Fessel | 2004 | 263 | 41.32 | 1:25.29 | 2:12.49 | 2:50.91 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.96 | |||||||||
17 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 256 | 37.43 | 1:23.60 | 2:10.72 | 2:52.44 | |||
Greve Svømmeklub | 2:52.59 | |||||||||
18 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 249 | 38.78 | 1:23.51 | 2:14.98 | 2:54.16 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:22.57 | |||||||||
19 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 242 | 37.70 | 1:23.40 | 2:16.06 | 2:55.81 | |||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:14.53 | |||||||||
20 | William Breuner | 2005 | 240 | 40.85 | 1:24.42 | 2:18.12 | 2:56.24 | |||
Roskilde Svømning | 3:12.76 | |||||||||
21 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 236 | 38.84 | 1:25.00 | 2:14.94 | 2:57.35 | |||
Greve Svømmeklub | 3:01.31 | |||||||||
22 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 232 | 36.30 | 1:20.54 | 2:16.13 | 2:58.32 | |||
Vest-Brøndby | 3:01.54 | |||||||||
23 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 222 | 37.39 | 1:23.54 | 2:19.17 | 3:00.88 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 3:11.31 | |||||||||
24 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 222 | 39.11 | 1:29.09 | 2:23.21 | 3:00.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:15.47 | |||||||||
25 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 220 | 45.94 | 1:31.38 | 2:22.88 | 3:01.50 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.55 | |||||||||
26 | Kasper Thorn | 2004 | 203 | 42.99 | 1:29.94 | 2:23.79 | 3:06.36 | |||
Lyngby Svømmeklub | 3:16.83 | |||||||||
27 | William Leth | 2004 | 203 | 41.10 | 1:28.64 | 2:27.25 | 3:06.39 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:25.11 | |||||||||
28 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 195 | 47.12 | 2:29.41 | 3:08.85 | 3:08.85 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:27.89 | |||||||||
29 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 195 | 43.09 | 1:33.87 | 2:30.00 | 3:08.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:22.60 | |||||||||
30 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 193 | 46.45 | 1:34.74 | 2:28.97 | 3:09.53 | |||
Roskilde Svømning | 3:21.21 | |||||||||
31 | Hjalte Dalskov | 2005 | 192 | 43.89 | 1:30.11 | 2:26.05 | 3:09.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:19.14 | |||||||||
32 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 180 | 41.96 | 1:31.71 | 2:29.78 | 3:13.92 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:31.35 | |||||||||
33 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 179 | 45.68 | 3:14.38 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:34.90 | |||||||||
34 | Thorbjørn Bjerrum | 2004 | 174 | 41.52 | 1:31.71 | 2:31.11 | 3:16.19 | |||
Vest-Brøndby | 3:13.16 | |||||||||
35 | Mathias Olsen | 2005 | 170 | 44.28 | 1:38.87 | 2:33.93 | 3:17.53 | |||
Greve Svømmeklub | 3:18.84 | |||||||||
36 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 159 | 46.44 | 3:22.13 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 3:33.47 | |||||||||
37 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 154 | 49.26 | 3:24.21 | |||||
Roskilde Svømning | 3:52.88 | |||||||||
38 | Nicolas Christiansen | 2007 | 148 | 49.52 | 3:26.87 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Marius Mains | 2005 | 130 | 48.91 | 3:35.97 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 3:42.40 | |||||||||
40 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 127 | 51.49 | 3:37.75 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Isaksen | 2007 | DSQ | As.arme v/125m sw7.2 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:48.90 | |||||||||
- | Mikkel Nielsen | 2004 | DSQ | ej.rygl.v/100m SW6.6 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 3:03.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 10:33 |