2018-12-19   00:47:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 1. afsnit

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    538  30.36  1:06.32  1:42.36    2:14.74   
  Greve Svømmeklub  2:17.51                 
                     
Alfred Højberg  2002    512  29.91  1:04.68  1:45.17    2:17.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:18.89                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    482  28.97  1:06.39  1:47.02    2:19.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:19.78                 
                     
Christopher H. Brown  2002    462  31.05  1:08.35  1:50.33    2:21.72   
  Holbæk Svømme Klub  2:29.26                 
                     
Oliver Steenberg  2002    450  31.28  1:09.06  1:49.44    2:23.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.60                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    450  29.59  1:06.18  1:51.66    2:23.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.41                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    447  29.83  1:06.42  1:50.21    2:23.38   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.47                 
                     
Anders Skousen  2002    432  30.65  1:05.41  1:51.55    2:24.99   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.96                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    417  28.16  1:05.48  1:53.28    2:26.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.94                 
                     
10  Emil Steenberg  2002    403  31.22  1:10.23  1:53.72    2:28.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.71                 
                     
11  Silas Bøjsen  2002    392  32.23  1:12.07  1:55.64    2:29.76   
  Holbæk Svømme Klub  2:32.60                 
                     
12  Gustav Fabiansen  2002    391  31.33  1:08.42  1:56.59    2:29.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.49                 
                     
13  Mads Lind  2002    389  31.36  1:11.03  1:55.53    2:30.15   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.40                 
                     
14  Mads Baltzer  2002    386  32.66  1:09.09  1:55.26    2:30.48   
  Greve Svømmeklub  2:35.20                 
                     
15  Casper Koch  2002    385  33.80  1:12.08  1:55.50    2:30.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.88                 
                     
16  Mikkel Gummer  2002    383  32.67  1:13.36  1:57.88    2:30.87   
  Greve Svømmeklub  2:32.57                 
                     
17  Rasmus Hatting Petersen  2002    358  31.34  1:13.99  1:59.29    2:34.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.25                 
                     
18  Carl Magnus Krievs  2002    343  32.54  1:12.89  2:01.66    2:36.52   
  Vest-Brøndby  2:36.85                 
                     
19  Mark Brandt  2002    342  33.50  1:16.40  2:02.50    2:36.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:46.31                 
                     
20  Oliver Skadhauge  2002    323  33.45  1:12.88  2:01.77    2:39.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:40.57                 
                     
21  Kasper Feld Sørensen  2002    322  33.05  1:12.00  2:02.08    2:39.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.46                 
                     
22  Kevin Liang  2002    316  31.34  1:13.83  2:03.27    2:40.79   
  Ishøj Svømme Klub  2:42.01                 
                     
23  Alexander E. Pedersen  2002    313  33.12  1:15.20  2:03.12    2:41.42   
  Holbæk Svømme Klub  2:45.88                 
                     
24  Martin Jacobsen  2002    307  33.16  1:16.54  2:03.15    2:42.39   
  Vest-Brøndby  2:38.62                 
                     
25  Mikkel Hemmingsen  2002    289  34.40  1:15.79  2:07.10    2:45.75   
  Vest-Brøndby  2:53.12                 
                     
26  Mikkel Winther  2002    231  40.84        2:58.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    433  29.92  1:08.07  1:50.12    2:24.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:24.94                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    406  31.75  1:10.09  1:52.10    2:27.96   
  A6  2:34.52                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    373  31.26  1:10.07  1:56.87    2:32.28   
  A6  2:42.19                 
                     
Marcus Hiort  2003    372  32.62  1:12.74  1:56.80    2:32.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.09                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    366  34.87  1:15.51  1:58.25    2:33.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.02                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    356  33.26  1:13.26  1:58.00    2:34.66   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.40                 
                     
Noah Bred  2003    342  33.06  1:15.05  2:02.80    2:36.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.26                 
                     
Oscar Cleemann  2003    337  32.44  1:09.99  1:59.49    2:37.49   
  Hvidovre Svømme Klub  2:41.34                 
                     
Marco Knudsen  2003    335  34.03  1:14.87  2:03.44    2:37.76   
  Greve Svømmeklub  2:37.67                 
                     
10  Peter Vinge-Maigaard  2003    329  31.81  1:13.65  2:01.31    2:38.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.57                 
                     
11  Valdemar Ditlev Kragh  2003    329  33.93  1:14.70  2:03.08    2:38.74   
  Lyngby Svømmeklub  2:52.38                 
                     
12  Nicolai Schuster Gath  2003    325  34.38  1:16.48  2:04.62    2:39.32   
  Ishøj Svømme Klub  2:49.86                 
                     
13  Asger Johansen  2003    324  34.15  1:20.04  2:03.35    2:39.51   
  Glostrup Svømmeklub  2:46.22                 
                     
14  Anders Lundin Brockdorff  2003    324  35.38  1:17.29  2:01.76    2:39.58   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.96                 
                     
15  Tobias Davidsen  2003    318  34.40  1:15.60  2:02.89    2:40.49   
  Vest-Brøndby  2:46.39                 
                     
16  Lukas Pedersen  2003    317  33.44  1:15.23  2:06.09    2:40.73   
  Roskilde Svømning  3:06.13                 
                     
17  Bror Textor-Broch  2003    309  33.53  1:15.23  2:03.01    2:41.99   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.15                 
                     
18  Esben Brasch Jensen  2003    308  35.36  1:17.98  2:05.24    2:42.22   
  Greve Svømmeklub  2:45.24                 
                     
19  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    306  32.90  1:14.75  2:05.09    2:42.58   
  A6  2:58.20                 
                     
20  Malte Hjalholt  2003    299  37.31  1:18.41  2:06.77    2:43.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:46.54                 
                     
21  Victor Toftehøj  2003    292  33.90  1:17.81  2:06.45    2:45.17   
  A6  2:58.85                 
                     
22  Mathias Parkhøi  2003    263  36.74  1:21.10  2:12.58    2:51.04   
  Hvidovre Svømme Klub  3:02.46                 
                     
23  Zilas Aarestrup  2003    249  40.52  1:20.77  2:16.58    2:54.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:04.82                 
                     
24  Oscar Frejwald Christians  2003    239  41.04  1:26.10  2:17.63    2:56.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:08.08                 
                     
25  Samuel Risager  2003    234  37.72  1:23.62  2:17.22    2:57.84   
  Glostrup Svømmeklub  3:07.35                 
                     
26  Emil Breinholt  2003    233  41.00  1:24.98  2:20.03    2:57.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.39                 
                     
27  Simon Rytter Eliasen  2003    227  41.10  1:26.82  2:19.72    2:59.67   
  Holbæk Svømme Klub  3:00.56                 
                     
28  William Scherling de Stri  2003    220  42.76  1:27.31  2:21.05    3:01.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.73                 
                     
29  Kasper Kusk  2003    183  42.34        3:13.01   
  Hvidovre Svømme Klub  3:44.16                 
                     
Xander Pontoppidan  2003              DSQ  F.flyb.e.100m SW7.5 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Søby  2004    358  33.64  1:12.05  1:59.11    2:34.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:40.64                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    331  34.20  1:14.07  2:01.74    2:38.33   
  Greve Svømmeklub  2:38.46                 
                     
Nicklas Plank  2004    324  33.30  1:13.55  2:03.58    2:39.46   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.93                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    307  34.19  1:18.75  2:03.78    2:42.34   
  Greve Svømmeklub  2:43.23                 
                     
Matias Munkholm  2004    299  36.07  1:19.85  2:05.74    2:43.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.73                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    295  35.86  1:14.59  2:07.99    2:44.58   
  Greve Svømmeklub  2:44.47                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    291  36.80  1:21.23  2:07.90    2:45.37   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.99                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    289  36.57  1:19.75  2:08.63    2:45.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.12                 
                     
Oscar Isberg  2004    287  34.35  1:16.79  2:10.74    2:46.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:58.26                 
                     
10  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    286  37.23  1:19.11  2:09.45    2:46.26   
  Hvidovre Svømme Klub  2:58.42                 
                     
11  Victor Dyrhauge  2004    283  36.31  1:19.22  2:10.33    2:46.90   
  Frederikssund Svømmeklub  2:58.62                 
                     
12  Andreas Ivang Ladefoged  2004    281  37.38  1:22.56  2:10.94    2:47.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.24                 
                     
13  Niels Krogh-Olsen  2004    270  37.11  1:19.35  2:13.17    2:49.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.92                 
                     
14  Carl Krabbe Heldgaard  2004    268  37.09  1:19.83  2:11.96    2:49.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.31                 
                     
15  Oliver Sperling  2004    267  37.23  1:22.02  2:12.57    2:50.09   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.22                 
                     
16  Silas Fessel  2004    263  41.32  1:25.29  2:12.49    2:50.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.96                 
                     
17  Mads Mørkhøj Hartington  2006    256  37.43  1:23.60  2:10.72    2:52.44   
  Greve Svømmeklub  2:52.59                 
                     
18  Oliver Zeeberg Iversen  2004    249  38.78  1:23.51  2:14.98    2:54.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:22.57                 
                     
19  Alexander Cueto Rasmussen  2004    242  37.70  1:23.40  2:16.06    2:55.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:14.53                 
                     
20  William Breuner  2005    240  40.85  1:24.42  2:18.12    2:56.24   
  Roskilde Svømning  3:12.76                 
                     
21  Villads Brasch Jensen  2004    236  38.84  1:25.00  2:14.94    2:57.35   
  Greve Svømmeklub  3:01.31                 
                     
22  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    232  36.30  1:20.54  2:16.13    2:58.32   
  Vest-Brøndby  3:01.54                 
                     
23  Magnus Ulrik Larsen  2005    222  37.39  1:23.54  2:19.17    3:00.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:11.31                 
                     
24  Nikolaj Fallenkamp  2004    222  39.11  1:29.09  2:23.21    3:00.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:15.47                 
                     
25  Søren Wandall Ohlsen  2004    220  45.94  1:31.38  2:22.88    3:01.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:17.55                 
                     
26  Kasper Thorn  2004    203  42.99  1:29.94  2:23.79    3:06.36   
  Lyngby Svømmeklub  3:16.83                 
                     
27  William Leth  2004    203  41.10  1:28.64  2:27.25    3:06.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:25.11                 
                     
28  Anton Hvistendahl Fabel  2004    195  47.12  2:29.41  3:08.85    3:08.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:27.89                 
                     
29  Gustav Mørk Rasmussen  2005    195  43.09  1:33.87  2:30.00    3:08.96   
  Holbæk Svømme Klub  3:22.60                 
                     
30  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    193  46.45  1:34.74  2:28.97    3:09.53   
  Roskilde Svømning  3:21.21                 
                     
31  Hjalte Dalskov  2005    192  43.89  1:30.11  2:26.05    3:09.96   
  Holbæk Svømme Klub  3:19.14                 
                     
32  Mathias Bartholin Bruhn  2004    180  41.96  1:31.71  2:29.78    3:13.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:31.35                 
                     
33  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    179  45.68        3:14.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:34.90                 
                     
34  Thorbjørn Bjerrum  2004    174  41.52  1:31.71  2:31.11    3:16.19   
  Vest-Brøndby  3:13.16                 
                     
35  Mathias Olsen  2005    170  44.28  1:38.87  2:33.93    3:17.53   
  Greve Svømmeklub  3:18.84                 
                     
36  Jonas Vollquartz Svensson  2004    159  46.44        3:22.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:33.47                 
                     
37  Bertil Frøbjerg Hellum  2007    154  49.26        3:24.21   
  Roskilde Svømning  3:52.88                 
                     
38  Nicolas Christiansen  2007    148  49.52        3:26.87   
  Roskilde Svømning                   
                     
39  Marius Mains  2005    130  48.91        3:35.97   
  Ishøj Svømme Klub  3:42.40                 
                     
40  Vincent Borup Schärer  2006    127  51.49        3:37.75   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Frederik Isaksen  2007              DSQ  As.arme v/125m sw7.2 
  Roskilde Svømning  3:48.90                 
                     
Mikkel Nielsen  2004              DSQ  ej.rygl.v/100m SW6.6 
  Holbæk Svømme Klub  3:03.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark