2018-12-19   02:41:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sydkystens Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  10:33   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    538  30.36  1:06.32  1:42.36    2:14.74   
  Greve Svømmeklub  2:17.51                 
                     
Alfred Højberg  2002    512  29.91  1:04.68  1:45.17    2:17.02   
  Lyngby Svømmeklub  2:18.89                 
                     
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    482  28.97  1:06.39  1:47.02    2:19.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:19.78                 
                     
Christopher H. Brown  2002    462  31.05  1:08.35  1:50.33    2:21.72   
  Holbæk Svømme Klub  2:29.26                 
                     
Oliver Steenberg  2002    450  31.28  1:09.06  1:49.44    2:23.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:26.60                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    450  29.59  1:06.18  1:51.66    2:23.06   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:28.41                 
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    447  29.83  1:06.42  1:50.21    2:23.38   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.47                 
                     
Anders Skousen  2002    432  30.65  1:05.41  1:51.55    2:24.99   
  Hvidovre Svømme Klub  2:28.96                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    417  28.16  1:05.48  1:53.28    2:26.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:32.94                 
                     
10  Emil Steenberg  2002    403  31.22  1:10.23  1:53.72    2:28.42   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:31.71                 
                     
11  Silas Bøjsen  2002    392  32.23  1:12.07  1:55.64    2:29.76   
  Holbæk Svømme Klub  2:32.60                 
                     
12  Gustav Fabiansen  2002    391  31.33  1:08.42  1:56.59    2:29.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:28.49                 
                     
13  Mads Lind  2002    389  31.36  1:11.03  1:55.53    2:30.15   
  Hvidovre Svømme Klub  2:32.40                 
                     
14  Mads Baltzer  2002    386  32.66  1:09.09  1:55.26    2:30.48   
  Greve Svømmeklub  2:35.20                 
                     
15  Casper Koch  2002    385  33.80  1:12.08  1:55.50    2:30.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.88                 
                     
16  Mikkel Gummer  2002    383  32.67  1:13.36  1:57.88    2:30.87   
  Greve Svømmeklub  2:32.57                 
                     
17  Rasmus Hatting Petersen  2002    358  31.34  1:13.99  1:59.29    2:34.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.25                 
                     
18  Carl Magnus Krievs  2002    343  32.54  1:12.89  2:01.66    2:36.52   
  Vest-Brøndby  2:36.85                 
                     
19  Mark Brandt  2002    342  33.50  1:16.40  2:02.50    2:36.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:46.31                 
                     
20  Oliver Skadhauge  2002    323  33.45  1:12.88  2:01.77    2:39.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:40.57                 
                     
21  Kasper Feld Sørensen  2002    322  33.05  1:12.00  2:02.08    2:39.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.46                 
                     
22  Kevin Liang  2002    316  31.34  1:13.83  2:03.27    2:40.79   
  Ishøj Svømme Klub  2:42.01                 
                     
23  Alexander E. Pedersen  2002    313  33.12  1:15.20  2:03.12    2:41.42   
  Holbæk Svømme Klub  2:45.88                 
                     
24  Martin Jacobsen  2002    307  33.16  1:16.54  2:03.15    2:42.39   
  Vest-Brøndby  2:38.62                 
                     
25  Mikkel Hemmingsen  2002    289  34.40  1:15.79  2:07.10    2:45.75   
  Vest-Brøndby  2:53.12                 
                     
26  Mikkel Winther  2002    231  40.84        2:58.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    433  29.92  1:08.07  1:50.12    2:24.81   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:24.94                 
                     
Nicolai Therkelsen  2003    406  31.75  1:10.09  1:52.10    2:27.96   
  A6  2:34.52                 
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    373  31.26  1:10.07  1:56.87    2:32.28   
  A6  2:42.19                 
                     
Marcus Hiort  2003    372  32.62  1:12.74  1:56.80    2:32.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:45.09                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    366  34.87  1:15.51  1:58.25    2:33.19   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.02                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    356  33.26  1:13.26  1:58.00    2:34.66   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.40                 
                     
Noah Bred  2003    342  33.06  1:15.05  2:02.80    2:36.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:50.26                 
                     
Oscar Cleemann  2003    337  32.44  1:09.99  1:59.49    2:37.49   
  Hvidovre Svømme Klub  2:41.34                 
                     
Marco Knudsen  2003    335  34.03  1:14.87  2:03.44    2:37.76   
  Greve Svømmeklub  2:37.67                 
                     
10  Peter Vinge-Maigaard  2003    329  31.81  1:13.65  2:01.31    2:38.70   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:46.57                 
                     
11  Valdemar Ditlev Kragh  2003    329  33.93  1:14.70  2:03.08    2:38.74   
  Lyngby Svømmeklub  2:52.38                 
                     
12  Nicolai Schuster Gath  2003    325  34.38  1:16.48  2:04.62    2:39.32   
  Ishøj Svømme Klub  2:49.86                 
                     
13  Asger Johansen  2003    324  34.15  1:20.04  2:03.35    2:39.51   
  Glostrup Svømmeklub  2:46.22                 
                     
14  Anders Lundin Brockdorff  2003    324  35.38  1:17.29  2:01.76    2:39.58   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.96                 
                     
15  Tobias Davidsen  2003    318  34.40  1:15.60  2:02.89    2:40.49   
  Vest-Brøndby  2:46.39                 
                     
16  Lukas Pedersen  2003    317  33.44  1:15.23  2:06.09    2:40.73   
  Roskilde Svømning  3:06.13                 
                     
17  Bror Textor-Broch  2003    309  33.53  1:15.23  2:03.01    2:41.99   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.15                 
                     
18  Esben Brasch Jensen  2003    308  35.36  1:17.98  2:05.24    2:42.22   
  Greve Svømmeklub  2:45.24                 
                     
19  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    306  32.90  1:14.75  2:05.09    2:42.58   
  A6  2:58.20                 
                     
20  Malte Hjalholt  2003    299  37.31  1:18.41  2:06.77    2:43.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:46.54                 
                     
21  Victor Toftehøj  2003    292  33.90  1:17.81  2:06.45    2:45.17   
  A6  2:58.85                 
                     
22  Mathias Parkhøi  2003    263  36.74  1:21.10  2:12.58    2:51.04   
  Hvidovre Svømme Klub  3:02.46                 
                     
23  Zilas Aarestrup  2003    249  40.52  1:20.77  2:16.58    2:54.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:04.82                 
                     
24  Oscar Frejwald Christians  2003    239  41.04  1:26.10  2:17.63    2:56.52   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:08.08                 
                     
25  Samuel Risager  2003    234  37.72  1:23.62  2:17.22    2:57.84   
  Glostrup Svømmeklub  3:07.35                 
                     
26  Emil Breinholt  2003    233  41.00  1:24.98  2:20.03    2:57.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.39                 
                     
27  Simon Rytter Eliasen  2003    227  41.10  1:26.82  2:19.72    2:59.67   
  Holbæk Svømme Klub  3:00.56                 
                     
28  William Scherling de Stri  2003    220  42.76  1:27.31  2:21.05    3:01.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:06.73                 
                     
29  Kasper Kusk  2003    183  42.34        3:13.01   
  Hvidovre Svømme Klub  3:44.16                 
                     
Xander Pontoppidan  2003              DSQ  F.flyb.e.100m SW7.5 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Søby  2004    358  33.64  1:12.05  1:59.11    2:34.28   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:40.64                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    331  34.20  1:14.07  2:01.74    2:38.33   
  Greve Svømmeklub  2:38.46                 
                     
Nicklas Plank  2004    324  33.30  1:13.55  2:03.58    2:39.46   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:41.93                 
                     
Alexander Marcus Englev  2004    307  34.19  1:18.75  2:03.78    2:42.34   
  Greve Svømmeklub  2:43.23                 
                     
Matias Munkholm  2004    299  36.07  1:19.85  2:05.74    2:43.78   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:00.73                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    295  35.86  1:14.59  2:07.99    2:44.58   
  Greve Svømmeklub  2:44.47                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    291  36.80  1:21.23  2:07.90    2:45.37   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.99                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    289  36.57  1:19.75  2:08.63    2:45.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:41.12                 
                     
Oscar Isberg  2004    287  34.35  1:16.79  2:10.74    2:46.14   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:58.26                 
                     
10  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    286  37.23  1:19.11  2:09.45    2:46.26   
  Hvidovre Svømme Klub  2:58.42                 
                     
11  Victor Dyrhauge  2004    283  36.31  1:19.22  2:10.33    2:46.90   
  Frederikssund Svømmeklub  2:58.62                 
                     
12  Andreas Ivang Ladefoged  2004    281  37.38  1:22.56  2:10.94    2:47.31   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.24                 
                     
13  Niels Krogh-Olsen  2004    270  37.11  1:19.35  2:13.17    2:49.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:53.92                 
                     
14  Carl Krabbe Heldgaard  2004    268  37.09  1:19.83  2:11.96    2:49.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:00.31                 
                     
15  Oliver Sperling  2004    267  37.23  1:22.02  2:12.57    2:50.09   
  Lyngby Svømmeklub  2:45.22                 
                     
16  Silas Fessel  2004    263  41.32  1:25.29  2:12.49    2:50.91   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.96                 
                     
17  Mads Mørkhøj Hartington  2006    256  37.43  1:23.60  2:10.72    2:52.44   
  Greve Svømmeklub  2:52.59                 
                     
18  Oliver Zeeberg Iversen  2004    249  38.78  1:23.51  2:14.98    2:54.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:22.57                 
                     
19  Alexander Cueto Rasmussen  2004    242  37.70  1:23.40  2:16.06    2:55.81   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:14.53                 
                     
20  William Breuner  2005    240  40.85  1:24.42  2:18.12    2:56.24   
  Roskilde Svømning  3:12.76                 
                     
21  Villads Brasch Jensen  2004    236  38.84  1:25.00  2:14.94    2:57.35   
  Greve Svømmeklub  3:01.31                 
                     
22  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    232  36.30  1:20.54  2:16.13    2:58.32   
  Vest-Brøndby  3:01.54                 
                     
23  Magnus Ulrik Larsen  2005    222  37.39  1:23.54  2:19.17    3:00.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:11.31                 
                     
24  Nikolaj Fallenkamp  2004    222  39.11  1:29.09  2:23.21    3:00.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:15.47                 
                     
25  Søren Wandall Ohlsen  2004    220  45.94  1:31.38  2:22.88    3:01.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:17.55                 
                     
26  Kasper Thorn  2004    203  42.99  1:29.94  2:23.79    3:06.36   
  Lyngby Svømmeklub  3:16.83                 
                     
27  William Leth  2004    203  41.10  1:28.64  2:27.25    3:06.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:25.11                 
                     
28  Anton Hvistendahl Fabel  2004    195  47.12  2:29.41  3:08.85    3:08.85   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:27.89                 
                     
29  Gustav Mørk Rasmussen  2005    195  43.09  1:33.87  2:30.00    3:08.96   
  Holbæk Svømme Klub  3:22.60                 
                     
30  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    193  46.45  1:34.74  2:28.97    3:09.53   
  Roskilde Svømning  3:21.21                 
                     
31  Hjalte Dalskov  2005    192  43.89  1:30.11  2:26.05    3:09.96   
  Holbæk Svømme Klub  3:19.14                 
                     
32  Mathias Bartholin Bruhn  2004    180  41.96  1:31.71  2:29.78    3:13.92   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:31.35                 
                     
33  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    179  45.68        3:14.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:34.90                 
                     
34  Thorbjørn Bjerrum  2004    174  41.52  1:31.71  2:31.11    3:16.19   
  Vest-Brøndby  3:13.16                 
                     
35  Mathias Olsen  2005    170  44.28  1:38.87  2:33.93    3:17.53   
  Greve Svømmeklub  3:18.84                 
                     
36  Jonas Vollquartz Svensson  2004    159  46.44        3:22.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:33.47                 
                     
37  Bertil Frøbjerg Hellum  2007    154  49.26        3:24.21   
  Roskilde Svømning  3:52.88                 
                     
38  Nicolas Christiansen  2007    148  49.52        3:26.87   
  Roskilde Svømning                   
                     
39  Marius Mains  2005    130  48.91        3:35.97   
  Ishøj Svømme Klub  3:42.40                 
                     
40  Vincent Borup Schärer  2006    127  51.49        3:37.75   
  Greve Svømmeklub                   
                     
Frederik Isaksen  2007              DSQ  As.arme v/125m sw7.2 
  Roskilde Svømning  3:48.90                 
                     
Mikkel Nielsen  2004              DSQ  ej.rygl.v/100m SW6.6 
  Holbæk Svømme Klub  3:03.62                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  10:33 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    573  32.73  1:13.06  1:52.80    2:26.69   
  Holbæk Svømme Klub  2:31.05                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    504  35.36  1:13.98  1:58.78    2:33.10   
  Lyngby Svømmeklub  2:33.57                 
                     
Esther Else Grubert  2003    498  32.94  1:12.37  1:58.76    2:33.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:32.71                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    471  33.52  1:13.49  2:02.44    2:36.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.23                 
                     
Maria Hagen  2003    454  33.75  1:14.94  2:02.76    2:38.47   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.59                 
                     
Amalie Schou  2003    449  35.35  1:17.40  2:02.93    2:39.05   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.12                 
                     
Christine Henriksen  2003    442  34.66  1:15.25  2:00.94    2:39.95   
  A6  2:43.60                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    438  33.43  1:13.64  2:04.05    2:40.38   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.56                 
                     
Silke Larsen  2003    424  36.92  1:20.90  2:05.20    2:42.19   
  Roskilde Svømning  2:46.03                 
                     
10  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    419  35.30  1:14.26  2:05.32    2:42.76   
  Ishøj Svømme Klub  2:42.99                 
                     
11  Anna Myhre Rottensten  2003    416  36.24  1:20.50  2:07.03    2:43.24   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.86                 
                     
12  Louise Dahl  2003    408  35.17  1:19.42  2:08.23    2:44.24   
  A6  2:49.50                 
                     
13  Sofie Bak  2003    398  37.04  1:21.24  2:05.20    2:45.59   
  Hvidovre Svømme Klub  2:45.65                 
                     
14  Annika Lundin Brockdorff  2003    390  33.33  1:15.49  2:07.52    2:46.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:49.56                 
                     
15  Camille Hvid Ravnholt  2003    377  34.44  1:16.47  2:10.43    2:48.57   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
16  Julie Wolter  2003    377  35.69  1:21.02  2:09.40    2:48.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:47.90                 
                     
17  Mie Mørkedal  2003    366  37.69  1:22.45  2:11.63    2:50.28   
  Holbæk Svømme Klub  2:52.95                 
                     
18  Lea Andersen  2003    344  41.27  1:24.19  2:14.90    2:53.80   
  Holbæk Svømme Klub  2:54.60                 
                     
19  Annika Egenhardt  2003    342  37.56  1:21.19  2:13.57    2:54.18   
  Vest-Brøndby  3:05.30                 
                     
20  Matilda Colley  2003    329  37.88  1:23.61  2:16.03    2:56.46   
  A6  3:00.50                 
                     
21  Celina Mehr  2003    296  39.65  1:28.41  2:21.96    3:02.83   
  Roskilde Svømning  3:22.88                 
                     
Ella Stenholt  2003              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Lyngby Svømmeklub  2:34.05                 
                     
Mie Bidsted Hansen  2003              DSQ  Flyben v120m SW 7.5 
  Hvidovre Svømme Klub  2:52.09                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    462  35.82  1:15.80  2:00.91    2:37.52   
  Vest-Brøndby  2:39.34                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    454  34.92  1:16.16  2:01.23    2:38.49   
  A6  2:42.53                 
                     
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    452  34.73  1:14.49  2:02.43    2:38.77   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:37.85                 
                     
Anna Marie Nielsen  2004    445  34.05  1:16.40  2:03.78    2:39.51   
  Hvidovre Svømme Klub  2:40.43                 
                     
Clara Hartvig-Olsen  2004    407  36.33  1:21.92  2:07.75    2:44.41   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:52.05                 
                     
Josefine Arbo Sørensen  2004    405  34.28  1:17.83  2:06.53    2:44.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:46.11                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004    404  34.20  1:18.04  2:07.51    2:44.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:49.96                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    397  35.48  1:18.54  2:08.95    2:45.68   
  Lyngby Svømmeklub  2:53.09                 
                     
Mathilde Mathiesen  2004    396  36.10  1:19.53  2:08.08    2:45.85   
  Albertslund IF  2:53.09                 
                     
10  Freja Møller  2004    394  37.21  1:21.60  2:07.39    2:46.12   
  A6  2:54.01                 
                     
11  Julie Danfred Jørgensen  2004    383  36.88  1:20.45  2:10.33    2:47.71   
  Lyngby Svømmeklub  2:50.34                 
                     
12  Nicoline H. Baadsgaard  2004    382  34.05  1:17.92  2:05.49    2:47.84   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:49.34                 
                     
13  Emma Ekman  2004    378  38.11  1:21.17  2:08.95    2:48.49   
  A6  2:52.92                 
                     
14  Emily Maack  2004    340  42.12  1:25.97  2:15.20    2:54.46   
  Lyngby Svømmeklub  3:06.19                 
                     
15  Amalie Brammer Kærgaard  2004    338  37.61  1:24.17  2:15.00    2:54.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:02.51                 
                     
16  Fiona Andrea Have  2004    337  36.51  1:23.97  2:17.03    2:54.95   
  Lyngby Svømmeklub  3:11.24                 
                     
17  Astrid Høffer  2004    331  39.09  1:23.76  2:16.72    2:56.14   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.84                 
                     
18  Clara Schmedes  2004    326  38.54  1:22.07  2:16.63    2:57.02   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:00.09                 
                     
19  Julie Dahl  2004    309  37.86  1:24.81  2:17.31    3:00.14   
  Glostrup Svømmeklub  3:02.16                 
                     
20  Emilie Pyndt Hansen  2004    309  38.62  1:22.37  2:19.65    3:00.17   
  Frederikssund Svømmeklub  3:31.47                 
                     
21  Laura Thomadsen  2004    297  40.13  1:26.98  2:20.75    3:02.51   
  Glostrup Svømmeklub  3:07.31                 
                     
21  Lykke Gøtterup Jensen  2004    297  39.71  1:27.25  2:19.77    3:02.51   
  Vest-Brøndby  2:59.81                 
                     
23  Maja Buck  2004    291  42.34  1:29.53  2:23.02    3:03.89   
  Holbæk Svømme Klub  3:05.64                 
                     
24  Lucca Andreasen  2004    258  44.64  1:34.17  2:26.39    3:11.21   
  A6                   
                     
25  Isabella Ravn Jensen  2004    258  43.69  1:35.88  2:25.40    3:11.30   
  Lyngby Svømmeklub  3:13.85                 
                     
26  Mathilde Svendsen  2004    252  39.01  1:30.62  2:27.44    3:12.70   
  Greve Svømmeklub  3:10.55                 
                     
27  Simone Hoppe  2004    242  47.06  1:34.82  2:32.05    3:15.51   
  Holbæk Svømme Klub  3:20.04                 
                     
28  Marie Juul-Olsen  2004    234  47.48  1:40.08  2:31.19    3:17.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
29  Frederikke Meisner From  2004    231  46.27  1:38.80  2:35.21    3:18.44   
  Roskilde Svømning  3:35.01                 
                     
30  Frederikke Elster  2004    230  40.97  1:35.19  2:33.36    3:18.84   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
31  Laura Sonne Steen  2004    221  45.67  1:38.43  2:37.57    3:21.27   
  Hvidovre Svømme Klub  3:39.31                 
                     
Isabel Lillebæk  2004              DNS   
  A6  2:58.39                 
                     
 
Løb 2, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    408  33.55  1:14.50  2:04.22    2:44.20   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:57.37                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    391  36.91  1:17.24  2:06.47    2:46.63   
  A6  3:07.22                 
                     
Liva Lund Hansen  2005    359  36.20  1:18.86  2:12.47    2:51.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:02.02                 
                     
Silja Brage  2005    357  39.36  1:26.41  2:13.84    2:51.67   
  A6  3:02.30                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    340  35.98  1:20.86  2:11.33    2:54.53   
  Greve Svømmeklub  2:56.11                 
                     
Isabella Larsen  2005    320  36.98  1:23.17  2:16.28    2:58.03   
  A6  3:10.28                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    314  39.30  1:24.89  2:18.67    2:59.10   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:11.97                 
                     
Annika Britt Larsen  2005    314  37.51  1:22.86  2:16.77    2:59.24   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  3:00.38                 
                     
Annika Køhn  2005    306  41.65  1:29.04  2:21.55    3:00.72   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:11.70                 
                     
10  Amalie Jensen  2005    295  39.30  1:25.13  2:23.51    3:02.97   
  Hvidovre Svømme Klub  3:23.35                 
                     
11  Anna Mundt Karup  2005    285  41.25  1:30.02  2:23.50    3:05.01   
  Holbæk Svømme Klub  3:13.48                 
                     
12  Alma Olivarius  2005    280  42.69  1:28.71  2:22.27    3:06.11   
  Lyngby Svømmeklub  3:10.82                 
                     
13  Frida Høj Andersen  2005    274  45.09  1:31.64  2:24.87    3:07.44   
  Ishøj Svømme Klub  3:13.27                 
                     
14  Lærke Dann-Nielsen  2005    268  43.26  1:29.62  2:26.19    3:08.78   
  Hvidovre Svømme Klub  3:09.13                 
                     
15  Mikkeline Timmerman  2005    264  38.77  1:31.11  2:26.83    3:09.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Ella Gohr Metz  2005    264  44.64  1:32.75  2:26.94    3:09.94   
  Vest-Brøndby  3:18.03                 
                     
17  Asta Højberg  2005    260  47.66  1:33.12  2:27.96    3:10.79   
  Lyngby Svømmeklub  3:14.45                 
                     
18  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005    226  45.12  1:37.32  2:34.60    3:19.83   
  Hvidovre Svømme Klub  3:28.03                 
                     
19  Alma Gotfredsen  2005    225  39.32  1:31.42  2:32.97    3:20.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:29.94                 
                     
19  Emma Hou Theilade Klausen  2005    225  44.33  1:33.62  2:38.03    3:20.11   
  Greve Svømmeklub  3:29.73                 
                     
21  Elisabeth Augusta Englev  2006    221  44.04  1:36.88  2:35.80    3:21.26   
  Greve Svømmeklub  3:27.78                 
                     
22  Helena Fogh Kronborg  2005    219  45.22  1:37.87  2:37.71    3:21.92   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:26.90                 
                     
23  Alberte Crone Larsen  2006    198  48.31  1:41.71  2:40.71    3:28.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
24  Frida Caroline Knudsen  2007    191  47.27  1:40.56  2:42.35    3:31.44   
  Greve Svømmeklub                   
                     
25  Lærke Marie Clausen  2005    191  48.39  1:45.70  2:45.29    3:31.53   
  Greve Svømmeklub  3:47.62                 
                     
26  Nana Andersen  2006    176  50.20  1:44.37  2:49.19    3:37.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
27  Silje Lyse Legaard  2006    172  50.06  1:46.79  2:51.32    3:38.78   
  Hillerød Svømmeklub  3:38.68                 
                     
28  Emilie Enevoldsen  2006    149  54.09  1:49.65  2:58.25    3:49.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
29  Sophie Amalie Rasmussen  2006    148  53.17  1:50.51  2:59.69    3:50.29   
  Greve Svømmeklub                   
                     
30  Ellen Prescott  2005    138  48.05  1:50.48  2:57.13    3:55.71   
  Hillerød Svømmeklub  3:54.03                 
                     
31  Alma Høj Andersen  2007    129  56.56  1:56.45  3:08.75    4:00.77   
  Ishøj Svømme Klub  3:46.43                 
                     
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  3:22.25                 
                     
Amalie Henriksen  2005              DSQ  ESB v25m SW.8.4 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006              DSQ  Ej rygl v100m SW 6.6 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:08.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:12 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:31   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    573  31.67        1:06.94   
  Greve Svømmeklub  1:06.33                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    514  32.85        1:09.42   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:09.80                 
                     
Asbjørn Floor-Bøjden  2002    454  34.15        1:12.35   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.71                 
                     
David Arneskov  2002    428  34.92        1:13.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Alfred Højberg  2002    427  34.38        1:13.82   
  Lyngby Svømmeklub  1:13.09                 
                     
Silas Bøjsen  2002    363  36.08        1:17.89   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.67                 
                     
Martin Jacobsen  2002    344  37.67        1:19.29   
  Vest-Brøndby  1:22.69                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    343  37.29        1:19.41   
  Vest-Brøndby  1:19.52                 
                     
Casper Koch  2002    335  37.62        1:20.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:18.56                 
                     
10  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    330  37.75        1:20.41   
  Roskilde Svømning  1:31.45                 
                     
11  Oliver Breuner  2002    324  38.26        1:20.96   
  Roskilde Svømning  1:30.14                 
                     
12  Emil Kayerød-Rasmussen  2002    319  37.44        1:21.33   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.20                 
                     
13  Mikkel Hemmingsen  2002    309  38.89        1:22.17   
  Vest-Brøndby  1:21.05                 
                     
14  Carl Magnus Krievs  2002    305  38.86        1:22.55   
  Vest-Brøndby  1:24.28                 
                     
15  Gustav Fabiansen  2002    291  39.97        1:23.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.47                 
                     
16  Jacob Ellekær  2002    260  41.62        1:27.09   
  Holbæk Svømme Klub  1:24.92                 
                     
17  Affou Adlouni  2002    245  41.07        1:28.78   
  Roskilde Svømning  1:30.65                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mohammed Ghizzaui  2003    392  35.89        1:15.92   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:13.73                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    391  35.80        1:15.99   
  Lyngby Svømmeklub  1:18.63                 
                     
Oliver Lystlund  2003    363  36.88        1:17.92   
  Holbæk Svømme Klub  1:24.34                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    350  37.15        1:18.88   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.59                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    310  38.13        1:22.08   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.76                 
                     
Bror Textor-Broch  2003    305  39.13        1:22.55   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.09                 
                     
Victor Toftehøj  2003    298  39.89        1:23.17   
  A6  1:24.72                 
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003    251  42.04        1:28.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.90                 
                     
Oscar Frejwald Christians  2003    198  44.59        1:35.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.59                 
                     
 
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    379  36.49        1:16.83   
  Greve Svømmeklub  1:15.49                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    297  40.00        1:23.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.81                 
                     
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    284  39.11        1:24.57   
  Greve Svømmeklub  1:22.87                 
                     
Matias Munkholm  2004    284  39.75        1:24.59   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.28                 
                     
Esben Rasmussen  2004    275  41.02        1:25.45   
  Vest-Brøndby  1:25.71                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    272  41.07        1:25.74   
  Greve Svømmeklub  1:26.23                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005    245  41.15        1:28.79   
  Hillerød Svømmeklub  1:40.27                 
                     
Oliver Sperling  2004    233  43.01        1:30.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.70                 
                     
Michael Halck  2004    227  43.25        1:31.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.91                 
                     
10  Daniel Bornhøft Nielsen  2004    221  41.69        1:31.91   
  Vest-Brøndby  1:37.63                 
                     
11  Søren Wandall Ohlsen  2004    218  44.55        1:32.28   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:34.80                 
                     
12  Oliver Zeeberg Iversen  2004    218  44.10        1:32.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:27.21                 
                     
13  Kalle Gerner Knudsen  2004    214  43.53        1:32.85   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:30.94                 
                     
14  Aleksander Grøn Skovgaard  2004    213  44.10        1:33.09   
  Roskilde Svømning  1:34.92                 
                     
15  Carl-Emil Echardt  2005    210  43.58        1:33.46   
  Roskilde Svømning  1:35.08                 
                     
16  Villads Brasch Jensen  2004    209  44.17        1:33.70   
  Greve Svømmeklub  1:34.13                 
                     
17  Mikkel Nielsen  2004    185  46.63        1:37.52   
  Holbæk Svømme Klub  1:44.35                 
                     
18  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    183  47.02        1:37.91   
  Roskilde Svømning  1:50.55                 
                     
19  Kasper Thorn  2004    181  46.21        1:38.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:44.78                 
                     
20  Nikolaj Fallenkamp  2004    178  46.36        1:38.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:51.71                 
                     
21  Louie Uldall  2005    178  46.11        1:38.79   
  Hillerød Svømmeklub  1:37.39                 
                     
22  Anton Hvistendahl Fabel  2004    174  48.08        1:39.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:55.95                 
                     
23  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    167  48.19        1:40.83   
  Roskilde Svømning  1:43.25                 
                     
24  Mathias Olsen  2005    160  48.80        1:42.24   
  Greve Svømmeklub  1:43.35                 
                     
25  Nikolaj Pedersen  2005    155  48.67        1:43.37   
  Roskilde Svømning                   
                     
26  Gustav Mørk Rasmussen  2005    155  48.89        1:43.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:52.81                 
                     
27  Sebastian Møller-Munkøe  2005    147  48.50        1:45.16   
  Roskilde Svømning  1:51.45                 
                     
28  Mathias Bartholin Bruhn  2004    141  52.22        1:46.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:07.61                 
                     
29  Mads Bantz Nielsen  2004    121  51.91        1:52.43   
  Frederikssund Svømmeklub  1:56.34                 
                     
30  Victor Enemark Cruse  2004    112  53.06        1:55.30   
  Frederikssund Svømmeklub  1:59.89                 
                     
31  Marius Mains  2005    111  53.23        1:55.61   
  Ishøj Svømme Klub  1:53.06                 
                     
32  Jonathan Nyegaard  2007    99  56.65        1:59.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
33  Daniel Skyt  2006    94  56.91        2:01.91   
  Roskilde Svømning                   
                     
34  Mikkel Munkholm  2006    93  57.10        2:02.53   
  Holbæk Svømme Klub  2:05.48                 
                     
35  Frederik Luca Lamprecht  2006    87  58.36        2:05.46   
  Ishøj Svømme Klub  2:11.68                 
                     
36  Mathias W. Rasmussen  2005    85  57.76        2:06.10   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:13.07                 
                     
37  Jonathan Kristensen  2006    76  1:00.75        2:10.91   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
38  Balder H. Mikkelsen  2007    76  1:02.61        2:11.13   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
39  Victor Buch  2007    67  1:05.49        2:16.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
40  Frej Matias Krog  2007    64  1:03.26        2:18.90   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
41  Emil Bantz Nielsen  2007    48  1:11.81        2:32.24   
  Frederikssund Svømmeklub  2:32.31                 
                     
Pelle Colmorten  2004              DNS   
  Roskilde Svømning  1:44.68                 
                     
Bertram H. Mikkelsen  2004              DSQ  ESB v25m SW 7.6 
  Frederikssund Svømmeklub  1:54.99                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004              DSQ  2 flyb e 25m SW 7.1 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:36.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:31 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    610  34.60        1:13.51   
  Holbæk Svømme Klub  1:14.83                 
                     
Josephine B. U. Danielsen  2003    473  37.05        1:20.00   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:20.99                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    453  39.27        1:21.15   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.56                 
                     
Ella Stenholt  2003    429  40.77        1:22.63   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.68                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    425  39.73        1:22.89   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.34                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003    416  40.08        1:23.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.04                 
                     
Lærke Blond  2003    400  39.52        1:24.58   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:23.71                 
                     
Maria Hagen  2003    364  41.57        1:27.33   
  Lyngby Svømmeklub  1:28.80                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    353  42.63        1:28.16   
  Ishøj Svømme Klub  1:27.92                 
                     
10  Julie Wolter  2003    341  42.38        1:29.25   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:26.77                 
                     
11  Annika Lundin Brockdorff  2003    337  42.37        1:29.61   
  Lyngby Svømmeklub  1:37.66                 
                     
12  Cathrine Toftelund Larsen  2003    331  43.04        1:30.14   
  Lyngby Svømmeklub  1:41.54                 
                     
13  Sille Andersen  2003    315  43.15        1:31.61   
  Frederikssund Svømmeklub  1:32.86                 
                     
14  Emma Enevoldsen  2003    286  43.92        1:34.61   
  Roskilde Svømning  1:50.21                 
                     
Lea Andersen  2003              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  1:29.14                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004    461  38.12        1:20.70   
  Vest-Brøndby  1:21.55                 
                     
Nicoline H. Baadsgaard  2004    436  37.79        1:22.19   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:21.85                 
                     
Anna Maria Madsen  2004    416  39.50        1:23.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:24.91                 
                     
Amalie Brammer Kærgaard  2004    360  42.19        1:27.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.43                 
                     
Isabella Ravn Jensen  2004    345  41.81        1:28.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.91                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    344  42.10        1:28.92   
  Lyngby Svømmeklub  1:30.46                 
                     
Isabel Lillebæk  2004    341  42.18        1:29.21   
  A6  1:27.89                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    336  42.89        1:29.69   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.94                 
                     
Emily Maack  2004    335  42.53        1:29.73   
  Lyngby Svømmeklub  1:34.39                 
                     
10  Ida Mørk  2004    328  42.83        1:30.37   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:33.83                 
                     
11  Maja Buck  2004    306  44.46        1:32.49   
  Holbæk Svømme Klub  1:38.46                 
                     
12  Julie Danfred Jørgensen  2004    285  45.37        1:34.70   
  Lyngby Svømmeklub  1:40.74                 
                     
13  Laura Kjørtsholtsen  2004    284  45.12        1:34.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.54                 
                     
14  Marie Juul-Olsen  2004    261  46.77        1:37.52   
  Lyngby Svømmeklub  1:41.67                 
                     
15  Ulrika Paaske  2004    255  46.07        1:38.27   
  Roskilde Svømning  2:01.63                 
                     
16  Lise Elton Jokumsen  2004    164  53.23        1:53.76   
  Hillerød Svømmeklub  2:08.25                 
                     
17  Sara Engmose Jensen  2004    126  56.55        2:04.28   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Frederikke Elster  2004              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Lyngby Svømmeklub  1:38.04                 
                     
Nomi I. K. Schau  2004              DSQ  2 flyb e 25m SW7.1 
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:34.97                 
                     
 
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    355  40.81        1:28.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:47.51                 
                     
Mille Hansen  2005    330  42.01        1:30.22   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:34.10                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006    307  45.57        1:32.36   
  Roskilde Svømning  1:37.82                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    270  45.56        1:36.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:35.83                 
                     
Asta Højberg  2005    254  47.24        1:38.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:36.73                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005    254  46.15        1:38.38   
  Vest-Brøndby  1:40.68                 
                     
Olivia Cruse  2005    252  46.00        1:38.71   
  Hillerød Svømmeklub  1:46.19                 
                     
Alma Olivarius  2005    247  46.90        1:39.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:41.13                 
                     
Dicte Laurberg Vedel  2006    214  48.77        1:44.15   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:43.81                 
                     
10  Julie Segato  2005    212  48.82        1:44.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
10  Lærke Marie Clausen  2005    212  49.82        1:44.44   
  Greve Svømmeklub  1:45.76                 
                     
12  Malene Dithmar  2006    194  50.91        1:47.65   
  Greve Svømmeklub  1:53.11                 
                     
13  Felicia N. Nielsen  2006    193  51.50        1:47.80   
  Greve Svømmeklub  1:47.51                 
                     
14  Alma Gotfredsen  2005    171  53.35        1:52.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:06.12                 
                     
15  Jasmin Kjærsgaard  2006    155  53.17        1:55.90   
  Hillerød Svømmeklub  1:58.69                 
                     
16  Nicole Damhøj Andersen  2006    153  55.11        1:56.41   
  Greve Svømmeklub  1:58.09                 
                     
17  Mille Giolbas  2006    133  55.94        2:02.08   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
18  Asta Fehrend Vejlbo  2007    131  58.22        2:02.64   
  Frederikssund Svømmeklub  2:19.77                 
                     
19  Emma Mølholm  2005    127  57.84        2:03.93   
  Hillerød Svømmeklub  2:08.59                 
                     
20  Ellen Lunn  2008    109  1:01.88        2:10.47   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Annette Toft  2006              DNS   
  Holbæk Svømme Klub  1:37.21                 
                     
K-Lee Hansen  2007              DSQ  ESB v75m SW 7.6 
  Frederikssund Svømmeklub  2:28.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:50 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:55   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 5, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Gro Grinda Rasmussen  2003    551  1:09.04  2:23.94  3:37.82  4:51.94  9:44.40   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:24.06      6:06.56  7:20.89  8:34.78       
                     
Esther Else Grubert  2003    515  1:10.77  2:26.31  3:41.95  4:58.00  9:57.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:55.00      6:13.82  7:29.64  8:45.63       
                     
Mathilde Nielsen  2003    505  1:10.36  2:25.73  3:41.83  4:58.41  10:01.92   
  Holbæk Svømme Klub  10:03.40      6:14.60  7:31.18  8:47.66       
                     
Sofia Norre Bendt  2003    503  1:10.75  2:26.46  3:42.91  4:59.23  10:02.44   
  Lyngby Svømmeklub  10:29.63      6:15.59  7:32.36  8:49.11       
                     
Amalie Schou  2003    500  1:11.68  2:27.15  3:43.75  4:59.79  10:03.90   
  Gladsaxe Svømmeklub  10:33.75      6:15.72  7:32.38  8:48.79       
                     
Ella Stenholt  2003    438  1:15.28  2:35.91  3:56.46  5:16.90  10:31.09   
  Lyngby Svømmeklub  10:38.07      6:36.42  7:56.23  9:15.00       
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    410  1:15.47  2:37.29  3:58.66  5:21.44  10:44.89   
  Lyngby Svømmeklub  11:27.89      6:42.96  8:05.46  9:26.17       
                     
 
Løb 5, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    415  1:13.55  2:34.58  3:56.73  5:19.04  10:42.56   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  10:35.13      6:40.34  8:02.42  9:24.03       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:55 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:42   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Stenholt  2003    472          32.96   
  Lyngby Svømmeklub  32.98                 
Maria Hagen  2003    413          34.46   
  Lyngby Svømmeklub  34.11                 
Sofia Norre Bendt  2003    407          34.63   
  Lyngby Svømmeklub  34.95                 
Annika Lundin Brockdorff  2003    405          34.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
Sille Andersen  2003    389          35.14   
  Frederikssund Svømmeklub  35.60                 
Anna Myhre Rottensten  2003    357          36.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
Annika Egenhardt  2003    351          36.38   
  Vest-Brøndby  36.62                 
Cathrine Toftelund Larsen  2003    332          37.06   
  Lyngby Svømmeklub  37.00                 
Louise Dahl  2003    316          37.68   
  A6  37.77                 
10  Mie Mørkedal  2003    309          37.93   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    275          39.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Celina Mehr  2003    240          41.27   
  Roskilde Svømning  45.03                 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lærke Vinneck Hansen  2004    434          33.90   
  Lyngby Svømmeklub  34.64                 
Sophia Bøttger  2004    423          34.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.54                 
Laura L. Hørning  2004    422          34.20   
  Glostrup Svømmeklub  34.59                 
Roseline Løkkegaard  2004    416          34.38   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.48                 
Mathilda Hyldal Jung  2004    379          35.45   
  A6  37.29                 
Josefine Arbo Sørensen  2004    374          35.61   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  35.80                 
Laura Borre Jacobsen  2004    365          35.89   
  Lyngby Svømmeklub  36.28                 
Anne Sofie Devantier  2004    340          36.75   
  Vest-Brøndby  37.91                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    330          37.11   
  Lyngby Svømmeklub                   
10  Emily Maack  2004    321          37.46   
  Lyngby Svømmeklub  36.71                 
11  Viktoria Freja Sørensen  2004    321          37.49   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
12  Mathilde Bennetzen  2004    320          37.51   
  Vest-Brøndby  39.26                 
13  Clara Schmedes  2004    302          38.23   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  37.71                 
14  Emilie Pyndt Hansen  2004    296          38.50   
  Frederikssund Svømmeklub  40.49                 
15  Fiona Andrea Have  2004    285          38.98   
  Lyngby Svømmeklub  43.91                 
16  Ida Mørk  2004    281          39.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  41.42                 
17  Freja Møller  2004    245          41.00   
  A6  38.25                 
17  Mathilde Svendsen  2004    245          41.00   
  Greve Svømmeklub  43.02                 
19  Lucca Andreasen  2004    236          41.53   
  A6  41.02                 
19  Simone Hoppe  2004    236          41.53   
  Holbæk Svømme Klub  42.63                 
21  Andrea Bruhn Kyhnæb  2004    234          41.60   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  44.83                 
22  Isabella Ravn Jensen  2004    221          42.40   
  Lyngby Svømmeklub                   
23  Frederikke Elster  2004    215          42.81   
  Lyngby Svømmeklub  46.27                 
24  Marie Juul-Olsen  2004    200          43.83   
  Lyngby Svømmeklub                   
25  Frederikke Meisner From  2004    196          44.18   
  Roskilde Svømning  45.05                 
26  Sara Engmose Jensen  2004    156          47.60   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Schastine Skifter Tabor  2005    441          33.70   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  33.27                 
Juliane Bo Andersen  2005    344          36.63   
  Roskilde Svømning  38.71                 
Alma Olivarius  2005    314          37.73   
  Lyngby Svømmeklub  38.67                 
Sofie Lykke Petersen  2005    298          38.43   
  Roskilde Svømning  39.27                 
Asta Højberg  2005    293          38.64   
  Lyngby Svømmeklub  39.34                 
Asta Palmund  2005    290          38.76   
  Roskilde Svømning  40.31                 
Isabella Larsen  2005    282          39.12   
  A6  40.49                 
Annika Britt Larsen  2005    273          39.57   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  40.06                 
Ella Gohr Metz  2005    267          39.84   
  Vest-Brøndby  39.49                 
10  Silja Brage  2005    250          40.70   
  A6  40.95                 
11  Cille Winskov Rasmussen  2006    246          40.96   
  Roskilde Svømning  44.50                 
12  Anna Mundt Karup  2005    240          41.26   
  Holbæk Svømme Klub  39.69                 
13  Annika Køhn  2005    236          41.51   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.65                 
14  Mille Hansen  2005    227          42.02   
  Vallensbæk IF Af 1939  42.78                 
15  Emma Hou Theilade Klausen  2005    227          42.06   
  Greve Svømmeklub  42.90                 
16  Frida Høj Andersen  2005    225          42.18   
  Ishøj Svømme Klub  43.43                 
17  Olivia Cruse  2005    224          42.26   
  Hillerød Svømmeklub  49.73                 
18  Athena Haugsted Pihl  2006    223          42.31   
  Hillerød Svømmeklub  43.82                 
19  Emilia Gotfredsen  2005    214          42.85   
  Ishøj Svømme Klub  45.61                 
20  Alberte Crone Larsen  2006    214          42.88   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  47.35                 
21  Frida Caroline Knudsen  2007    213          42.96   
  Greve Svømmeklub  46.12                 
22  Marie Søegaard  2005    176          45.74   
  Holbæk Svømme Klub  46.53                 
23  Liva Josephine Lang  2006    162          47.07   
  Greve Svømmeklub  49.71                 
24  Nana Andersen  2006    160          47.26   
  Holbæk Svømme Klub  44.22                 
25  Nicole Damhøj Andersen  2006    157          47.56   
  Greve Svømmeklub  53.87                 
26  K-Lee Hansen  2007    152          48.07   
  Frederikssund Svømmeklub  49.51                 
27  Alma Høj Andersen  2007    151          48.13   
  Ishøj Svømme Klub  52.62                 
28  Sarah Ankjær Pedersen  2006    145          48.83   
  Greve Svømmeklub  52.22                 
29  Mille Giolbas  2006    141          49.31   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  53.21                 
30  Emilie Enevoldsen  2006    139          49.49   
  Roskilde Svømning  53.48                 
31  Signe C. H. Naaby  2007    139          49.51   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
32  Sophie Amalie Rasmussen  2006    136          49.80   
  Greve Svømmeklub  51.77                 
33  Annika Frederiksen  2007    131          50.50   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
34  Felicia N. Nielsen  2006    127          51.03   
  Greve Svømmeklub  57.98                 
35  Amalie Lykke Madsen  2008    126          51.17   
  Greve Svømmeklub                   
36  Malene Dithmar  2006    119          52.14   
  Greve Svømmeklub  56.51                 
37  Naja O. K. Neergaard  2007    111          53.32   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
38  Mathilde Bremer Sørensen  2006    103          54.74   
  Greve Svømmeklub                   
39  Laura Halkjær Kotmark  2006    93          56.46   
  Greve Svømmeklub                   
40  Fiona Lei Byrne  2007    90          57.16   
  Greve Svømmeklub                   
41  Jasmin Freja Hansen Ünal  2007    78          59.84   
  Greve Svømmeklub                   
42  Rebekka Kristensen  2007    78          1:00.04   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
43  Ellen Lunn  2008    78          1:00.07   
  Frederikssund Svømmeklub                   
44  Sarah Cecilie Rasmussen  2007    77          1:00.32   
  Greve Svømmeklub                   
45  Freja Monrad Kirkegaard  2008    67          1:03.19   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
Bolette Nimskov  2005              DNS   
  Lyngby Svømmeklub  47.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:42 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:46   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred Højberg  2002    364          31.10   
  Lyngby Svømmeklub  30.21                 
Jakob Alexander Jensen  2002    364          31.11   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.65                 
Jeroen Grimmelikhuijzen  2002    360          31.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.25                 
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    357          31.32   
  Lyngby Svømmeklub  30.18                 
Mads Baltzer  2002    342          31.76   
  Greve Svømmeklub  31.82                 
Gustav Fabiansen  2002    320          32.46   
  Lyngby Svømmeklub  33.47                 
Kasper Feld Sørensen  2002    304          33.01   
  Lyngby Svømmeklub                   
Kevin Liang  2002    294          33.39   
  Ishøj Svømme Klub  34.83                 
Alexander E. Pedersen  2002    268          34.43   
  Holbæk Svømme Klub  35.03                 
10  Jacob Ellekær  2002    197          38.16   
  Holbæk Svømme Klub                   
Martin Jacobsen  2002              DNS   
  Vest-Brøndby  36.79                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    403          30.06   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  30.14                 
Marco Knudsen  2003    325          32.30   
  Greve Svømmeklub  32.15                 
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    284          33.78   
  Lyngby Svømmeklub  33.51                 
Rasmus Skarby Madsen  2003    279          33.98   
  A6  35.69                 
Oliver Lystlund  2003    267          34.47   
  Holbæk Svømme Klub  44.40                 
Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    264          34.62   
  A6  34.93                 
Christoffer W Frederiksen  2003    256          34.98   
  Lyngby Svømmeklub                   
Anders Lundin Brockdorff  2003    251          35.18   
  Lyngby Svømmeklub  36.59                 
Sebastian Rasmussen  2003    250          35.23   
  Vallensbæk IF Af 1939  35.40                 
10  Zilas Aarestrup  2003    246          35.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  36.97                 
11  Bror Textor-Broch  2003    244          35.55   
  Lyngby Svømmeklub  35.35                 
12  Noah Bred  2003    240          35.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.14                 
13  Simon Rytter Eliasen  2003    234          36.03   
  Holbæk Svømme Klub  35.84                 
14  Nicolai Schuster Gath  2003    232          36.13   
  Ishøj Svømme Klub  37.15                 
15  Valdemar Ditlev Kragh  2003    230          36.23   
  Lyngby Svømmeklub  37.89                 
16  Kristoffer H. Jensen  2003    225          36.48   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  36.28                 
17  Emil Breinholt  2003    177          39.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.67                 
18  William Scherling de Stri  2003    143          42.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  46.35                 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Søby  2004    329          32.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  31.95                 
Nicolai D. B. Hansen  2004    287          33.65   
  Greve Svømmeklub  33.72                 
Nicklas Plank  2004    263          34.64   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  34.42                 
Carl Krabbe Heldgaard  2004    241          35.70   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.73                 
Oliver Sperling  2004    219          36.84   
  Lyngby Svømmeklub  36.80                 
Victor Dyrhauge  2004    209          37.39   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Aleksander Grøn Skovgaard  2004    208          37.48   
  Roskilde Svømning  37.10                 
William Breuner  2005    206          37.61   
  Roskilde Svømning  42.42                 
Bertram Nyegaard  2004    196          38.21   
  Roskilde Svømning  37.89                 
10  Phillip Niemann Madsen  2004    194          38.34   
  Lyngby Svømmeklub  37.80                 
11  Anton Hvistendahl Fabel  2004    179          39.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  42.42                 
12  Michael Halck  2004    177          39.51   
  Lyngby Svømmeklub  38.18                 
13  Andreas Ivang Ladefoged  2004    174          39.75   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.36                 
14  Carl-Emil Echardt  2005    168          40.24   
  Roskilde Svømning  41.84                 
14  William Leth  2004    168          40.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  41.05                 
16  Søren Wandall Ohlsen  2004    163          40.62   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.00                 
17  Bertram H. Mikkelsen  2004    151          41.66   
  Frederikssund Svømmeklub  39.53                 
18  Kasper Thorn  2004    151          41.67   
  Lyngby Svømmeklub  43.57                 
19  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    150          41.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  40.46                 
20  Thorbjørn Bjerrum  2004    149          41.91   
  Vest-Brøndby  41.18                 
21  Frederik Isaksen  2007    136          43.16   
  Roskilde Svømning  47.89                 
22  Cilas Madsen  2005    131          43.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  45.90                 
23  Nicolas Christiansen  2007    127          44.12   
  Roskilde Svømning  44.04                 
24  Marius Hedvang Segato  2007    126          44.23   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  50.31                 
25  Oliver Holst Bøgeskov  2006    125          44.33   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  50.37                 
26  Daniel Skyt  2006    125          44.41   
  Roskilde Svømning  49.19                 
27  Vincent Borup Schärer  2006    122          44.73   
  Greve Svømmeklub  47.39                 
28  Mads Bantz Nielsen  2004    120          45.03   
  Frederikssund Svømmeklub  43.75                 
29  Kalle Gerner Knudsen  2004    113          45.84   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.74                 
30  Mathias W. Rasmussen  2005    106          46.82   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  50.67                 
31  Victor Buch  2007    104          47.12   
  Holbæk Svømme Klub  55.07                 
32  Frederik Luca Lamprecht  2006    102          47.45   
  Ishøj Svømme Klub  47.96                 
33  Balder H. Mikkelsen  2007    96          48.38   
  Frederikssund Svømmeklub  49.23                 
34  Nicolai Østergaard Hansen  2007    95          48.57   
  Greve Svømmeklub  55.26                 
35  Simon Hasting Toft  2006    92          49.20   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  52.58                 
36  Valdemar Granic  2006    91          49.40   
  Roskilde Svømning  51.12                 
37  Mark Dimon  2006    89          49.69   
  Greve Svømmeklub                   
38  Emil Szipli Pedersen  2006    87          50.14   
  Greve Svømmeklub                   
39  Frej Matias Krog  2007    82          51.12   
  Holbæk Svømme Klub                   
40  Victor Enemark Cruse  2004    74          52.71   
  Frederikssund Svømmeklub  55.06                 
41  Frederik William Holm  2007    72          53.32   
  Ishøj Svømme Klub  57.39                 
42  Keanu Hansen  2007    65          55.03   
  Frederikssund Svømmeklub  57.49                 
43  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    37          1:06.65   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
44  Philip Kriwat Petersen  2007    31          1:10.25   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:46 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:08   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Arneskov  2002    588  1:05.03  2:13.49  3:22.39  4:29.27  16:52.24   
  Holbæk Svømme Klub  17:06.00      5:37.00  6:44.72  7:52.14  8:59.35     
          10:07.37  11:14.93  12:22.14  13:30.10     
          14:38.37  15:46.03         
                     
Alfred Højberg  2002    551  1:04.26  2:12.84  3:22.24  4:31.10  17:13.97   
  Lyngby Svømmeklub  18:06.82      5:40.57  6:50.00  7:59.37  9:09.30     
          10:18.85  11:27.88  12:36.97  13:46.29     
          14:55.95  16:05.87         
                     
Christopher H. Brown  2002    540  1:06.70  2:15.50  3:25.27  4:35.11  17:20.89   
  Holbæk Svømme Klub  17:44.50      5:44.88  6:54.01  8:03.80  9:14.26     
          10:23.91  11:34.46  12:44.33  13:53.32     
          15:02.96  16:11.82         
                     
Emil Steenberg  2002    483  1:07.69  2:18.78  3:30.13  4:42.37  18:00.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  18:11.85      5:54.29  7:06.19  8:18.55  9:31.68     
          10:44.00  11:58.05  13:10.21  14:23.29     
          15:35.96  16:49.79         
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    483  1:07.65  2:19.91  3:32.31  4:45.36  18:00.36   
  Lyngby Svømmeklub  18:20.61      5:58.28  7:12.08  8:25.00  9:38.34     
          10:51.65  12:03.09  13:16.59  14:28.32     
          15:41.32  16:53.82         
                     
Gustav Fabiansen  2002    443  1:09.16  2:23.78  3:39.82  4:55.72  18:31.65   
  Lyngby Svømmeklub  18:29.76      6:12.21  7:27.76  8:43.38  9:57.85     
          11:11.69  12:25.82  13:39.50  14:53.33     
          16:06.78  17:19.49         
                     
Mads Enghave  2002    431  1:05.84  2:19.58  3:35.22  4:51.13  18:42.32   
  Ishøj Svømme Klub  18:21.72      6:07.74  7:24.03  8:39.65  9:55.46     
          11:10.69  12:27.41  13:42.74  14:58.07     
          16:13.05  17:29.06         
                     
Frederik Pedersen  2002    395  1:10.42  2:26.47  3:44.06  5:01.92  19:15.64   
  Holbæk Svømme Klub  18:27.40      6:21.46  7:40.93  8:59.07  10:17.84     
          11:36.00  12:54.50  14:12.22  15:30.74     
          16:48.47  18:04.39         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:08 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:18   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christopher H. Brown  2002    425  32.24  1:08.70  1:46.35    2:24.31   
  Holbæk Svømme Klub  2:32.72                 
                     
Rasmus Hatting Petersen  2002    377  32.98  1:10.90  1:50.21    2:30.17   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:32.31                 
                     
Mikkel Gummer  2002    342  34.75  1:15.15  1:55.30    2:35.19   
  Greve Svømmeklub  2:34.81                 
                     
Mark Brandt  2002    330  34.80  1:14.42  1:56.09    2:37.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.03                 
                     
Oliver Breuner  2002    329  33.69  1:13.83  1:55.30    2:37.24   
  Roskilde Svømning                   
                     
Affou Adlouni  2002    260  35.22  1:17.27  2:03.23    2:50.07   
  Roskilde Svømning  2:59.30                 
                     
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    243  37.42  1:22.17  2:08.52    2:53.80   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter Vinge-Maigaard  2003    304  33.60  1:14.57  1:59.16    2:41.36   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:37.89                 
                     
Bror Textor-Broch  2003    278  36.59  1:18.32  2:02.16    2:46.25   
  Lyngby Svømmeklub  2:57.50                 
                     
Kasper Aagaard Jeppesen  2003    253  34.84  1:18.56  2:05.18    2:51.59   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Esben Brasch Jensen  2003    238  37.06  1:22.03  2:09.20    2:55.15   
  Greve Svømmeklub  2:53.83                 
                     
 
Løb 9, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    303  34.41  1:15.84  1:58.23    2:41.53   
  Greve Svømmeklub  3:10.51                 
                     
Andreas Stampe Dalgaard  2004    245  36.71  1:21.44  2:08.15    2:53.30   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Pelle Colmorten  2004    241  35.36  1:19.49  2:07.27    2:54.39   
  Roskilde Svømning  3:12.02                 
                     
Oliver Sperling  2004    189  40.70  1:28.62  3:08.93    3:08.93   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
William Leth  2004    174  43.76  1:33.69  2:24.50    3:14.16   
  Gladsaxe Svømmeklub                   
                     
Emil Isaksen  2005    126  49.33  1:45.33  2:41.51    3:36.53   
  Roskilde Svømning                   
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005              DSQ  Tyvstart SW 4.4 
  Roskilde Svømning  3:04.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:18 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mørk Rasmussen  2003    439  36.46  1:17.59  1:57.63    2:37.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Maria Hagen  2003    408  35.07  1:15.77  1:58.53    2:41.21   
  Lyngby Svømmeklub  3:05.33                 
                     
Mathilde Nielsen  2003    293  39.25  1:23.50  2:11.40    3:00.03   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Lærke Blond  2003    249  38.44  1:25.38  2:16.07    3:10.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  3:18.34                 
                     
Emma Enevoldsen  2003              DNF   
  Roskilde Svømning                   
                     
Annika Egenhardt  2003              DSQ  Br.arm v/175m SW8.2 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sidse M. Ø. Engsbro  2004    348  36.40  1:19.35  2:04.93    2:50.01   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:47.81                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    283  40.58  1:27.27  2:15.01    3:01.99   
  Frederikssund Svømmeklub  3:01.77                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    268  38.03  1:24.67  2:13.99    3:05.31   
  A6                   
                     
Lykke Gøtterup Jensen  2004    247  41.15  1:29.43  2:20.72    3:10.57   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mathilde Bennetzen  2004    231  39.10  1:27.62  2:20.53    3:14.88   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 10, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Liva Lund Hansen  2005    318  36.87  1:21.35  2:07.82    2:55.13   
  Vallensbæk IF Af 1939  2:55.86                 
                     
Sofie Lykke Petersen  2005    243  42.51  1:34.18  2:26.77    3:11.47   
  Roskilde Svømning  3:49.24                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:33 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred Højberg  2002    418  32.01        1:05.40   
  Lyngby Svømmeklub  1:03.23                 
                     
Mads Enghave  2002    400  31.81        1:06.38   
  Ishøj Svømme Klub  1:05.27                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    358  33.21        1:08.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.52                 
                     
Gustav Fabiansen  2002    346  34.11        1:09.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.89                 
                     
Mads Baltzer  2002    337  33.95        1:10.28   
  Greve Svømmeklub  1:08.73                 
                     
Kasper Feld Sørensen  2002    315  34.90        1:11.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.98                 
                     
Oskar Skov Grell  2002    304  35.26        1:12.70   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.43                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002    299  36.31        1:13.10   
  Vest-Brøndby  1:16.21                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002    296  35.95        1:13.35   
  Vest-Brøndby  1:15.53                 
                     
10  Alexander E. Pedersen  2002    289  36.05        1:13.99   
  Holbæk Svømme Klub  1:15.10                 
                     
11  Carl Magnus Krievs  2002    280  37.15        1:14.69   
  Vest-Brøndby  1:17.06                 
                     
12  Jacob Ellekær  2002    200  40.97        1:23.60   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Oliver Skadhauge  2002              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.71                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    436  31.98        1:04.49   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:06.10                 
                     
Tobias Davidsen  2003    316  35.41        1:11.76   
  Vest-Brøndby  1:10.71                 
                     
Marco Knudsen  2003    303  35.41        1:12.78   
  Greve Svømmeklub  1:10.87                 
                     
Anders Lundin Brockdorff  2003    277  37.00        1:15.02   
  Lyngby Svømmeklub  1:16.22                 
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003    261  37.89        1:16.51   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.71                 
                     
Oliver Lystlund  2003    259  37.22        1:16.74   
  Holbæk Svømme Klub  1:18.82                 
                     
Kristoffer H. Jensen  2003    238  38.10        1:18.86   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:15.65                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003              DSQ  EFB v/75m SW6.5 
  Lyngby Svømmeklub  1:15.90                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    284  36.69        1:14.40   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:19.12                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    244  37.91        1:18.24   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.57                 
                     
Bertram Nyegaard  2004    218  39.63        1:21.28   
  Roskilde Svømning  1:22.50                 
                     
Aleksander Grøn Skovgaard  2004    217  40.35        1:21.33   
  Roskilde Svømning  1:20.79                 
                     
Esben Rasmussen  2004    216  40.52        1:21.48   
  Vest-Brøndby  1:22.34                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    213  40.07        1:21.83   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.06                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    211  39.43        1:22.05   
  Vest-Brøndby  1:28.27                 
                     
Silas Fessel  2004    209  40.80        1:22.41   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:28.99                 
                     
Hjalte Dalskov  2005    200  41.21        1:23.55   
  Holbæk Svømme Klub  1:23.43                 
                     
10  Oliver Zeeberg Iversen  2004    198  41.29        1:23.93   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.14                 
                     
11  Alexander Cueto Rasmussen  2004    195  40.52        1:24.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.37                 
                     
12  Mathias Bartholin Bruhn  2004    194  40.82        1:24.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:27.60                 
                     
13  Michael Halck  2004    189  40.83        1:25.19   
  Lyngby Svømmeklub  1:31.42                 
                     
14  Kasper Thorn  2004    164  42.09        1:29.24   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.99                 
                     
15  Jonathan Nyegaard  2007    156  45.08        1:30.86   
  Roskilde Svømning  1:32.35                 
                     
16  Bertil Frøbjerg Hellum  2007    155  45.63        1:30.99   
  Roskilde Svømning  1:37.04                 
                     
17  Bertram H. Mikkelsen  2004    128  46.78        1:36.93   
  Frederikssund Svømmeklub  1:31.56                 
                     
18  Jonas Vollquartz Svensson  2004    124  48.88        1:38.10   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.49                 
                     
19  Mathias W. Rasmussen  2005    112  51.24        1:41.37   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:51.32                 
                     
20  Frederik Luca Lamprecht  2006    110  51.50        1:41.95   
  Ishøj Svømme Klub  1:45.32                 
                     
21  Jonathan Kristensen  2006    106  50.75        1:43.06   
  Frederikssund Svømmeklub  1:44.50                 
                     
22  Oliver Holst Bøgeskov  2006    104  1:43.95        1:43.95   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:56.86                 
                     
23  Sebastian Møller-Munkøe  2005    101  52.30        1:44.86   
  Roskilde Svømning                   
                     
24  Valdemar Granic  2006    98  53.96        1:46.03   
  Roskilde Svømning  1:53.98                 
                     
25  Marius Hedvang Segato  2007    95  52.67        1:47.20   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:53.60                 
                     
26  Simon Hasting Toft  2006    90  52.52        1:48.84   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:56.90                 
                     
27  Mark Dimon  2006    87  53.96        1:50.13   
  Greve Svømmeklub                   
                     
28  Nicolai Østergaard Hansen  2007    85  53.39        1:51.03   
  Greve Svømmeklub  1:57.69                 
                     
29  Emil Szipli Pedersen  2006    82  53.30        1:52.29   
  Greve Svømmeklub                   
                     
30  Frederik William Holm  2007    77  55.57        1:54.70   
  Ishøj Svømme Klub  2:08.56                 
                     
31  Keanu Hansen  2007    45          2:17.47   
  Frederikssund Svømmeklub  2:13.57                 
                     
Frej Matias Krog  2007              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  Holbæk Svømme Klub  2:02.96                 
                     
Mikkel Munkholm  2006              DSQ  EFB v/50 6.5 
  Holbæk Svømme Klub  1:46.70                 
                     
Nikolaj Pedersen  2005              DSQ  EFB v/75m SW 6.5 
  Roskilde Svømning  1:39.97                 
                     
William Breuner  2005              DSQ  EFB v/75m SW 6.5 
  Roskilde Svømning  1:32.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 marts 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sydkystens Årgangscup    Udskriftsdato  11 marts 2017   
  Stævne by  Greve    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  GTI         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 marts 2017         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Veggerby  2003    503  32.83        1:09.16   
  Vallensbæk IF Af 1939  1:10.16                 
                     
Ella Stenholt  2003    449  34.95        1:11.85   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.99                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    434  35.99        1:12.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.25                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    421  36.38        1:13.37   
  Ishøj Svømme Klub  1:14.00                 
                     
Sille Andersen  2003    409  36.31        1:14.09   
  Frederikssund Svømmeklub  1:15.31                 
                     
Camille Hvid Ravnholt  2003    393  37.20        1:15.11   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
Maria Hagen  2003    369  37.06        1:16.72   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.79                 
                     
Annika Lundin Brockdorff  2003    333  38.18        1:19.32   
  Lyngby Svømmeklub  1:19.92