2019-12-07   11:13:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nokian SuperSekarit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:00   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 1, T-10, 11, N 200 m SKU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Isometsä  2007    179  50.64  1:45.72  2:46.52    3:36.11   
  Kankaanpään Uimarit  3:46.57                 
                     
Peppi Lehtinen  2007    157  50.40  1:47.35  2:53.17    3:45.48   
  Kankaanpään Uimarit  3:52.55                 
                     
 
Laji 1, T-10, 11, N 200 m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    288  40.68  1:27.04  2:23.05    3:04.35   
  Nurmijärven Uinti  3:03.32                 
                     
Oona Turunen  2006    196  47.63  1:43.46  2:45.13    3:29.57   
  Kankaanpään Uimarit  3:33.71                 
                     
Ella-Maria Salminen  2006    175  49.10  1:49.56  2:47.69    3:37.81   
  Porin Pyrintö                   
                     
 
Laji 1, T-10, 11, N 200 m SKU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Korin  2003    448  33.31  1:12.80  2:01.61    2:39.17   
  Nokian Pyry  2:40.25                 
                     
Anni Matikainen  2001    445  34.33  1:15.31  2:03.21    2:39.56   
  Nokian Pyry  2:46.77                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    258  40.57  1:30.46  2:25.20    3:11.20   
  Nokian Pyry                   
                     
Jenna Nousiainen  2005    247  40.16  1:26.90  2:25.97    3:14.05   
  Nokian Pyry  3:11.58                 
                     
Wilma Lassila  2004    233  42.61  1:34.41  2:31.09    3:17.85   
  TaTu Tampere  3:22.69                 
                     
Iida Peuraniemi  2002    230  45.25  1:38.26  2:35.47    3:18.86   
  TaTu Tampere                   
                     
Aurora Hirvonen  2000    226  41.57  1:31.25  2:32.80    3:19.90   
  Uinti Tampere                   
                     
Nanna Tynkkynen  2003    215  47.54  1:37.74  2:38.33    3:23.12   
  TaTu Tampere  3:34.55                 
                     
Kiia Alenius  2005    193  47.12  1:43.84  2:44.53    3:30.58   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:00 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:22   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 2, P-11, 12, M 200 m SKU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anton Passoja  2006    129  55.96  1:45.95  2:51.08    3:36.72   
  Nokian Pyry  3:30.51                 
                     
Ferdinand Backman  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
Laji 2, P-11, 12, M 200 m SKU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jon Byskov  2000    348  34.14  1:15.40  2:00.01    2:35.79   
  Nurmijärven Uinti  2:35.21                 
                     
Valtteri Länsipuro  2000    322  33.02  1:14.58  2:01.93    2:39.82   
  Uinti Tampere  2:32.40                 
                     
Leo Liukonen  2004    216  37.99  1:24.25  2:21.50    3:02.63   
  TaTu Tampere                   
                     
Petteri Lepola  2003    196  42.47  1:28.30  2:27.90    3:08.56   
  TaTu Tampere  3:07.86                 
                     
Ville Syrjäkoski  2002    170  45.53  1:36.69  2:34.82    3:17.85   
  TaTu Tampere  3:15.04                 
                     
Ville Luoma  2004    119  51.95  1:47.89  2:52.58    3:42.34   
  TaTu Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:22 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:32   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 3, T-9, 10, N 50 m VU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Myllymäki  2008    173          41.63   
  TaTu Tampere  45.60                 
Janna Saloniemi  2009    135          45.22   
  TaTu Tampere  45.02                 
Senja Pakkanen  2008    122          46.80   
  Kankaanpään Uimarit  48.76                 
Venla Rajala  2008    101          49.80   
  TaTu Tampere  47.04                 
Oona Valtonen  2008    100          49.94   
  TaTu Tampere  59.12                 
Iida Pennanen  2008    94          51.01   
  TaTu Tampere  54.45                 
Viiu Levola  2008    54          1:01.12   
  TaTu Tampere  58.97                 
Laura Räikkälä  2009    51          1:02.58   
  Kankaanpään Uimarit  1:06.55                 
Mimosa Levula  2009    30          1:14.76   
  Kankaanpään Uimarit  1:07.23                 
Minea Moisio  2009              DSQ   
  TaTu Tampere  54.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, T-9, 10, N 50 m VU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Isometsä  2007    212          38.94   
  Kankaanpään Uimarit  38.59                 
Sinna Somppi  2007    185          40.76   
  Nokian Pyry  42.32                 
Veera Malmelin  2007    174          41.55   
  Nokian Pyry  42.40                 
Peppi Lehtinen  2007    172          41.74   
  Kankaanpään Uimarit  41.06                 
Adalmiina Levula  2007    126          46.28   
  Kankaanpään Uimarit  43.65                 
Jade Niemelä  2007    117          47.46   
  Kankaanpään Uimarit  47.91                 
Elsa Joseph  2007    114          47.92   
  TaTu Tampere  49.36                 
Lila Reiman  2007    48          1:03.65   
  TaTu Tampere  1:30.93                 
Katri Tervola  2007    43          1:06.04   
  Kankaanpään Uimarit                   
Petra Soini  2007              DSQ   
  Nokian Pyry  43.29                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, T-9, 10, N 50 m VU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Toiva  2002    434          30.68   
  Nokian Pyry  30.15                 
Mai Multimäki  2000    378          32.13   
  Uinti Tampere  30.91                 
Viivi Nieminen  2002    374          32.25   
  Uinti Tampere  33.02                 
Sanni Salmi  2003    359          32.68   
  Nokian Pyry  31.69                 
Salla Rantala  2004    357          32.74   
  Nokian Pyry  33.05                 
Maija Nurminen  2002    336          33.42   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Sanna Pajula  2003    312          34.23   
  Kankaanpään Uimarit  33.06                 
Hilma Husari  2004    311          34.29   
  Nokian Pyry  35.23                 
Susanna Virtanen  2004    266          36.11   
  Kangasalan Urheilijat KU-68  43.61                 
10  Nanna Tynkkynen  2003    248          36.96   
  TaTu Tampere  38.34                 
11  Olivia Levula  2006    242          37.25   
  Kankaanpään Uimarit  38.09                 
12  Pinja Pakkanen  2006    239          37.43   
  Kankaanpään Uimarit  37.63                 
13  Anastasia Lausi  2003    182          40.97   
  Kankaanpään Uimarit  40.86                 
14  Anni Oravuo  2005    58          1:00.01   
  Kankaanpään Uimarit  1:03.38                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:32 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 4, P-10, 11 M 50 m VU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Vehmas  2007    87          45.58   
  Nokian Pyry                   
Joona Korpikoski  2007    63          50.76   
  Nokian Pyry  54.07                 
Eetu Nissinen  2008    57          52.52   
  TaTu Tampere  53.58                 
Eemeli Varonen  2009    53          53.68   
  TaTu Tampere  50.83                 
Tero Soukka  2007    49          55.26   
  TaTu Tampere  52.85                 
Joa Siltakoski  2007    43          57.61   
  TaTu Tampere  43.28                 
Miska Moisio  2007    38          59.92   
  TaTu Tampere  57.47                 
 
Laji 4, P-10, 11 M 50 m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Max Lausi  2006    115          41.58   
  Kankaanpään Uimarit  45.40                 
Casper Kvist  2006    107          42.66   
  Nokian Pyry  42.74                 
Vili Niemi  2006    94          44.50   
  TaTu Tampere  47.75                 
Iiro Räty  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  38.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Tomas Levula  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Valtteri Ihanamäki  2006              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  47.21                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, P-10, 11 M 50 m VU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehti  2000    476          25.93   
  Porin Uimaseura  25.27                 
Perttu Mikkola  2001    476          25.94   
  Nokian Pyry  26.06                 
Onni Kuronen  2000    462          26.20   
  Nokian Pyry  26.20                 
Sami Peltonen  2001    392          27.67   
  Uinti Tampere  27.85                 
Daniel Laurila  1996    386          27.81   
  Nokian Pyry  27.22                 
Raul Heinikangas  1998    386          27.82   
  Porin Uimaseura  26.99                 
Jere Broman  2002    369          28.24   
  Nokian Pyry  28.10                 
Valtteri Länsipuro  2000    331          29.27   
  Uinti Tampere  29.32                 
Olli Peura  2001    321          29.57   
  Uinti Tampere  30.04                 
10  Leo Liukonen  2004    272          31.25   
  TaTu Tampere  31.54                 
11  Markus Nuoranne  2003    238          32.66   
  Nokian Pyry  32.84                 
12  Ville Syrjäkoski  2002    196          34.83   
  TaTu Tampere  34.68                 
13  Eero Sippola  2004    155          37.70   
  Kangasalan Urheilijat KU-68  38.02                 
14  Kasper Kytö  2005    111          42.08   
  Nokian Pyry  41.37                 
15  Mika Karlsson  2004    83          46.36   
  Kankaanpään Uimarit  47.38                 
16  Niko Koivumäki  2005    73          48.34   
  Kankaanpään Uimarit  50.09                 
17  Markus Popov  2005    63          50.85   
  TaTu Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:42 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 5, T-12, N 100 m PU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    309  36.41        1:20.69   
  Nokian Pyry  1:23.29                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    251  38.37        1:26.47   
  Nokian Pyry  1:28.73                 
                     
Sivi Juvakka  2005    193  41.73        1:34.44   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 5, T-12, N 100 m PU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    415  33.76        1:13.19   
  Nokian Pyry  1:13.71                 
                     
Anni Koivula  2003    297  36.49        1:21.76   
  Nokian Pyry  1:24.00                 
                     
Erica Tomperi  2004    268  39.88        1:24.70   
  Nokian Pyry  1:26.53                 
                     
Daria Marishina  2001    236  40.26        1:28.33   
  Uinti Tampere  1:35.58                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 6, P-13, M 100 m PU, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Byskov  2004    144  42.06        1:32.39   
  Nurmijärven Uinti  1:39.89                 
                     
Topi Salminen  2004    101  48.26        1:43.94   
  Nokian Pyry                   
                     
Kalle Heinonen  2006              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 6, P-13, M 100 m PU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sampo Kärkkäinen  2000    396  30.58        1:05.91   
  Nokian Pyry  1:04.94                 
                     
Daniel Laurila  1996    333  31.50        1:09.88   
  Nokian Pyry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:03   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 7, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    284  37.71        1:17.57   
  Nurmijärven Uinti  1:19.82                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    224  39.75        1:23.94   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.50                 
                     
Oona Turunen  2006    221  40.86        1:24.26   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.86                 
                     
Ella-Maria Salminen  2006    192  41.61        1:28.34   
  Porin Pyrintö  1:31.10                 
                     
Riikka Broman  2006    168  42.48        1:32.44   
  Nokian Pyry  1:33.95                 
                     
Adalmiina Levula  2007    107  51.61        1:47.28   
  Kankaanpään Uimarit  1:38.19                 
                     
Jade Niemelä  2007    84  55.98        1:56.41   
  Kankaanpään Uimarit  1:57.91                 
                     
Olivia Levula  2006              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Nousiainen  2005    267  37.08        1:19.18   
  Nokian Pyry  1:18.39                 
                     
Fanny Savia  2005    221  39.90        1:24.34   
  Nokian Pyry  1:27.89                 
                     
Lyydia Leskinen  2005    194  41.96        1:28.00   
  Nurmijärven Uinti  1:33.29                 
                     
Anni Oravuo  2005              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  2:18.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 7, T-11, 12, N 100 m VU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anni Matikainen  2001    461  31.73        1:06.03   
  Nokian Pyry  1:05.64                 
                     
Siiri Toiva  2002    458  31.64        1:06.16   
  Nokian Pyry  1:05.41                 
                     
Sini Korin  2003    435  32.28        1:07.29   
  Nokian Pyry  1:06.99                 
                     
Minea Wiren  2003    408  32.54        1:08.74   
  Nokian Pyry  1:09.86                 
                     
Sanni Salmi  2003    346  34.12        1:12.65   
  Nokian Pyry  1:12.73                 
                     
Jenna Rajahalme  2002    330  34.67        1:13.78   
  Nokian Pyry  1:14.69                 
                     
Sanna Pajula  2003    310  35.51        1:15.30   
  Kankaanpään Uimarit  1:15.46                 
                     
Hilma Husari  2004    294  35.86        1:16.71   
  Nokian Pyry  1:15.19                 
                     
Iida Peuraniemi  2002    289  38.45        1:17.10   
  TaTu Tampere  1:22.42                 
                     
10  Saga Peltolehto  2003    278  37.09        1:18.14   
  Nokian Pyry  1:20.31                 
                     
11  Ronja Mustalahti  2004    261  37.68        1:19.74   
  Nokian Pyry  1:20.38                 
                     
12  Linda Koivisto  2004    196  39.51        1:27.74   
  Nokian Pyry  1:23.82                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:03 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 8, P-11, 12, M 100 m VU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ferdinand Backman  2006    102  43.26        1:36.07   
  TaTu Tampere  1:35.25                 
                     
Max Lausi  2006    87  47.17        1:41.10   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Jasper Jakonen  2006    82  47.44        1:43.07   
  Porin Pyrintö  1:42.42                 
                     
Valtteri Ihanamäki  2006    80  49.38        1:44.02   
  Kankaanpään Uimarit  1:45.78                 
                     
 
Laji 8, P-11, 12, M 100 m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lehtonen  2005    197  36.85        1:17.20   
  Nokian Pyry  1:15.58                 
                     
Niko Koivumäki  2005    53  54.21        1:59.20   
  Kankaanpään Uimarit  1:56.34                 
                     
 
Laji 8, P-11, 12, M 100 m VU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Mikkola  2001    504  27.24        56.44   
  Nokian Pyry  56.79                 
                     
Onni Kuronen  2000    426  27.73        59.69   
  Nokian Pyry  57.73                 
                     
Raul Heinikangas  1998    409  29.02        1:00.54   
  Porin Uimaseura  1:00.24                 
                     
Jere Broman  2002    360  29.72        1:03.15   
  Nokian Pyry  59.97                 
                     
Sami Peltonen  2001    336  30.39        1:04.63   
  Uinti Tampere  1:01.89                 
                     
Olli Peura  2001    315  31.03        1:06.04   
  Uinti Tampere  1:05.43                 
                     
Markus Nuoranne  2003    251  33.70        1:11.18   
  Nokian Pyry  1:11.75                 
                     
Petteri Lepola  2003    208  34.86        1:15.81   
  TaTu Tampere  1:14.15                 
                     
Ville Syrjäkoski  2002    179  38.08        1:19.65   
  TaTu Tampere  1:18.53                 
                     
10  Ville Luoma  2004    107  44.59        1:34.51   
  TaTu Tampere  1:24.33                 
                     
Mika Karlsson  2004              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  1:49.14                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:19   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 9, T-9, 10, N 50 m RU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janna Saloniemi  2009    126          57.33   
  TaTu Tampere  1:01.38                 
Iida Pennanen  2008    115          59.20   
  TaTu Tampere  1:01.19                 
Minea Moisio  2009    102          1:01.52   
  TaTu Tampere  1:00.85                 
Venla Rajala  2008    96          1:02.83   
  TaTu Tampere  1:01.14                 
Viiu Levola  2008    79          1:06.98   
  TaTu Tampere  1:12.21                 
Senja Pakkanen  2008    77          1:07.64   
  Kankaanpään Uimarit                   
Iiris Myllymäki  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  55.37                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Laura Räikkälä  2009              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
Mimosa Levula  2009              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa               
 
Laji 9, T-9, 10, N 50 m RU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Isometsä  2007    163          52.65   
  Kankaanpään Uimarit  52.72                 
Veera Malmelin  2007    154          53.70   
  Nokian Pyry  54.71                 
Peppi Lehtinen  2007    151          54.00   
  Kankaanpään Uimarit  52.38                 
Elsa Joseph  2007    148          54.40   
  TaTu Tampere  54.48                 
Sinna Somppi  2007    138          55.70   
  Nokian Pyry  53.50                 
Petra Soini  2007    105          1:00.96   
  Nokian Pyry  1:00.67                 
Adalmiina Levula  2007    87          1:04.80   
  Kankaanpään Uimarit  1:02.35                 
Katri Tervola  2007    86          1:05.15   
  Kankaanpään Uimarit  1:08.14                 
Lila Reiman  2007    77          1:07.53   
  TaTu Tampere  1:11.50                 
10  Jade Niemelä  2007    29          1:33.21   
  Kankaanpään Uimarit  1:28.85                 
 
Laji 9, T-9, 10, N 50 m RU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mai Multimäki  2000    335          41.46   
  Uinti Tampere  40.90                 
Jenna Rajahalme  2002    277          44.14   
  Nokian Pyry                   
Anni Koivula  2003    263          44.94   
  Nokian Pyry                   
Anastasia Lausi  2003    93          1:03.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:19 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 10, P-10, 11, M 50 m RU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Soukka  2007    68          1:01.76   
  TaTu Tampere  1:03.14                 
Eemeli Varonen  2009    50          1:08.15   
  TaTu Tampere                   
Joa Siltakoski  2007    39          1:14.18   
  TaTu Tampere  1:14.18                 
Miska Moisio  2007              DSQ   
  TaTu Tampere  1:10.15                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 10, P-10, 11, M 50 m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Casper Kvist  2006    130          49.83   
  Nokian Pyry  53.73                 
Anton Passoja  2006    95          55.20   
  Nokian Pyry  51.78                 
Jasper Jakonen  2006    45          1:10.85   
  Porin Pyrintö                   
Iiro Räty  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  52.68                 
  SW 7.6 Väärä uintisykli (=1 käsiveto, 1 potku), paitsi käännökseen / maaliin tullessa               
 
Laji 10, P-10, 11, M 50 m RU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Laurila  1996    362          35.40   
  Nokian Pyry  35.52                 
Leevi Lehti  2000    361          35.43   
  Porin Uimaseura  33.69                 
Valtteri Länsipuro  2000    273          38.91   
  Uinti Tampere  36.46                 
Jan Byskov  2004    149          47.57   
  Nurmijärven Uinti  46.96                 
Kasper Kytö  2005    89          56.44   
  Nokian Pyry                   
Niko Koivumäki  2005    48          1:09.25   
  Kankaanpään Uimarit  1:15.37                 
Markus Popov  2005              DSQ   
  TaTu Tampere                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Mika Karlsson  2004              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  58.63                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Topi Salminen  2004              DSQ   
  Nokian Pyry  1:02.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  12:22 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:05   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 11, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella-Maria Salminen  2006    224  48.94        1:42.53   
  Porin Pyrintö                   
                     
Oona Turunen  2006    178  52.54        1:50.74   
  Kankaanpään Uimarit  1:51.66                 
                     
Olivia Levula  2006    174  53.76        1:51.49   
  Kankaanpään Uimarit  1:50.85                 
                     
Pinja Pakkanen  2006    173  54.69        1:51.71   
  Kankaanpään Uimarit  1:54.65                 
                     
Riikka Broman  2006    160  54.00        1:54.68   
  Nokian Pyry  1:53.75                 
                     
Piitu Perkola  2006    145  54.76        1:58.43   
  TaTu Tampere  1:56.28                 
                     
 
Laji 11, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    352  41.08        1:28.24   
  Nokian Pyry                   
                     
Nelli Lehmijoki  2005    273  44.86        1:36.04   
  Nokian Pyry  1:33.69                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    212  49.43        1:44.55   
  Nokian Pyry  1:41.57                 
                     
Fanny Savia  2005    209  51.29        1:45.03   
  Nokian Pyry  1:45.65                 
                     
 
Laji 11, T-11, 12, N 100 m RU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salla Rantala  2004    427  39.19        1:22.79   
  Nokian Pyry  1:24.54                 
                     
Minea Wiren  2003    403  39.38        1:24.39   
  Nokian Pyry  1:26.88                 
                     
Sini Korin  2003    342  43.18        1:29.09   
  Nokian Pyry  1:39.35                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    340  43.14        1:29.31   
  Nokian Pyry  1:34.88                 
                     
Sanni Salmi  2003    313  44.60        1:31.77   
  Nokian Pyry  1:30.26                 
                     
Mai Multimäki  2000    303  43.26        1:32.83   
  Uinti Tampere  1:33.40                 
                     
Erica Tomperi  2004    280  44.17        1:35.23   
  Nokian Pyry  1:29.71                 
                     
Sanna Pajula  2003    279  44.48        1:35.36   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.59                 
                     
Daria Marishina  2001    240  48.16        1:40.24   
  Uinti Tampere  1:37.73                 
                     
10  Hilma Husari  2004    227  47.53        1:42.22   
  Nokian Pyry  1:41.96                 
                     
11  Wilma Lassila  2004    208  49.85        1:45.18   
  TaTu Tampere  1:40.00                 
                     
12  Saga Peltolehto  2003    193  50.60        1:47.87   
  Nokian Pyry  1:46.90                 
                     
Linda Koivisto  2004              DSQ   
  Nokian Pyry  1:56.06                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:05 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:10   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 12, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lehtonen  2005    109  53.38        1:56.15   
  Nokian Pyry  1:58.86                 
                     
 
Laji 12, P-12, 13, M 100 m RU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Kuronen  2000    482  32.78        1:10.92   
  Nokian Pyry  1:10.66                 
                     
Raul Heinikangas  1998    379  36.05        1:16.83   
  Porin Uimaseura  1:16.02                 
                     
Sampo Kärkkäinen  2000    353  36.78        1:18.65   
  Nokian Pyry  1:13.02                 
                     
Perttu Mikkola  2001    347  37.47        1:19.12   
  Nokian Pyry  1:17.58                 
                     
Jere Broman  2002    323  38.01        1:21.04   
  Nokian Pyry  1:17.94                 
                     
Sami Peltonen  2001              DSQ   
  Uinti Tampere                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:10 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 13, T-9, 10, N 50 m SU, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Pennanen  2008    106          54.12   
  TaTu Tampere  1:00.50                 
Iiris Myllymäki  2008    102          54.91   
  TaTu Tampere  1:00.14                 
Janna Saloniemi  2009    84          58.54   
  TaTu Tampere  1:03.14                 
Viiu Levola  2008    82          59.01   
  TaTu Tampere  1:05.78                 
Minea Moisio  2009    76          1:00.46   
  TaTu Tampere  1:00.46                 
Venla Rajala  2008    69          1:02.56   
  TaTu Tampere  1:11.86                 
 
Laji 13, T-9, 10, N 50 m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Lehtinen  2007    152          48.02   
  Kankaanpään Uimarit  45.49                 
Sinna Somppi  2007    149          48.40   
  Nokian Pyry  50.08                 
Elsa Joseph  2007    106          54.13   
  TaTu Tampere  58.87                 
Petra Soini  2007    106          54.23   
  Nokian Pyry  52.69                 
Adalmiina Levula  2007              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  52.61                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Veera Malmelin  2007              DSQ   
  Nokian Pyry  48.45                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T-9, 10, N 50 m SU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    369          35.77   
  Nokian Pyry  36.42                 
Siiri Toiva  2002    323          37.39   
  Nokian Pyry                   
Jenna Rajahalme  2002    268          39.79   
  Nokian Pyry  41.58                 
Lyydia Leskinen  2005    176          45.80   
  Nurmijärven Uinti  48.30                 
Nanna Tynkkynen  2003    162          47.04   
  TaTu Tampere                   
Anastasia Lausi  2003    122          51.72   
  Kankaanpään Uimarit  52.19                 
Maija Nurminen  2002              DSQ   
  Valkeakosken Uimaseura                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:17 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 14, P-10, 11, M 50 m SU, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Korpikoski  2007    75          52.51   
  Nokian Pyry  56.58                 
Eetu Nissinen  2008    68          54.43   
  TaTu Tampere                   
Eemeli Varonen  2009    50          1:00.20   
  TaTu Tampere  1:09.59                 
Miska Moisio  2007    47          1:01.25   
  TaTu Tampere  59.03                 
Joa Siltakoski  2007    44          1:02.81   
  TaTu Tampere  1:02.86                 
Tero Soukka  2007    43          1:02.94   
  TaTu Tampere  1:08.82                 
 
Laji 14, P-10, 11, M 50 m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Heinonen  2006    122          44.68   
  TaTu Tampere  43.72                 
Vili Niemi  2006    71          53.54   
  TaTu Tampere                   
Casper Kvist  2006    70          53.76   
  Nokian Pyry  56.09                 
Ferdinand Backman  2006    66          54.76   
  TaTu Tampere  1:01.42                 
Jasper Jakonen  2006    51          59.70   
  Porin Pyrintö                   
Iiro Räty  2006              DSQ   
  Nokian Pyry  46.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 14, P-10, 11, M 50 m SU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Laurila  1996    260          34.77   
  Nokian Pyry                   
Jon Byskov  2000    246          35.44   
  Nurmijärven Uinti                   
Petteri Lepola  2003    210          37.35   
  TaTu Tampere  35.20                 
Lauri Löyttyniemi  1999    203          37.78   
  Uinti Tampere  37.15                 
Ville Luoma  2004    99          48.00   
  TaTu Tampere  46.06                 
Leevi Lehti  2000              DSQ   
  Porin Uimaseura  29.50                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:25 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:35   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 15, T-11, 12, N 100 m SU, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Kuusisto  2006    239  43.70        1:28.66   
  Nurmijärven Uinti                   
                     
Olivia Levula  2006    139  55.58        1:46.22   
  Kankaanpään Uimarit  1:40.23                 
                     
Riikka Broman  2006    114  54.70        1:53.17   
  Nokian Pyry  1:54.55                 
                     
 
Laji 15, T-11, 12, N 100 m SU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sivi Juvakka  2005    302  39.65        1:21.96   
  Nokian Pyry  1:26.50                 
                     
Nelli Lehmijoki  2005    280  39.86        1:24.02   
  Nokian Pyry  1:24.63                 
                     
Jenna Nousiainen  2005    257  41.94        1:26.52   
  Nokian Pyry  1:28.40                 
                     
Fanny Savia  2005    143  51.01        1:44.99   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 15, T-11, 12, N 100 m SU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    448  35.68        1:11.89   
  Nokian Pyry  1:12.89                 
                     
Salla Rantala  2004    364  37.75        1:17.02   
  Nokian Pyry  1:19.66                 
                     
Anni Matikainen  2001    358  37.80        1:17.46   
  Nokian Pyry  1:16.14                 
                     
Minea Wiren  2003    309  38.92        1:21.37   
  Nokian Pyry  1:30.38                 
                     
Anni Koivula  2003    297  39.78        1:22.42   
  Nokian Pyry  1:23.14                 
                     
Sanni Salmi  2003    292  40.11        1:22.94   
  Nokian Pyry  1:21.93                 
                     
Daria Marishina  2001    224  44.44        1:30.49   
  Uinti Tampere  1:28.76                 
                     
Hilma Husari  2004    223  43.99        1:30.62   
  Nokian Pyry  1:33.27                 
                     
Linda Koivisto  2004    167  47.48        1:39.87   
  Nokian Pyry  1:36.23                 
                     
Sini Korin  2003              DSQ   
  Nokian Pyry  1:13.37                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Wilma Lassila  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  1:25.21                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:35 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 16, P-12, 13, M 100 m SU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kasper Kytö  2005    81  53.43        1:52.88   
  Nokian Pyry  1:55.01                 
                     
Tuomas Lehtonen  2005              DSQ   
  Nokian Pyry  1:36.49                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 16, P-12, 13, M 100 m SU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Byskov  2004    144  46.78        1:33.37   
  Nurmijärven Uinti  1:34.73                 
                     
 
Laji 16, P-12, 13, M 100 m SU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Perttu Mikkola  2001    393  32.11        1:06.76   
  Nokian Pyry  1:06.70                 
                     
Onni Kuronen  2000    332  33.64        1:10.62   
  Nokian Pyry  1:07.23                 
                     
Jere Broman  2002    298  35.89        1:13.25   
  Nokian Pyry  1:13.98                 
                     
Olli Peura  2001    208  39.29        1:22.48   
  Uinti Tampere                   
                     
Markus Nuoranne  2003    187  41.47        1:25.56   
  Nokian Pyry  1:25.14                 
                     
Daniel Laurila  1996              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:41 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:42   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 17, T-9, 10, N 50 m PU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elli Isometsä  2007    110          50.88   
  Kankaanpään Uimarit  45.73                 
Peppi Lehtinen  2007              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  48.69                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 17, T-9, 10, N 50 m PU, Loppukilpailut 11 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Myllykallio  2003    398          33.13   
  Nokian Pyry  34.23                 
Anni Matikainen  2001    369          33.98   
  Nokian Pyry  33.61                 
Maija Nurminen  2002    344          34.77   
  Valkeakosken Uimaseura                   
Siiri Toiva  2002    299          36.44   
  Nokian Pyry                   
Erica Tomperi  2004    282          37.16   
  Nokian Pyry  35.71                 
Sanna Pajula  2003    254          38.48   
  Kankaanpään Uimarit  39.38                 
Minea Wiren  2003    250          38.68   
  Nokian Pyry  38.03                 
Aurora Hirvonen  2000    223          40.15   
  Uinti Tampere                   
Nanna Tynkkynen  2003    189          42.41   
  TaTu Tampere  40.66                 
10  Saga Peltolehto  2003    154          45.43   
  Nokian Pyry  46.87                 
11  Oona Turunen  2006    142          46.67   
  Kankaanpään Uimarit  47.44                 
12  Pinja Pakkanen  2006    106          51.41   
  Kankaanpään Uimarit  53.47                 
13  Piitu Perkola  2006    96          53.23   
  TaTu Tampere                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:42 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:43   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 18, P-10, 11, M 50 m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Heinonen  2006    80          50.45   
  TaTu Tampere  43.44                 
Anton Passoja  2006    53          57.69   
  Nokian Pyry  50.86                 
 
Laji 18, P-10, 11, M 50 m PU, Loppukilpailut 12 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Lehti  2000    454          28.36   
  Porin Uimaseura  26.91                 
Daniel Laurila  1996    359          30.65   
  Nokian Pyry  30.31                 
Sampo Kärkkäinen  2000    356          30.75   
  Nokian Pyry                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:43 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 19, T-11, 12, N 400 m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Moona Korpikoski  2005    424  1:14.60  2:34.99  3:54.81    5:12.16   
  Nokian Pyry  5:19.32                 
                     
Sivi Juvakka  2005    280  1:23.02  2:54.68  4:26.99    5:58.28   
  Nokian Pyry  6:06.57                 
                     
Kiia Alenius  2005    200  1:31.83  3:16.38  5:01.06    6:40.74   
  TaTu Tampere                   
                     
 
Laji 19, T-11, 12, N 400 m VU, Loppukilpailut 13 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salla Rantala  2004    451  1:14.20  2:32.58  3:49.98    5:05.80   
  Nokian Pyry  5:18.66                 
                     
Anni Koivula  2003    362  1:18.05  2:43.09  4:08.70    5:28.90   
  Nokian Pyry  5:42.40                 
                     
Viivi Nieminen  2002    324  1:19.86  2:47.66  4:15.26    5:41.13   
  Uinti Tampere  5:48.90                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  SuperSekarit    Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Nokia    Tulostusaika  13:58   
  Järjestäjä  Nokian Pyry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  18 helmikuu 2017         
 
 
Laji 20, P-12, 13, M 400 m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Salminen  2004    183  1:28.13  3:05.44  4:41.40    6:13.28   
  Nokian Pyry  6:29.26                 
                     
 
Laji 20, P-12, 13, M 400 m VU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Laurila  1996    388  1:07.14  2:21.91  3:39.34    4:50.80   
  Nokian Pyry                   
                     
Lauri Löyttyniemi  1999    301  1:15.03  2:36.90  3:58.95    5:16.36   
  Uinti Tampere                   
                     
Markus Nuoranne  2003    241  1:19.05  2:47.04  4:15.40    5:40.93   
  Nokian Pyry  5:57.49                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  18 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry  Tulostusaika  13:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner