2018-09-19   19:18:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Team Race Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Sprintcuppen (pass 1)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Team Race Meet    Utskriftsdatum  09 december 2017   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:24   
  Arrangör  Kungsbacka Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Gulin  2006  Kristianstads SLS            34.65   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.44   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.27   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            37.45   
Isabella Wahlund  2006  Kristianstads SLS            37.83   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            39.96   
Ana Corluka  2006  Kristianstads SLS            45.65   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.21   
Novalie Gulin  2006  Kristianstads SLS            46.49   
10  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            46.78   
11  Emilia Gustafsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.88   
12  Tindra Billström  2006  Kungsbacka Simsällskap            47.60   
13  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            48.30   
14  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            48.48   
15  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.09   
16  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            50.13   
17  Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            55.98   
18  Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            56.64   
Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.66   
Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.73   
Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            34.53   
Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.38   
Elina Wang  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.50   
Alice Karlsson  2004  Kungsbacka Simsällskap            35.88   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.37   
Anna Kis  2004  Trollhättans Simsällskap            36.92   
Liv Axelsson  2005  Kristianstads SLS            37.27   
10  Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.93   
11  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.05   
12  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            38.99   
13  Emma Widerfors  2005  Kristianstads SLS            39.57   
14  Elsa Olofsson  2004  Trollhättans Simsällskap            39.65   
15  Möja Flink  2005  Trollhättans Simsällskap            39.66   
16  Magdalena Pantaleeva  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.99   
17  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            40.03   
18  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsällskap            40.21   
19  Emelie Särkiniemi Carlsson  2005  Trollhättans Simsällskap            40.62   
20  Alicia Fredriksson  2005  Kungsbacka Simsällskap            41.50   
21  Matilda Björkholm  2005  Kristianstads SLS            41.66   
22  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            42.27   
23  Moa Larsson  2005  Trollhättans Simsällskap            42.46   
24  Emma Curlow  2005  Falkenbergs Simklubb            42.64   
25  Johanna Gustafsson  2005  Kristianstads SLS            42.83   
26  Hanna Andersson  2005  Kristianstads SLS            42.91   
27  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.44   
28  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.69   
29  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsällskap            44.05   
30  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            44.10   
31  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.71   
32  Wilma Andrée  2004  Trollhättans Simsällskap            45.40   
33  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            45.90   
33  Linnéa Fabian  2005  Kungsbacka Simsällskap            45.90   
35  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsällskap            46.85   
36  Jasmin El-Mokri  2004  Kristianstads SLS            46.95   
37  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsällskap            47.56   
38  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.87   
39  Wilma Carlsson  2005  Falkenbergs Simklubb            48.18   
Emina Bolin  2005  Kristianstads SLS            DNS   
Elly Petersson  2005  Kristianstads SLS            DSQ   
Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Ida Nylander  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amayah Bergman  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.61   
Anna Graffner  2002  Kungsbacka Simsällskap            31.62   
Saga Janzén  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.79   
Emma Jobe  2003  Trollhättans Simsällskap            32.57   
Melissa Nyberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.36   
Magdalena Petersson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.39   
Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.62   
Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.67   
Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsällskap            33.86   
10  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap            34.30   
11  Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.83   
12  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            35.14   
13  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            35.34   
14  Wilma Ericsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.43   
15  Ida Broman  2003  Kungsbacka Simsällskap            35.78   
16  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.81   
17  Izabella Svensson  2003  Kungsbacka Simsällskap            36.05   
18  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.11   
19  Michelle Nguyen  2002  Kristianstads SLS            36.41   
20  Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            36.63   
21  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.44   
22  Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.68   
23  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            37.72   
24  Moa Simonsson  2003  Kungsbacka Simsällskap            38.52   
25  Agnes Gustafsson  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.60   
26  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.78   
27  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.56   
28  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.90   
Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Tina Hopmark  2002  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.53   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap            30.41   
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap            30.61   
Elsa Jörstam  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.83   
Linnéa Högberg  1999  Kristianstads SLS            32.62   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            32.67   
Isabella Källén  2001  Kungsbacka Simsällskap            32.86   
Elvira Skogsberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.28   
Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            33.68   
10  Daniela Broner Fredriksson  2000  Kungsbacka Simsällskap            33.74   
11  Linnea Reuterberg  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.78   
12  Isabelle Asserståhl  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.14   
13  Julia Voss  2001  Kungsbacka Simsällskap            34.52   
14  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsällskap            42.81   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 december 2017 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner