2020-07-07   15:05:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017, Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    34.47  1:13.15  1:52.29    2:33.00   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    33.76  1:12.94  1:53.92    2:33.33   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    34.95  1:16.08  1:58.83    2:41.79   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.13  1:22.50  2:10.53    2:55.67   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    36.12  1:21.47  2:10.58    3:00.19   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.53  1:14.59  2:00.51    2:44.78   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.44  1:16.44  2:00.88    2:46.06   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    35.39  1:17.83  2:03.59    2:50.49   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    36.94  1:20.77  2:07.92    2:54.98   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    39.92  1:29.02  2:22.21    3:16.77   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.76  1:11.30  1:52.27    2:33.64   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.70  1:14.70  1:55.49    2:35.63   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    34.38  1:15.88  2:00.27    2:47.37   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    32.71  1:10.13  1:51.72    2:34.71   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    35.07  1:16.67  2:01.12    2:42.86   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    34.77  1:16.17  2:03.83    2:49.76   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    37.03  1:20.94  2:10.03    2:59.73   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    38.33  1:23.19  2:12.18    3:00.02   
Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    38.20  1:21.96  2:07.75    2:52.97   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    39.58  1:26.06  2:15.87    3:05.31   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    37.63  1:25.78  2:17.99    3:16.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner