2018-12-12   20:50:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017, Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:06.19  2:15.92  3:25.82  4:36.60  9:10.19   
          5:47.09  6:57.86  8:06.76       
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:04.75  2:15.64  3:27.63  4:41.08  9:32.98   
          5:54.98  7:08.26  8:22.80       
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    1:06.57  2:21.20  3:37.68  4:53.40  10:00.40   
          6:09.34  8:07.37  9:24.61       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:04.92  2:13.11  3:22.15  4:31.87  9:08.81   
          5:41.72  6:51.25  8:00.76       
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    1:02.87  2:11.95  3:23.18  4:35.75  9:25.35   
          5:49.33  7:01.92  8:14.97       
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:05.74  2:18.25  3:31.78  4:46.66  9:47.66   
          6:02.48  7:18.87  8:34.08       
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:11.95  2:31.68  3:54.03  5:16.14  10:40.85   
          6:37.64  7:58.95  9:21.40       
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:12.90  2:34.39  3:57.59  5:21.22  10:55.95   
          6:46.16  8:10.75  9:35.58       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    1:05.50  2:16.10  3:26.40  4:38.02  9:17.38   
          5:48.42  6:59.02  8:09.45       
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    1:04.78  2:15.32  3:26.43  4:39.20  9:28.78   
          5:51.21  7:04.57  8:17.50       
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:04.51  2:15.61  3:27.64  4:40.25  9:30.94   
          5:53.36  7:06.41  8:19.98       
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    1:04.37  2:16.15  3:28.35  4:41.69  9:31.39   
          5:55.34  7:08.97  8:22.30       
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:08.09  2:23.90  3:41.13  4:59.12  10:02.68   
          6:16.52  7:33.70  8:50.15       
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    1:09.97  2:26.60  3:45.88  5:05.44  10:19.74   
          6:25.64  7:43.99  9:02.93       
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    1:08.58  2:23.81  3:41.72  5:01.23  10:22.41   
          6:21.50  7:43.44  9:04.72       
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:10.03  2:27.68  3:46.89  5:06.61  10:22.84   
          6:26.21  7:46.73  9:05.46       
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    1:09.41  2:27.76  3:49.28  5:13.12  10:45.76   
          6:37.97  8:02.76  9:27.60       
10  Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    1:16.09  2:38.69  4:02.07  5:24.44  10:51.24   
          6:46.80  8:09.35  9:31.97       
11  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:15.12  2:39.47  4:05.10  5:30.59  11:09.47   
          6:57.95  8:23.35  9:47.95       
12  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:16.26  2:40.99  4:06.91  5:32.28  11:20.78   
          6:59.76  9:09.00  11:20.78       
13  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    1:18.24  2:49.71  4:24.39  5:59.63  12:10.81   
          7:35.52  9:11.40  10:44.29       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    1:07.42  2:20.37  3:34.36  4:48.98  9:46.75   
          6:03.74  7:19.77  8:34.43       
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.55  2:23.03  3:39.72  4:58.35  10:08.77   
          6:16.30  7:34.45  8:52.88       
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    1:13.58  2:35.86  3:57.16  5:19.66  10:37.89   
          6:41.38  8:03.56  9:22.84       
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:14.75  2:36.00  3:58.33  5:21.46  10:48.12   
          6:44.41  8:07.09  9:28.90       
Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:17.02  2:40.91  4:03.24  5:23.84  10:51.87   
          6:48.56  8:12.29  9:34.11       
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    1:13.13  2:36.02  4:00.27  5:23.56  10:54.72   
          6:46.04  8:09.58  9:34.37       
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:16.75  2:39.98  4:04.90  5:29.63  11:01.16   
          6:54.30  8:19.04  9:42.52       
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    1:14.41  2:38.86  4:03.63  5:30.08  11:10.74   
          6:57.20  8:24.31  9:48.98       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    1:20.31  2:47.65  4:14.46  5:42.11  10:03.52   
          7:08.72  8:36.91  10:03.52       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner