Results for UGP1 2017, Torvalla
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
10:26 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.19 |
2:15.92 |
3:25.82 |
4:36.60 |
9:10.19 |
|
|
|
|
|
|
5:47.09 |
6:57.86 |
8:06.76 |
|
|
|
2 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.75 |
2:15.64 |
3:27.63 |
4:41.08 |
9:32.98 |
|
|
|
|
|
|
5:54.98 |
7:08.26 |
8:22.80 |
|
|
|
3 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.57 |
2:21.20 |
3:37.68 |
4:53.40 |
10:00.40 |
|
|
|
|
|
|
6:09.34 |
8:07.37 |
9:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.92 |
2:13.11 |
3:22.15 |
4:31.87 |
9:08.81 |
|
|
|
|
|
|
5:41.72 |
6:51.25 |
8:00.76 |
|
|
|
2 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:02.87 |
2:11.95 |
3:23.18 |
4:35.75 |
9:25.35 |
|
|
|
|
|
|
5:49.33 |
7:01.92 |
8:14.97 |
|
|
|
3 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.74 |
2:18.25 |
3:31.78 |
4:46.66 |
9:47.66 |
|
|
|
|
|
|
6:02.48 |
7:18.87 |
8:34.08 |
|
|
|
4 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.95 |
2:31.68 |
3:54.03 |
5:16.14 |
10:40.85 |
|
|
|
|
|
|
6:37.64 |
7:58.95 |
9:21.40 |
|
|
|
5 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:12.90 |
2:34.39 |
3:57.59 |
5:21.22 |
10:55.95 |
|
|
|
|
|
|
6:46.16 |
8:10.75 |
9:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:05.50 |
2:16.10 |
3:26.40 |
4:38.02 |
9:17.38 |
|
|
|
|
|
|
5:48.42 |
6:59.02 |
8:09.45 |
|
|
|
2 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.78 |
2:15.32 |
3:26.43 |
4:39.20 |
9:28.78 |
|
|
|
|
|
|
5:51.21 |
7:04.57 |
8:17.50 |
|
|
|
3 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.51 |
2:15.61 |
3:27.64 |
4:40.25 |
9:30.94 |
|
|
|
|
|
|
5:53.36 |
7:06.41 |
8:19.98 |
|
|
|
4 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:04.37 |
2:16.15 |
3:28.35 |
4:41.69 |
9:31.39 |
|
|
|
|
|
|
5:55.34 |
7:08.97 |
8:22.30 |
|
|
|
5 |
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:08.09 |
2:23.90 |
3:41.13 |
4:59.12 |
10:02.68 |
|
|
|
|
|
|
6:16.52 |
7:33.70 |
8:50.15 |
|
|
|
6 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.97 |
2:26.60 |
3:45.88 |
5:05.44 |
10:19.74 |
|
|
|
|
|
|
6:25.64 |
7:43.99 |
9:02.93 |
|
|
|
7 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.58 |
2:23.81 |
3:41.72 |
5:01.23 |
10:22.41 |
|
|
|
|
|
|
6:21.50 |
7:43.44 |
9:04.72 |
|
|
|
8 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.03 |
2:27.68 |
3:46.89 |
5:06.61 |
10:22.84 |
|
|
|
|
|
|
6:26.21 |
7:46.73 |
9:05.46 |
|
|
|
9 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:09.41 |
2:27.76 |
3:49.28 |
5:13.12 |
10:45.76 |
|
|
|
|
|
|
6:37.97 |
8:02.76 |
9:27.60 |
|
|
|
10 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:16.09 |
2:38.69 |
4:02.07 |
5:24.44 |
10:51.24 |
|
|
|
|
|
|
6:46.80 |
8:09.35 |
9:31.97 |
|
|
|
11 |
Sebastian Hosokawa |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:15.12 |
2:39.47 |
4:05.10 |
5:30.59 |
11:09.47 |
|
|
|
|
|
|
6:57.95 |
8:23.35 |
9:47.95 |
|
|
|
12 |
Isak Jederström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:16.26 |
2:40.99 |
4:06.91 |
5:32.28 |
11:20.78 |
|
|
|
|
|
|
6:59.76 |
9:09.00 |
11:20.78 |
|
|
|
13 |
Hampus Wikner |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:18.24 |
2:49.71 |
4:24.39 |
5:59.63 |
12:10.81 |
|
|
|
|
|
|
7:35.52 |
9:11.40 |
10:44.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:07.42 |
2:20.37 |
3:34.36 |
4:48.98 |
9:46.75 |
|
|
|
|
|
|
6:03.74 |
7:19.77 |
8:34.43 |
|
|
|
2 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.55 |
2:23.03 |
3:39.72 |
4:58.35 |
10:08.77 |
|
|
|
|
|
|
6:16.30 |
7:34.45 |
8:52.88 |
|
|
|
3 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.58 |
2:35.86 |
3:57.16 |
5:19.66 |
10:37.89 |
|
|
|
|
|
|
6:41.38 |
8:03.56 |
9:22.84 |
|
|
|
4 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.75 |
2:36.00 |
3:58.33 |
5:21.46 |
10:48.12 |
|
|
|
|
|
|
6:44.41 |
8:07.09 |
9:28.90 |
|
|
|
5 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:17.02 |
2:40.91 |
4:03.24 |
5:23.84 |
10:51.87 |
|
|
|
|
|
|
6:48.56 |
8:12.29 |
9:34.11 |
|
|
|
6 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:13.13 |
2:36.02 |
4:00.27 |
5:23.56 |
10:54.72 |
|
|
|
|
|
|
6:46.04 |
8:09.58 |
9:34.37 |
|
|
|
7 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.75 |
2:39.98 |
4:04.90 |
5:29.63 |
11:01.16 |
|
|
|
|
|
|
6:54.30 |
8:19.04 |
9:42.52 |
|
|
|
8 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.41 |
2:38.86 |
4:03.63 |
5:30.08 |
11:10.74 |
|
|
|
|
|
|
6:57.20 |
8:24.31 |
9:48.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:20.31 |
2:47.65 |
4:14.46 |
5:42.11 |
10:03.52 |
|
|
|
|
|
|
7:08.72 |
8:36.91 |
10:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
10:26 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
11:04 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.47 |
1:13.15 |
1:52.29 |
|
2:33.00 |
|
2 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
33.76 |
1:12.94 |
1:53.92 |
|
2:33.33 |
|
3 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.95 |
1:16.08 |
1:58.83 |
|
2:41.79 |
|
4 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.13 |
1:22.50 |
2:10.53 |
|
2:55.67 |
|
5 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
36.12 |
1:21.47 |
2:10.58 |
|
3:00.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
33.53 |
1:14.59 |
2:00.51 |
|
2:44.78 |
|
2 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.44 |
1:16.44 |
2:00.88 |
|
2:46.06 |
|
3 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.39 |
1:17.83 |
2:03.59 |
|
2:50.49 |
|
4 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
36.94 |
1:20.77 |
2:07.92 |
|
2:54.98 |
|
5 |
Matilda Wrenkler |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.92 |
1:29.02 |
2:22.21 |
|
3:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
32.76 |
1:11.30 |
1:52.27 |
|
2:33.64 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.70 |
1:14.70 |
1:55.49 |
|
2:35.63 |
|
3 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.38 |
1:15.88 |
2:00.27 |
|
2:47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.71 |
1:10.13 |
1:51.72 |
|
2:34.71 |
|
2 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
35.07 |
1:16.67 |
2:01.12 |
|
2:42.86 |
|
3 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.77 |
1:16.17 |
2:03.83 |
|
2:49.76 |
|
4 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.03 |
1:20.94 |
2:10.03 |
|
2:59.73 |
|
5 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.33 |
1:23.19 |
2:12.18 |
|
3:00.02 |
|
- |
Kajsa Iwarsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.20 |
1:21.96 |
2:07.75 |
|
2:52.97 |
|
2 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.58 |
1:26.06 |
2:15.87 |
|
3:05.31 |
|
3 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.63 |
1:25.78 |
2:17.99 |
|
3:16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
11:04 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
11:06 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
11:06 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
15:34 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.57 |
1:06.70 |
1:42.31 |
|
2:17.62 |
|
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.86 |
1:07.99 |
1:43.71 |
|
2:18.67 |
|
3 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
33.94 |
1:10.47 |
1:47.40 |
|
2:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
33.49 |
1:11.79 |
1:50.34 |
|
2:25.68 |
|
2 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.31 |
1:09.80 |
1:48.44 |
|
2:27.09 |
|
3 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.87 |
1:12.39 |
1:51.55 |
|
2:30.06 |
|
4 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
35.34 |
1:14.37 |
1:53.19 |
|
2:31.21 |
|
5 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.42 |
1:18.57 |
1:59.26 |
|
2:40.22 |
|
6 |
Pelle Andersson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.20 |
1:22.24 |
2:07.22 |
|
2:49.39 |
|
- |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.36 |
1:14.15 |
1:53.77 |
|
2:30.26 |
|
2 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.62 |
1:12.63 |
1:52.45 |
|
2:31.53 |
|
3 |
Photsawa Phootepkhum |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.58 |
1:15.27 |
1:56.06 |
|
2:35.13 |
|
4 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.78 |
1:19.93 |
2:00.30 |
|
2:39.69 |
|
5 |
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.83 |
1:19.65 |
2:00.94 |
|
2:41.67 |
|
6 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.56 |
1:20.64 |
2:02.52 |
|
2:43.46 |
|
7 |
Isak Jederström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.76 |
1:20.03 |
2:02.27 |
|
2:44.20 |
|
8 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.07 |
1:21.18 |
2:03.43 |
|
2:44.42 |
|
9 |
Kevin Cheng |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.15 |
1:21.44 |
2:04.22 |
|
2:45.07 |
|
10 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.85 |
1:20.97 |
2:04.64 |
|
2:47.57 |
|
11 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.99 |
1:22.65 |
2:07.65 |
|
2:48.95 |
|
12 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
39.90 |
1:23.74 |
2:07.05 |
|
2:49.95 |
|
13 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
41.55 |
1:25.62 |
2:11.11 |
|
2:56.38 |
|
14 |
Hampus Wikner |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.43 |
1:27.62 |
2:14.10 |
|
2:58.37 |
|
15 |
Sebastian Hosokawa |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.69 |
1:30.72 |
2:16.49 |
|
3:01.22 |
|
16 |
Daniel Agarwal |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.69 |
1:26.34 |
2:13.86 |
|
3:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.52 |
1:10.48 |
1:48.45 |
|
2:26.24 |
|
2 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.48 |
1:10.77 |
1:49.23 |
|
2:27.07 |
|
3 |
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.72 |
1:12.50 |
1:50.83 |
|
2:28.14 |
|
4 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.34 |
1:14.65 |
1:53.82 |
|
2:30.66 |
|
5 |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.14 |
1:25.23 |
2:10.49 |
|
2:54.61 |
|
6 |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.31 |
1:23.42 |
2:09.65 |
|
2:54.73 |
|
7 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.67 |
1:27.08 |
2:13.46 |
|
2:57.14 |
|
8 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
39.63 |
1:23.81 |
2:12.59 |
|
2:59.12 |
|
9 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
41.43 |
1:26.88 |
2:14.18 |
|
3:00.84 |
|
10 |
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
45.70 |
1:36.21 |
2:28.12 |
|
3:13.56 |
|
- |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malte Söderberg |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.79 |
1:19.48 |
2:02.22 |
|
2:42.26 |
|
2 |
Victor Lindbom |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.02 |
1:20.56 |
2:02.83 |
|
2:45.98 |
|
3 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
39.82 |
1:23.39 |
2:08.66 |
|
2:51.84 |
|
4 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.31 |
1:25.83 |
2:12.52 |
|
2:53.31 |
|
5 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
41.85 |
1:26.73 |
2:12.88 |
|
2:56.61 |
|
6 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
42.27 |
1:28.34 |
2:15.02 |
|
2:59.94 |
|
7 |
Johannes Barkarö |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
43.51 |
1:30.72 |
2:19.44 |
|
3:02.07 |
|
8 |
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.63 |
1:31.48 |
2:19.35 |
|
3:03.35 |
|
9 |
Victor Jansson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
44.26 |
1:30.76 |
2:19.74 |
|
3:07.84 |
|
10 |
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
48.49 |
1:39.03 |
2:30.37 |
|
3:17.88 |
|
11 |
Christoffer Lindahl |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
46.89 |
1:37.90 |
2:31.00 |
|
3:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
15:34 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
16:00 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
16:00 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
17:38 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
27.88 |
58.54 |
1:30.09 |
|
2:00.65 |
|
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
28.62 |
59.83 |
1:31.77 |
|
2:03.29 |
|
3 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
28.76 |
1:00.38 |
1:32.84 |
|
2:04.76 |
|
4 |
Guillermo Illanes |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.52 |
1:03.98 |
1:37.85 |
|
2:11.39 |
|
5 |
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.84 |
1:05.27 |
1:40.01 |
|
2:13.76 |
|
6 |
Andrea Musacchio |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.15 |
1:07.17 |
1:44.07 |
|
2:18.76 |
|
7 |
Samuel Bladin |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
30.13 |
1:05.96 |
1:45.28 |
|
2:22.78 |
|
8 |
Oskar Hägglund |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.86 |
1:07.60 |
1:46.53 |
|
2:23.35 |
|
9 |
Alexander Son |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.89 |
1:12.94 |
1:56.49 |
|
2:42.30 |
|
10 |
Hussain Bostani |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.59 |
1:21.49 |
2:14.72 |
|
3:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
29.26 |
1:01.46 |
1:34.12 |
|
2:06.00 |
|
2 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
30.88 |
1:05.39 |
1:40.41 |
|
2:14.12 |
|
3 |
Gustav Sjöqvist |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
30.82 |
1:05.85 |
1:41.86 |
|
2:17.44 |
|
4 |
Noah Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.68 |
1:05.09 |
1:42.14 |
|
2:19.27 |
|
5 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.27 |
1:06.48 |
1:43.28 |
|
2:19.36 |
|
6 |
Martin Hallbäck |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
31.88 |
1:08.38 |
1:45.35 |
|
2:23.37 |
|
7 |
Adam Sjöborg |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.19 |
1:04.61 |
1:43.14 |
|
2:23.43 |
|
8 |
Pelle Andersson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.11 |
1:07.11 |
1:45.77 |
|
2:25.79 |
|
9 |
Zain Mardeni |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
32.20 |
1:09.86 |
1:49.51 |
|
2:26.77 |
|
10 |
Charles Randqvist |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.23 |
1:12.93 |
1:50.61 |
|
2:31.56 |
|
11 |
Sebastian Tegbo |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
33.32 |
1:12.67 |
1:54.60 |
|
2:32.95 |
|
12 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
34.99 |
1:15.51 |
1:57.32 |
|
2:38.32 |
|
13 |
Mohammad Ahmade |
2001 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.32 |
1:39.70 |
2:37.89 |
|
3:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.06 |
59.19 |
1:30.92 |
|
2:02.32 |
|
2 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
29.23 |
1:01.91 |
1:34.32 |
|
2:06.30 |
|
3 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
29.33 |
1:02.78 |
1:36.63 |
|
2:09.18 |
|
4 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.05 |
1:02.51 |
1:36.79 |
|
2:10.67 |
|
5 |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
29.38 |
1:02.43 |
1:36.92 |
|
2:10.79 |
|
6 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
30.71 |
1:04.52 |
1:38.68 |
|
2:12.19 |
|
7 |
Kevin Cheng |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.78 |
1:02.83 |
1:37.49 |
|
2:13.07 |
|
8 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
30.38 |
1:04.39 |
1:38.74 |
|
2:13.79 |
|
9 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.20 |
1:04.83 |
1:39.58 |
|
2:14.01 |
|
10 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.95 |
1:04.84 |
1:39.90 |
|
2:14.14 |
|
11 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.87 |
1:05.61 |
1:41.66 |
|
2:17.09 |
|
12 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
31.17 |
1:06.23 |
1:43.03 |
|
2:17.37 |
|
13 |
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
31.16 |
1:06.63 |
1:43.44 |
|
2:18.33 |
|
14 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
31.54 |
1:06.87 |
1:43.35 |
|
2:19.13 |
|
15 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
30.89 |
1:06.21 |
1:43.20 |
|
2:19.95 |
|
16 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
33.04 |
1:08.70 |
1:44.95 |
|
2:20.00 |
|
17 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
32.13 |
1:07.93 |
1:44.17 |
|
2:20.33 |
|
18 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
31.47 |
1:06.67 |
1:43.68 |
|
2:20.83 |
|
19 |
Photsawa Phootepkhum |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.22 |
1:05.66 |
1:42.73 |
|
2:21.79 |
|
20 |
Morgan Malmfors |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.27 |
1:09.10 |
1:46.84 |
|
2:24.52 |
|
21 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Sim |
|
32.64 |
1:10.19 |
1:48.90 |
|
2:26.58 |
|
22 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
Danderyds Sim |
|
33.31 |
1:10.82 |
1:49.12 |
|
2:26.88 |
|
23 |
Isak Jederström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
34.33 |
1:12.30 |
1:52.07 |
|
2:29.83 |
|
24 |
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.09 |
1:10.65 |
1:51.40 |
|
2:31.75 |
|
25 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
34.07 |
1:11.69 |
1:52.78 |
|
2:33.52 |
|
26 |
Anton Hägbom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.21 |
1:16.52 |
1:58.37 |
|
2:37.69 |
|
27 |
Hampus Wikner |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
35.32 |
1:16.56 |
1:58.45 |
|
2:38.84 |
|
28 |
Jacob Lange |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.18 |
1:16.35 |
1:58.44 |
|
2:39.09 |
|
29 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.69 |
1:15.90 |
1:57.59 |
|
2:39.21 |
|
30 |
Oskar Käll |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.87 |
1:16.16 |
1:58.47 |
|
2:39.48 |
|
31 |
Daniel Agarwal |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.74 |
1:20.02 |
2:05.77 |
|
2:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Majta |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.41 |
1:00.64 |
1:34.41 |
|
2:08.79 |
|
2 |
Mattias Kvist |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
29.28 |
1:03.35 |
1:39.30 |
|
2:13.80 |
|
3 |
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
31.32 |
1:06.61 |
1:42.94 |
|
2:16.37 |
|
4 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
31.46 |
1:06.62 |
1:43.53 |
|
2:19.22 |
|
5 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.95 |
1:09.06 |
1:46.45 |
|
2:23.18 |
|
6 |
Adam Hansson Dylén |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
32.21 |
1:08.89 |
1:47.18 |
|
2:24.21 |
|
7 |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
32.75 |
1:10.11 |
1:47.79 |
|
2:25.13 |
|
8 |
Albin Åslund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.31 |
1:10.22 |
1:47.72 |
|
2:25.53 |
|
9 |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.54 |
1:09.21 |
1:48.17 |
|
2:25.99 |
|
10 |
Liam Björklund |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
32.00 |
1:09.26 |
1:49.52 |
|
2:27.40 |
|
11 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.90 |
1:12.03 |
1:51.62 |
|
2:30.53 |
|
12 |
Oliver Höglund |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
32.34 |
1:10.45 |
1:50.98 |
|
2:30.57 |
|
13 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
34.52 |
1:13.30 |
1:53.23 |
|
2:30.99 |
|
14 |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.80 |
1:11.77 |
1:52.45 |
|
2:31.61 |
|
15 |
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.05 |
1:14.46 |
1:55.20 |
|
2:32.35 |
|
16 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
34.73 |
1:13.59 |
1:55.27 |
|
2:36.79 |
|
17 |
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
35.70 |
1:17.01 |
1:58.72 |
|
2:39.06 |
|
18 |
Rafael Pyötsiä |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.82 |
1:16.78 |
2:00.54 |
|
2:41.36 |
|
19 |
Elias Kling |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.02 |
1:22.73 |
2:07.49 |
|
2:51.90 |
|
20 |
Ivar Lövefors |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.99 |
1:24.15 |
2:11.82 |
|
2:55.65 |
|
21 |
Dennis de Oliveira |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
40.53 |
1:27.47 |
2:14.84 |
|
2:57.12 |
|
22 |
Filip Berardi |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.63 |
1:24.24 |
2:13.80 |
|
3:06.53 |
|
- |
Aron Alexanderson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Daniel Parsa |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
32.54 |
1:06.45 |
1:42.74 |
|
2:19.55 |
|
2 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.95 |
1:13.34 |
1:51.72 |
|
2:28.02 |
|
3 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
33.92 |
1:11.94 |
1:50.91 |
|
2:28.80 |
|
4 |
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.50 |
1:14.04 |
1:54.23 |
|
2:31.83 |
|
5 |
Johannes Barkarö |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.08 |
1:16.48 |
1:59.22 |
|
2:39.48 |
|
6 |
Lucas Vainio |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.79 |
1:17.73 |
2:00.15 |
|
2:40.33 |
|
7 |
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
35.80 |
1:17.50 |
2:01.23 |
|
2:43.61 |
|
8 |
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.74 |
1:20.67 |
2:03.75 |
|
2:47.11 |
|
9 |
Victor Lindbom |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.37 |
1:21.50 |
2:07.55 |
|
2:53.38 |
|
10 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.75 |
1:23.22 |
2:10.00 |
|
2:54.24 |
|
11 |
Victor Jansson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
38.47 |
1:22.60 |
2:10.07 |
|
2:58.32 |
|
12 |
Christoffer Lindahl |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
40.04 |
1:29.07 |
2:20.84 |
|
3:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
17:38 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
17:40 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.31 |
1:13.46 |
1:55.53 |
|
2:30.89 |
|
2 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
32.85 |
1:13.41 |
1:58.55 |
|
2:35.44 |
|
3 |
Emily Lamb |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.42 |
1:13.67 |
2:02.11 |
|
2:38.08 |
|
4 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
32.31 |
1:13.95 |
2:02.30 |
|
2:38.10 |
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
33.19 |
1:14.11 |
2:01.99 |
|
2:39.00 |
|
6 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
34.55 |
1:18.38 |
2:04.61 |
|
2:43.57 |
|
7 |
Tina Huslid |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.58 |
1:17.87 |
2:06.05 |
|
2:44.74 |
|
8 |
Anna Viinapuu |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.43 |
1:19.32 |
2:08.18 |
|
2:45.75 |
|
9 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
37.15 |
1:21.01 |
2:10.45 |
|
2:49.17 |
|
10 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.62 |
1:19.40 |
2:09.54 |
|
2:49.28 |
|
11 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
35.78 |
1:19.07 |
2:11.35 |
|
2:50.22 |
|
12 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
36.69 |
1:21.56 |
2:11.48 |
|
2:50.65 |
|
13 |
Ylwali Häggblad |
2000 |
Åkersberga Simsällskap |
|
37.68 |
1:23.83 |
2:19.46 |
|
2:59.77 |
|
14 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.71 |
1:25.39 |
2:17.77 |
|
3:00.10 |
|
15 |
Mona Domehri |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
38.42 |
1:27.31 |
2:24.18 |
|
3:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saliha Colic |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.71 |
1:11.11 |
1:53.26 |
|
2:27.93 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
31.91 |
1:12.54 |
1:56.42 |
|
2:32.08 |
|
3 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
35.95 |
1:13.62 |
1:58.87 |
|
2:32.32 |
|
4 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
33.20 |
1:13.82 |
1:57.82 |
|
2:33.97 |
|
5 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.03 |
1:13.41 |
1:58.86 |
|
2:34.08 |
|
6 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
34.32 |
1:18.10 |
2:01.43 |
|
2:38.58 |
|
7 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
36.57 |
1:18.64 |
2:05.18 |
|
2:42.82 |
|
8 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.97 |
1:19.63 |
2:07.54 |
|
2:43.84 |
|
9 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
36.11 |
1:20.41 |
2:07.95 |
|
2:46.35 |
|
10 |
Elvira Schei |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.52 |
1:22.50 |
2:11.24 |
|
2:49.93 |
|
11 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.24 |
1:23.61 |
2:11.04 |
|
2:50.01 |
|
12 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.17 |
1:25.24 |
2:09.55 |
|
2:52.64 |
|
13 |
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
34.04 |
1:18.35 |
2:13.92 |
|
2:52.75 |
|
14 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.70 |
1:24.70 |
2:14.47 |
|
2:55.26 |
|
15 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
37.26 |
1:21.29 |
2:15.60 |
|
2:56.04 |
|
16 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.27 |
1:24.35 |
2:15.19 |
|
2:56.23 |
|
17 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
42.21 |
1:25.42 |
2:21.02 |
|
2:57.65 |
|
18 |
Frida Bengtsson |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.09 |
1:22.88 |
2:16.59 |
|
2:58.03 |
|
19 |
Astrid Palmborg |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
38.93 |
1:25.11 |
2:17.68 |
|
2:58.53 |
|
20 |
Alma Cyrus |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.86 |
1:24.43 |
2:19.38 |
|
2:59.30 |
|
21 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
39.36 |
1:25.55 |
2:20.71 |
|
3:02.54 |
|
22 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
40.92 |
1:29.52 |
2:20.66 |
|
3:03.25 |
|
23 |
Yasmine Jezzini |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
39.36 |
1:27.93 |
2:22.09 |
|
3:03.66 |
|
24 |
Linda Lövqvist |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.30 |
1:26.26 |
2:22.57 |
|
3:07.13 |
|
25 |
Olivia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
37.69 |
1:25.62 |
2:21.65 |
|
3:07.63 |
|
26 |
Klara Isaksson |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
41.83 |
1:36.45 |
2:33.50 |
|
3:17.88 |
|
27 |
Alice Fagerlund |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
42.81 |
1:31.93 |
2:33.69 |
|
3:21.56 |
|
28 |
Bianca Kokoric |
2003 |
Ösmo Simsällskap |
|
43.15 |
1:37.40 |
2:37.88 |
|
3:22.90 |
|
29 |
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
44.68 |
1:40.00 |
2:40.37 |
|
3:27.88 |
|
30 |
Jennifer Brodin |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
48.95 |
1:46.05 |
2:49.20 |
|
3:42.25 |
|
- |
Josefine Zoubairi |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Simona Yitbarek |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.96 |
1:08.09 |
1:48.07 |
|
2:22.14 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.67 |
1:15.18 |
1:56.63 |
|
2:34.30 |
|
3 |
Nina Pavlovic Cano |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.64 |
1:14.70 |
2:00.33 |
|
2:36.53 |
|
4 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
35.32 |
1:18.30 |
2:05.00 |
|
2:42.89 |
|
5 |
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
34.78 |
1:16.67 |
2:07.30 |
|
2:44.39 |
|
6 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
34.99 |
1:16.32 |
2:07.03 |
|
2:45.78 |
|
7 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.81 |
1:20.20 |
2:10.09 |
|
2:47.71 |
|
8 |
Josefine Åkerman |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.29 |
1:19.70 |
2:08.04 |
|
2:49.27 |
|
9 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.41 |
1:21.75 |
2:08.69 |
|
2:49.55 |
|
10 |
Sara Torstensson |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
38.70 |
1:22.36 |
2:11.11 |
|
2:49.91 |
|
11 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
36.42 |
1:19.89 |
2:11.19 |
|
2:50.39 |
|
12 |
Johanna Bagelius |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
37.24 |
1:22.24 |
2:13.98 |
|
2:52.74 |
|
13 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
37.59 |
1:22.83 |
2:13.29 |
|
2:53.12 |
|
14 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
37.92 |
1:20.59 |
2:13.22 |
|
2:53.96 |
|
15 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
36.17 |
1:23.17 |
2:15.77 |
|
2:57.21 |
|
16 |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.35 |
1:25.22 |
2:20.11 |
|
2:58.85 |
|
17 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.37 |
1:25.03 |
2:18.46 |
|
2:59.62 |
|
18 |
Jessika Mudyna |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
38.36 |
1:26.11 |
2:18.12 |
|
3:00.43 |
|
19 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.90 |
1:25.83 |
2:20.67 |
|
3:01.99 |
|
20 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
39.32 |
1:28.32 |
2:22.68 |
|
3:03.29 |
|
21 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
44.26 |
1:33.21 |
2:23.58 |
|
3:05.72 |
|
22 |
Filippa Neuman |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
39.35 |
1:25.01 |
2:23.27 |
|
3:06.42 |
|
23 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
41.74 |
1:31.84 |
2:24.78 |
|
3:08.22 |
|
24 |
Ella Sörensen |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
44.07 |
1:34.02 |
2:30.73 |
|
3:13.45 |
|
25 |
Rebecca Velin |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
46.09 |
1:34.18 |
2:29.89 |
|
3:14.56 |
|
26 |
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Sim |
|
46.10 |
1:34.75 |
2:33.03 |
|
3:16.63 |
|
27 |
Wilma Landegren |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.35 |
1:35.44 |
2:31.62 |
|
3:20.16 |
|
28 |
Oliwia Lange |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.61 |
1:37.94 |
2:37.19 |
|
3:23.89 |
|
29 |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
52.01 |
1:43.96 |
2:44.40 |
|
3:35.57 |
|
- |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
17:40 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
18:11 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:01.70 |
2:19.96 |
3:44.22 |
|
4:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
1:06.53 |
2:25.53 |
3:52.98 |
|
5:00.18 |
|
2 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.58 |
2:26.30 |
3:58.00 |
|
5:04.07 |
|
3 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.60 |
2:30.38 |
3:58.74 |
|
5:04.56 |
|
4 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.21 |
2:33.52 |
4:01.33 |
|
5:13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.27 |
2:31.42 |
3:56.90 |
|
5:05.47 |
|
2 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.38 |
2:34.60 |
4:07.64 |
|
5:19.35 |
|
3 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.22 |
2:37.48 |
4:13.30 |
|
5:29.38 |
|
4 |
Arvid Hallenborg |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:12.47 |
2:38.92 |
4:17.73 |
|
5:32.31 |
|
5 |
Casper Runfjäll |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:25.17 |
2:54.01 |
4:39.40 |
|
6:01.26 |
|
6 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:30.57 |
3:06.31 |
4:51.92 |
|
6:15.20 |
|
7 |
Sebastian Hosokawa |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:31.62 |
3:10.12 |
4:56.34 |
|
6:20.33 |
|
- |
William Lernå |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:12.57 |
2:35.06 |
4:08.40 |
|
5:22.84 |
|
2 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.38 |
2:46.45 |
4:25.19 |
|
5:38.29 |
|
3 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.13 |
2:51.32 |
4:22.35 |
|
5:43.19 |
|
4 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:21.04 |
2:50.91 |
4:31.68 |
|
5:48.27 |
|
5 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:31.08 |
3:14.82 |
5:03.04 |
|
6:27.97 |
|
- |
Jesper Sandström |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
18:11 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
09:27 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
09:27 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
09:54 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
37.48 |
1:19.77 |
2:03.77 |
|
2:49.09 |
|
2 |
Astrid Albertsson |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
38.52 |
1:22.51 |
2:08.69 |
|
2:56.48 |
|
3 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
42.26 |
1:31.00 |
2:22.22 |
|
3:11.75 |
|
4 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
41.86 |
1:31.80 |
2:22.53 |
|
3:13.47 |
|
5 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
43.33 |
1:34.40 |
2:26.36 |
|
3:18.66 |
|
6 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
23.56 |
23.57 |
44.64 |
|
3:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
36.30 |
1:18.34 |
2:02.46 |
|
2:47.26 |
|
2 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
40.39 |
1:26.64 |
2:13.35 |
|
2:59.48 |
|
3 |
Louise Peacock |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
40.87 |
1:26.67 |
2:13.89 |
|
3:01.91 |
|
4 |
Alicia Kjerrman |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
40.54 |
1:27.94 |
2:16.79 |
|
3:04.95 |
|
5 |
Camila Valenzuela Jorquera |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
47.48 |
1:40.31 |
2:33.98 |
|
3:22.28 |
|
6 |
Sandra Pasanen |
2001 |
Ösmo Simsällskap |
|
48.26 |
1:44.11 |
2:42.74 |
|
3:41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennifer Bergström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.69 |
1:19.08 |
2:02.72 |
|
2:45.12 |
|
2 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.61 |
1:19.87 |
2:03.00 |
|
2:45.68 |
|
3 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.93 |
1:25.68 |
2:14.24 |
|
3:01.24 |
|
4 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
40.28 |
1:26.22 |
2:15.14 |
|
3:04.78 |
|
5 |
Ebba Stromberg |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
42.55 |
1:30.51 |
2:19.38 |
|
3:07.78 |
|
6 |
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.72 |
1:28.85 |
2:18.35 |
|
3:09.59 |
|
7 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
43.12 |
1:31.67 |
2:21.74 |
|
3:10.89 |
|
8 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
44.52 |
1:33.85 |
2:24.34 |
|
3:14.83 |
|
9 |
Evelina Porling |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
43.75 |
1:33.28 |
2:25.89 |
|
3:16.08 |
|
10 |
Hanna Sjönell |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.85 |
1:36.18 |
2:31.55 |
|
3:28.35 |
|
11 |
Linn Claesson |
2002 |
Ösmo Simsällskap |
|
46.07 |
1:40.18 |
2:36.43 |
|
3:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.41 |
1:18.56 |
2:02.16 |
|
2:46.21 |
|
2 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
38.23 |
1:20.70 |
2:04.34 |
|
2:48.28 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.28 |
1:25.40 |
2:11.14 |
|
2:56.52 |
|
4 |
Felicia Larsered |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
40.28 |
1:26.02 |
2:14.20 |
|
3:00.03 |
|
5 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
39.45 |
1:25.23 |
2:13.96 |
|
3:01.18 |
|
6 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
41.51 |
1:28.46 |
2:15.19 |
|
3:01.46 |
|
7 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
42.17 |
1:29.74 |
2:18.49 |
|
3:06.19 |
|
8 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
42.94 |
1:32.53 |
2:21.68 |
|
3:08.94 |
|
9 |
Mira Burmeister |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
42.66 |
1:31.35 |
2:21.26 |
|
3:11.33 |
|
10 |
Tilda Ekedahl |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
46.47 |
1:37.81 |
2:29.56 |
|
3:20.39 |
|
11 |
Klara Hjalt |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
45.21 |
1:37.49 |
2:32.08 |
|
3:24.48 |
|
12 |
Elin Nygren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
47.37 |
1:40.73 |
2:36.21 |
|
3:31.73 |
|
13 |
Olivia Svensson |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
45.55 |
1:41.13 |
2:37.92 |
|
3:34.31 |
|
14 |
Diana Azarian |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
51.61 |
1:51.48 |
2:55.93 |
|
3:58.57 |
|
15 |
Denise Frejd |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
55.57 |
2:00.83 |
3:06.83 |
|
4:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Fast |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.12 |
1:14.99 |
1:55.52 |
|
2:35.71 |
|
2 |
Vilma Lindberg |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.49 |
1:17.40 |
2:01.63 |
|
2:46.57 |
|
3 |
Michelle Wissinger |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.36 |
1:17.77 |
2:07.53 |
|
2:56.62 |
|
4 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
40.67 |
1:29.08 |
2:19.83 |
|
3:09.19 |
|
5 |
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
42.11 |
1:31.79 |
2:22.19 |
|
3:10.08 |
|
6 |
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
43.28 |
1:35.39 |
2:27.84 |
|
3:19.60 |
|
7 |
Emma Nygård |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
44.89 |
1:35.86 |
2:28.20 |
|
3:20.59 |
|
8 |
Jessika Mudyna |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
44.76 |
1:36.51 |
2:29.94 |
|
3:20.89 |
|
9 |
Lovisa Fantenberg |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
45.00 |
1:36.50 |
2:29.63 |
|
3:21.10 |
|
10 |
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
46.24 |
1:39.67 |
2:34.79 |
|
3:29.14 |
|
11 |
Nella Silfwergård |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
45.71 |
1:39.77 |
2:36.20 |
|
3:31.10 |
|
12 |
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
49.66 |
1:48.39 |
2:48.17 |
|
3:47.08 |
|
13 |
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
52.20 |
1:52.11 |
2:54.86 |
|
3:55.83 |
|
- |
Ella Olsson |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
09:54 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
10:37 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Ottosson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:01.99 |
2:08.66 |
3:15.56 |
|
4:20.89 |
|
2 |
Simon Brandt |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
1:01.58 |
2:08.31 |
3:16.01 |
|
4:21.46 |
|
3 |
Niklas Nyblom |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.89 |
2:16.28 |
3:25.95 |
|
4:35.68 |
|
4 |
Samuel Bladin |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:12.92 |
2:36.80 |
4:04.24 |
|
5:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Melinder |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:01.74 |
2:08.54 |
3:15.83 |
|
4:20.96 |
|
2 |
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.15 |
2:20.27 |
3:33.58 |
|
4:44.41 |
|
3 |
Alexis Camacho |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.02 |
2:27.63 |
3:47.73 |
|
5:08.45 |
|
4 |
Anton Olsson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.26 |
2:33.86 |
3:56.67 |
|
5:15.68 |
|
5 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.23 |
2:35.47 |
3:58.50 |
|
5:20.13 |
|
6 |
Pelle Andersson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:14.39 |
2:40.30 |
4:09.17 |
|
5:38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:04.61 |
2:14.41 |
3:24.19 |
|
4:30.30 |
|
2 |
Christopher Lindholm |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:03.62 |
2:14.92 |
3:26.61 |
|
4:35.61 |
|
3 |
Elliot Nyström |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:02.90 |
2:10.22 |
3:21.98 |
|
4:36.28 |
|
4 |
Ivar Simonsson |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.45 |
2:16.72 |
3:29.66 |
|
4:41.71 |
|
5 |
Herman Nilsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:06.04 |
2:18.11 |
3:30.59 |
|
4:44.06 |
|
6 |
Ludvig Jansson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:06.18 |
2:19.03 |
3:33.75 |
|
4:45.66 |
|
7 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:07.18 |
2:22.07 |
3:38.03 |
|
4:51.86 |
|
8 |
Rasmus Neuman |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:08.49 |
2:24.54 |
3:40.86 |
|
4:53.29 |
|
9 |
Johan Javier Gutierrez |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.30 |
2:22.92 |
3:39.38 |
|
4:53.67 |
|
10 |
Erik Bergstrand |
2002 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:07.90 |
2:23.58 |
3:40.39 |
|
4:54.29 |
|
11 |
Gordon Ölund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:07.72 |
2:22.68 |
3:39.72 |
|
4:54.54 |
|
12 |
Kevin Cheng |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.37 |
2:23.22 |
3:39.32 |
|
4:55.67 |
|
13 |
Aaron O´Malley |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.34 |
2:24.94 |
3:41.53 |
|
4:56.44 |
|
14 |
Matyas Török |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.54 |
2:25.89 |
3:42.29 |
|
4:57.00 |
|
15 |
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
1:13.17 |
2:29.88 |
3:45.65 |
|
5:00.56 |
|
16 |
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:08.68 |
2:25.58 |
3:44.77 |
|
5:00.80 |
|
17 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.32 |
2:28.64 |
3:48.26 |
|
5:05.85 |
|
18 |
Photsawa Phootepkhum |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.80 |
2:30.60 |
3:52.13 |
|
5:08.39 |
|
19 |
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Sim |
|
1:13.12 |
2:33.75 |
3:55.10 |
|
5:17.48 |
|
20 |
Isak Jederström |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
1:13.47 |
2:36.77 |
4:04.01 |
|
5:31.86 |
|
21 |
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.09 |
2:44.06 |
4:15.30 |
|
5:42.56 |
|
22 |
Oskar Käll |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:17.33 |
2:45.16 |
4:16.54 |
|
5:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
1:10.01 |
2:25.20 |
3:42.20 |
|
4:55.21 |
|
2 |
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:11.32 |
2:27.91 |
3:44.30 |
|
4:57.41 |
|
3 |
Jesper Holmström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:09.39 |
2:27.45 |
3:44.48 |
|
5:00.75 |
|
4 |
Kevin Rathnasiri |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.45 |
2:25.54 |
3:45.14 |
|
5:03.86 |
|
5 |
Oscar Fällman |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:10.69 |
2:30.55 |
3:52.29 |
|
5:10.28 |
|
6 |
Siavash Vatani |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:13.87 |
2:34.83 |
3:57.44 |
|
5:17.68 |
|
7 |
Walter Pettersson |
2003 |
Wisby Simsällskap |
|
1:15.94 |
2:37.70 |
4:00.00 |
|
5:17.84 |
|
8 |
Victor Bäckström |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:12.95 |
2:37.70 |
4:04.62 |
|
5:28.46 |
|
9 |
Gustav Sartor |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.94 |
2:40.07 |
4:06.87 |
|
5:31.23 |
|
10 |
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.46 |
2:40.56 |
4:09.57 |
|
5:35.89 |
|
11 |
Jannis Siotis |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.88 |
2:43.96 |
4:12.99 |
|
5:38.86 |
|
- |
William Malmborg |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
1:11.37 |
2:28.35 |
3:45.55 |
|
5:02.83 |
|
2 |
Johan Thormé Rova |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:15.17 |
2:37.80 |
4:01.02 |
|
5:20.22 |
|
3 |
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
1:16.04 |
2:37.96 |
4:00.32 |
|
5:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
10:37 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Södertörn |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.59 |
2:25.21 |
3:41.42 |
4:58.34 |
19:19.80 |
|
|
|
|
|
|
6:16.06 |
7:33.93 |
8:52.15 |
10:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11:28.73 |
12:47.60 |
14:06.37 |
15:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
16:44.69 |
18:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.59 |
2:21.45 |
3:35.20 |
4:49.51 |
18:41.83 |
|
|
|
|
|
|
6:03.80 |
7:18.39 |
8:33.52 |
9:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:06.59 |
12:22.43 |
13:38.26 |
14:54.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16:10.10 |
17:26.95 |
|
|
|
|
2 |
Eva Sigurdsson |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.76 |
2:22.30 |
3:37.35 |
4:53.25 |
19:00.78 |
|
|
|
|
|
|
6:09.66 |
7:26.17 |
8:43.50 |
9:58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.53 |
12:33.77 |
13:52.28 |
15:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
16:29.73 |
17:45.65 |
|
|
|
|
3 |
Louise Ericsson |
2001 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:10.53 |
2:27.11 |
3:44.48 |
5:02.85 |
19:45.91 |
|
|
|
|
|
|
6:20.63 |
7:39.70 |
8:58.04 |
10:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.97 |
12:58.48 |
14:20.28 |
15:42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
17:04.43 |
18:26.33 |
|
|
|
|
4 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:14.09 |
2:36.72 |
4:00.03 |
5:26.57 |
21:06.35 |
|
|
|
|
|
|
6:51.30 |
8:17.25 |
9:42.08 |
11:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
12:32.78 |
13:58.78 |
15:25.82 |
16:52.65 |
|
|
|
|
|
|
|
18:18.17 |
19:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.66 |
2:22.21 |
3:37.24 |
4:52.55 |
19:03.72 |
|
|
|
|
|
|
6:09.37 |
7:27.34 |
8:44.56 |
10:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
11:17.30 |
12:34.25 |
13:51.72 |
15:09.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16:27.70 |
17:45.57 |
|
|
|
|
2 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:10.87 |
2:27.67 |
3:45.57 |
5:03.92 |
19:35.61 |
|
|
|
|
|
|
6:22.96 |
7:42.17 |
9:01.33 |
10:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:38.93 |
12:57.83 |
14:17.87 |
15:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
16:57.46 |
18:17.12 |
|
|
|
|
3 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
1:16.15 |
2:40.54 |
4:07.55 |
5:34.87 |
21:58.45 |
|
|
|
|
|
|
7:02.66 |
8:31.79 |
10:01.20 |
11:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13:02.33 |
14:33.36 |
16:04.09 |
17:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
19:03.97 |
20:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.95 |
2:24.79 |
3:40.86 |
4:57.10 |
18:51.74 |
|
|
|
|
|
|
6:13.20 |
7:29.81 |
8:45.30 |
10:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
11:15.73 |
12:31.16 |
13:47.42 |
15:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
16:20.71 |
17:36.83 |
|
|
|
|
2 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
1:15.49 |
2:32.13 |
3:48.92 |
5:06.61 |
19:08.02 |
|
|
|
|
|
|
6:23.26 |
7:40.43 |
8:57.35 |
10:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
11:31.69 |
12:49.37 |
14:07.27 |
15:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16:41.30 |
17:57.12 |
|
|
|
|
3 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:14.27 |
2:36.65 |
3:58.33 |
5:20.70 |
20:19.99 |
|
|
|
|
|
|
6:42.57 |
8:04.78 |
9:26.09 |
10:48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12:10.52 |
13:33.40 |
14:55.23 |
16:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
17:39.60 |
19:01.69 |
|
|
|
|
4 |
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
1:21.68 |
2:45.48 |
4:13.39 |
5:40.18 |
21:11.93 |
|
|
|
|
|
|
7:06.81 |
8:32.80 |
9:59.93 |
11:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
12:48.94 |
14:14.19 |
15:39.47 |
17:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
18:28.57 |
19:51.41 |
|
|
|
|
5 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:23.52 |
2:49.31 |
4:16.54 |
5:45.00 |
22:07.22 |
|
|
|
|
|
|
7:15.48 |
8:46.60 |
10:16.14 |
11:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13:15.49 |
14:46.51 |
16:16.08 |
17:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
19:17.47 |
20:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Takala |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:13.08 |
2:34.18 |
3:57.59 |
5:22.79 |
21:14.05 |
|
|
|
|
|
|
6:48.14 |
8:14.15 |
9:41.11 |
11:08.65 |
|
|
|
|
|
|
|
12:34.84 |
14:01.69 |
15:28.41 |
16:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
18:23.58 |
19:49.93 |
|
|
|
|
2 |
Hanna Åkerman |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.43 |
2:36.35 |
4:01.44 |
5:26.88 |
21:23.37 |
|
|
|
|
|
|
6:53.64 |
8:20.41 |
9:47.19 |
11:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12:40.95 |
14:08.25 |
15:35.38 |
17:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18:31.71 |
19:59.16 |
|
|
|
|
3 |
Elin Furingsten |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:22.07 |
2:50.59 |
4:21.67 |
5:52.01 |
22:06.90 |
|
|
|
|
|
|
7:23.68 |
8:53.23 |
10:22.67 |
11:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
13:22.32 |
14:50.27 |
16:19.10 |
17:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
19:15.52 |
20:43.38 |
|
|
|
|
4 |
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Sim |
|
1:22.08 |
2:51.93 |
4:22.66 |
5:55.13 |
22:57.20 |
|
|
|
|
|
|
7:27.71 |
9:01.00 |
10:34.01 |
12:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13:41.47 |
15:15.09 |
16:48.50 |
18:21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
19:55.48 |
21:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
29 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
11:52 |
|