2018-12-19   03:16:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017, Torvalla

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    29.56        1:01.51   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    29.99        1:02.52   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    30.03        1:02.91   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    30.41        1:03.59   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    30.55        1:04.06   
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    30.69        1:04.15   
Elin Grenholm  1999  Spårvägen Simförening    30.37        1:04.65   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    31.45        1:05.83   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    31.67        1:07.61   
10  Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    32.15        1:08.02   
11  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    33.08        1:09.79   
12  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    32.61        1:10.97   
13  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening    34.16        1:12.18   
14  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    33.97        1:12.68   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    28.79        1:00.69   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    29.53        1:01.33   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    30.20        1:02.85   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    29.79        1:03.63   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    31.13        1:04.00   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    30.60        1:04.00   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    30.67        1:04.13   
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    30.70        1:04.27   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    30.82        1:05.61   
10  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.39        1:06.02   
11  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    31.15        1:06.13   
12  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    32.98        1:08.28   
13  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    33.41        1:09.24   
14  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    33.42        1:09.85   
15  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    33.14        1:10.26   
16  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    33.70        1:10.30   
17  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    35.66        1:12.17   
18  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    33.92        1:12.89   
19  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    35.35        1:14.41   
20  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.85        1:15.26   
21  Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap    35.79        1:16.93   
22  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    36.68        1:19.80   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    28.71        59.76   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    29.65        1:02.15   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    30.83        1:03.50   
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    31.01        1:04.45   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    31.89        1:05.26   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    30.85        1:05.29   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.19        1:05.35   
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    32.58        1:06.28   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    31.63        1:06.79   
10  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    32.35        1:08.51   
11  Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    33.82        1:09.12   
12  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    32.49        1:09.52   
13  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    33.47        1:09.98   
14  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    33.26        1:10.33   
15  Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    33.95        1:10.56   
16  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    33.97        1:11.88   
17  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    34.63        1:12.04   
18  Tilde Ingels  2002  Danderyds Sim    35.55        1:14.36   
19  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    35.67        1:14.63   
20  Emilia Hjortzberg  2002  Turebergs Simklubb    35.90        1:15.86   
21  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    36.56        1:16.39   
22  Hanna Sjönell  2002  Skuru Idrottsklubb    35.23        1:16.58   
23  Jocelyn Sepp  2002  Skuru Idrottsklubb    36.24        1:17.81   
24  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    36.66        1:17.94   
25  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    37.96        1:19.16   
26  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    37.78        1:20.53   
27  Oline Rehnström  2002  Väsby Simsällskap    38.18        1:22.54   
28  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb    38.51        1:23.87   
29  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    39.06        1:24.72   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap    29.61        1:01.72   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    29.74        1:02.07   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    31.37        1:04.81   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    30.75        1:05.63   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    31.51        1:05.71   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    31.74        1:07.22   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    31.55        1:07.25   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    32.99        1:07.39   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    32.38        1:07.97   
10  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    32.35        1:08.22   
11  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    32.46        1:08.23   
12  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    32.78        1:08.33   
13  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    32.16        1:08.41   
14  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.30        1:08.89   
15  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    33.06        1:09.35   
16  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    33.91        1:09.52   
17  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    33.64        1:10.75   
18  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    34.88        1:11.49   
19  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.62        1:11.59   
20  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    33.87        1:11.80   
21  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    34.54        1:11.98   
22  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    34.88        1:13.39   
23  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening    34.74        1:13.44   
24  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.64        1:13.93   
25  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    35.94        1:13.99   
26  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    35.23        1:14.04   
27  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    34.48        1:14.17   
28  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    35.01        1:15.15   
29  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    36.56        1:15.59   
30  Stella Fochsen Karlsson  2003  Spårvägen Simförening    35.66        1:15.71   
31  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    35.01        1:15.89   
32  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    36.32        1:17.27   
33  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    35.45        1:18.56   
34  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    37.83        1:19.37   
35  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening    36.50        1:19.84   
36  Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap    38.54        1:22.39   
37  Agnes Berg  2003  Spårvägen Simförening    38.88        1:23.02   
38  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb    39.64        1:23.94   
39  Emilia Lundqvist  2003  Södertörns Simsällskap    39.85        1:25.55   
40  Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap    39.09        1:26.79   
41  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    39.93        1:27.71   
42  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    43.54        1:28.79   
43  Laura Somers  2003  Södertörns Simsällskap    41.00        1:29.11   
44  Lovisa Sjöberg-Svedborg  2003  Spårvägen Simförening    41.47        1:29.95   
Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap    30.64        1:03.71   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    30.69        1:03.82   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    32.18        1:07.23   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    31.75        1:07.38   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    31.51        1:07.54   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    32.71        1:08.14   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    32.90        1:08.15   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    32.72        1:08.40   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    32.34        1:08.47   
10  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    32.99        1:08.99   
11  Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap    33.73        1:09.51   
12  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    33.01        1:09.84   
13  Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    33.71        1:10.37   
14  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    33.56        1:10.87   
15  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    33.92        1:11.36   
16  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    34.12        1:12.13   
17  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    34.43        1:12.75   
18  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    34.48        1:13.52   
19  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    34.33        1:14.15   
20  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.19        1:14.71   
21  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    35.30        1:14.74   
22  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    37.16        1:16.83   
23  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    36.92        1:16.85   
24  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap    36.69        1:16.87   
25  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    37.09        1:17.70   
26  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.38        1:19.71   
27  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap    38.39        1:22.87   
28  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    39.45        1:23.77   
29  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    39.35        1:25.75   
30  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    39.11        1:26.89   
31  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    41.82        1:32.64   
Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap            DNS   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:06.19  2:15.92  3:25.82  4:36.60  9:10.19   
          5:47.09  6:57.86  8:06.76       
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:04.75  2:15.64  3:27.63  4:41.08  9:32.98   
          5:54.98  7:08.26  8:22.80       
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    1:06.57  2:21.20  3:37.68  4:53.40  10:00.40   
          6:09.34  8:07.37  9:24.61       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:04.92  2:13.11  3:22.15  4:31.87  9:08.81   
          5:41.72  6:51.25  8:00.76       
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    1:02.87  2:11.95  3:23.18  4:35.75  9:25.35   
          5:49.33  7:01.92  8:14.97       
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:05.74  2:18.25  3:31.78  4:46.66  9:47.66   
          6:02.48  7:18.87  8:34.08       
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:11.95  2:31.68  3:54.03  5:16.14  10:40.85   
          6:37.64  7:58.95  9:21.40       
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:12.90  2:34.39  3:57.59  5:21.22  10:55.95   
          6:46.16  8:10.75  9:35.58       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    1:05.50  2:16.10  3:26.40  4:38.02  9:17.38   
          5:48.42  6:59.02  8:09.45       
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    1:04.78  2:15.32  3:26.43  4:39.20  9:28.78   
          5:51.21  7:04.57  8:17.50       
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:04.51  2:15.61  3:27.64  4:40.25  9:30.94   
          5:53.36  7:06.41  8:19.98       
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    1:04.37  2:16.15  3:28.35  4:41.69  9:31.39   
          5:55.34  7:08.97  8:22.30       
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:08.09  2:23.90  3:41.13  4:59.12  10:02.68   
          6:16.52  7:33.70  8:50.15       
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    1:09.97  2:26.60  3:45.88  5:05.44  10:19.74   
          6:25.64  7:43.99  9:02.93       
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    1:08.58  2:23.81  3:41.72  5:01.23  10:22.41   
          6:21.50  7:43.44  9:04.72       
Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:10.03  2:27.68  3:46.89  5:06.61  10:22.84   
          6:26.21  7:46.73  9:05.46       
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    1:09.41  2:27.76  3:49.28  5:13.12  10:45.76   
          6:37.97  8:02.76  9:27.60       
10  Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    1:16.09  2:38.69  4:02.07  5:24.44  10:51.24   
          6:46.80  8:09.35  9:31.97       
11  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:15.12  2:39.47  4:05.10  5:30.59  11:09.47   
          6:57.95  8:23.35  9:47.95       
12  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:16.26  2:40.99  4:06.91  5:32.28  11:20.78   
          6:59.76  9:09.00  11:20.78       
13  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    1:18.24  2:49.71  4:24.39  5:59.63  12:10.81   
          7:35.52  9:11.40  10:44.29       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    1:07.42  2:20.37  3:34.36  4:48.98  9:46.75   
          6:03.74  7:19.77  8:34.43       
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.55  2:23.03  3:39.72  4:58.35  10:08.77   
          6:16.30  7:34.45  8:52.88       
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    1:13.58  2:35.86  3:57.16  5:19.66  10:37.89   
          6:41.38  8:03.56  9:22.84       
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    1:14.75  2:36.00  3:58.33  5:21.46  10:48.12   
          6:44.41  8:07.09  9:28.90       
Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:17.02  2:40.91  4:03.24  5:23.84  10:51.87   
          6:48.56  8:12.29  9:34.11       
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    1:13.13  2:36.02  4:00.27  5:23.56  10:54.72   
          6:46.04  8:09.58  9:34.37       
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:16.75  2:39.98  4:04.90  5:29.63  11:01.16   
          6:54.30  8:19.04  9:42.52       
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    1:14.41  2:38.86  4:03.63  5:30.08  11:10.74   
          6:57.20  8:24.31  9:48.98       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    1:20.31  2:47.65  4:14.46  5:42.11  10:03.52   
          7:08.72  8:36.91  10:03.52       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    34.47  1:13.15  1:52.29    2:33.00   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    33.76  1:12.94  1:53.92    2:33.33   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    34.95  1:16.08  1:58.83    2:41.79   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    37.13  1:22.50  2:10.53    2:55.67   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    36.12  1:21.47  2:10.58    3:00.19   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.53  1:14.59  2:00.51    2:44.78   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    34.44  1:16.44  2:00.88    2:46.06   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    35.39  1:17.83  2:03.59    2:50.49   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    36.94  1:20.77  2:07.92    2:54.98   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    39.92  1:29.02  2:22.21    3:16.77   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.76  1:11.30  1:52.27    2:33.64   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.70  1:14.70  1:55.49    2:35.63   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    34.38  1:15.88  2:00.27    2:47.37   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    32.71  1:10.13  1:51.72    2:34.71   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    35.07  1:16.67  2:01.12    2:42.86   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    34.77  1:16.17  2:03.83    2:49.76   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    37.03  1:20.94  2:10.03    2:59.73   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    38.33  1:23.19  2:12.18    3:00.02   
Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    38.20  1:21.96  2:07.75    2:52.97   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    39.58  1:26.06  2:15.87    3:05.31   
Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    37.63  1:25.78  2:17.99    3:16.04   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:04 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    27.79        59.41   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    27.84        1:00.32   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    31.67        1:06.13   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    31.70        1:09.08   
Andrea Musacchio  1999  Södertörns Simsällskap    32.22        1:11.80   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening    34.13        1:15.85   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    26.66        1:00.95   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    30.49        1:06.31   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    31.61        1:09.64   
Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    34.36        1:14.66   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    32.36        1:16.68   
Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    34.37        1:17.48   
Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    33.28        1:17.88   
Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    35.89        1:21.17   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    37.41        1:23.60   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    28.51        1:01.63   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    28.91        1:03.29   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    29.62        1:04.24   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    29.28        1:06.30   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    31.47        1:06.78   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    31.09        1:07.04   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    30.86        1:07.59   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.09        1:08.17   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    31.18        1:08.70   
10  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    32.24        1:09.20   
11  Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    31.61        1:09.46   
12  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    32.22        1:10.51   
13  Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    32.18        1:10.76   
14  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    32.60        1:10.89   
15  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    32.89        1:12.77   
16  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    34.85        1:15.83   
17  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    36.34        1:18.04   
18  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    35.69        1:18.93   
19  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    36.36        1:18.97   
20  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    36.84        1:22.95   
21  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    36.16        1:23.84   
22  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    39.27        1:30.58   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    30.40        1:05.79   
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    31.38        1:09.55   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    32.44        1:09.69   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    31.37        1:09.93   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    30.76        1:11.01   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    32.83        1:13.18   
Albin Åslund  2003  Södertörns Simsällskap    34.28        1:13.49   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    34.11        1:13.86   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    35.13        1:16.26   
10  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    35.42        1:17.39   
11  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    35.23        1:18.95   
12  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    36.26        1:20.21   
13  Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    36.52        1:20.28   
14  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    36.91        1:23.13   
15  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    37.33        1:23.69   
16  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    38.14        1:24.44   
17  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    37.59        1:24.62   
18  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    36.89        1:29.43   
Daniel Parsa  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    33.70        1:14.18   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    36.27        1:18.61   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    35.53        1:19.54   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    35.75        1:20.55   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    38.53        1:23.18   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    39.29        1:26.79   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.30        1:31.47   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    41.52        1:32.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    31.57  1:06.70  1:42.31    2:17.62   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    32.86  1:07.99  1:43.71    2:18.67   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    33.94  1:10.47  1:47.40    2:24.00   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    33.49  1:11.79  1:50.34    2:25.68   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    33.31  1:09.80  1:48.44    2:27.09   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    34.87  1:12.39  1:51.55    2:30.06   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    35.34  1:14.37  1:53.19    2:31.21   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    37.42  1:18.57  1:59.26    2:40.22   
Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    39.20  1:22.24  2:07.22    2:49.39   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    35.36  1:14.15  1:53.77    2:30.26   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    34.62  1:12.63  1:52.45    2:31.53   
Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    35.58  1:15.27  1:56.06    2:35.13   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    38.78  1:19.93  2:00.30    2:39.69   
Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    38.83  1:19.65  2:00.94    2:41.67   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    39.56  1:20.64  2:02.52    2:43.46   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    38.76  1:20.03  2:02.27    2:44.20   
Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    39.07  1:21.18  2:03.43    2:44.42   
Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    39.15  1:21.44  2:04.22    2:45.07   
10  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    38.85  1:20.97  2:04.64    2:47.57   
11  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    38.99  1:22.65  2:07.65    2:48.95   
12  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    39.90  1:23.74  2:07.05    2:49.95   
13  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    41.55  1:25.62  2:11.11    2:56.38   
14  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    41.43  1:27.62  2:14.10    2:58.37   
15  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    43.69  1:30.72  2:16.49    3:01.22   
16  Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    41.69  1:26.34  2:13.86    3:03.11   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    33.52  1:10.48  1:48.45    2:26.24   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    33.48  1:10.77  1:49.23    2:27.07   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    34.72  1:12.50  1:50.83    2:28.14   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    36.34  1:14.65  1:53.82    2:30.66   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    41.14  1:25.23  2:10.49    2:54.61   
Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap    39.31  1:23.42  2:09.65    2:54.73   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    41.67  1:27.08  2:13.46    2:57.14   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    39.63  1:23.81  2:12.59    2:59.12   
Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    41.43  1:26.88  2:14.18    3:00.84   
10  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    45.70  1:36.21  2:28.12    3:13.56   
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    37.79  1:19.48  2:02.22    2:42.26   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    39.02  1:20.56  2:02.83    2:45.98   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    39.82  1:23.39  2:08.66    2:51.84   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    41.31  1:25.83  2:12.52    2:53.31   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    41.85  1:26.73  2:12.88    2:56.61   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    42.27  1:28.34  2:15.02    2:59.94   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    43.51  1:30.72  2:19.44    3:02.07   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    44.63  1:31.48  2:19.35    3:03.35   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    44.26  1:30.76  2:19.74    3:07.84   
10  Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.49  1:39.03  2:30.37    3:17.88   
11  Christoffer Lindahl  2004  Spårvägen Simförening    46.89  1:37.90  2:31.00    3:22.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  16:00   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    34.36        1:10.79   
Solčne Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    35.36        1:11.22   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    35.81        1:13.49   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    35.46        1:13.60   
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    36.86        1:16.43   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    37.56        1:16.95   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    38.08        1:18.27   
Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening    40.21        1:24.02   
Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    40.99        1:25.71   
10  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    41.99        1:26.77   
11  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    42.80        1:29.43   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.68        1:08.62   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    34.75        1:11.16   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    35.28        1:13.71   
Kristin Jansson  2001  Spårvägen Simförening    36.45        1:14.87   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    36.48        1:14.96   
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    37.83        1:17.63   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    38.68        1:19.44   
Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    38.58        1:19.95   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    39.50        1:20.14   
10  Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    39.06        1:20.61   
11  Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap    39.61        1:22.47   
12  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    40.59        1:23.50   
13  Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap    42.99        1:28.77   
14  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    45.09        1:30.64   
15  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    46.43        1:33.89   
Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.19        1:07.93   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.68        1:09.20   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    33.95        1:09.65   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    33.98        1:10.62   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    35.01        1:13.03   
Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    35.29        1:14.13   
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap    36.28        1:14.15   
Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    38.69        1:18.65   
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    39.23        1:19.48   
10  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    39.20        1:20.77   
11  Emilia Hjortzberg  2002  Turebergs Simklubb    39.33        1:20.87   
12  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    39.78        1:20.97   
13  Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    39.22        1:21.62   
14  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    39.49        1:22.07   
15  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    39.09        1:22.33   
16  Hanna Sjönell  2002  Skuru Idrottsklubb    41.85        1:28.33   
17  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    42.57        1:28.45   
18  Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb    42.82        1:28.68   
19  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    43.02        1:29.25   
20  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    44.90        1:30.82   
21  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    43.92        1:31.54   
22  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    45.30        1:32.26   
23  Oline Rehnström  2002  Väsby Simsällskap    45.26        1:33.65   
Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.09        1:07.24   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    34.83        1:10.85   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    36.37        1:13.62   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    35.88        1:15.21   
Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    36.73        1:16.96   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    37.80        1:16.99   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.14        1:17.83   
Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    37.12        1:17.98   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    38.19        1:18.30   
10  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.15        1:18.74   
11  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    38.08        1:19.27   
12  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    39.67        1:20.36   
13  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    39.99        1:21.24   
14  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.62        1:21.50   
15  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    39.47        1:21.57   
16  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    39.52        1:22.09   
17  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    41.30        1:22.49   
18  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    40.47        1:22.55   
19  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.68        1:22.56   
20  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    40.33        1:23.64   
21  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    40.88        1:24.05   
22  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    41.88        1:26.61   
23  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    40.84        1:27.59   
24  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    43.39        1:29.75   
25  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    43.78        1:30.47   
26  Tilde Varnestig  2003  Skuru Idrottsklubb    43.87        1:31.15   
27  Thilde Brandt  2003  Spårvägen Simförening    44.88        1:31.26   
28  Agnes Berg  2003  Spårvägen Simförening    46.03        1:37.31   
29  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    46.88        1:37.90   
30  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    49.10        1:38.40   
31  Emilia Lundqvist  2003  Södertörns Simsällskap    48.92        1:44.85   
Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    35.24        1:13.98   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    36.11        1:14.40   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    36.34        1:14.41   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    36.00        1:14.70   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    36.08        1:15.34   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    37.34        1:17.54   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    37.38        1:18.21   
Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    38.81        1:18.45   
Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap    38.71        1:18.88   
10  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    39.03        1:20.24   
11  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    38.81        1:20.62   
12  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    40.15        1:22.22   
13  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    39.57        1:22.24   
14  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    39.90        1:23.31   
15  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.43        1:24.21   
16  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    42.52        1:27.37   
17  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    43.39        1:27.56   
18  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    42.75        1:27.89   
19  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    43.38        1:28.33   
20  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    42.19        1:28.37   
21  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    43.36        1:28.45   
22  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.43        1:28.68   
23  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    42.82        1:29.40   
24  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap    45.05        1:31.80   
25  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    45.65        1:34.89   
26  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    46.27        1:35.03   
27  Stella Garbrant  2004  Väsby Simsällskap    46.28        1:37.65   
Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  16:00 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  17:38   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    27.88  58.54  1:30.09    2:00.65   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    28.62  59.83  1:31.77    2:03.29   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    28.76  1:00.38  1:32.84    2:04.76   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    30.52  1:03.98  1:37.85    2:11.39   
Rudolfs Stupans  1999  Spårvägen Simförening    30.84  1:05.27  1:40.01    2:13.76   
Andrea Musacchio  1999  Södertörns Simsällskap    32.15  1:07.17  1:44.07    2:18.76   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening    30.13  1:05.96  1:45.28    2:22.78   
Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    31.86  1:07.60  1:46.53    2:23.35   
Alexander Son  2000  Södertörns Simsällskap    33.89  1:12.94  1:56.49    2:42.30   
10  Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    36.59  1:21.49  2:14.72    3:06.00   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    29.26  1:01.46  1:34.12    2:06.00   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    30.88  1:05.39  1:40.41    2:14.12   
Gustav Sjöqvist  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.82  1:05.85  1:41.86    2:17.44   
Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    30.68  1:05.09  1:42.14    2:19.27   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    31.27  1:06.48  1:43.28    2:19.36   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    31.88  1:08.38  1:45.35    2:23.37   
Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    30.19  1:04.61  1:43.14    2:23.43   
Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    31.11  1:07.11  1:45.77    2:25.79   
Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    32.20  1:09.86  1:49.51    2:26.77   
10  Charles Randqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    34.23  1:12.93  1:50.61    2:31.56   
11  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    33.32  1:12.67  1:54.60    2:32.95   
12  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    34.99  1:15.51  1:57.32    2:38.32   
13  Mohammad Ahmade  2001  Åkersberga Simsällskap    44.32  1:39.70  2:37.89    3:35.96   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    28.06  59.19  1:30.92    2:02.32   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    29.23  1:01.91  1:34.32    2:06.30   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    29.33  1:02.78  1:36.63    2:09.18   
Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    29.05  1:02.51  1:36.79    2:10.67   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    29.38  1:02.43  1:36.92    2:10.79   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    30.71  1:04.52  1:38.68    2:12.19   
Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    29.78  1:02.83  1:37.49    2:13.07   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    30.38  1:04.39  1:38.74    2:13.79   
Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    31.20  1:04.83  1:39.58    2:14.01   
10  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    30.95  1:04.84  1:39.90    2:14.14   
11  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    30.87  1:05.61  1:41.66    2:17.09   
12  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    31.17  1:06.23  1:43.03    2:17.37   
13  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.16  1:06.63  1:43.44    2:18.33   
14  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.54  1:06.87  1:43.35    2:19.13   
15  Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    30.89  1:06.21  1:43.20    2:19.95   
16  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    33.04  1:08.70  1:44.95    2:20.00   
17  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    32.13  1:07.93  1:44.17    2:20.33   
18  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    31.47  1:06.67  1:43.68    2:20.83   
19  Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    31.22  1:05.66  1:42.73    2:21.79   
20  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    32.27  1:09.10  1:46.84    2:24.52   
21  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    32.64  1:10.19  1:48.90    2:26.58   
22  Oskar Arvidsson  2002  Danderyds Sim    33.31  1:10.82  1:49.12    2:26.88   
23  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    34.33  1:12.30  1:52.07    2:29.83   
24  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    33.09  1:10.65  1:51.40    2:31.75   
25  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    34.07  1:11.69  1:52.78    2:33.52   
26  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    35.21  1:16.52  1:58.37    2:37.69   
27  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    35.32  1:16.56  1:58.45    2:38.84   
28  Jacob Lange  2002  Södertälje Simsällskap    36.18  1:16.35  1:58.44    2:39.09   
29  Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    35.69  1:15.90  1:57.59    2:39.21   
30  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    35.87  1:16.16  1:58.47    2:39.48   
31  Daniel Agarwal  2002  Södertälje Simsällskap    36.74  1:20.02  2:05.77    2:53.09   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Majta  2003  Södertörns Simsällskap    28.41  1:00.64  1:34.41    2:08.79   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    29.28  1:03.35  1:39.30    2:13.80   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    31.32  1:06.61  1:42.94    2:16.37   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    31.46  1:06.62  1:43.53    2:19.22   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    32.95  1:09.06  1:46.45    2:23.18   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    32.21  1:08.89  1:47.18    2:24.21   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    32.75  1:10.11  1:47.79    2:25.13   
Albin Åslund  2003  Södertörns Simsällskap    33.31  1:10.22  1:47.72    2:25.53   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    32.54  1:09.21  1:48.17    2:25.99   
10  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    32.00  1:09.26  1:49.52    2:27.40   
11  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    33.90  1:12.03  1:51.62    2:30.53   
12  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    32.34  1:10.45  1:50.98    2:30.57   
13  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    34.52  1:13.30  1:53.23    2:30.99   
14  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    33.80  1:11.77  1:52.45    2:31.61   
15  Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    34.05  1:14.46  1:55.20    2:32.35   
16  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    34.73  1:13.59  1:55.27    2:36.79   
17  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    35.70  1:17.01  1:58.72    2:39.06   
18  Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap    35.82  1:16.78  2:00.54    2:41.36   
19  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    39.02  1:22.73  2:07.49    2:51.90   
20  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    38.99  1:24.15  2:11.82    2:55.65   
21  Dennis de Oliveira  2003  Åkersberga Simsällskap    40.53  1:27.47  2:14.84    2:57.12   
22  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap    38.63  1:24.24  2:13.80    3:06.53   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Daniel Parsa  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    32.54  1:06.45  1:42.74    2:19.55   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    34.95  1:13.34  1:51.72    2:28.02   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    33.92  1:11.94  1:50.91    2:28.80   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    35.50  1:14.04  1:54.23    2:31.83   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    36.08  1:16.48  1:59.22    2:39.48   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    36.79  1:17.73  2:00.15    2:40.33   
Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    35.80  1:17.50  2:01.23    2:43.61   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    38.74  1:20.67  2:03.75    2:47.11   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    38.37  1:21.50  2:07.55    2:53.38   
10  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    37.75  1:23.22  2:10.00    2:54.24   
11  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb    38.47  1:22.60  2:10.07    2:58.32   
12  Christoffer Lindahl  2004  Spårvägen Simförening    40.04  1:29.07  2:20.84    3:09.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  17:38 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Solčne Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    33.31  1:13.46  1:55.53    2:30.89   
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    32.85  1:13.41  1:58.55    2:35.44   
Emily Lamb  2000  Södertörns Simsällskap    33.42  1:13.67  2:02.11    2:38.08   
Hanne Melin Romstad  1999  Väsby Simsällskap    32.31  1:13.95  2:02.30    2:38.10   
Nina Bring  1999  Spårvägen Simförening    33.19  1:14.11  2:01.99    2:39.00   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    34.55  1:18.38  2:04.61    2:43.57   
Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap    35.58  1:17.87  2:06.05    2:44.74   
Anna Viinapuu  2000  Spårvägen Simförening    35.43  1:19.32  2:08.18    2:45.75   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    37.15  1:21.01  2:10.45    2:49.17   
10  Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    36.62  1:19.40  2:09.54    2:49.28   
11  Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    35.78  1:19.07  2:11.35    2:50.22   
12  Wilma Ekwall  1999  Spårvägen Simförening    36.69  1:21.56  2:11.48    2:50.65   
13  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap    37.68  1:23.83  2:19.46    2:59.77   
14  Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    36.71  1:25.39  2:17.77    3:00.10   
15  Mona Domehri  1999  Spårvägen Simförening    38.42  1:27.31  2:24.18    3:05.04   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.04  1:11.62  1:57.86    2:33.28   
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    33.38  1:13.02  1:59.96    2:33.73   
Zafira Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    34.71  1:14.92  2:02.91    2:39.98   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    35.33  1:15.73  2:02.32    2:40.66   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    33.26  1:15.78  2:01.20    2:40.78   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    35.24  1:17.53  2:05.01    2:41.34   
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    34.94  1:16.63  2:05.13    2:42.97   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    37.61  1:19.96  2:08.75    2:48.40   
Noémi Andras  2001  Spårvägen Simförening    36.16  1:21.06  2:11.92    2:49.96   
10  Vanessa Hübinette  2001  Väsby Simsällskap    36.50  1:20.39  2:12.26    2:52.05   
11  Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    36.33  1:21.90  2:17.16    2:56.26   
12  Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    39.51  1:29.96  2:20.35    2:59.39   
13  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    38.19  1:23.20  2:18.19    3:00.50   
14  Kelsey Bailey  2001  Åkersberga Simsällskap    46.88  1:36.14  2:31.48    3:17.39   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
Yasmine Nadouri  2001  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    31.85  1:10.77  1:55.09    2:29.50   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    32.79  1:11.39  1:55.51    2:30.46   
Jenny Virtanen  2002  Södertörns Simsällskap    33.66  1:13.14  1:59.88    2:37.72   
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    32.89  1:13.27  2:01.61    2:38.41   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    33.42  1:12.73  2:04.01    2:40.47   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    34.94  1:13.78  2:05.31    2:42.43   
Sofia Holmberg  2002  Spårvägen Simförening    35.04  1:19.03  2:07.96    2:44.04   
Vendela Lundqvist  2002  Södertälje Simsällskap    37.96  1:21.00  2:11.92    2:50.35   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    38.15  1:22.81  2:10.41    2:51.05   
10  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    33.53  1:17.72  2:09.97    2:51.80   
11  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    36.32  1:21.03  2:11.30    2:52.42   
12  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    37.87  1:23.46  2:12.26    2:53.38   
13  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    34.64  1:19.30  2:15.27    2:57.70   
14  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    36.47  1:25.26  2:18.41    3:01.87   
15  Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    46.95  1:33.55  2:26.03    3:06.82   
16  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    44.46  1:34.78  2:23.84    3:06.95   
17  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    43.67  1:26.95  2:25.92    3:07.54   
18  Johanna Granhällen  2002  Spårvägen Simförening    43.23  1:31.44  2:24.13    3:08.51   
19  Emilia Hjortzberg  2002  Turebergs Simklubb    42.91  1:30.47  2:26.92    3:11.39   
20  Oline Rehnström  2002  Väsby Simsällskap    42.01  1:34.77  2:35.51    3:22.64   
21  Dorota Krause  2002  Väsby Simsällskap    46.64  1:40.81  2:42.98    3:33.31   
Linnea Yu Hammarsten  2002  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap    31.71  1:11.11  1:53.26    2:27.93   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    31.91  1:12.54  1:56.42    2:32.08   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    35.95  1:13.62  1:58.87    2:32.32   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    33.20  1:13.82  1:57.82    2:33.97   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    35.03  1:13.41  1:58.86    2:34.08   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    34.32  1:18.10  2:01.43    2:38.58   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    36.57  1:18.64  2:05.18    2:42.82   
Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap    35.97  1:19.63  2:07.54    2:43.84   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    36.11  1:20.41  2:07.95    2:46.35   
10  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    37.52  1:22.50  2:11.24    2:49.93   
11  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    39.24  1:23.61  2:11.04    2:50.01   
12  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    37.17  1:25.24  2:09.55    2:52.64   
13  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    34.04  1:18.35  2:13.92    2:52.75   
14  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    38.70  1:24.70  2:14.47    2:55.26   
15  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    37.26  1:21.29  2:15.60    2:56.04   
16  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap    39.27  1:24.35  2:15.19    2:56.23   
17  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    42.21  1:25.42  2:21.02    2:57.65   
18  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    35.09  1:22.88  2:16.59    2:58.03   
19  Astrid Palmborg  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    38.93  1:25.11  2:17.68    2:58.53   
20  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.86  1:24.43  2:19.38    2:59.30   
21  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap    39.36  1:25.55  2:20.71    3:02.54   
22  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    40.92  1:29.52  2:20.66    3:03.25   
23  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    39.36  1:27.93  2:22.09    3:03.66   
24  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening    37.30  1:26.26  2:22.57    3:07.13   
25  Olivia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    37.69  1:25.62  2:21.65    3:07.63   
26  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    41.83  1:36.45  2:33.50    3:17.88   
27  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    42.81  1:31.93  2:33.69    3:21.56   
28  Bianca Kokoric  2003  Ösmo Simsällskap    43.15  1:37.40  2:37.88    3:22.90   
29  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    44.68  1:40.00  2:40.37    3:27.88   
30  Jennifer Brodin  2003  Spårvägen Simförening    48.95  1:46.05  2:49.20    3:42.25   
Josefine Zoubairi  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Simona Yitbarek  2003  Södertälje Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap    30.96  1:08.09  1:48.07    2:22.14   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    34.67  1:15.18  1:56.63    2:34.30   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap    32.64  1:14.70  2:00.33    2:36.53   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    35.32  1:18.30  2:05.00    2:42.89   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    34.78  1:16.67  2:07.30    2:44.39   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    34.99  1:16.32  2:07.03    2:45.78   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    36.81  1:20.20  2:10.09    2:47.71   
Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap    37.29  1:19.70  2:08.04    2:49.27   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    36.41  1:21.75  2:08.69    2:49.55   
10  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    38.70  1:22.36  2:11.11    2:49.91   
11  Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    36.42  1:19.89  2:11.19    2:50.39   
12  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    37.24  1:22.24  2:13.98    2:52.74   
13  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    37.59  1:22.83  2:13.29    2:53.12   
14  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    37.92  1:20.59  2:13.22    2:53.96   
15  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    36.17  1:23.17  2:15.77    2:57.21   
16  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    39.35  1:25.22  2:20.11    2:58.85   
17  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    37.37  1:25.03  2:18.46    2:59.62   
18  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    38.36  1:26.11  2:18.12    3:00.43   
19  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    38.90  1:25.83  2:20.67    3:01.99   
20  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    39.32  1:28.32  2:22.68    3:03.29   
21  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    44.26  1:33.21  2:23.58    3:05.72   
22  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.35  1:25.01  2:23.27    3:06.42   
23  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    41.74  1:31.84  2:24.78    3:08.22   
24  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap    44.07  1:34.02  2:30.73    3:13.45   
25  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    46.09  1:34.18  2:29.89    3:14.56   
26  Elina Bergenstein Fransson  2004  Danderyds Sim    46.10  1:34.75  2:33.03    3:16.63   
27  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap    43.35  1:35.44  2:31.62    3:20.16   
28  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap    43.61  1:37.94  2:37.19    3:23.89   
29  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    52.01  1:43.96  2:44.40    3:35.57   
Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  18:11   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:01.70  2:19.96  3:44.22    4:53.75   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    1:06.53  2:25.53  3:52.98    5:00.18   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    1:04.58  2:26.30  3:58.00    5:04.07   
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:09.60  2:30.38  3:58.74    5:04.56   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:13.21  2:33.52  4:01.33    5:13.23   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    1:09.27  2:31.42  3:56.90    5:05.47   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    1:12.38  2:34.60  4:07.64    5:19.35   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    1:10.22  2:37.48  4:13.30    5:29.38   
Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:12.47  2:38.92  4:17.73    5:32.31   
Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap    1:25.17  2:54.01  4:39.40    6:01.26   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    1:30.57  3:06.31  4:51.92    6:15.20   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    1:31.62  3:10.12  4:56.34    6:20.33   
William Lernå  2002  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:12.57  2:35.06  4:08.40    5:22.84   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    1:15.38  2:46.45  4:25.19    5:38.29   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    1:20.13  2:51.32  4:22.35    5:43.19   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    1:21.04  2:50.91  4:31.68    5:48.27   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    1:31.08  3:14.82  5:03.04    6:27.97   
Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  18:11 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  09:27   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.65        1:07.06   
Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    36.01        1:17.64   
Andrea Musacchio  1999  Södertörns Simsällskap    36.76        1:18.99   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening    38.85        1:23.59   
Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    44.41        1:34.46   
Alexander Son  2000  Södertörns Simsällskap    42.78        1:35.82   
Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    32.00        1:09.42   
Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap    33.05        1:10.28   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    33.45        1:12.43   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    35.87        1:16.21   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    35.45        1:17.58   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    36.88        1:19.63   
Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    38.03        1:21.98   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    38.15        1:22.35   
Noah Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    40.70        1:27.45   
10  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap    41.77        1:30.93   
11  Adam Sjöborg  2001  Skuru Idrottsklubb    42.10        1:30.94   
12  Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    42.38        1:32.67   
13  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    43.29        1:33.04   
14  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    44.06        1:34.37   
15  Mohammad Ahmade  2001  Åkersberga Simsällskap    49.42        1:48.12   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    34.27        1:11.41   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    33.65        1:12.11   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    35.72        1:15.04   
Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    36.62        1:17.07   
Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    36.71        1:17.52   
Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    36.25        1:19.29   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    37.27        1:19.33   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    37.67        1:19.39   
Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    38.74        1:22.83   
10  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    39.50        1:23.22   
11  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    39.35        1:24.30   
12  Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    39.02        1:24.94   
13  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.45        1:25.22   
14  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    40.79        1:26.96   
15  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    41.45        1:28.97   
16  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    42.31        1:28.99   
17  Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.78        1:30.42   
18  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    41.95        1:31.22   
19  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    43.78        1:31.42   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    34.19        1:11.80   
Jakob Majta  2003  Södertörns Simsällskap    34.45        1:13.51   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    36.27        1:17.37   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    37.00        1:19.88   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    39.80        1:24.21   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    39.06        1:24.63   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    40.20        1:26.49   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    40.46        1:26.86   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    42.73        1:30.02   
10  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    42.68        1:30.20   
11  Daniel Parsa  2003  Spårvägen Simförening    41.75        1:31.18   
12  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    42.61        1:33.18   
13  Filip Berardi  2003  Åkersberga Simsällskap    44.10        1:35.26   
14  Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap    47.93        1:42.20   
15  Elias Kling  2003  Åkersberga Simsällskap    49.56        1:46.05   
16  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    49.55        1:47.43   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    36.41        1:17.88   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    38.43        1:22.60   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    40.45        1:25.99   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    41.57        1:28.19   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    44.64        1:32.93   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    45.05        1:36.86   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    46.23        1:38.07   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    47.73        1:42.23   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    56.82        2:02.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  09:27 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Solčne Arnou  2000  Södertälje Simsällskap    37.48  1:19.77  2:03.77    2:49.09   
Astrid Albertsson  2000  Väsby Simsällskap    38.52  1:22.51  2:08.69    2:56.48   
Maike Kuhlins  2000  Spårvägen Simförening    42.26  1:31.00  2:22.22    3:11.75   
Matilda Högberg-Klang  2000  Skuru Idrottsklubb    41.86  1:31.80  2:22.53    3:13.47   
Linda Svensson  2000  Spårvägen Simförening    43.33  1:34.40  2:26.36    3:18.66   
Cajsa-Lisa Jansson  1999  Spårvägen Simförening    23.56  23.57  44.64    3:26.10   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    36.30  1:18.34  2:02.46    2:47.26   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    40.39  1:26.64  2:13.35    2:59.48   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    40.87  1:26.67  2:13.89    3:01.91   
Alicia Kjerrman  2001  Spårvägen Simförening    40.54  1:27.94  2:16.79    3:04.95   
Camila Valenzuela Jorquera  2001  Ösmo Simsällskap    47.48  1:40.31  2:33.98    3:22.28   
Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    48.26  1:44.11  2:42.74    3:41.11   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    36.69  1:19.08  2:02.72    2:45.12   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    37.61  1:19.87  2:03.00    2:45.68   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    39.93  1:25.68  2:14.24    3:01.24   
Ioana Danes  2002  Spårvägen Simförening    40.28  1:26.22  2:15.14    3:04.78   
Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    42.55  1:30.51  2:19.38    3:07.78   
Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    41.72  1:28.85  2:18.35    3:09.59   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    43.12  1:31.67  2:21.74    3:10.89   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    44.52  1:33.85  2:24.34    3:14.83   
Evelina Porling  2002  Södertälje Simsällskap    43.75  1:33.28  2:25.89    3:16.08   
10  Hanna Sjönell  2002  Skuru Idrottsklubb    43.85  1:36.18  2:31.55    3:28.35   
11  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    46.07  1:40.18  2:36.43    3:30.59   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    36.41  1:18.56  2:02.16    2:46.21   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    38.23  1:20.70  2:04.34    2:48.28   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    40.28  1:25.40  2:11.14    2:56.52   
Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    40.28  1:26.02  2:14.20    3:00.03   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    39.45  1:25.23  2:13.96    3:01.18   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    41.51  1:28.46  2:15.19    3:01.46   
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    42.17  1:29.74  2:18.49    3:06.19   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.94  1:32.53  2:21.68    3:08.94   
Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.66  1:31.35  2:21.26    3:11.33   
10  Tilda Ekedahl  2003  Wisby Simsällskap    46.47  1:37.81  2:29.56    3:20.39   
11  Klara Hjalt  2003  Skuru Idrottsklubb    45.21  1:37.49  2:32.08    3:24.48   
12  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    47.37  1:40.73  2:36.21    3:31.73   
13  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    45.55  1:41.13  2:37.92    3:34.31   
14  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap    51.61  1:51.48  2:55.93    3:58.57   
15  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    55.57  2:00.83  3:06.83    4:13.78   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap    35.12  1:14.99  1:55.52    2:35.71   
Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap    35.49  1:17.40  2:01.63    2:46.57   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    36.36  1:17.77  2:07.53    2:56.62   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    40.67  1:29.08  2:19.83    3:09.19   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    42.11  1:31.79  2:22.19    3:10.08   
Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    43.28  1:35.39  2:27.84    3:19.60   
Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    44.89  1:35.86  2:28.20    3:20.59   
Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap    44.76  1:36.51  2:29.94    3:20.89   
Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    45.00  1:36.50  2:29.63    3:21.10   
10  Isabelle Persson  2004  Skuru Idrottsklubb    46.24  1:39.67  2:34.79    3:29.14   
11  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    45.71  1:39.77  2:36.20    3:31.10   
12  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    49.66  1:48.39  2:48.17    3:47.08   
13  Lorena Guzman  2004  Turebergs Simklubb    52.20  1:52.11  2:54.86    3:55.83   
Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  10:37   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening    1:01.99  2:08.66  3:15.56    4:20.89   
Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    1:01.58  2:08.31  3:16.01    4:21.46   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:05.89  2:16.28  3:25.95    4:35.68   
Samuel Bladin  1999  Spårvägen Simförening    1:12.92  2:36.80  4:04.24    5:29.58   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:01.74  2:08.54  3:15.83    4:20.96   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:07.15  2:20.27  3:33.58    4:44.41   
Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    1:10.02  2:27.63  3:47.73    5:08.45   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:13.26  2:33.86  3:56.67    5:15.68   
Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:14.23  2:35.47  3:58.50    5:20.13   
Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    1:14.39  2:40.30  4:09.17    5:38.73   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    1:04.61  2:14.41  3:24.19    4:30.30   
Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    1:03.62  2:14.92  3:26.61    4:35.61   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    1:02.90  2:10.22  3:21.98    4:36.28   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:05.45  2:16.72  3:29.66    4:41.71   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    1:06.04  2:18.11  3:30.59    4:44.06   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    1:06.18  2:19.03  3:33.75    4:45.66   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    1:07.18  2:22.07  3:38.03    4:51.86   
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:08.49  2:24.54  3:40.86    4:53.29   
Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    1:08.30  2:22.92  3:39.38    4:53.67   
10  Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap    1:07.90  2:23.58  3:40.39    4:54.29   
11  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    1:07.72  2:22.68  3:39.72    4:54.54   
12  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    1:08.37  2:23.22  3:39.32    4:55.67   
13  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    1:09.34  2:24.94  3:41.53    4:56.44   
14  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    1:09.54  2:25.89  3:42.29    4:57.00   
15  Michael Stille  2002  Turebergs Simklubb    1:13.17  2:29.88  3:45.65    5:00.56   
16  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    1:08.68  2:25.58  3:44.77    5:00.80   
17  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    1:11.32  2:28.64  3:48.26    5:05.85   
18  Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    1:10.80  2:30.60  3:52.13    5:08.39   
19  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    1:13.12  2:33.75  3:55.10    5:17.48   
20  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    1:13.47  2:36.77  4:04.01    5:31.86   
21  Nils Backlund  2002  Spårvägen Simförening    1:15.09  2:44.06  4:15.30    5:42.56   
22  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    1:17.33  2:45.16  4:16.54    5:45.28   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    1:10.01  2:25.20  3:42.20    4:55.21   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    1:11.32  2:27.91  3:44.30    4:57.41   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    1:09.39  2:27.45  3:44.48    5:00.75   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    1:08.45  2:25.54  3:45.14    5:03.86   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    1:10.69  2:30.55  3:52.29    5:10.28   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    1:13.87  2:34.83  3:57.44    5:17.68   
Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:15.94  2:37.70  4:00.00    5:17.84   
Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    1:12.95  2:37.70  4:04.62    5:28.46   
Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    1:14.94  2:40.07  4:06.87    5:31.23   
10  David Neuhardt  2003  Spårvägen Simförening    1:15.46  2:40.56  4:09.57    5:35.89   
11  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    1:15.88  2:43.96  4:12.99    5:38.86   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    1:11.37  2:28.35  3:45.55    5:02.83   
Johan Thormé Rova  2004  Södertälje Simsällskap    1:15.17  2:37.80  4:01.02    5:20.22   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    1:16.04  2:37.96  4:00.32    5:21.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  10:37 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 - 2017    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Haninge    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Södertörn         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Fanny Odin  2000  Spårvägen Simförening    1:10.59  2:25.21  3:41.42  4:58.34  19:19.80   
          6:16.06  7:33.93  8:52.15  10:10.08     
          11:28.73  12:47.60  14:06.37  15:25.55     
          16:44.69  18:03.83         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:08.59  2:21.45  3:35.20  4:49.51  18:41.83   
          6:03.80  7:18.39  8:33.52  9:50.27     
          11:06.59  12:22.43  13:38.26  14:54.16     
          16:10.10  17:26.95         
Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    1:08.76  2:22.30  3:37.35  4:53.25  19:00.78   
          6:09.66  7:26.17  8:43.50  9:58.92     
          11:15.53  12:33.77  13:52.28  15:11.03     
          16:29.73  17:45.65         
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:10.53  2:27.11  3:44.48  5:02.85  19:45.91   
          6:20.63  7:39.70  8:58.04  10:17.33     
          11:37.97  12:58.48  14:20.28  15:42.30     
          17:04.43  18:26.33         
Ella Langell Högblom  2001  Skuru Idrottsklubb    1:14.09  2:36.72  4:00.03  5:26.57  21:06.35   
          6:51.30  8:17.25  9:42.08  11:08.08     
          12:32.78  13:58.78  15:25.82  16:52.65     
          18:18.17  19:43.40         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    1:08.66  2:22.21  3:37.24  4:52.55  19:03.72   
          6:09.37  7:27.34  8:44.56  10:00.27     
          11:17.30  12:34.25  13:51.72  15:09.53     
          16:27.70  17:45.57         
Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    1:10.87  2:27.67  3:45.57  5:03.92  19:35.61   
          6:22.96  7:42.17  9:01.33  10:20.45     
          11:38.93  12:57.83  14:17.87  15:37.16     
          16:57.46  18:17.12         
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    1:16.15  2:40.54  4:07.55  5:34.87  21:58.45   
          7:02.66  8:31.79  10:01.20  11:31.57     
          13:02.33  14:33.36  16:04.09  17:33.68     
          19:03.97  20:32.78         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:09.95  2:24.79  3:40.86  4:57.10  18:51.74   
          6:13.20  7:29.81  8:45.30  10:00.04     
          11:15.73  12:31.16  13:47.42  15:03.59     
          16:20.71  17:36.83         
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:15.49  2:32.13  3:48.92  5:06.61  19:08.02   
          6:23.26  7:40.43  8:57.35  10:14.48     
          11:31.69  12:49.37  14:07.27  15:24.45     
          16:41.30  17:57.12         
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    1:14.27  2:36.65  3:58.33  5:20.70  20:19.99   
          6:42.57  8:04.78  9:26.09  10:48.45     
          12:10.52  13:33.40  14:55.23  16:17.92     
          17:39.60  19:01.69         
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    1:21.68  2:45.48  4:13.39  5:40.18  21:11.93   
          7:06.81  8:32.80  9:59.93  11:24.58     
          12:48.94  14:14.19  15:39.47  17:03.37     
          18:28.57  19:51.41         
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    1:23.52  2:49.31  4:16.54  5:45.00  22:07.22   
          7:15.48  8:46.60  10:16.14  11:45.12     
          13:15.49  14:46.51  16:16.08  17:45.27     
          19:17.47  20:44.89         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    1:13.08  2:34.18  3:57.59  5:22.79  21:14.05   
          6:48.14  8:14.15  9:41.11  11:08.65     
          12:34.84  14:01.69  15:28.41  16:55.76     
          18:23.58  19:49.93         
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    1:14.43  2:36.35  4:01.44  5:26.88  21:23.37   
          6:53.64  8:20.41  9:47.19  11:14.20     
          12:40.95  14:08.25  15:35.38  17:04.15     
          18:31.71  19:59.16         
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    1:22.07  2:50.59  4:21.67  5:52.01  22:06.90   
          7:23.68  8:53.23  10:22.67  11:52.83     
          13:22.32  14:50.27  16:19.10  17:46.92     
          19:15.52  20:43.38         
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    1:22.08  2:51.93  4:22.66  5:55.13  22:57.20   
          7:27.71  9:01.00  10:34.01  12:08.10     
          13:41.47  15:15.09  16:48.50  18:21.97     
          19:55.48  21:28.68         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  29 januari 2017 
Licensierad till: Södertörns Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner