Resultat för UGP1 2017, Torvalla
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2017 | Utskriftsdatum | 28 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | Södertörn | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 januari 2017 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.79 | 59.41 | |||||
2 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.84 | 1:00.32 | |||||
3 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 31.67 | 1:06.13 | |||||
4 | Rudolfs Stupans | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.70 | 1:09.08 | |||||
5 | Andrea Musacchio | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.22 | 1:11.80 | |||||
6 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.13 | 1:15.85 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 26.66 | 1:00.95 | |||||
2 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.49 | 1:06.31 | |||||
3 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.61 | 1:09.64 | |||||
4 | Charles Randqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.36 | 1:14.66 | |||||
5 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.36 | 1:16.68 | |||||
6 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.37 | 1:17.48 | |||||
7 | Pelle Andersson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.28 | 1:17.88 | |||||
8 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.89 | 1:21.17 | |||||
9 | Anton Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.41 | 1:23.60 | |||||
- | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.51 | 1:01.63 | |||||
2 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 28.91 | 1:03.29 | |||||
3 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 29.62 | 1:04.24 | |||||
4 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.28 | 1:06.30 | |||||
5 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.47 | 1:06.78 | |||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.09 | 1:07.04 | |||||
7 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 30.86 | 1:07.59 | |||||
8 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.09 | 1:08.17 | |||||
9 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 31.18 | 1:08.70 | |||||
10 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | 1:09.20 | |||||
11 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.61 | 1:09.46 | |||||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.22 | 1:10.51 | |||||
13 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.18 | 1:10.76 | |||||
14 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 32.60 | 1:10.89 | |||||
15 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.89 | 1:12.77 | |||||
16 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.85 | 1:15.83 | |||||
17 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.34 | 1:18.04 | |||||
18 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 35.69 | 1:18.93 | |||||
19 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.36 | 1:18.97 | |||||
20 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.84 | 1:22.95 | |||||
21 | Oskar Käll | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.16 | 1:23.84 | |||||
22 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.27 | 1:30.58 | |||||
- | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.40 | 1:05.79 | |||||
2 | David Neuhardt | 2003 | Spårvägen Simförening | 31.38 | 1:09.55 | |||||
3 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 32.44 | 1:09.69 | |||||
4 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 31.37 | 1:09.93 | |||||
5 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.76 | 1:11.01 | |||||
6 | Kevin Rathnasiri | 2003 | Väsby Simsällskap | 32.83 | 1:13.18 | |||||
7 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.28 | 1:13.49 | |||||
8 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.11 | 1:13.86 | |||||
9 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.13 | 1:16.26 | |||||
10 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 35.42 | 1:17.39 | |||||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 35.23 | 1:18.95 | |||||
12 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.26 | 1:20.21 | |||||
13 | Linus Wickström | 2003 | Danderyds Sim | 36.52 | 1:20.28 | |||||
14 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.91 | 1:23.13 | |||||
15 | Oliver Erneholm | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.33 | 1:23.69 | |||||
16 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.14 | 1:24.44 | |||||
17 | Jannis Siotis | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.59 | 1:24.62 | |||||
18 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 36.89 | 1:29.43 | |||||
- | Daniel Parsa | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | William Malmborg | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.70 | 1:14.18 | |||||
2 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 36.27 | 1:18.61 | |||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.53 | 1:19.54 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.75 | 1:20.55 | |||||
5 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.53 | 1:23.18 | |||||
6 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 39.29 | 1:26.79 | |||||
7 | Axel Hallenborg | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.30 | 1:31.47 | |||||
8 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 41.52 | 1:32.63 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 28 januari 2017 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |