Resultat för Nyborg Årgangs Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 17 marts 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 19:26 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2017 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.04 | 1:05.21 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.14 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 32.42 | 1:09.26 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.20 | |||||||||
3 | My Phuong Bui | 2003 | 33.04 | 1:11.50 | ||||||
H2Odense | 1:11.58 | |||||||||
4 | Alma Burgaard | 2003 | 33.66 | 1:13.88 | ||||||
H2Odense | 1:16.02 | |||||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 34.05 | 1:14.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.00 | |||||||||
6 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 35.51 | 1:15.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.46 | |||||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | 36.10 | 1:20.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.73 | |||||||||
8 | Liv Kousgaard | 2003 | 40.69 | 1:28.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 32.97 | 1:10.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:13.94 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.53 | 1:10.66 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.13 | |||||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 34.22 | 1:14.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.95 | |||||||||
4 | Sophia Bøttger | 2004 | 33.39 | 1:15.64 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.00 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 35.33 | 1:16.93 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.31 | |||||||||
6 | Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 35.56 | 1:17.39 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
7 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 38.11 | 1:20.51 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
8 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 38.55 | 1:23.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.06 | |||||||||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 36.96 | 1:23.71 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.94 | |||||||||
10 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 37.89 | 1:25.54 | ||||||
H2Odense | 1:27.13 | |||||||||
11 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 39.60 | 1:29.17 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.84 | |||||||||
12 | Søs Freund | 2004 | 42.16 | 1:30.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:28.04 | |||||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:38.74 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 36.65 | 1:19.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
2 | Liv Salhauge | 2005 | 40.68 | 1:25.21 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.65 | |||||||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 38.88 | 1:25.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.34 | |||||||||
4 | Marie Jensen | 2005 | 40.61 | 1:26.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:33.28 | |||||||||
5 | Josefine Staudt | 2005 | 40.00 | 1:28.09 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:36.27 | |||||||||
6 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 40.56 | 1:29.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.33 | |||||||||
7 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | 41.31 | 1:31.03 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:28.94 | |||||||||
8 | Agnete Høyer | 2005 | 42.99 | 1:32.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.95 | |||||||||
9 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | 45.34 | 1:41.85 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.18 | |||||||||
10 | Cecilie Linnet | 2005 | 51.01 | 1:55.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:51.19 | |||||||||
- | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.55 | |||||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 35.65 | 1:16.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.42 | |||||||||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | 39.52 | 1:23.86 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
3 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 43.93 | 1:32.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.31 | |||||||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 41.92 | 1:33.71 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:35.19 | |||||||||
5 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 47.47 | 1:39.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:43.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 marts 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:26 |