2019-10-14   18:06:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nyborg Årgangs Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  17 marts 2017   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 marts 2017         
 
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gro Grinda Rasmussen  2003      30.04        1:05.21   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:04.14                 
                     
Esther Else Grubert  2003      32.42        1:09.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:10.20                 
                     
My Phuong Bui  2003      33.04        1:11.50   
  H2Odense  1:11.58                 
                     
Alma Burgaard  2003      33.66        1:13.88   
  H2Odense  1:16.02                 
                     
Frederikke Marie Hansen  2003      34.05        1:14.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:11.00                 
                     
Mikala Ravn Borch  2003      35.51        1:15.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:26.46                 
                     
Amalie Schou  2003      36.10        1:20.46   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.73                 
                     
Liv Kousgaard  2003      40.69        1:28.42   
  Esbjerg Svømmeklub  1:36.01                 
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Staghøj Andersen  2004      32.97        1:10.13   
  Esbjerg Svømmeklub  1:13.94                 
                     
Sara Damkjær Bartels  2004      32.53        1:10.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.13                 
                     
Viktoria Freja Sørensen  2004      34.22        1:14.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:15.95                 
                     
Sophia Bøttger  2004      33.39        1:15.64   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.00                 
                     
Josefine Krumbak  2004      35.33        1:16.93   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:17.31                 
                     
Natalie Da Silva Jensen  2004      35.56        1:17.39   
  Esbjerg Svømmeklub  1:19.68                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004      38.11        1:20.51   
  Nyborg Svømmeklub  1:22.30                 
                     
Anna Leopold Brandt  2004      38.55        1:23.26   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:18.06                 
                     
Emilie Højen Meyer  2004      36.96        1:23.71   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:26.94                 
                     
10  Josefine Risum Jørgensen  2004      37.89        1:25.54   
  H2Odense  1:27.13                 
                     
11  Amalie Brammer Kærgaard  2004      39.60        1:29.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.84                 
                     
12  Søs Freund  2004      42.16        1:30.20   
  Esbjerg Svømmeklub  1:28.04                 
                     
Laura Kjørtsholtsen  2004              DNS   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:38.74                 
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005      36.65        1:19.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.56                 
                     
Liv Salhauge  2005      40.68        1:25.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:21.65                 
                     
Sophie Lærke Sandell  2005      38.88        1:25.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:32.34                 
                     
Marie Jensen  2005      40.61        1:26.35   
  Esbjerg Svømmeklub  1:33.28                 
                     
Josefine Staudt  2005      40.00        1:28.09   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:36.27                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005      40.56        1:29.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:31.33                 
                     
Andrea Holm Sørensen  2005      41.31        1:31.03   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:28.94                 
                     
Agnete Høyer  2005      42.99        1:32.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.95                 
                     
Fanta Osatoharimwen  2005      45.34        1:41.85   
  Herlufsholm Svømmeklub  1:44.18                 
                     
10  Cecilie Linnet  2005      51.01        1:55.19   
  Esbjerg Svømmeklub  1:51.19                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.55                 
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Coco Li Fuhrmann  2006      35.65        1:16.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:19.42                 
                     
Sofie A. Wolf  2006      39.52        1:23.86   
  Esbjerg Svømmeklub  1:34.02                 
                     
Charlotte Dreyer Riis  2006      43.93        1:32.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:34.31                 
                     
Karoline R. Frederiksen  2006      41.92        1:33.71   
  Esbjerg Svømmeklub  1:35.19                 
                     
Sofie Amalie Krag  2006      47.47        1:39.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:43.79                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  17 marts 2017 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark