Tulokset TYR Vantaa Junior Meet 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR VANTAA JUNIOR MEET 2017 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 10:14 | |||
Järjestäjä | Simmis Wanda | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 04 maaliskuu 2017 |
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Eero Rautaporras | 2005 | 360 | 31.51 | ||||||
Nokian Pyry | 31.84 | |||||||||
2 | Villem Kalmu | 2005 | 240 | 36.07 | ||||||
Uimaseura Briis | 38.66 | |||||||||
3 | Nico Peltonen | 2005 | 227 | 36.74 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.07 | |||||||||
4 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 206 | 37.96 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 39.40 | |||||||||
5 | Ron Rooni | 2007 | 193 | 38.78 | ||||||
Uimaseura Briis | 52.20 | |||||||||
6 | Hugo Johannes Maranik | 2005 | 186 | 39.26 | ||||||
Uimaseura Briis | 38.37 | |||||||||
7 | Ricco Põldveer | 2006 | 172 | 40.28 | ||||||
Uimaseura Briis | 52.17 | |||||||||
8 | Miska Sarkkinen | 2005 | 170 | 40.42 | ||||||
Helsingin Uimarit | 41.09 | |||||||||
9 | Anton Kettunen | 2005 | 144 | 42.71 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | 43.39 | |||||||||
10 | Roger Ruhno | 2006 | 134 | 43.81 | ||||||
Uimaseura Briis | 44.96 | |||||||||
11 | Aaro Imppola | 2006 | 127 | 44.55 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 44.83 | |||||||||
12 | Mikhail Vilesov | 2005 | 119 | 45.60 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 44.96 | |||||||||
13 | Onni Rahkonen | 2007 | 115 | 46.09 | ||||||
Simmis Grani | 48.45 | |||||||||
14 | Aleksandr Vysotskiy | 2006 | 108 | 47.10 | ||||||
Stadin Delfiinit | 44.53 | |||||||||
15 | Maddox Pilli | 2005 | 104 | 47.65 | ||||||
Stadin Delfiinit | 55.22 | |||||||||
16 | Joonas Salk | 2007 | 97 | 48.79 | ||||||
Uimaseura Briis | 56.45 | |||||||||
17 | Joona Jakoaho | 2006 | 95 | 49.14 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 53.24 | |||||||||
18 | Urho Käkelä | 2005 | 85 | 51.01 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 49.92 | |||||||||
19 | Nikita Shishinin | 2006 | 74 | 53.35 | ||||||
ORCA Helsinki | 1:02.36 | |||||||||
20 | Jasu Caspar Haapaniemi | 2006 | 71 | 53.92 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 53.89 | |||||||||
21 | Kasperi Miettinen | 2006 | 70 | 54.40 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 59.58 | |||||||||
22 | Vladimir Tsvetkov | 2006 | 69 | 54.64 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
23 | Tiger Tran | 2005 | 69 | 54.67 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Konsta Kauppinen | 2005 | 68 | 54.79 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 56.70 | |||||||||
25 | Anton Passoja | 2006 | 62 | 56.43 | ||||||
Nokian Pyry | 51.86 | |||||||||
26 | Iivari Paananen | 2005 | 58 | 57.83 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
27 | Lauri Valtanen | 2007 | 42 | 1:04.44 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
28 | Oiva Koppelmäki | 2007 | 34 | 1:08.77 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
- | Ahti Halttunen | 2006 | DSQ | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus | ||||||||||
- | Ilja Belov | 2007 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 53.24 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Topias Muhonen | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 56.27 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joonas Maaranen | 2004 | 336 | 32.26 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 33.28 | |||||||||
2 | Onni Äijälä | 2004 | 334 | 32.32 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 32.54 | |||||||||
3 | Karl Christopher Teder | 2004 | 308 | 33.18 | ||||||
Uimaseura Briis | 34.67 | |||||||||
4 | Akseli Maaranen | 2004 | 299 | 33.52 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | 36.00 | |||||||||
5 | Lauri Tolvanen | 2003 | 288 | 33.94 | ||||||
Haminan Uimaseura | 34.86 | |||||||||
6 | Max Walther | 2003 | 252 | 35.50 | ||||||
HTU Stadi | 40.38 | |||||||||
7 | Ukko-Pekka Luomala | 2004 | 228 | 36.69 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 36.73 | |||||||||
8 | Otto Mikkonen | 2003 | 224 | 36.91 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 37.79 | |||||||||
9 | Arsenij Shadrin | 2003 | 218 | 37.26 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 38.71 | |||||||||
10 | Topi Myyry | 2003 | 214 | 37.46 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 38.72 | |||||||||
11 | Konsta Pekkala | 2003 | 200 | 38.35 | ||||||
Simmis Wanda | 38.45 | |||||||||
12 | Lauri Pyykkö | 2004 | 180 | 39.68 | ||||||
ORCA Helsinki | 43.44 | |||||||||
13 | Joona Kuitu | 2004 | 165 | 40.85 | ||||||
Simmis Wanda | 43.64 | |||||||||
14 | Joona Saarnio | 2004 | 158 | 41.44 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 42.54 | |||||||||
15 | Veeti Salminen | 2004 | 152 | 41.98 | ||||||
Simmis Wanda | 44.66 | |||||||||
16 | Aleksi Hämäläinen | 2004 | 136 | 43.60 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.30 | |||||||||
17 | Konsta Ketola | 2003 | 129 | 44.30 | ||||||
ORCA Helsinki | 53.98 | |||||||||
18 | Eero Asikainen | 2004 | 123 | 45.07 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 48.71 | |||||||||
19 | Henri Erlund | 2003 | 120 | 45.40 | ||||||
HTU Stadi | 48.69 | |||||||||
20 | Joel Lipponen | 2004 | 115 | 46.07 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
21 | Oscar Taht | 2003 | 106 | 47.30 | ||||||
Simmis Wanda | 45.51 | |||||||||
22 | Kenan Salan | 2003 | 102 | 47.95 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
23 | Aleksi Rissanen | 2004 | 27 | 1:14.29 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Miko Mikkola | 2004 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | 48.00 | |||||||||
- | Miro Merinen | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | 37.57 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Elias Filippovits | 2002 | 425 | 29.82 | ||||||
ORCA Helsinki | 30.59 | |||||||||
1 | Onni-Kalle Luomala | 2002 | 425 | 29.82 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 30.55 | |||||||||
3 | Jiri Järvinen | 2001 | 397 | 30.51 | ||||||
Swimming Jyväskylä | 30.85 | |||||||||
4 | Victor Vardeka | 2001 | 330 | 32.44 | ||||||
ORCA Helsinki | 32.30 | |||||||||
5 | Elias Nurmi | 2001 | 322 | 32.71 | ||||||
Alavuden Urheilijat | 32.28 | |||||||||
6 | Ali Gardberg | 2001 | 321 | 32.73 | ||||||
Simmis Wanda | 32.27 | |||||||||
7 | Juho Laukkanen | 2001 | 318 | 32.86 | ||||||
Simmis Wanda | 31.08 | |||||||||
8 | Lukas Vahtera | 2001 | 308 | 33.19 | ||||||
Simmis Wanda | 33.72 | |||||||||
9 | Sampo Peltola | 2002 | 294 | 33.73 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.15 | |||||||||
10 | Aarne Myllynen | 2002 | 277 | 34.38 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 34.57 | |||||||||
11 | Miro Moisio | 2002 | 267 | 34.81 | ||||||
Tuusulan Uimaseura | 35.38 | |||||||||
12 | Jerry Roine | 2002 | 250 | 35.60 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.82 | |||||||||
13 | Vyacheslav Bobin | 2002 | 144 | 42.73 | ||||||
Joensuun Uimaseura | 42.79 | |||||||||
- | Aran Aydar | 2002 | DNS | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Eetu Häkkinen | 2001 | DNS | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 35.80 | |||||||||
- | Samuli Penttilä | 2002 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | 44.59 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 18, 50m PU P-12, 14, 16, 18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 651 | 25.88 | ||||||
Simmis Wanda | 26.04 | |||||||||
2 | Alexey Belfer | 2000 | 493 | 28.38 | ||||||
ORCA Helsinki | 29.02 | |||||||||
3 | Georgy Babenov | 2000 | 471 | 28.82 | ||||||
ORCA Helsinki | 29.21 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 05 maaliskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 10:14 |