2019-12-07   22:57:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Västerås Meet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Insimning 07:30-08:45

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Västerås Meet 2017    Utskriftsdatum  25 mars 2017   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:11   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 mars 2017         
 
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre 
Sponsor: Swimnet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mikael Söderberg  2003    523  1:04.65  2:14.22  3:24.66    4:33.05   
  Upsala Simsällskap  4:23.86                 
                     
Rasmus Hanson  2003    457  1:06.16  2:19.39  3:33.23    4:45.57   
  Järfälla Simsällskap  4:39.25                 
                     
Marcus Nykvist  2004    410  1:10.06  2:26.56  3:42.77    4:56.18   
  Järfälla Simsällskap  4:51.32                 
                     
Tor Stein  2003    407  1:09.86  2:26.73  3:43.04    4:56.80   
  Täby Sim  4:48.36                 
                     
Adi Ramovic  2004    405  1:09.67  2:27.66  3:45.07    4:57.38   
  Upsala Simsällskap  5:09.69                 
                     
Erik Åstrand  2003    391  1:08.70  2:25.56  3:44.55    5:00.74   
  Täby Sim  4:43.06                 
                     
Oscar Fällman  2003    387  1:11.00  2:28.48  3:47.20    5:01.80   
  Södertälje Simsällskap  5:10.28                 
                     
Theo Oerther  2003    383  1:12.10  2:30.79  3:48.79    5:02.92   
  Södertälje Simsällskap  4:55.92                 
                     
Gustav Ahlqvist  2003    373  1:10.14  2:29.08  3:47.67    5:05.48   
  Täby Sim  4:51.29                 
                     
10  Gustaf Walldén  2003    358  1:13.21  2:31.87  3:51.98    5:09.92   
  Simklubben Ena  4:52.01                 
                     
11  Jonathan Andersson  2003    352  1:14.58  2:33.43  3:54.04    5:11.51   
  Säffle Simsällskap  5:23.53                 
                     
12  Sid Lundgren  2003    350  1:13.68  2:33.80  3:54.28    5:11.99   
  Järfälla Simsällskap  4:57.74                 
                     
13  Oskar Andersson  2003    348  1:15.44  2:36.32  3:56.77    5:12.75   
  Upsala Simsällskap  5:07.29                 
                     
14  Kevin Rathnasiri  2003    321  1:14.02  2:37.34  4:00.07    5:21.32   
  Väsby Simsällskap  4:58.90                 
                     
15  William Rismyhr  2004    317  1:15.95  2:40.60  4:03.61    5:22.43   
  Upsala Simsällskap  5:07.57                 
                     
16  Johan Thormé Rova  2004    317  1:18.14  2:42.33  4:05.31    5:22.61   
  Södertälje Simsällskap  5:20.22                 
                     
17  Linus Areblad  2004    313  1:15.04  2:40.27  4:04.15    5:23.82   
  Väsby Simsällskap  5:03.12                 
                     
18  Nils Malmberg  2004    312  1:16.31  2:42.10  4:05.73    5:24.13   
  Järfälla Simsällskap  5:13.97                 
                     
19  Erik Bergman  2004    295  1:16.10  2:41.45  4:07.07    5:30.58   
  Väsby Simsällskap  5:19.91                 
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Swimnet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Julius Gustavsson  2002    550  1:03.93  2:12.70  3:21.54    4:28.48   
  Simklubben Laxen  4:25.95                 
                     
Eric Hansson  2002    524  1:03.70  2:13.06  3:23.58    4:32.84   
  Väsby Simsällskap  4:28.20                 
                     
Oscar Wilhelmsson  2002    492  1:04.47  2:15.48  3:27.51    4:38.73   
  Örebro Simallians  4:36.60                 
                     
Lukas Roosmark  2002    482  1:08.72  2:20.95  3:32.17    4:40.51   
  Täby Sim  4:33.06                 
                     
Ivar Simonsson  2002    482  1:05.45  2:17.71  3:29.36    4:40.61   
  Väsby Simsällskap  4:37.80                 
                     
Michal Laszewski  2002    480  1:05.67  2:17.16  3:29.40    4:40.91   
  Örebro Simallians  4:28.16                 
                     
Axel von Goës  2002    428  1:08.88  2:25.03  3:38.46    4:51.83   
  Täby Sim  4:43.19                 
                     
Markus Sandh  2002    402  1:09.61  2:24.91  3:42.27    4:57.94   
  Järfälla Simsällskap  4:43.19                 
                     
Linus Björk  2002    391  1:12.92  2:29.24  3:46.31    5:00.83   
  Västerås Simsällskap  4:58.13                 
                     
10  Alexander Karlsson  2002    368  1:08.43  2:27.12  3:48.30    5:06.89   
  Upsala Simsällskap  4:55.43                 
                     
11  Ludvig Ahlström  2002    363  1:12.57  2:31.87  3:52.12    5:08.43   
  Väsby Simsällskap  5:00.68                 
                     
12  David Forsblad  2002    359  1:12.06  2:31.83  3:52.89    5:09.47   
  Upsala Simsällskap  5:03.94                 
                     
13  Karl Lingham  2002    317  1:13.79  2:37.24  4:01.22    5:22.64   
  Täby Sim  5:11.01                 
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Swimnet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oliver Rehn  2001    635  1:00.67  2:05.82  3:12.44    4:15.95   
  Simklubben Neptun  4:02.63                 
                     
Carl Göransson  2000    595  1:02.19  2:08.33  3:16.48    4:21.64   
  Upsala Simsällskap  4:09.99                 
                     
Gabriel Henkel  2001    553  1:03.52  2:13.11  3:22.84    4:28.11   
  Skuru Idrottsklubb  4:21.50                 
                     
Victor Halldén  2000    547  1:03.95  2:12.22  3:20.88    4:28.98   
  Täby Sim  4:23.19                 
                     
Martin Melinder  2001    522  1:03.30  2:13.56  3:24.27    4:33.28   
  Väsby Simsällskap  4:18.71                 
                     
Simon Brandt  2000    513  1:04.39  2:14.13  3:25.76    4:34.76   
  Väsby Simsällskap  4:20.69                 
                     
Linus Nykvist  2001    499  1:06.42  2:17.61  3:28.80    4:37.32   
  Järfälla Simsällskap  4:35.82                 
                     
Johan Ljunggren  2001    491  1:05.16  2:16.47  3:28.14    4:38.84   
  Upsala Simsällskap  4:22.98                 
                     
Max Fahlén  2001    486  1:07.13  2:18.23  3:30.12    4:39.81   
  Västerås Simsällskap  4:28.46                 
                     
10  Daniel Lithner  2001    468  1:04.75  2:16.97  3:31.36    4:43.36   
  Säffle Simsällskap  4:38.70                 
                     
11  Pontus Westberg  2000    463  1:07.80  2:20.15  3:33.03    4:44.31   
  Järfälla Simsällskap  4:33.35                 
                     
12  Anton Forsberg  2001    460  1:06.64  2:18.32  3:32.18    4:44.93   
  Täby Sim  4:39.77                 
                     
13  Daniel Coleman  2000    455  1:07.25  2:20.38  3:34.15    4:46.03   
  Täby Sim  4:23.06                 
                     
14  Tim Hansson  2001    423  1:07.31  2:21.71  3:37.87    4:53.14   
  Falu Simsällskap  4:31.87                 
                     
15  Alexander Nylén  2000    415  1:07.40  2:21.56  3:38.54    4:55.02   
  Karlskoga Simförening  4:31.31                 
                     
16  Wilhelm Lörinc  2000    392  1:13.55  2:31.57  3:46.60    5:00.48   
  Täby Sim  4:32.07                 
                     
17  Jonathan Holmberg  2000    389  1:10.58  2:28.68  3:46.48    5:01.25   
  Västerås Simsällskap  4:46.51                 
                     
18  Anton Wallin  2000    375  1:11.51  2:30.26  3:48.12    5:05.16   
  Örebro Simallians  4:50.57                 
                     
19  Niklas Steinholtz  2000    366  1:10.94  2:28.22  3:48.52    5:07.63   
  Tyresö Simsällskap  4:45.11                 
                     
20  Hugo Malmberg  2001    309  1:12.06  2:34.94  3:59.97    5:25.34   
  Järfälla Simsällskap  4:46.15                 
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Herrar, Finaler 18 år och äldre 
Sponsor: Swimnet 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Adam Paulsson  1995    811  56.46  1:56.42  2:56.60    3:55.92   
  Simklubben Elfsborg  3:41.38                 
                     
Lukas Steiner  1998    666  59.15  2:03.80  3:08.33    4:11.92   
  Västerås Simsällskap  3:51.70                 
                     
Max Sundberg  1999    634  1:01.91  2:07.05  3:13.03    4:16.10   
  Väsby Simsällskap  4:05.86                 
                     
Karl Gustav Gérnyi  1999    634  58.83  2:03.47  3:10.46    4:16.12   
  Simklubben Neptun  3:58.36                 
                     
Aaro Tähtivuori  1998    609  1:01.15  2:07.03  3:13.37    4:19.49   
  Simklubben Neptun  4:07.02                 
                     
Gustav Frödeberg  1997    596  1:02.27  2:09.72  3:16.57    4:21.48   
  Väsby Simsällskap  4:12.44                 
                     
Erik Forsström  1999    548  1:01.27  2:08.82  3:19.34    4:28.87   
  Upsala Simsällskap  4:05.37                 
                     
Emil Östrand  1998    528  1:04.94  2:13.59  3:23.71    4:32.24   
  Solna Sundbyberg SS 04  4:19.34                 
                     
Ludwig Hareskog  1998    521  1:03.18  2:12.73  3:21.05    4:33.47   
  Södertälje Simsällskap  4:08.76                 
                     
10  Ivo Kuijpers  1999    510  1:03.12  2:12.49  3:24.35    4:35.33   
  Säffle Simsällskap  4:15.08                 
                     
11  Frederick Holmer Fann  1998    498  1:07.51  2:18.66  3:28.37    4:37.57   
  Solna Sundbyberg SS 04  4:24.89                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 mars 2017 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner