Results for A6 Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hansens Flødeis A6 Cup 2017 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2017 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1999 |
Sponsor: Watery |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 2016-05-21 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.42 | ||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | ||||||
3 | Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | A6 | 29.61 | ||||||
4 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 31.46 | ||||||
5 | Julie Bak | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.50 | ||||||
6 | Volena Dimitrova | 1999 | Vordingborg Svømme Klub | 32.35 | ||||||
- | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Sponsor: Watery |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 2016-05-21 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 28.89 | ||||||
2 | Katja Korbo Petersson | 2001 | A6 | 29.96 | ||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 30.85 | ||||||
4 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.89 | ||||||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.90 | ||||||
6 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 31.19 | ||||||
7 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | ||||||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.57 | ||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | Roskilde Svømning | 31.71 | ||||||
10 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.04 | ||||||
11 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.30 | ||||||
12 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.39 | ||||||
13 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 33.16 | ||||||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.68 | ||||||
15 | Emmely Andersen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.68 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Sponsor: Watery |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 2016-05-21 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | A6 | 30.31 | ||||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | A6 | 30.68 | ||||||
3 | Camille Hvid Ravnholt | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.43 | ||||||
4 | Louise Dahl | 2003 | A6 | 33.49 | ||||||
5 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 34.35 | ||||||
6 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.48 | ||||||
7 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 36.95 | ||||||
8 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 38.44 | ||||||
9 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.44 | ||||||
10 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 39.85 | ||||||
- | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Sponsor: Watery |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 2016-05-21 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.37 | ||||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 31.62 | ||||||
3 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 32.19 | ||||||
4 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 34.82 | ||||||
5 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 34.96 | ||||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.16 | ||||||
7 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 35.34 | ||||||
8 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.63 | ||||||
9 | Freja Møller | 2004 | A6 | 35.70 | ||||||
10 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 37.29 | ||||||
11 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.91 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Sponsor: Watery |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 2016-05-21 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.73 | ||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.14 | ||||||
3 | Silja Brage | 2005 | A6 | 35.78 | ||||||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.31 | ||||||
5 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | ||||||
6 | Iben Ebdrup Norling | 2005 | Værløse Svømmeklub | 37.90 | ||||||
7 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.42 | ||||||
8 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.32 | ||||||
9 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.81 | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Sponsor: Watery |
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.12 2016-05-21 |
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Ravn Herche | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | ||||||
2 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 36.71 | ||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.51 | ||||||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 38.12 | ||||||
5 | Laura Pedersen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.54 | ||||||
6 | Karoline Makne | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.81 | ||||||
7 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.19 | ||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.14 | ||||||
9 | Katja Poulsen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.17 | ||||||
10 | Natasja Boesgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.24 | ||||||
11 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 52.02 | ||||||
12 | Lucca Frydendahl | 2008 | A6 | 52.17 | ||||||
13 | Isabella Westergaard | 2006 | Kalundborg SK | 53.66 | ||||||
14 | Tilde Rytz Jørgensen | 2007 | Frederikssund Svømmeklub | 54.67 | ||||||
15 | Ella Persson | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.68 | ||||||
16 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.88 | ||||||
17 | Anna Powers | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.17 | ||||||
18 | Helena Lendal | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:07.38 | ||||||
- | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.07 | Udskriftsdato | 06 maj 2017 |
Licens til A6 | Udskriftstidspunkt | 11:18 |