Results for Falkenberg Race 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 11, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | William Westerlund Holappa | 1999 | Simklubben Elfsborg | 2:24.09 | ||||||
2 | Roy Hangård | 1999 | Simklubben Lödde | 2:26.96 | ||||||
3 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.53 | ||||||
4 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 2:29.67 | ||||||
5 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 2:29.93 | ||||||
6 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.14 | ||||||
7 | Walter Hero | 2002 | Simklubben Laxen | 2:30.67 | ||||||
8 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.70 | ||||||
9 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:32.32 | ||||||
10 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 2:32.77 | ||||||
11 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.55 | ||||||
12 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.81 | ||||||
13 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 2:34.71 | ||||||
14 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 2:35.17 | ||||||
15 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:37.72 | ||||||
16 | Finn Gaudenz | 2002 | Simklubben Laxen | 2:38.22 | ||||||
17 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:39.11 | ||||||
18 | Patrik Petkoczi | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:39.50 | ||||||
19 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 2:40.23 | ||||||
20 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:40.36 | ||||||
21 | Douglas Romare | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:40.55 | ||||||
22 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:40.69 | ||||||
23 | Carl Ewertz | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:40.82 | ||||||
24 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 2:41.30 | ||||||
25 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 2:41.38 | ||||||
26 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:41.65 | ||||||
27 | Hugo Leandersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 2:41.77 | ||||||
28 | Anton Bäckman | 2003 | Värnamo Simsällskap | 2:42.10 | ||||||
29 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 2:43.57 | ||||||
30 | Ricky Bergwall | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 2:44.01 | ||||||
31 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 2:47.74 | ||||||
32 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 2:48.01 | ||||||
33 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:50.44 | ||||||
34 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:50.57 | ||||||
35 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 2:52.04 | ||||||
36 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 2:55.52 | ||||||
37 | Erik Olsson | 2004 | Simklubben Laxen | 2:57.57 | ||||||
38 | Oscar Bjering | 2004 | Simklubben Laxen | 2:57.84 | ||||||
39 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:57.95 | ||||||
40 | August Anderud | 2004 | Simklubben Laxen | 2:59.67 | ||||||
41 | Hugo Ringblom | 2004 | Värnamo Simsällskap | 3:03.92 | ||||||
42 | Ludvig Hoff | 2005 | Landskrona Simsällskap | 3:10.66 | ||||||
- | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | DNS | ||||||
- | William Olsson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNF | ||||||
- | Tobias Ranevi | 1999 | Simklubben Lödde | DSQ | ||||||
- | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Vincent Sverkersson | 1999 | Simklubben Laxen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 13:00 |