Tulokset Uofficielle DMH-Ã…
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMH-Å 2017 (Uofficielle) | Udskriftsdato | 11 februar 2017 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | HSK, Sigma Swim & VAT CPH | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 februar 2017 |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 571 | 26.61 | 58.36 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.04 | |||||||||
2 | Tobias Dan Hansen | 2002 | 557 | 28.07 | 58.84 | |||||
VAT Copenhagen | 59:59.03 | |||||||||
3 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 551 | 27.99 | 59.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
4 | Leo Badaker | 2002 | 527 | 27.97 | 59.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.03 | |||||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 512 | 28.41 | 1:00.52 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.03 | |||||||||
6 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 463 | 29.11 | 1:02.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
7 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 463 | 29.60 | 1:02.60 | |||||
Sigma Swim | 59:59.03 | |||||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 455 | 29.71 | 1:02.97 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.03 | |||||||||
9 | Christopher G. Trandum | 2003 | 421 | 30.59 | 1:04.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.04 | |||||||||
10 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 400 | 30.19 | 1:05.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.05 | |||||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | 345 | 32.43 | 1:09.00 | |||||
Sigma Swim | 59:59.04 | |||||||||
12 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 318 | 32.70 | 1:10.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.04 | |||||||||
13 | Noah Bred | 2003 | 304 | 32.61 | 1:11.98 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.04 | |||||||||
14 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 289 | 33.28 | 1:13.21 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.04 | |||||||||
15 | Mads Møller | 2005 | 260 | 34.40 | 1:15.82 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Casper Puggaard | 2005 | 258 | 33.78 | 1:16.04 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59:59.03 | |||||||||
17 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 250 | 34.53 | 1:16.84 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59:59.05 | |||||||||
18 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 248 | 35.55 | 1:17.09 | |||||
VAT Copenhagen | ||||||||||
19 | William Ølshøj | 2004 | 239 | 35.84 | 1:18.03 | |||||
Sigma Swim | 59:59.05 | |||||||||
20 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 199 | 37.94 | 1:22.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
21 | Philip Rindum | 2005 | 137 | 41.62 | 1:33.93 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59:59.05 | |||||||||
- | Anton Skov Grell | 2004 | DSQ | ej samt berør 75 m | ||||||
VAT Copenhagen | 59:59.05 | |||||||||
- | Tobias Gammelvind | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59:59.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 februar 2017 |
Licens til Albertslund IF | Udskriftstidspunkt | 13:15 |