2020-07-04   13:11:43
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Mad Wave Challenge 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisalauantai

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Mad Wave Challenge 2017    Tulostuspäivämäärä  28 tammikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  TaTU Tampere         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 tammikuu 2017         
 
 
Laji 3, 400m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinka Tamminen  2006    324  1:20.47  2:50.94  4:21.21    5:46.83   
  Lahden Uimaseura  6:11.21                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    323  1:21.02  2:49.75  4:20.23    5:47.15   
  Lahden Uimaseura  6:09.21                 
                     
Hilla Känkänen  2006    250  1:25.64  3:03.06  4:42.59    6:18.31   
  Porin Uimaseura  6:40.52                 
                     
Oona Turunen  2006    229  1:27.62  3:09.46  4:51.46    6:29.50   
  Kankaanpään Uimarit  6:39.06                 
                     
Karoliina Salmi  2006    226  1:30.77  3:13.73  4:54.85    6:30.82   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Ellida Tuominen  2006    176  1:37.34  3:28.51  5:17.28    7:04.79   
  Pihlava Työväen Urheilijat  7:15.02                 
                     
Elsa Joseph  2007    83  2:04.78  4:26.58  6:51.61    9:06.27   
  Tatu Tampere                   
                     
 
Laji 3, 400m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 12 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Sairanen  2003    497  1:12.67  2:30.38  3:47.74    5:00.80   
  Lahden Uimaseura  5:10.57                 
                     
Vilma Leppähaara  2005    471  1:11.60  2:29.07  3:47.93    5:06.22   
  Nummelan Kisaajat  5:09.31                 
                     
Minttu Paalanen  2003    450  1:13.34  2:33.66  3:55.10    5:11.04   
  Lahden Uimaseura  5:18.08                 
                     
Ronja Myllykallio  2003    443  1:14.46  2:34.71  3:54.89    5:12.66   
  Nokian Pyry  5:22.00                 
                     
Juulia Käräjämies  2003    431  1:11.27  2:30.00  3:52.91    5:15.44   
  Nummelan Kisaajat  5:01.03                 
                     
Aida Pasma  2003    431  1:16.40  2:36.98  3:57.92    5:15.47   
  Riihimäen Uimaseura  5:25.82                 
                     
Ella Ekman  2003    429  1:14.33  2:35.53  3:57.17    5:15.89   
  Uinti Tampere  5:35.48                 
                     
Kiia Kinnunen  2003    416  1:13.24  2:35.06  3:57.89    5:19.10   
  Uinti Tampere  5:11.72                 
                     
Veera Skinnari  2003    389  1:17.46  2:40.28  4:02.70    5:26.27   
  Lahden Uimaseura  5:35.24                 
                     
10  Rebekka Aaltola  2005    372  1:20.81  2:45.38  4:09.87    5:31.20   
  Uinti Tampere  5:56.03                 
                     
11  Noora Pätiälä  2004    351  1:17.23  2:44.07  4:12.93    5:37.85   
  Uinti Tampere  5:46.91                 
                     
12  Siiri Reinonen  2004    351  1:17.48  2:42.92  4:10.21    5:37.86   
  Hämeenlinnan Uimaseura  5:46.70                 
                     
13  Janna Salminen  2003    347  1:20.37  2:50.11  4:16.63    5:39.11   
  Lahden Uimaseura  5:38.20                 
                     
14  Julia Romo  2003    343  1:18.67  2:46.35  4:13.84    5:40.47   
  Lahden Uimaseura  5:47.82                 
                     
15  Jessika Liimatta  2004    339  1:17.56  2:44.62  4:13.63    5:41.74   
  Tatu Tampere  5:41.33                 
                     
16  Milla Hännikäinen  2004    331  1:20.45  2:47.92  4:17.32    5:44.37   
  Lahden Uimaseura  5:37.42                 
                     
17  Nelli Lehmijoki  2005    325  1:21.89  2:50.87  4:20.26    5:46.70   
  Nokian Pyry  5:57.96                 
                     
18  Aada Viitamäki  2003    320  1:17.03  2:46.97  4:20.22    5:48.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
19  Maija Hinkkala  2005    308  1:20.88  2:54.33  4:25.51    5:52.65   
  Riihimäen Uimaseura  6:16.31                 
                     
20  Ronja Hellberg  2003    300  1:20.07  2:51.68  4:22.79    5:55.99   
  Riihimäen Uimaseura  5:46.21                 
                     
21  Liisa Siikala  2003    295  1:25.64  2:58.11  4:27.82    5:57.87   
  Uinti Tampere                   
                     
22  Iida Savulahti  2004    289  1:18.88  2:50.62  4:23.69    6:00.15   
  Riihimäen Uimaseura  6:05.85                 
                     
23  Evgenia Vlasova  2003    283  1:24.33  2:57.71  4:31.55    6:02.91   
  Tatu Tampere                   
                     
24  Saga Peltolehto  2003    275  1:25.83  2:59.78  4:34.63    6:06.32   
  Nokian Pyry  5:59.54                 
                     
25  Juulia Sakomaa  2005    275  1:23.87  2:59.77  4:36.77    6:06.46   
  Lahden Uimaseura  6:11.03                 
                     
26  Saana Hyvönen  2005    272  1:24.24  3:00.37  4:36.81    6:07.78   
  Lahden Uimaseura  6:17.41                 
                     
27  Aino Lepola  2005    269  1:24.60  3:00.36  4:36.24    6:08.95   
  Tatu Tampere  6:13.31                 
                     
28  Saara Seppälä  2005    243  1:26.50  3:04.80  4:46.44    6:21.51   
  Nummelan Kisaajat  6:51.26                 
                     
29  Henni Halme  2005    234  1:30.10  3:11.50  4:52.88    6:26.75   
  Uinti Tampere  7:37.25                 
                     
30  Nanna Tynkkynen  2003    229  1:27.48  3:08.23  4:52.96    6:29.18   
  Tatu Tampere  5:40.89                 
                     
31  Ronja Simsek  2005    229  2:21.71  4:02.36  5:42.79    6:29.41   
  Porin Uimaseura  7:37.49                 
                     
32  Vea Victoria Ramsten  2005    205  1:32.68  3:16.81  5:01.82    6:44.14   
  Porin Uimaseura  7:39.49                 
                     
33  Venla Mäkelä  2003    189  1:30.31  3:16.86  5:06.47    6:55.34   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 3, 400m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 15 - 17 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-Amanda Heinola  2000    664  1:01.93  2:10.70  3:22.46    4:33.20   
  Nummelan Kisaajat  4:28.67                 
                     
Sophia Lindeberg  2000    557  1:07.84  2:20.99  3:35.43    4:49.63   
  Helsingfors Simsällskap  4:42.09                 
                     
Jemilia Haapakoski  2002    529  1:11.17  2:27.81  3:43.33    4:54.64   
  Lahden Uimaseura  4:49.65                 
                     
Melinda Moilanen  2000    512  1:08.68  2:25.64  3:43.58    4:57.90   
  Joensuun Uimaseura  4:59.44                 
                     
Armi Auvinen  2000    512  1:09.87  2:26.09  3:42.82    4:57.96   
  Uinti Tampere  4:55.27                 
                     
Mira Tarnanen  2000    502  1:10.52  2:27.62  3:44.36    4:59.81   
  Riihimäen Uimaseura  5:00.14                 
                     
Julia Sottinen  2000    478  1:13.08  2:32.01  3:49.54    5:04.73   
  Porin Uimaseura  5:00.32                 
                     
Nora Kosonen  2001    456  1:09.51  2:28.25  3:48.94    5:09.51   
  Tatu Tampere  4:56.51                 
                     
Anna Rantanen  2001    449  1:12.81  2:32.25  3:51.09    5:11.25   
  Uinti Tampere  5:15.01                 
                     
10  Hilla Nieminen  2001    401  1:14.92  2:36.25  3:59.56    5:23.08   
  Uinti Tampere  5:18.66                 
                     
11  Katariina Kivi  2001    383  1:16.67  2:40.87  4:04.87    5:27.98   
  Järvenpään Uintiklubi  5:24.90                 
                     
12  Kastehelmi Sinisalo  2001    372  1:16.73  2:41.44  4:05.92    5:31.26   
  Uinti Tampere  5:23.44                 
                     
13  Elina Palojärvi  2002    367  1:17.43  2:44.40  4:09.67    5:32.66   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Melissa Talvio  2001    366  1:18.06  2:42.92  4:08.36    5:32.99   
  Lahden Uimaseura  5:31.70                 
                     
15  Vilma Tuokko  2002    358  1:16.90  2:42.55  4:09.73    5:35.45   
  Lahden Uimaseura  5:39.54                 
                     
16  Soile Auvinen  2002    352  1:18.80  2:46.47  4:12.53    5:37.37   
  Uinti Tampere  5:25.30                 
                     
17  Sofia Karismaa  2002    352  1:17.42  2:44.57  4:11.30    5:37.57   
  Porin Uimaseura  5:50.15                 
                     
18  Kaisa Siukonen  2001    323  1:21.14  2:50.90  4:22.64    5:47.11   
  Uinti Tampere                   
                     
19  Kamilla Karppinen  2001    320  1:17.40  2:45.67  4:17.18    5:48.28   
  Uinti Tampere  5:47.66                 
                     
20  Mai Multimäki  2000    267  1:21.49  2:55.48  4:32.33    6:09.98   
  Uinti Tampere  5:56.12                 
                     
21  Suvi Tuominen  2000    263  1:23.19  3:00.79  4:38.93    6:11.77   
  Uinti-Vakka                   
                     
22  Viivi Jokiniemi  2001    251  1:24.94  3:01.23  4:40.62    6:17.54   
  Uinti Tampere                   
                     
23  Siiri Haanpää  2001    232  1:22.03  3:01.72  4:45.37    6:27.64   
  Porin Uimaseura  6:14.35                 
                     
24  Iida Peuraniemi  2002    212  1:27.50  3:10.02  4:55.61    6:39.43   
  Tatu Tampere                   
                     
 
Laji 3, 400m VU T-11,-14,-17,N, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eveliina Pihkamäki  1998    705  1:03.36  2:11.26  3:19.99    4:27.71   
  Riihimäen Uimaseura  4:22.59                 
                     
Melek Ayarci  1999    596  1:06.94  2:18.16  3:31.20    4:43.12   
  Lahden Uimaseura  4:37.08                 
                     
Veera Venäläinen  1995    595  1:07.18  2:18.63  3:31.31    4:43.40   
  Joensuun Uimaseura  4:45.77                 
                     
Heini Hammar  1999    549  1:06.56  2:21.68  3:36.94    4:51.03   
  Uinti Tampere                   
                     
Roosa Mäkinen  1999    532  1:08.68  2:24.40  3:40.62    4:54.17   
  Uinti Tampere  4:52.64                 
                     
Jade Pönni  1997    528  1:07.54  2:21.55  3:38.01    4:54.79   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Hanna Hammar  1998    512  1:09.13  2:25.50  3:41.90    4:57.95   
  Uinti Tampere  4:46.35                 
                     
Susanna Ellonen  1999    494  1:11.17  2:26.98  3:45.19    5:01.36   
  Tatu Tampere  4:53.97                 
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    485  1:08.41  2:24.61  3:42.94    5:03.24   
  Uinti Tampere  4:46.73                 
                     
10  Reetta Schroderus  1997    453  1:12.04  2:30.71  3:50.66    5:10.32   
  Järvenpään Uintiklubi  4:52.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  28 tammikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  12:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner