Resultater for Vest Junior/Senior Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 16.30
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 04 marts 2017 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 marts 2017 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 0 | 692 | 3:58.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:53.00 | |||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.53 | 59.15 | 59.15 | ||||||
Lisa Schøn | 1999 | 27.94 | 59.47 | 1:58.62 | ||||||
Louise Bach Andersen | 2001 | 29.30 | 1:00.68 | 2:59.30 | ||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 28.30 | 59.18 | 3:58.48 | ||||||
2 | Hsc Kindergarden Rød Stue | 0 | 671 | 4:00.97 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 3:56.05 | |||||||||
Merete Toft Jensen | 1999 | 29.99 | 1:03.42 | 1:03.42 | ||||||
Emma Bugge Fynbo | 2001 | 29.20 | 1:00.14 | 2:03.56 | ||||||
Amalie Søby Mortensen | 2001 | 27.51 | 57.32 | 3:00.88 | ||||||
Helena Rosendahl Bach | 2000 | 28.74 | 1:00.09 | 4:00.97 | ||||||
3 | Aalborg Damer 2 | 0 | 642 | 4:04.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:58.00 | |||||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 30.02 | 1:02.42 | 1:02.42 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 29.22 | 1:00.81 | 2:03.23 | ||||||
Mille Moeslund Lausen | 2002 | 29.19 | 1:00.15 | 3:03.38 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 29.20 | 1:01.17 | 4:04.55 | ||||||
4 | Esbjerg Damer | 0 | 626 | 4:06.56 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.08 | |||||||||
Shanna Armstrong | 1998 | 29.85 | 1:02.32 | 1:02.32 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 29.75 | 1:02.56 | 2:04.88 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 28.40 | 59.76 | 3:04.64 | ||||||
Simone H. Lauridsen | 1999 | 29.77 | 1:01.92 | 4:06.56 | ||||||
5 | Nyborg Piger 1 | 0 | 608 | 4:08.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 4:13.76 | |||||||||
Thea Lund Petersen | 1998 | 30.42 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 30.69 | 1:03.46 | 2:06.19 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 30.14 | 1:02.08 | 3:08.27 | ||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 29.08 | 1:00.71 | 4:08.98 | ||||||
6 | Team Awesome Damer | 0 | 596 | 4:10.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:05.00 | |||||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 29.26 | 1:01.40 | 1:01.40 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 30.53 | 1:04.07 | 2:05.47 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 29.22 | 1:01.01 | 3:06.48 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.57 | 1:04.17 | 4:10.65 | ||||||
7 | Agf Damer 1 | 0 | 573 | 4:13.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:09.80 | |||||||||
Trine Kjøngerskov | 2000 | 29.52 | 1:01.09 | 1:01.09 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 30.14 | 1:02.94 | 2:04.03 | ||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 30.24 | 1:04.56 | 3:08.59 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 31.08 | 1:05.39 | 4:13.98 | ||||||
8 | Aarhus Swim Piger | 1999 | 563 | 4:15.50 | ||||||
Aarhus Swim | 4:07.92 | |||||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 29.98 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 30.48 | 1:04.55 | 2:09.10 | ||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 30.27 | 1:04.15 | 3:13.25 | ||||||
Line Johannsen | 2001 | 29.38 | 1:02.25 | 4:15.50 | ||||||
9 | Esbjerg Piger | 0 | 557 | 4:16.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:26.35 | |||||||||
Cecilie Christensen | 2002 | 31.25 | 1:04.82 | 1:04.82 | ||||||
Nanette Nikolajsen | 2000 | 30.64 | 1:05.05 | 2:09.87 | ||||||
Maria Møller Glargaard | 2001 | 31.17 | 1:04.71 | 3:14.58 | ||||||
Emma Jørgensen | 2001 | 29.93 | 1:01.78 | 4:16.36 | ||||||
10 | Silkeborg Damer 2 | 0 | 555 | 4:16.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:31.59 | |||||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.26 | 1:07.74 | 1:07.74 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 31.16 | 1:04.51 | 2:12.25 | ||||||
Esther Flø | 2001 | 29.87 | 1:02.13 | 3:14.38 | ||||||
Helena V. Ellling | 2000 | 29.25 | 1:02.27 | 4:16.65 | ||||||
11 | Horsens Piger 1 | 1995 | 546 | 4:18.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:06.59 | |||||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 30.94 | 1:05.19 | 1:05.19 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 30.50 | 1:04.41 | 2:09.60 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 31.56 | 1:05.58 | 3:15.18 | ||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 30.49 | 1:02.91 | 4:18.09 | ||||||
12 | Vs Damer | 0 | 543 | 4:18.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:10.00 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 30.67 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Ida Kristensen | 1998 | 30.59 | 1:03.11 | 2:05.85 | ||||||
Christie Prøhl | 1998 | 30.34 | 1:04.64 | 3:10.49 | ||||||
Julie Søgaard | 2001 | 31.90 | 1:08.07 | 4:18.56 | ||||||
13 | Hsc Kindergarde Grøn Stue | 0 | 529 | 4:20.80 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:16.00 | |||||||||
Maria Cleman Hatting | 2001 | 30.18 | 1:03.47 | 1:03.47 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.70 | 1:05.55 | 2:09.02 | ||||||
Thilde Rud Iversen | 2001 | 32.35 | 1:07.44 | 3:16.46 | ||||||
Isabella Bach | 2002 | 30.64 | 1:04.34 | 4:20.80 | ||||||
14 | Odder Piger | 1998 | 522 | 4:22.01 | ||||||
Odder Svømmeklub | 4:13.81 | |||||||||
Marie Christensen | 2002 | 30.22 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Maja Fridberg Madsen | 2002 | 32.48 | 1:08.11 | 2:10.79 | ||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 30.49 | 1:04.11 | 3:14.90 | ||||||
Emma Rasmussen | 2002 | 32.37 | 1:07.11 | 4:22.01 | ||||||
15 | Thisted Piger | 2000 | 512 | 4:23.65 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:25.65 | |||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.75 | 1:04.06 | 1:04.06 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 32.12 | 1:07.66 | 2:11.72 | ||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 32.73 | 1:09.03 | 3:20.75 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 29.75 | 1:02.90 | 4:23.65 | ||||||
16 | Team Vejle Havn Damer | 0 | 492 | 4:27.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:15.00 | |||||||||
Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 31.93 | 1:07.48 | 1:07.48 | ||||||
Mathilde Hansen | 1998 | 30.92 | 1:05.29 | 2:12.77 | ||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 31.43 | 1:39.53 | 3:52.30 | ||||||
Christina Christensen | 2000 | 34.90 | 34.90 | 4:27.20 | ||||||
17 | Nord Piger | 2000 | 475 | 4:30.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:24.65 | |||||||||
Camilla Aagaard | 2000 | 33.98 | 1:11.48 | 1:11.48 | ||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 29.71 | 1:01.81 | 2:13.29 | ||||||
Lærke Als | 2002 | 32.95 | 1:10.20 | 3:23.49 | ||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 32.15 | 1:06.75 | 4:30.24 | ||||||
18 | Stm Damer | 2001 | 474 | 4:30.59 | ||||||
Swim Team Midtjylland | 4:38.32 | |||||||||
Laura Gam | 2001 | 31.56 | 1:05.93 | 1:05.93 | ||||||
Frederikke Kruse | 2002 | 33.29 | 1:09.27 | 2:15.20 | ||||||
Frederikke Suhnsen | 2002 | 33.55 | 1:09.18 | 3:24.38 | ||||||
Signe Bach | 2002 | 31.19 | 1:06.21 | 4:30.59 | ||||||
19 | Team Vejle Damer | 0 | 459 | 4:33.40 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:25.00 | |||||||||
Natasja Muncrief | 2002 | 33.08 | 1:10.97 | 1:10.97 | ||||||
Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 31.87 | 1:07.83 | 2:18.80 | ||||||
Maja Johansen | 2002 | 32.25 | 1:07.08 | 3:25.88 | ||||||
Kristine Hülsen | 2002 | 32.33 | 1:07.52 | 4:33.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:33 |