2018-04-24   12:46:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    752          29.05   
  Agfs Svømmeafdeling  28.41                 
Janus Meinert  1995    664          30.28   
  Aalborg Svømmeklub  29.24                 
Christian V. Rasmussen  1996    655          30.41   
  H2Odense  28.38                 
Johan Markus Mowinckel  1995    604          31.24   
  Aalborg Svømmeklub  30.98                 
Marcus Brandborg  1997    592          31.45   
  Aalborg Svømmeklub  29.78                 
Malthe Burgaard  2000    588          31.53   
  H2Odense  32.48                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    586          31.56   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Aksel Skrydstrup  2001    586          31.57   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.83                 
Emil Houlborg  1998    570          31.86   
  Viborg Svømme Klub  31.16                 
10  Mikkel Kirkegaard  1999    560          32.04   
  Silkeborg Svømmeklub  31.65                 
11  Daniel Haahr Pallesen  1998    555          32.14   
  Aalborg Svømmeklub  31.41                 
12  Jonas Bruun Sleiman  1998    554          32.16   
  Esbjerg Svømmeklub  30.79                 
13  Nikolaj Isdahl  1999    551          32.22   
  Odder Svømmeklub  30.07                 
14  Magnus Mikkelsen  2001    549          32.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.36                 
15  Jonas Gadegaard Hansen  1998    543          32.37   
  Vejle Svømmeklub  31.05                 
16  Lawrence Langley  2001    539          32.45   
  Aalborg Svømmeklub  31.88                 
17  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    533          32.57   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.96                 
18  Magnus B. Høgild  1999    532          32.60   
  Esbjerg Svømmeklub  33.07                 
19  Peter Birk  1996    527          32.70   
  Thisted Svømmeklub  31.09                 
20  Morten Due Nielsen  1999    526          32.72   
  Aalborg Svømmeklub  32.06                 
21  Jakob Juul  2000    511          33.04   
  Vejle Svømmeklub  31.98                 
22  Magnus V. Ancker  2001    503          33.20   
  Agfs Svømmeafdeling  33.36                 
23  Jakob Grene  2001    502          33.24   
  Esbjerg Svømmeklub  33.93                 
24  Frederik Jessen  1998    495          33.39   
  Thisted Svømmeklub  32.92                 
25  Christian Rasmussen  1998    493          33.43   
  Holstebro Svømme Club  32.75                 
26  Ehab Basha  2000    488          33.54   
  Agfs Svømmeafdeling  32.43                 
27  Thomas Schiby  2001    484          33.63   
  Aalborg Svømmeklub  33.75                 
28  Magnus Yde  1996    483          33.66   
  Svømmeklubben S 68  32.82                 
29  Emil Kragh  2001    482          33.68   
  Vejle Svømmeklub  34.01                 
30  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    482          33.69   
  Brædstrup Svømmeklub  33.81                 
31  Casper Krohn  2001    480          33.72   
  Agfs Svømmeafdeling  33.87                 
32  Jacob F. Frederiksen  1999    480          33.74   
  Silkeborg Svømmeklub  33.89                 
33  Anders Eenberg  2001    479          33.76   
  Esbjerg Svømmeklub  34.06                 
34  Mads Sørensen  2001    465          34.08   
  Vejle Svømmeklub  33.33                 
35  Nicklas Rasmussen  1997    450          34.47   
  Vejle Svømmeklub  31.52                 
36  Peter Hymøller  2001    444          34.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.33                 
37  Carl M Gadegaard  2001    436          34.83   
  Nyborg Svømmeklub  34.64                 
38  Christian Hovmark  2001    425          35.13   
  Thisted Svømmeklub  35.57                 
39  Martin Broch  2001    417          35.36   
  DeltaSwim  35.37                 
40  Oliver Mølby  2001    405          35.69   
  Esbjerg Svømmeklub  35.81                 
41  Hugin Juliansson  2000    396          35.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.76                 
42  Kasper Høst Stenbæk  2001    395          35.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.81                 
43  Lasse Jensen  2000    391          36.12   
  Hobro Svømmeklub  34.33                 
44  Mathias Teuchler  2000    387          36.23   
  DeltaSwim  35.88                 
45  Andreas Hansen  2001    386          36.27   
  Brædstrup Svømmeklub  35.62                 
46  Christian Juul Jensen  2000    376          36.60   
  Svømmeklubben S 68  35.38                 
47  Simon Andersen  2000    356          37.26   
  Aabybro Idrætsforening  34.92                 
48  Sebastian Møller Jürgense  2001    345          37.65   
  Odder Svømmeklub  36.14                 
Mads L. Werther  2000              DSQ  2 flyben i udsvøm 
  Aalborg Svømmeklub  35.07                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare