2018-09-20   11:15:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997    712  59.69  2:03.32  3:05.53    4:06.34   
  Aalborg Svømmeklub  3:57.07                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    702  1:00.25  2:03.65  3:06.27    4:07.56   
  Esbjerg Svømmeklub  3:56.74                 
                     
Oskar Jørgensen  1998    679  1:00.76  2:05.21  3:08.02    4:10.30   
  Odder Svømmeklub  4:04.52                 
                     
Alexander Wildenschild  1997    660  1:01.82  2:06.53  3:10.08    4:12.67   
  Esbjerg Svømmeklub  4:05.89                 
                     
Frederik Jessen  1998    652  1:00.33  2:04.39  3:09.59    4:13.77   
  Thisted Svømmeklub  4:12.48                 
                     
Christian Rasmussen  1998    646  1:01.67  2:05.85  3:10.27    4:14.49   
  Holstebro Svømme Club  4:04.50                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    646  1:02.23  2:08.88  3:12.67    4:14.55   
  Esbjerg Svømmeklub  4:11.33                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    626  1:01.45  2:07.75  3:13.67    4:17.19   
  Esbjerg Svømmeklub  4:08.96                 
                     
Magnus Fallesen  1998    622  1:02.43  2:08.97  3:14.00    4:17.77   
  Agfs Svømmeafdeling  4:17.42                 
                     
10  Simon Lundby Pedersen  1998    619  1:01.04  2:06.30  3:12.16    4:18.21   
  Esbjerg Svømmeklub  4:06.14                 
                     
11  Søren Villumsen  1998    618  1:02.01  2:06.93  3:12.35    4:18.35   
  Aalborg Svømmeklub  4:08.23                 
                     
12  Jonas Hørslev Sørensen  1999    617  1:03.18  2:08.73  3:13.66    4:18.42   
  Agfs Svømmeafdeling  4:14.24                 
                     
13  Jakob Juul  2000    616  58.74  2:04.40  3:11.83    4:18.53   
  Vejle Svømmeklub  4:20.20                 
                     
14  Oskar Lindholm  2001    593  1:02.32  2:09.23  3:15.85    4:21.81   
  Lyseng IF  4:11.35                 
                     
15  Jens Riisgaard  2000    585  1:03.46  2:09.92  3:16.37    4:23.11   
  Silkeborg Svømmeklub  4:22.66                 
                     
16  Alexander Fenger  1999    579  1:03.52  2:11.90  3:18.78    4:24.00   
  Horsens Svømmeklub  4:13.93                 
                     
17  Rasmus Larsen  1997    574  1:02.86  2:09.91  3:17.42    4:24.69   
  Esbjerg Svømmeklub  4:17.08                 
                     
18  Peter Mandrup Madsen  1997    567  1:04.30  2:12.45  3:18.82    4:25.80   
  Agfs Svømmeafdeling  4:15.72                 
                     
19  Christian L H Frederiksen  2001    564  1:03.74  2:11.26  3:19.10    4:26.21   
  Agfs Svømmeafdeling  4:20.91                 
                     
20  Mathias Rasmussen  2001    555  1:03.63  2:12.41  3:20.40    4:27.68   
  Holstebro Svømme Club  4:20.92                 
                     
21  Martin Grønning  1997    553  1:03.09  2:11.74  3:21.10    4:28.02   
  Silkeborg Svømmeklub  4:12.14                 
                     
22  Christopher Kristiansen  2000    548  1:04.09  2:11.85  3:21.19    4:28.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:23.88                 
                     
23  Christian Bonde  2001    542  1:04.11  2:12.92  3:22.47    4:29.89   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.86                 
                     
24  Dan Izhar-Larsen  1999    538  1:03.46  2:12.53  3:22.23    4:30.58   
  IHF Svømning  4:20.75                 
                     
25  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    533  1:05.47  2:14.40  3:24.82    4:31.41   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:24.56                 
                     
26  Mikkel Kirkegaard  1999    530  1:03.43  2:11.79  3:21.07    4:31.81   
  Silkeborg Svømmeklub  4:21.19                 
                     
27  Oliver Christensen  2000    529  1:01.76  2:10.82  3:21.58    4:32.08   
  Esbjerg Svømmeklub  4:25.79                 
                     
28  Mikkel B. Høgild  1998    528  1:05.38  2:14.73  3:22.67    4:32.24   
  Swim Team Midtjylland  4:12.49                 
                     
29  Frederik Juhl Leiszner  1999    515  1:05.25  2:14.65  3:24.97    4:34.40   
  Horsens Svømmeklub  4:28.57                 
                     
30  Chris Lund Rasmussen  2001    513  1:06.41  2:16.11  3:26.89    4:34.78   
  Viborg Svømme Klub  4:23.34                 
                     
31  Anders Frimor Kirk  1996    510  1:05.69  2:16.24  3:27.15    4:35.31   
  Thisted Svømmeklub  4:27.83                 
                     
32  Sebastian Piessenberger  2001    496  1:05.30  2:16.09  3:27.96    4:37.83   
  Svømmeklubben Opnør  4:25.59                 
                     
33  Oliver Widemann Bache  2001    494  1:06.80  2:17.60  3:28.28    4:38.28   
  Viborg Svømme Klub  4:33.51                 
                     
34  Oliver Frølund  2001    484  1:06.10  2:15.87  3:27.33    4:40.20   
  Silkeborg Svømmeklub  4:24.73                 
                     
35  Luis Velasquez  2001    483  1:06.86  2:20.18  3:30.78    4:40.31   
  Esbjerg Svømmeklub  4:28.02                 
                     
36  André Iversen  2001    483  1:08.64  2:20.15  3:31.13    4:40.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:42.48                 
                     
37  Johann Kristian Møller  2001    476  1:04.40  2:16.86  3:29.06    4:41.71   
  Vejle Svømmeklub  4:38.52                 
                     
38  Lukas Jeppesen  2001    452  1:04.43  2:17.07  3:31.45    4:46.58   
  Erritsø Gymnastik Og IF  4:44.55                 
                     
39  Mikkel Weis Kallesøe  2000    450  1:07.56  2:20.99  3:34.54    4:47.09   
  Viborg Svømme Klub  4:32.28                 
                     
Jonas Nibe Klit  1994              DSQ  Plaster på hæl 
  Svendborg Svømme Klub  5:27.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark