2018-09-23   14:53:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    775  1:02.89  2:08.56  3:14.24    4:19.50   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.59                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    753  1:03.29  2:09.57  3:15.97    4:21.99   
  Holstebro Svømme Club  4:22.15                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    743  1:04.91  2:11.87  3:18.36    4:23.11   
  Aalborg Svømmeklub  4:22.31                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    743  1:04.45  2:12.22  3:19.05    4:23.15   
  Holstebro Svømme Club  4:20.84                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    712  1:05.43  2:13.42  3:20.44    4:26.90   
  H2Odense  4:36.32                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    683  1:05.00  2:13.10  3:22.02    4:30.61   
  Aalborg Svømmeklub  4:25.05                 
                     
Jackie Gade  1998    682  1:05.64  2:14.00  3:22.77    4:30.80   
  Aalborg Svømmeklub  4:26.66                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    665  1:05.62  2:13.63  3:22.87    4:33.07   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.65                 
                     
Iben Bak  2001    645  1:07.23  2:17.80  3:27.19    4:35.79   
  Nyborg Svømmeklub  4:29.16                 
                     
10  Camilla Brøgger-Andersen  2002    642  1:07.67  2:17.65  3:28.17    4:36.25   
  Aalborg Svømmeklub  4:38.46                 
                     
11  Karoline Sørensen  2002    624  1:08.25  2:18.75  3:30.15    4:38.94   
  Thisted Svømmeklub  4:36.29                 
                     
12  Trine Kjøngerskov  2000    622  1:07.07  2:17.53  3:27.75    4:39.10   
  Agfs Svømmeafdeling  4:33.81                 
                     
13  Frederikke Skau Hansen  2002    605  1:06.41  2:17.78  3:30.01    4:41.82   
  DeltaSwim  4:44.68                 
                     
14  Karina Høybye Olesen  2001    602  1:06.08  2:16.57  3:29.31    4:42.16   
  Nyborg Svømmeklub  4:28.91                 
                     
15  Thea Søe Bach  2002    600  1:07.64  2:19.18  3:31.55    4:42.47   
  Thisted Svømmeklub  4:41.21                 
                     
16  Johanne Marie Poulsen  2001    592  1:07.15  2:18.95  3:31.48    4:43.75   
  Aalborg Svømmeklub  4:35.48                 
                     
17  Shanna Armstrong  1998    590  1:06.93  2:19.01  3:32.10    4:44.10   
  Esbjerg Svømmeklub  4:33.19                 
                     
18  Esther Flø  2001    586  1:07.76  2:20.01  3:32.72    4:44.77   
  Silkeborg Svømmeklub  4:49.51                 
                     
19  Thea Lund Petersen  1998    577  1:08.88  2:21.42  3:35.02    4:46.32   
  Nyborg Svømmeklub  4:45.25                 
                     
20  Cecilie Baraviec  2000    575  1:08.80  2:21.61  3:35.07    4:46.54   
  H2Odense  4:42.32                 
                     
21  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    566  1:11.52  2:23.94  3:36.21    4:48.01   
  Aalborg Svømmeklub  4:48.12                 
                     
22  Emma Ildal Djørup  2002    557  1:11.33  2:24.49  3:37.33    4:49.66   
  Aalborg Svømmeklub  4:46.53                 
                     
23  Sascha Lausten  2002    552  1:11.63  2:24.74  3:37.29    4:50.41   
  Holstebro Svømme Club  4:47.58                 
                     
24  Ida Bøgh Hald  2001    551  1:08.83  2:22.42  3:37.13    4:50.62   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:46.24                 
                     
25  Charlotte S. Jensen  2002    538  1:09.69  2:24.48  3:39.68    4:52.99   
  Svømmeklubben Nord  4:46.61                 
                     
26  Nicoline Rosenkilde  1999    536  1:09.34  2:23.19  3:38.35    4:53.27   
  Horsens Svømmeklub  4:49.58                 
                     
27  Lea Serup Schøn  2002    534  1:10.35  2:25.63  3:40.81    4:53.79   
  Aalborg Svømmeklub  4:59.37                 
                     
28  Louise Hvarre  2001    532  1:08.90  2:24.03  3:39.28    4:54.14   
  Vejle Svømmeklub  4:49.10                 
                     
29  Gry Floor  2000    524  1:10.92  2:26.59  3:41.31    4:55.57   
  H2Odense  4:49.60                 
                     
30  Mia Seehausen  2001    513  1:12.00  2:27.26  3:43.31    4:57.73   
  Lyseng IF  4:47.38                 
                     
31  Alberte Sommerlund Peders  2002    506  1:12.14  2:28.50  3:44.13    4:59.07   
  Esbjerg Svømmeklub  5:01.05                 
                     
32  Julie Kappel Petersen  2002    495  1:11.64  2:28.14  3:45.40    5:01.21   
  Thisted Svømmeklub  5:06.23                 
                     
33  Anne Marie S. Hansen  2002    480  1:11.28  2:27.53  3:46.63    5:04.30   
  Svømmeklubben Opnør  4:58.69                 
                     
34  Frederikke Møller Pederse  2002    478  1:12.57  2:30.14  3:46.55    5:04.68   
  Esbjerg Svømmeklub  5:07.27                 
                     
35  Maiken Kjærsgaard  2002    476  1:13.27  2:31.25  3:48.81    5:05.20   
  Svømmeklubben S 68  5:03.50                 
                     
36  Frederikke Kruse  2002    473  1:13.13  2:31.76  3:49.76    5:05.88   
  Swim Team Midtjylland  5:06.20                 
                     
37  Emma Rasmussen  2002    471  1:14.93  2:32.12  3:49.43    5:06.30   
  Odder Svømmeklub  5:06.11                 
                     
37  Lea Moesgaard  1998    471  1:11.21  2:29.03  3:48.07    5:06.30   
  Viborg Svømme Klub  4:41.37                 
                     
39  Cecilie V Jensen  2002    455  1:14.66  2:32.20  3:51.23    5:09.87   
  Svømmeklubben S 68  5:06.12                 
                     
40  Karen Hazell Brink  2002    403  1:17.18  2:38.91  4:02.49    5:22.50   
  H2Odense  5:05.08                 
                     
41  Mie Trothe  1998    393  1:16.29  2:39.44  4:03.58    5:25.39   
  DeltaSwim  5:18.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:59 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicolas Blanch  1997    712  59.69  2:03.32  3:05.53    4:06.34   
  Aalborg Svømmeklub  3:57.07                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    702  1:00.25  2:03.65  3:06.27    4:07.56   
  Esbjerg Svømmeklub  3:56.74                 
                     
Oskar Jørgensen  1998    679  1:00.76  2:05.21  3:08.02    4:10.30   
  Odder Svømmeklub  4:04.52                 
                     
Alexander Wildenschild  1997    660  1:01.82  2:06.53  3:10.08    4:12.67   
  Esbjerg Svømmeklub  4:05.89                 
                     
Frederik Jessen  1998    652  1:00.33  2:04.39  3:09.59    4:13.77   
  Thisted Svømmeklub  4:12.48                 
                     
Christian Rasmussen  1998    646  1:01.67  2:05.85  3:10.27    4:14.49   
  Holstebro Svømme Club  4:04.50                 
                     
Magnus B. Høgild  1999    646  1:02.23  2:08.88  3:12.67    4:14.55   
  Esbjerg Svømmeklub  4:11.33                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    626  1:01.45  2:07.75  3:13.67    4:17.19   
  Esbjerg Svømmeklub  4:08.96                 
                     
Magnus Fallesen  1998    622  1:02.43  2:08.97  3:14.00    4:17.77   
  Agfs Svømmeafdeling  4:17.42                 
                     
10  Simon Lundby Pedersen  1998    619  1:01.04  2:06.30  3:12.16    4:18.21   
  Esbjerg Svømmeklub  4:06.14                 
                     
11  Søren Villumsen  1998    618  1:02.01  2:06.93  3:12.35    4:18.35   
  Aalborg Svømmeklub  4:08.23                 
                     
12  Jonas Hørslev Sørensen  1999    617  1:03.18  2:08.73  3:13.66    4:18.42   
  Agfs Svømmeafdeling  4:14.24                 
                     
13  Jakob Juul  2000    616  58.74  2:04.40  3:11.83    4:18.53   
  Vejle Svømmeklub  4:20.20                 
                     
14  Oskar Lindholm  2001    593  1:02.32  2:09.23  3:15.85    4:21.81   
  Lyseng IF  4:11.35                 
                     
15  Jens Riisgaard  2000    585  1:03.46  2:09.92  3:16.37    4:23.11   
  Silkeborg Svømmeklub  4:22.66                 
                     
16  Alexander Fenger  1999    579  1:03.52  2:11.90  3:18.78    4:24.00   
  Horsens Svømmeklub  4:13.93                 
                     
17  Rasmus Larsen  1997    574  1:02.86  2:09.91  3:17.42    4:24.69   
  Esbjerg Svømmeklub  4:17.08                 
                     
18  Peter Mandrup Madsen  1997    567  1:04.30  2:12.45  3:18.82    4:25.80   
  Agfs Svømmeafdeling  4:15.72                 
                     
19  Christian L H Frederiksen  2001    564  1:03.74  2:11.26  3:19.10    4:26.21   
  Agfs Svømmeafdeling  4:20.91                 
                     
20  Mathias Rasmussen  2001    555  1:03.63  2:12.41  3:20.40    4:27.68   
  Holstebro Svømme Club  4:20.92                 
                     
21  Martin Grønning  1997    553  1:03.09  2:11.74  3:21.10    4:28.02   
  Silkeborg Svømmeklub  4:12.14                 
                     
22  Christopher Kristiansen  2000    548  1:04.09  2:11.85  3:21.19    4:28.90   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:23.88                 
                     
23  Christian Bonde  2001    542  1:04.11  2:12.92  3:22.47    4:29.89   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.86                 
                     
24  Dan Izhar-Larsen  1999    538  1:03.46  2:12.53  3:22.23    4:30.58   
  IHF Svømning  4:20.75                 
                     
25  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    533  1:05.47  2:14.40  3:24.82    4:31.41   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:24.56                 
                     
26  Mikkel Kirkegaard  1999    530  1:03.43  2:11.79  3:21.07    4:31.81   
  Silkeborg Svømmeklub  4:21.19                 
                     
27  Oliver Christensen  2000    529  1:01.76  2:10.82  3:21.58    4:32.08   
  Esbjerg Svømmeklub  4:25.79                 
                     
28  Mikkel B. Høgild  1998    528  1:05.38  2:14.73  3:22.67    4:32.24   
  Swim Team Midtjylland  4:12.49                 
                     
29  Frederik Juhl Leiszner  1999    515  1:05.25  2:14.65  3:24.97    4:34.40   
  Horsens Svømmeklub  4:28.57                 
                     
30  Chris Lund Rasmussen  2001    513  1:06.41  2:16.11  3:26.89    4:34.78   
  Viborg Svømme Klub  4:23.34                 
                     
31  Anders Frimor Kirk  1996    510  1:05.69  2:16.24  3:27.15    4:35.31   
  Thisted Svømmeklub  4:27.83                 
                     
32  Sebastian Piessenberger  2001    496  1:05.30  2:16.09  3:27.96    4:37.83   
  Svømmeklubben Opnør  4:25.59                 
                     
33  Oliver Widemann Bache  2001    494  1:06.80  2:17.60  3:28.28    4:38.28   
  Viborg Svømme Klub  4:33.51                 
                     
34  Oliver Frølund  2001    484  1:06.10  2:15.87  3:27.33    4:40.20   
  Silkeborg Svømmeklub  4:24.73                 
                     
35  Luis Velasquez  2001    483  1:06.86  2:20.18  3:30.78    4:40.31   
  Esbjerg Svømmeklub  4:28.02                 
                     
36  André Iversen  2001    483  1:08.64  2:20.15  3:31.13    4:40.44   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:42.48                 
                     
37  Johann Kristian Møller  2001    476  1:04.40  2:16.86  3:29.06    4:41.71   
  Vejle Svømmeklub  4:38.52                 
                     
38  Lukas Jeppesen  2001    452  1:04.43  2:17.07  3:31.45    4:46.58   
  Erritsø Gymnastik Og IF  4:44.55                 
                     
39  Mikkel Weis Kallesøe  2000    450  1:07.56  2:20.99  3:34.54    4:47.09   
  Viborg Svømme Klub  4:32.28                 
                     
Jonas Nibe Klit  1994              DSQ  Plaster på hæl 
  Svendborg Svømme Klub  5:27.78                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:59 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Søby Mortensen  2001    672          27.08   
  Holstebro Svømme Club  26.62                 
Camilla Rask  1999    655          27.32   
  H2Odense  27.65                 
Line J. V. Hededal  2001    650          27.39   
  Vejle Svømmeklub  26.90                 
Laura Glerup Jensen  1998    640          27.53   
  H2Odense  27.77                 
Ellen Nielsen  2001    605          28.05   
  Esbjerg Svømmeklub  27.16                 
Cecilie B. Andersen  2001    600          28.12   
  Vejle Svømmeklub  29.17                 
Helena V. Ellling  2000    600          28.12   
  Silkeborg Svømmeklub  28.03                 
Merete Toft Jensen  1999    597          28.17   
  Holstebro Svømme Club  28.62                 
Lisa Schøn  1999    594          28.22   
  Aalborg Svømmeklub  27.57                 
10  Sigrid Lei Lamberg  2002    592          28.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.10                 
11  Emma Bugge Fynbo  2001    588          28.31   
  Holstebro Svømme Club  27.97                 
12  Camilla Ottesen  2000    583          28.39   
  Svømmeklubben Nord  27.39                 
13  Amalie Bach Nielsen  1999    581          28.43   
  Horsens Svømmeklub  28.09                 
14  Ditte Toft Ibsen  2001    576          28.52   
  Hobro Svømmeklub  28.74                 
15  Louise D. Liboriussen  2002    573          28.57   
  Viborg Svømme Klub  27.98                 
16  Helene Olesen  2000    570          28.61   
  Vejle Svømmeklub  27.86                 
17  Isabella Bach  2002    562          28.74   
  Holstebro Svømme Club  28.55                 
18  Emma Jørgensen  2001    562          28.75   
  Esbjerg Svømmeklub  28.84                 
19  Anne Nielsen  1999    561          28.76   
  Aars Svømmeklub  28.67                 
20  Astrid Nielsen  2002    554          28.89   
  Esbjerg Svømmeklub  28.83                 
21  Johanne Marie Poulsen  2001    549          28.97   
  Aalborg Svømmeklub  28.25                 
22  Maja Fridberg Madsen  2002    547          29.00   
  Odder Svømmeklub  28.36                 
23  Line Johannsen  2001    547          29.01   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.64                 
24  Lærke Toftgaard  2001    546          29.03   
  Kolding SK  29.03                 
25  Maria Cleman Hatting  2001    538          29.16   
  Holstebro Svømme Club  28.50                 
26  Marie Christensen  2002    530          29.32   
  Odder Svømmeklub  28.91                 
27  Jennifer Thorius Bek  2000    524          29.43   
  Horsens Svømmeklub  28.80                 
28  Cecilie Christensen  2002    517          29.55   
  Esbjerg Svømmeklub  30.19                 
29  Johanne Skovgaard Terp  1999    517          29.56   
  Odder Svømmeklub  29.06                 
30  Sarah Bryld Jensen  2001    514          29.61   
  Esbjerg Svømmeklub  29.67                 
31  Nicoline Kristiansen  2002    514          29.62   
  Agfs Svømmeafdeling  30.08                 
32  Signe Villumsen  2001    511          29.68   
  Aalborg Svømmeklub  29.61                 
33  Lea Serup Schøn  2002    510          29.69   
  Aalborg Svømmeklub  28.69                 
34  Johanne S. Christiansen  2002    508          29.73   
  Svømmeklubben Sønderborg  29.42                 
35  Cathrine Skau Hansen  1999    505          29.79   
  DeltaSwim  30.71                 
36  Trine Dam  2001    500          29.89   
  Horsens Svømmeklub  29.99                 
37  Lea Moesgaard  1998    498          29.93   
  Viborg Svømme Klub  29.07                 
38  Ida L. Bendtsen  2000    497          29.94   
  DeltaSwim  29.47                 
39  Caroline Bo Nielsen  2001    494          30.01   
  Kolding SK  29.00                 
40  Nanette Nikolajsen  2000    488          30.13   
  Esbjerg Svømmeklub  28.52                 
41  Cecilie Tommerup Sørensen  2001    486          30.18   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  29.68                 
42  Thilde Timmermand  2002    484          30.22   
  Esbjerg Svømmeklub  30.17                 
43  Emma Viborg Larsen  2001    481          30.28   
  Aabybro Idrætsforening  30.65                 
44  Sofie Bruun Boye  2001    473          30.45   
  Viborg Svømme Klub  32.22                 
45  Charlotte S. Jensen  2002    470          30.51   
  Svømmeklubben Nord  30.34                 
46  Sofie Rahbek Hansen  2000    461          30.70   
  Viborg Svømme Klub  29.48                 
47  Maja Stie Svensgaard  2002    455          30.84   
  Struer Svømmeklub  30.55                 
48  Victoria Femhøj Jensen  2002    438          31.24   
  Aars Svømmeklub  30.41                 
49  Emilie Knudsen  2002    423          31.60   
  Swim Team Midtjylland  30.56                 
50  Alberte Sommerlund Peders  2002    419          31.70   
  Esbjerg Svømmeklub  29.96                 
51  Karen Hazell Brink  2002    411          31.91   
  H2Odense  30.17                 
52  Mie Trothe  1998    356          33.46   
  DeltaSwim  34.13                 
53  Louise Bast Aaby  1998    129          46.90   
  Svømmeklubben Nord  45.28                 
Simona Baumrtova  1991              26.93  EXTRA 
  Tjekkiet  26.18                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:45 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Holstebro Svømme Club            26.99   
Laura Glerup Jensen  1998  H2Odense            27.36   
Ellen Nielsen  2001  Esbjerg Svømmeklub            27.50   
Camilla Rask  1999  H2Odense            27.62   
Line J. V. Hededal  2001  Vejle Svømmeklub            27.62   
Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            28.14   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            28.39   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro Svømme Club            28.53   
Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub            28.14   
10  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            28.22   
11  Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            28.49   
11  Sigrid Lei Lamberg  2002  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            28.49   
13  Camilla Ottesen  2000  Svømmeklubben Nord            28.52   
14  Louise D. Liboriussen  2002  Viborg Svømme Klub            28.53   
15  Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            28.58   
15  Helene Olesen  2000  Vejle Svømmeklub            28.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Bach  1997    655          24.07   
  Aalborg Svømmeklub  23.47                 
Simon Vingolf Larsen  1998    608          24.68   
  Esbjerg Svømmeklub  23.63                 
Kasper Schultz  1995    601          24.77   
  Agfs Svømmeafdeling  24.70                 
Nicklas Rasmussen  1997    585          25.00   
  Vejle Svømmeklub  24.39                 
Andreas Bui  2000    578          25.10   
  H2Odense  24.91                 
Magnus Fallesen  1998    576          25.12   
  Agfs Svømmeafdeling  24.37                 
Christian V. Rasmussen  1996    569          25.22   
  H2Odense  24.27                 
Malthe Lindeblad  2001    564          25.30   
  DeltaSwim  26.83                 
Jesper Stilling Julius  1993    561          25.35   
  Agfs Svømmeafdeling  24.33                 
10  Emil Kamuk Frederiksen  1995    559          25.38   
  Agfs Svømmeafdeling  24.70                 
11  Andreas Hansen  2000    557          25.40   
  Vejle Svømmeklub  25.37                 
12  Karl Meisner-Jensen  1999    555          25.43   
  Svømmeklubben Nord  26.65                 
13  Christian Holm Jørgensen  1999    552          25.48   
  Esbjerg Svømmeklub  23.95                 
14  Nikolaj Isdahl  1999    549          25.53   
  Odder Svømmeklub  24.14                 
15  Matthias Bach Mikkelsen  2000    548          25.55   
  Kolding SK  25.39                 
16  Andreas Sehested  1996    544          25.61   
  Vejle Svømmeklub  25.28                 
17  Jonas Bruun Sleiman  1998    540          25.67   
  Esbjerg Svømmeklub  25.32                 
18  Magnus Yde  1996    535          25.75   
  Svømmeklubben S 68  25.41                 
19  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    534          25.76   
  Vejle Svømmeklub  26.82                 
20  Martin H. Abel  2001    532          25.80   
  Esbjerg Svømmeklub  26.15                 
21  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    531          25.81   
  Esbjerg Svømmeklub  24.81                 
22  Lars Lyhne  1999    525          25.91   
  Aalborg Svømmeklub  26.05                 
23  Jacob F. Frederiksen  1999    517          26.05   
  Silkeborg Svømmeklub  25.58                 
24  Ralf Dalby  1995    510          26.17   
  Agfs Svømmeafdeling  25.98                 
25  Malthe Lindquist  1996    504          26.26   
  Erritsø Gymnastik Og IF  26.13                 
25  Oliver Mølby  2001    504          26.26   
  Esbjerg Svømmeklub  26.50                 
27  Jakob Kornmaaler  1995    504          26.27   
  Agfs Svømmeafdeling  25.57                 
28  Mikkel B. Høgild  1998    502          26.30   
  Swim Team Midtjylland  25.89                 
29  Anton Borg Hjort  2000    498          26.38   
  Lyseng IF  25.39                 
30  Thomas Frederiksen  2000    496          26.40   
  Odder Svømmeklub  25.83                 
31  Mads Sørensen  2001    493          26.46   
  Vejle Svømmeklub  26.80                 
31  Rune Friis Petersen  1996    493          26.46   
  Horsens Svømmeklub  25.50                 
33  Kasper Høst Stenbæk  2001    489          26.53   
  Erritsø Gymnastik Og IF  27.13                 
34  Aksel Skrydstrup  2001    487          26.56   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  26.21                 
34  Jacob Schelde Jensen  2001    487          26.56   
  Kolding SK  27.39                 
36  Rune Nørgaard  2000    486          26.59   
  Aalborg Svømmeklub  27.02                 
37  Ehab Basha  2000    483          26.64   
  Agfs Svømmeafdeling  26.65                 
38  Oskar Lindholm  2001    483          26.65   
  Lyseng IF  25.91                 
39  Anders Vestergaard  2001    479          26.72   
  Aalborg Svømmeklub  26.74                 
39  August Stamp Kirkeby  1999    479          26.72   
  Agfs Svømmeafdeling  27.21                 
41  Peter Birk  1996    474          26.80   
  Thisted Svømmeklub  25.83                 
42  Benjamin Perruchon  2001    472          26.84   
  Haderslev Svømme Klub  26.16                 
43  Anders Rasmussen  2001    469          26.91   
  Vejle Svømmeklub  26.79                 
44  Marius Nørgaard  2001    468          26.93   
  Aalborg Svømmeklub  27.55                 
45  Daniel Jensen  2001    467          26.94   
  DeltaSwim  26.69                 
46  Christian Juul Jensen  2000    466          26.96   
  Svømmeklubben S 68  26.51                 
46  Jonas B. Jørgensen  1998    466          26.96   
  Agfs Svømmeafdeling  26.04                 
48  Lawrence Langley  2001    465          26.98   
  Aalborg Svømmeklub  26.61                 
49  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    461          27.05   
  Swim Team Midtjylland  25.81                 
50  Sebastian Møller Jürgense  2001    459          27.09   
  Odder Svømmeklub  27.43                 
51  Martin Harder Bruun  1998    458          27.12   
  Silkeborg Svømmeklub  26.68                 
52  Daniel Vang Kleist  2000    455          27.18   
  Svømmeklubben Nord  27.17                 
53  Jakob Grene  2001    453          27.22   
  Esbjerg Svømmeklub  27.99                 
54  Johann Kristian Møller  2001    450          27.28   
  Vejle Svømmeklub  27.21                 
55  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    445          27.38   
  Svømmeklubben Sønderborg  28.08                 
56  Magnus Funder  2001    441          27.46   
  Vejle Svømmeklub  27.62                 
57  Christian Bonde  2001    441          27.47   
  Aalborg Svømmeklub  27.76                 
58  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    439          27.50   
  Brædstrup Svømmeklub  27.51                 
59  Sebastian Leimbeck  2001    433          27.63   
  Viborg Svømme Klub  27.43                 
60  Kasper Jørgensen  2000    425          27.79   
  Kolding SK  27.20                 
61  Mads Frydenholm  2001    424          27.82   
  Esbjerg Svømmeklub  28.24                 
62  Andreas Jørgensen  2000    421          27.88   
  Kolding SK  27.57                 
63  Sebastian Piessenberger  2001    419          27.93   
  Svømmeklubben Opnør  28.12                 
64  Magnus V. Ancker  2001    417          27.97   
  Agfs Svømmeafdeling  27.24                 
65  Kristoffer Erbo Kjær  2001    409          28.16   
  Vejle Svømmeklub  27.86                 
66  Oliver Veile  2001    401          28.34   
  Durup IF  28.97                 
67  Simon Andersen  2000    397          28.43   
  Aabybro Idrætsforening  27.95                 
68  Lasse Jensen  2000    381          28.82   
  Hobro Svømmeklub  27.60                 
69  Niels Mortensen  1995    367          29.18   
  Agfs Svømmeafdeling  28.23                 
70  Andreas Hansen  2001    342          29.89   
  Brædstrup Svømmeklub  30.06                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:59 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Bach  1997    653          24.09   
  Aalborg Svømmeklub  23.47                 
Nicklas Rasmussen  1997    613          24.61   
  Vejle Svømmeklub  24.39                 
Kasper Schultz  1995    600          24.78   
  Agfs Svømmeafdeling  24.70                 
Simon Vingolf Larsen  1998    598          24.81   
  Esbjerg Svømmeklub  23.63                 
Magnus Fallesen  1998    578          25.10   
  Agfs Svømmeafdeling  24.37                 
Malthe Lindeblad  2001    541          25.66   
  DeltaSwim  26.83                 
Christian V. Rasmussen  1996    523          25.95   
  H2Odense  24.27                 
Andreas Hansen  2000    565          25.28   
  Vejle Svømmeklub  25.37                 
Jesper Stilling Julius  1993    552          25.49   
  Agfs Svømmeafdeling  24.33                 
10  Christian Holm Jørgensen  1999    547          25.56   
  Esbjerg Svømmeklub  23.95                 
11  Nikolaj Isdahl  1999    537          25.72   
  Odder Svømmeklub  24.14                 
12  Karl Meisner-Jensen  1999    534          25.76   
  Svømmeklubben Nord  26.65                 
13  Matthias Bach Mikkelsen  2000    533          25.78   
  Kolding SK  25.39                 
14  Andreas Sehested  1996    529          25.85   
  Vejle Svømmeklub  25.28                 
15  Jonas Bruun Sleiman  1998    510          26.16   
  Esbjerg Svømmeklub  25.32                 
Andreas Bui  2000              DSQ  Tyvstart 
  H2Odense  24.91                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    662          33.81   
  Agfs Svømmeafdeling  33.86                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    612          34.72   
  Aalborg Svømmeklub  34.29                 
Julie D. Hald  1996    600          34.95   
  Aalborg Svømmeklub  33.67                 
Simone H. Lauridsen  1999    600          34.95   
  Esbjerg Svømmeklub  33.24                 
Kathrine Fog  2000    597          35.01   
  Viborg Svømme Klub  34.53                 
Christina Christensen  2000    590          35.14   
  Vejle Svømmeklub  34.49                 
Camilla Rask  1999    585          35.23   
  H2Odense  35.15                 
Astrid Nielsen  2002    583          35.28   
  Esbjerg Svømmeklub  37.28                 
Mathilde Hansen  1998    582          35.29   
  Vejle Svømmeklub  35.81                 
10  Sigrid Lei Lamberg  2002    581          35.31   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  34.27                 
11  Esther Flø  2001    574          35.47   
  Silkeborg Svømmeklub  35.33                 
12  Maria Møller Glargaard  2001    559          35.78   
  Esbjerg Svømmeklub  35.59                 
13  Laura Mathilde Elkjær  1998    558          35.79   
  Vejle Svømmeklub  34.24                 
14  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    547          36.04   
  Esbjerg Svømmeklub  35.29                 
15  Line Johannsen  2001    544          36.10   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  35.51                 
16  Helene Olesen  2000    531          36.40   
  Vejle Svømmeklub  35.80                 
17  Elisabeth Sølvkjær  2002    518          36.69   
  Thisted Svømmeklub  37.26                 
18  Trine Dam  2001    506          36.99   
  Horsens Svømmeklub  36.04                 
19  Rikke Vagtborg Jensen  2002    505          37.01   
  Esbjerg Svømmeklub  37.48                 
20  Freja Elling-Enevoldsen  2002    497          37.21   
  Silkeborg Svømmeklub  37.31                 
21  Caroline Larsen  2001    495          37.26   
  Ringe Svømme Klub  37.15                 
22  Heidi Glintborg  2002    493          37.30   
  H2Odense  36.61                 
23  Natascha Holm Byskov  2000    491          37.36   
  Holstebro Svømme Club  36.29                 
24  Amalie Averhoff Møbes  2002    484          37.53   
  Haderslev Svømme Klub  38.93                 
25  Malea Benediktson  2001    477          37.72   
  H2Odense  38.25                 
26  Julia Harpøth  2002    475          37.78   
  Brædstrup Svømmeklub  38.70                 
27  Victoria Bang  2001    472          37.85   
  Svendborg Svømme Klub  37.20                 
28  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    465          38.03   
  Aalborg Svømmeklub  38.98                 
29  Maiken Hougaard  2002    462          38.12   
  Auning Svømmeklub  37.65                 
30  Maria Bredal Larsen  2002    457          38.25   
  Nyborg Svømmeklub  37.68                 
31  Mette S. Køhler  2001    454          38.33   
  Nyborg Svømmeklub  38.04                 
32  Nadia Nørskov Vogt  2000    451          38.43   
  Esbjerg Svømmeklub  37.24                 
33  Victoria K. Jespersen  2001    445          38.60   
  IHF Svømning  37.67                 
34  Signe Ilskov Pedersen  2001    442          38.69   
  Vejle Svømmeklub  38.50                 
35  Frederikke Brændgaard  2001    441          38.73   
  Horsens Svømmeklub  37.94                 
36  Johanne S. Christiansen  2002    433          38.94   
  Svømmeklubben Sønderborg  37.65                 
37  Josefine Mikkelsen  2002    420          39.36   
  Horsens Svømmeklub  37.65                 
38  Klea Christensen  2001    419          39.39   
  Struer Svømmeklub  39.98                 
39  Nikoline Østerberg  2000    413          39.58   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  37.46                 
40  Signe Frits Nielsen  2002    409          39.71   
  Haderslev Svømme Klub  39.49                 
41  Enya Lindum Eskildsen  2000    405          39.82   
  DeltaSwim  38.61                 
42  Celeste Pind Therkildsen  2002    394          40.18   
  Viborg Svømme Klub  39.44                 
43  Kristine Hülsen  2002    390          40.33   
  Vejle Svømmeklub  39.68                 
44  Amalije Kristensen  2002    382          40.61   
  Svømmeklubben S 68  39.98                 
45  Alberte Schnieber Klausen  2002    369          41.09   
  Swim Team Midtjylland  37.19                 
46  Julie B. Andersen  2002    335          42.42   
  Ikast Svømmeklub  40.84                 
47  Camilla Aagaard  2000    304          43.80   
  Svømmeklubben Nord  42.14                 
48  Laura Christensen  1997    299          44.08   
  Svømmeklubben Nord  42.99                 
49  Lærke Als  2002    298          44.11   
  Svømmeklubben Nord  41.69                 
50  Louise Bast Aaby  1998    52          1:18.66  Dansk Rekord SB6 
  Svømmeklubben Nord  1:19.67                 
Simona Baumrtova  1991              34.35  EXTRA 
  Tjekkiet  32.98                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:45 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    632          34.34   
  Agfs Svømmeafdeling  33.86                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    624          34.49   
  Aalborg Svømmeklub  34.29                 
Kathrine Fog  2000    606          34.82   
  Viborg Svømme Klub  34.53                 
Simone H. Lauridsen  1999    606          34.82   
  Esbjerg Svømmeklub  33.24                 
Julie D. Hald  1996    590          35.13   
  Aalborg Svømmeklub  33.67                 
Astrid Nielsen  2002    582          35.29   
  Esbjerg Svømmeklub  37.28                 
Camilla Rask  1999    556          35.83   
  H2Odense  35.15                 
Christina Christensen  2000    535          36.31   
  Vejle Svømmeklub  34.49                 
Esther Flø  2001    599          34.97   
  Silkeborg Svømmeklub  35.33                 
10  Laura Mathilde Elkjær  1998    543          36.13   
  Vejle Svømmeklub  34.24                 
11  Line Johannsen  2001    541          36.17   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  35.51                 
11  Sigrid Lei Lamberg  2002    541          36.17   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  34.27                 
13  Mathilde Hansen  1998    536          36.27   
  Vejle Svømmeklub  35.81                 
14  Maria Møller Glargaard  2001    536          36.28   
  Esbjerg Svømmeklub  35.59                 
15  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    526          36.50   
  Esbjerg Svømmeklub  35.29                 
16  Helene Olesen  2000    501          37.11   
  Vejle Svømmeklub  35.80                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    752          29.05   
  Agfs Svømmeafdeling  28.41                 
Janus Meinert  1995    664          30.28   
  Aalborg Svømmeklub  29.24                 
Christian V. Rasmussen  1996    655          30.41   
  H2Odense  28.38                 
Johan Markus Mowinckel  1995    604          31.24   
  Aalborg Svømmeklub  30.98                 
Marcus Brandborg  1997    592          31.45   
  Aalborg Svømmeklub  29.78                 
Malthe Burgaard  2000    588          31.53   
  H2Odense  32.48                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    586          31.56   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Aksel Skrydstrup  2001    586          31.57   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.83                 
Emil Houlborg  1998    570          31.86   
  Viborg Svømme Klub  31.16                 
10  Mikkel Kirkegaard  1999    560          32.04   
  Silkeborg Svømmeklub  31.65                 
11  Daniel Haahr Pallesen  1998    555          32.14   
  Aalborg Svømmeklub  31.41                 
12  Jonas Bruun Sleiman  1998    554          32.16   
  Esbjerg Svømmeklub  30.79                 
13  Nikolaj Isdahl  1999    551          32.22   
  Odder Svømmeklub  30.07                 
14  Magnus Mikkelsen  2001    549          32.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.36                 
15  Jonas Gadegaard Hansen  1998    543          32.37   
  Vejle Svømmeklub  31.05                 
16  Lawrence Langley  2001    539          32.45   
  Aalborg Svømmeklub  31.88                 
17  Jeppe Vestergaard Jensen  2001    533          32.57   
  Svømmeklubben Sønderborg  32.96                 
18  Magnus B. Høgild  1999    532          32.60   
  Esbjerg Svømmeklub  33.07                 
19  Peter Birk  1996    527          32.70   
  Thisted Svømmeklub  31.09                 
20  Morten Due Nielsen  1999    526          32.72   
  Aalborg Svømmeklub  32.06                 
21  Jakob Juul  2000    511          33.04   
  Vejle Svømmeklub  31.98                 
22  Magnus V. Ancker  2001    503          33.20   
  Agfs Svømmeafdeling  33.36                 
23  Jakob Grene  2001    502          33.24   
  Esbjerg Svømmeklub  33.93                 
24  Frederik Jessen  1998    495          33.39   
  Thisted Svømmeklub  32.92                 
25  Christian Rasmussen  1998    493          33.43   
  Holstebro Svømme Club  32.75                 
26  Ehab Basha  2000    488          33.54   
  Agfs Svømmeafdeling  32.43                 
27  Thomas Schiby  2001    484          33.63   
  Aalborg Svømmeklub  33.75                 
28  Magnus Yde  1996    483          33.66   
  Svømmeklubben S 68  32.82                 
29  Emil Kragh  2001    482          33.68   
  Vejle Svømmeklub  34.01                 
30  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    482          33.69   
  Brædstrup Svømmeklub  33.81                 
31  Casper Krohn  2001    480          33.72   
  Agfs Svømmeafdeling  33.87                 
32  Jacob F. Frederiksen  1999    480          33.74   
  Silkeborg Svømmeklub  33.89                 
33  Anders Eenberg  2001    479          33.76   
  Esbjerg Svømmeklub  34.06                 
34  Mads Sørensen  2001    465          34.08   
  Vejle Svømmeklub  33.33                 
35  Nicklas Rasmussen  1997    450          34.47   
  Vejle Svømmeklub  31.52                 
36  Peter Hymøller  2001    444          34.61   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.33                 
37  Carl M Gadegaard  2001    436          34.83   
  Nyborg Svømmeklub  34.64                 
38  Christian Hovmark  2001    425          35.13   
  Thisted Svømmeklub  35.57                 
39  Martin Broch  2001    417          35.36   
  DeltaSwim  35.37                 
40  Oliver Mølby  2001    405          35.69   
  Esbjerg Svømmeklub  35.81                 
41  Hugin Juliansson  2000    396          35.95   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  34.76                 
42  Kasper Høst Stenbæk  2001    395          35.98   
  Erritsø Gymnastik Og IF  35.81                 
43  Lasse Jensen  2000    391          36.12   
  Hobro Svømmeklub  34.33                 
44  Mathias Teuchler  2000    387          36.23   
  DeltaSwim  35.88                 
45  Andreas Hansen  2001    386          36.27   
  Brædstrup Svømmeklub  35.62                 
46  Christian Juul Jensen  2000    376          36.60   
  Svømmeklubben S 68  35.38                 
47  Simon Andersen  2000    356          37.26   
  Aabybro Idrætsforening  34.92                 
48  Sebastian Møller Jürgense  2001    345          37.65   
  Odder Svømmeklub  36.14                 
Mads L. Werther  2000              DSQ  2 flyben i udsvøm 
  Aalborg Svømmeklub  35.07                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:18 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    742          29.18   
  Agfs Svømmeafdeling  28.41                 
Janus Meinert  1995    687          29.94   
  Aalborg Svømmeklub  29.24                 
Emil Kamuk Frederiksen  1995    646          30.55   
  Agfs Svømmeafdeling  30.13                 
Christian V. Rasmussen  1996    644          30.58   
  H2Odense  28.38                 
Marcus Brandborg  1997    617          31.03   
  Aalborg Svømmeklub  29.78                 
Johan Markus Mowinckel  1995    582          31.63   
  Aalborg Svømmeklub  30.98                 
Aksel Skrydstrup  2001    571          31.84   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.83                 
Malthe Burgaard  2000    563          31.99   
  H2Odense  32.48                 
Daniel Haahr Pallesen  1998    610          31.14   
  Aalborg Svømmeklub  31.41                 
10  Emil Houlborg  1998    572          31.82   
  Viborg Svømme Klub  31.16                 
11  Mikkel Kirkegaard  1999    557          32.10   
  Silkeborg Svømmeklub  31.65                 
12  Nikolaj Isdahl  1999    552          32.19   
  Odder Svømmeklub  30.07                 
13  Magnus Mikkelsen  2001    548          32.28   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  31.36                 
14  Jonas Bruun Sleiman  1998    534          32.55   
  Esbjerg Svømmeklub  30.79                 
15  Jonas Gadegaard Hansen  1998    525          32.74   
  Vejle Svømmeklub  31.05                 
15  Lawrence Langley  2001    525          32.74   
  Aalborg Svømmeklub  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:46   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    654          31.17   
  H2Odense  30.78                 
Jennifer Thorius Bek  2000    636          31.46   
  Horsens Svømmeklub  31.24                 
Amalie Bach Nielsen  1999    630          31.55   
  Horsens Svømmeklub  30.47                 
Isabella K. Sørensen  1994    622          31.70  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  29.37                 
Karoline Sørensen  2002    616          31.79   
  Thisted Svømmeklub  30.93                 
Cecilie B. Andersen  2001    613          31.85   
  Vejle Svømmeklub  31.88                 
Line J. V. Hededal  2001    606          31.97   
  Vejle Svømmeklub  30.54                 
Stine Knudsen  1999    593          32.20   
  Vejle Svømmeklub  30.88                 
Isabella Bach  2002    578          32.48   
  Holstebro Svømme Club  32.18                 
10  Ellen Nielsen  2001    576          32.51   
  Esbjerg Svømmeklub  31.22                 
11  Mille Moeslund Lausen  2002    573          32.57   
  Aalborg Svømmeklub  32.56                 
12  Sofie Rasmussen  1999    572          32.59   
  Svømmeklubben S 68  31.36                 
13  Johanne Skovgaard Terp  1999    559          32.83   
  Odder Svømmeklub  31.11                 
14  Victoria Haahr Pallesen  2002    549          33.04  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  32.75                 
15  Camilla Ottesen  2000    537          33.28   
  Svømmeklubben Nord  32.12                 
16  Marie Christensen  2002    534          33.34   
  Odder Svømmeklub  32.58                 
17  Ida Bøgh Hald  2001    530          33.42   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.15                 
18  Karoline Bauer  2002    520          33.63   
  Kolding SK  32.87                 
19  Caroline Bo Nielsen  2001    514          33.77   
  Kolding SK  31.64                 
20  Ditte Toft Ibsen  2001    505          33.96   
  Hobro Svømmeklub  32.56                 
21  Carli Mark  2002    496          34.17   
  Durup IF  32.63                 
22  Mille C. Berg  2001    489          34.34   
  Skanderborg Svømmeklub  34.43                 
23  Camilla Brøgger-Andersen  2002    488          34.36   
  Aalborg Svømmeklub  35.46                 
24  Agnes Astrup Christiansen  1997    479          34.58   
  Vejle Svømmeklub  33.10                 
25  Nicoline Kristiansen  2002    478          34.60   
  Agfs Svømmeafdeling  33.57                 
26  Louise Hvarre  2001    468          34.84   
  Vejle Svømmeklub  34.35                 
27  Emma Ildal Djørup  2002    466          34.88   
  Aalborg Svømmeklub  34.21                 
28  Anna Broe  2002    466          34.89   
  H2Odense  33.24                 
29  Nanette Nikolajsen  2000    461          35.02   
  Esbjerg Svømmeklub  33.24                 
30  Nanna Bøgild Lundahl  2001    459          35.07   
  Silkeborg Svømmeklub  34.49                 
31  Sarah Bryld Jensen  2001    457          35.11   
  Esbjerg Svømmeklub  33.98                 
32  Anette Poulsen  1999    455          35.16   
  Thisted Svømmeklub  33.56                 
33  Maja Johansen  2002    452          35.25   
  Vejle Svømmeklub  34.91                 
34  Josefine Bladt Wichmann  2000    444          35.46   
  Agfs Svømmeafdeling  32.70                 
35  Heidi Glintborg  2002    443          35.49   
  H2Odense  35.38                 
36  Signe Bach  2002    439          35.59   
  Swim Team Midtjylland  35.55                 
37  Maja Fridberg Madsen  2002    437          35.65   
  Odder Svømmeklub  33.41                 
38  Sofia Ingeberg  2002    435          35.69   
  Odder Svømmeklub  34.89                 
39  Mitzi D. Jensen  2002    435          35.70   
  Aalborg Svømmeklub  35.61                 
40  Sofie Bruun Boye  2001    434          35.74   
  Viborg Svømme Klub  34.93                 
41  Cecilie V Jensen  2002    429          35.87   
  Svømmeklubben S 68  34.48                 
42  Clara Tolderlund  2002    427          35.92   
  Silkeborg Svømmeklub  35.49                 
43  Julie Kappel Petersen  2002    426          35.95   
  Thisted Svømmeklub  34.81                 
44  Emma Viborg Larsen  2001    423          36.04   
  Aabybro Idrætsforening  34.81                 
45  Ida L. Bendtsen  2000    408          36.46   
  DeltaSwim  36.26                 
46  Lea Serup Schøn  2002    405          36.56   
  Aalborg Svømmeklub  34.81                 
47  Emma Rasmussen  2002    402          36.66   
  Odder Svømmeklub  34.58                 
48  Natasja Muncrief  2002    396          36.84   
  Vejle Svømmeklub  34.81                 
49  Charlotte S. Jensen  2002    394          36.89   
  Svømmeklubben Nord  35.41                 
50  Sara Gade  2002    390          37.03   
  Ikast Svømmeklub  36.09                 
51  Sofie Rahbek Hansen  2000    365          37.85   
  Viborg Svømme Klub  35.08                 
52  Louise Bast Aaby  1998    129          53.50   
  Svømmeklubben Nord  54.04                 
Simona Baumrtova  1991              28.60  EXTRA 
  Tjekkiet  28.90                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:46 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    701          30.46   
  H2Odense  30.78                 
Amalie Bach Nielsen  1999    674          30.85   
  Horsens Svømmeklub  30.47                 
Karoline Sørensen  2002    649          31.25   
  Thisted Svømmeklub  30.93                 
Jennifer Thorius Bek  2000    643          31.34   
  Horsens Svømmeklub  31.24                 
Cecilie B. Andersen  2001    623          31.68   
  Vejle Svømmeklub  31.88                 
Line J. V. Hededal  2001    564          32.75   
  Vejle Svømmeklub  30.54                 
Isabella Bach  2002    561          32.80   
  Holstebro Svømme Club  32.18                 
Stine Knudsen  1999    535          33.33   
  Vejle Svømmeklub  30.88                 
Johanne Skovgaard Terp  1999    613          31.85   
  Odder Svømmeklub  31.11                 
10  Sofie Rasmussen  1999    586          32.32   
  Svømmeklubben S 68  31.36                 
11  Mille Moeslund Lausen  2002    584          32.37   
  Aalborg Svømmeklub  32.56                 
12  Ellen Nielsen  2001    573          32.57   
  Esbjerg Svømmeklub  31.22                 
13  Camilla Ottesen  2000    567          32.69   
  Svømmeklubben Nord  32.12                 
14  Ida Bøgh Hald  2001    549          33.04   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  32.15                 
15  Marie Christensen  2002    548          33.06   
  Odder Svømmeklub  32.58                 
16  Karoline Bauer  2002    524          33.56   
  Kolding SK  32.87                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    666          27.52   
  Agfs Svømmeafdeling  26.80                 
Kasper Schultz  1995    659          27.62   
  Agfs Svømmeafdeling  27.13                 
Simon Vingolf Larsen  1998    651          27.73   
  Esbjerg Svømmeklub  27.21                 
Oliver Degn  1996    630          28.03   
  Odder Svømmeklub  26.83                 
Lasse Dall  1997    581          28.80   
  Odder Svømmeklub  26.78                 
Johan Markus Mowinckel  1995    579          28.84   
  Aalborg Svømmeklub  27.90                 
Anton Borg Hjort  2000    575          28.90   
  Lyseng IF  27.81                 
Rasmus Nørfjand  2000    574          28.91   
  Holstebro Svømme Club  27.85                 
Andreas Hansen  2000    562          29.12   
  Vejle Svømmeklub  28.73                 
10  Sebastian Strandberg  1994    553          29.28   
  Aalborg Svømmeklub  27.31                 
11  Magnus B. Høgild  1999    520          29.89   
  Esbjerg Svømmeklub  28.77                 
12  Magnus Lerche  1999    515          29.98   
  Aars Svømmeklub  29.19                 
13  Martin H. Abel  2001    512          30.04   
  Esbjerg Svømmeklub  28.68                 
14  David Hjort  2000    507          30.13  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  27.84                 
15  Lars Lyhne  1999    503          30.22   
  Aalborg Svømmeklub  28.62                 
16  Marius Nørgaard  2001    497          30.33   
  Aalborg Svømmeklub  30.16                 
17  Andreas Bui  2000    494          30.41   
  H2Odense  30.27                 
18  Andreas Sehested  1996    493          30.42   
  Vejle Svømmeklub  28.75                 
19  Thomas Schiby  2001    485          30.59   
  Aalborg Svømmeklub  30.46                 
20  Peter Birk  1996    484          30.61   
  Thisted Svømmeklub  28.46                 
21  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    482          30.65   
  Svømmeklubben Sønderborg  30.90                 
22  Benjamin Perruchon  2001    481          30.67  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  29.61                 
23  Martin Grønning  1997    480          30.70   
  Silkeborg Svømmeklub  29.96                 
24  Jakob Kornmaaler  1995    472          30.86   
  Agfs Svømmeafdeling  28.92                 
25  Sebastian Leimbeck  2001    450          31.37   
  Viborg Svømme Klub  31.67                 
26  Lukas Jeppesen  2001    441          31.56   
  Erritsø Gymnastik Og IF  30.55                 
27  Anders Vestergaard  2001    438          31.65   
  Aalborg Svømmeklub  31.76                 
28  Mathias Rasmussen  2001    437          31.66   
  Holstebro Svømme Club  32.03                 
29  Jacob F. Frederiksen  1999    430          31.85   
  Silkeborg Svømmeklub  30.48                 
30  Jakob Grene  2001    425          31.95   
  Esbjerg Svømmeklub  32.24                 
31  Thomas Frederiksen  2000    424          31.98   
  Odder Svømmeklub  29.52                 
32  Magnus Funder  2001    419          32.11   
  Vejle Svømmeklub  30.38                 
33  Jacob Schelde Jensen  2001    406          32.44   
  Kolding SK  32.15                 
34  Alexander Korsager Elkjær  2001    404          32.50   
  Lyseng IF  32.12                 
35  Daniel Vang Kleist  2000    382          33.12   
  Svømmeklubben Nord  32.44                 
36  Mads Frydenholm  2001    356          33.89   
  Esbjerg Svømmeklub  32.03                 
Emil Viltoft Andersen  2000              DSQ  Ej brudt v 15m 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  31.45                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:04 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:40   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tobias B. Bjerg  1998    710          26.94   
  Agfs Svømmeafdeling  26.80                 
Simon Vingolf Larsen  1998    656          27.66   
  Esbjerg Svømmeklub  27.21                 
Kasper Schultz  1995    652          27.72   
  Agfs Svømmeafdeling  27.13                 
Oliver Degn  1996    623          28.14   
  Odder Svømmeklub  26.83                 
Lasse Dall  1997    620          28.18   
  Odder Svømmeklub  26.78                 
Anton Borg Hjort  2000    577          28.86   
  Lyseng IF  27.81                 
Rasmus Nørfjand  2000    554          29.26   
  Holstebro Svømme Club  27.85                 
Johan Markus Mowinckel  1995    528          29.74   
  Aalborg Svømmeklub  27.90                 
Andreas Hansen  2000    587          28.70   
  Vejle Svømmeklub  28.73                 
10  Magnus Lerche  1999    543          29.45   
  Aars Svømmeklub  29.19                 
11  Magnus B. Høgild  1999    541          29.50   
  Esbjerg Svømmeklub  28.77                 
12  Marius Nørgaard  2001    517          29.95   
  Aalborg Svømmeklub  30.16                 
13  Lars Lyhne  1999    508          30.12   
  Aalborg Svømmeklub  28.62                 
14  Martin H. Abel  2001    499          30.29   
  Esbjerg Svømmeklub  28.68                 
15  Sebastian Strandberg  1994    457          31.20   
  Aalborg Svømmeklub  27.31                 
16  Andreas Bui  2000    444          31.49   
  H2Odense  30.27                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:40 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    621          28.62   
  Aalborg Svømmeklub  27.51                 
Merete Toft Jensen  1999    602          28.92   
  Holstebro Svømme Club  27.28                 
Trine Kjøngerskov  2000    601          28.94   
  Agfs Svømmeafdeling  28.63                 
Lisa Schøn  1999    569          29.47   
  Aalborg Svømmeklub  28.49                 
Ellen Nielsen  2001    558          29.66   
  Esbjerg Svømmeklub  29.13                 
Lisa Rijkhoff  2001    552          29.78   
  Aalborg Svømmeklub  29.30                 
Emma Bugge Fynbo  2001    541          29.97   
  Holstebro Svømme Club  29.58                 
Signe Villumsen  2001    537          30.05   
  Aalborg Svømmeklub  30.44                 
Helena V. Ellling  2000    530          30.17   
  Silkeborg Svømmeklub  29.95                 
10  Cecilie B. Andersen  2001    525          30.27   
  Vejle Svømmeklub  30.75                 
11  Thea Lund Petersen  1998    525          30.28   
  Nyborg Svømmeklub  29.64                 
12  Amalie Bærentsen  2000    522          30.33   
  Aalborg Svømmeklub  29.15                 
13  Alberte Korsgaard  2001    517          30.43   
  Ringe Svømme Klub  31.41                 
14  Emma Jørgensen  2001    514          30.48   
  Esbjerg Svømmeklub  30.00                 
15  Sigrid Lei Lamberg  2002    507          30.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.84                 
16  Lærke Toftgaard  2001    490          30.98   
  Kolding SK  30.96                 
17  Mitzi D. Jensen  2002    489          30.99   
  Aalborg Svømmeklub  31.27                 
18  Astrid Nielsen  2002    487          31.05   
  Esbjerg Svømmeklub  30.94                 
19  Louise D. Liboriussen  2002    483          31.13   
  Viborg Svømme Klub  29.75                 
20  Christina Christensen  2000    479          31.22   
  Vejle Svømmeklub  31.07                 
21  Sofie Rasmussen  1999    477          31.25   
  Svømmeklubben S 68  30.65                 
22  Thilde Timmermand  2002    473          31.34   
  Esbjerg Svømmeklub  31.77                 
23  Sascha Lausten  2002    471          31.39   
  Holstebro Svømme Club  31.24                 
24  Clara Marott Schelde  2000    467          31.47   
  Farum Svømmeklub  31.00                 
24  Louise Hvarre  2001    467          31.47   
  Vejle Svømmeklub  30.81                 
26  Thea Søe Bach  2002    465          31.52   
  Thisted Svømmeklub  31.85                 
27  Nikoline Østerberg  2000    465          31.53   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.75                 
28  Maria Cleman Hatting  2001    463          31.57   
  Holstebro Svømme Club  30.91                 
29  Helene Olesen  2000    461          31.62   
  Vejle Svømmeklub  30.80                 
30  Amalie Bach Nielsen  1999    454          31.77   
  Horsens Svømmeklub  29.00                 
31  Maria Møller Glargaard  2001    450          31.86   
  Esbjerg Svømmeklub  32.29                 
31  Mia Seehausen  2001    450          31.86   
  Lyseng IF  29.91                 
33  Anna Broe  2002    442          32.05   
  H2Odense  30.67                 
34  Freja Elling-Enevoldsen  2002    442          32.06   
  Silkeborg Svømmeklub  31.75                 
35  Stine Mary Vissing  1997    441          32.08   
  Agfs Svømmeafdeling  30.56                 
36  Sofie Sjøgren  2002    439          32.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.24                 
37  Kathrin B. Poulsen  2000    434          32.25   
  Aars Svømmeklub  31.13                 
38  Jennifer Thorius Bek  2000    422          32.57   
  Horsens Svømmeklub  30.75                 
39  Caroline Mogensen  2002    398          33.20   
  Ringe Svømme Klub  33.23                 
40  Ida Sund  2002    389          33.45   
  Horsens Svømmeklub  33.69                 
41  Alberte Sommerlund Peders  2002    383          33.63   
  Esbjerg Svømmeklub  33.05                 
42  Frederikke Suhnsen  2002    365          34.16   
  Swim Team Midtjylland  34.24                 
43  Randi Jørgensen  2002    363          34.24   
  Nyborg Svømmeklub  33.87                 
44  Camilla Aagaard  2000    356          34.45  Dansk rekord S13 
  Svømmeklubben Nord  39.77                 
45  Katrine B. Hansen  2002    355          34.49   
  Ringe Svømme Klub  33.02                 
46  Victoria Femhøj Jensen  2002    345          34.83   
  Aars Svømmeklub  36.19                 
47  Sofia Ingeberg  2002    316          35.86   
  Odder Svømmeklub  35.08                 
48  Natasja Muncrief  2002    278          37.43   
  Vejle Svømmeklub  36.68                 
49  Laura Christensen  1997    252          38.66   
  Svømmeklubben Nord  37.95                 
Simona Baumrtova  1991              28.37  EXTRA 
  Tjekkiet  28.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:48 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    677          27.81   
  Aalborg Svømmeklub  27.51                 
Trine Kjøngerskov  2000    602          28.93   
  Agfs Svømmeafdeling  28.63                 
Merete Toft Jensen  1999    599          28.97   
  Holstebro Svømme Club  27.28                 
Ellen Nielsen  2001    580          29.29   
  Esbjerg Svømmeklub  29.13                 
Lisa Schøn  1999    570          29.46   
  Aalborg Svømmeklub  28.49                 
Emma Bugge Fynbo  2001    544          29.91   
  Holstebro Svømme Club  29.58                 
Lisa Rijkhoff  2001    544          29.91   
  Aalborg Svømmeklub  29.30                 
Signe Villumsen  2001    527          30.23   
  Aalborg Svømmeklub  30.44                 
Amalie Bærentsen  2000    567          29.50   
  Aalborg Svømmeklub  29.15                 
10  Helena V. Ellling  2000    554          29.73   
  Silkeborg Svømmeklub  29.95                 
11  Sigrid Lei Lamberg  2002    547          29.86   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.84                 
12  Thea Lund Petersen  1998    542          29.96   
  Nyborg Svømmeklub  29.64                 
13  Alberte Korsgaard  2001    526          30.25   
  Ringe Svømme Klub  31.41                 
14  Cecilie B. Andersen  2001    521          30.35   
  Vejle Svømmeklub  30.75                 
15  Emma Jørgensen  2001    495          30.88   
  Esbjerg Svømmeklub  30.00                 
16  Lærke Toftgaard  2001    482          31.15   
  Kolding SK  30.96                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:39   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000    653          25.85   
  Vejle Svømmeklub  25.99                 
Ralf Dalby  1995    600          26.58   
  Agfs Svømmeafdeling  25.38                 
Sebastian Strandberg  1994    597          26.63   
  Aalborg Svømmeklub  25.91                 
Lasse Dall  1997    593          26.69   
  Odder Svømmeklub  24.73                 
Michael Terp Olesen  1999    585          26.81   
  Esbjerg Svømmeklub  25.75                 
Jesper Stilling Julius  1993    579          26.91   
  Agfs Svømmeafdeling  25.90                 
Mathias Bech  1996    577          26.93   
  Vejle Svømmeklub  26.39                 
Christian V. Rasmussen  1996    573          27.00   
  H2Odense  25.77                 
Nicklas Rasmussen  1997    572          27.02   
  Vejle Svømmeklub  26.41                 
Rasmus Nørfjand  2000    572          27.02   
  Holstebro Svømme Club  27.50                 
11  Andreas Hansen  2000    568          27.07   
  Vejle Svømmeklub  26.81                 
12  David Hjort  2000    568          27.08   
  Agfs Svømmeafdeling  26.58                 
13  Jens Bach  1997    563          27.16   
  Aalborg Svømmeklub  26.14                 
14  Malthe Lindeblad  2001    562          27.17   
  DeltaSwim  28.52                 
15  Oskar Jørgensen  1998    557          27.25  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub  26.71                 
16  Kasper Jørgensen  2000    554          27.31   
  Kolding SK  26.59                 
17  Emil Kamuk Frederiksen  1995    552          27.34   
  Agfs Svømmeafdeling  26.51                 
18  Jonas Bruun Sleiman  1998    546          27.43   
  Esbjerg Svømmeklub  27.64                 
18  Martin H. Abel  2001    546          27.43   
  Esbjerg Svømmeklub  27.01                 
20  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    543          27.49   
  Vejle Svømmeklub  27.70                 
21  Malthe Burgaard  2000    538          27.57   
  H2Odense  28.59                 
22  Rune Nørgaard  2000    530          27.71   
  Aalborg Svømmeklub  27.94                 
23  Christian Holm Jørgensen  1999    529          27.72   
  Esbjerg Svømmeklub  26.03                 
24  Marcus Brandborg  1997    524          27.81   
  Aalborg Svømmeklub  27.40                 
25  Mikkel B. Høgild  1998    523          27.83   
  Swim Team Midtjylland  26.88                 
26  Oliver Christensen  2000    522          27.84   
  Esbjerg Svømmeklub  29.16                 
27  Malthe Lindquist  1996    521          27.86   
  Erritsø Gymnastik Og IF  27.95                 
27  Matthias Bach Mikkelsen  2000    521          27.86   
  Kolding SK  27.63                 
29  Karl Meisner-Jensen  1999    520          27.88   
  Svømmeklubben Nord  27.70                 
30  Jacob F. Frederiksen  1999    515          27.97   
  Silkeborg Svømmeklub  28.81                 
31  Jonas B. Jørgensen  1998    514          28.00   
  Agfs Svømmeafdeling  27.35                 
32  Daniel Jensen  2001    512          28.02   
  DeltaSwim  28.22                 
33  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    508          28.10   
  Esbjerg Svømmeklub  26.84                 
34  Magnus Yde  1996    504          28.17   
  Svømmeklubben S 68  27.07                 
35  Magnus Mikkelsen  2001    489          28.46   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  28.16                 
36  Morten Due Nielsen  1999    484          28.55   
  Aalborg Svømmeklub  28.20                 
37  Magnus Lerche  1999    476          28.71   
  Aars Svømmeklub  27.58                 
38  Kaare Fisker Larsen  1998    474          28.75   
  H2Odense  27.89                 
39  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    471          28.81   
  Swim Team Midtjylland  28.38                 
40  Nicolai Andersen  1998    466          28.92   
  Nyborg Svømmeklub  29.65                 
41  Oskar Lindholm  2001    464          28.97   
  Lyseng IF  28.91                 
41  Rune Friis Petersen  1996    464          28.97   
  Horsens Svømmeklub  26.93                 
43  Anders Rasmussen  2001    460          29.04   
  Vejle Svømmeklub  28.86                 
43  Andreas Jørgensen  2000    460          29.04   
  Kolding SK  28.25                 
45  Christian Juul Jensen  2000    457          29.10   
  Svømmeklubben S 68  28.33                 
46  Lawrence Langley  2001    456          29.12   
  Aalborg Svømmeklub  29.57                 
47  Daniel H. Johannesen  1999    455          29.16   
  Horsens Svømmeklub  28.67                 
48  Anders Vestergaard  2001    443          29.41   
  Aalborg Svømmeklub  30.01                 
49  Sebastian Leimbeck  2001    442          29.43   
  Viborg Svømme Klub  29.19                 
50  Jakob Vingborg  1998    439          29.51   
  Viborg Svømme Klub  28.88                 
51  Hjalte Lillevik Frost  2001    432          29.66   
  Svømmeklubben S 68  30.44                 
52  Peter Birk  1996    427          29.77   
  Thisted Svømmeklub  27.95                 
53  Magnus Funder  2001    423          29.86   
  Vejle Svømmeklub  30.19                 
54  Emil Kragh  2001    420          29.93   
  Vejle Svømmeklub  29.90                 
55  Johann Kristian Møller  2001    415          30.05   
  Vejle Svømmeklub  30.48                 
Simon Lundby Pedersen  1998              DSQ  Tyvstart 
  Esbjerg Svømmeklub  27.08                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:39 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jakob Juul  2000    661          25.74   
  Vejle Svømmeklub  25.99                 
Sebastian Strandberg  1994    646          25.94   
  Aalborg Svømmeklub  25.91                 
Ralf Dalby  1995    641          26.01   
  Agfs Svømmeafdeling  25.38                 
Lasse Dall  1997    618          26.32   
  Odder Svømmeklub  24.73                 
Michael Terp Olesen  1999    594          26.68   
  Esbjerg Svømmeklub  25.75                 
Jesper Stilling Julius  1993    592          26.70   
  Agfs Svømmeafdeling  25.90                 
Mathias Bech  1996    566          27.10   
  Vejle Svømmeklub  26.39                 
Christian V. Rasmussen  1996    542          27.51   
  H2Odense  25.77                 
David Hjort  2000    600          26.58   
  Agfs Svømmeafdeling  26.58                 
10  Rasmus Nørfjand  2000    581          26.88   
  Holstebro Svømme Club  27.50                 
11  Jens Bach  1997    573          26.99   
  Aalborg Svømmeklub  26.14                 
12  Nicklas Rasmussen  1997    569          27.06   
  Vejle Svømmeklub  26.41                 
13  Andreas Hansen  2000    566          27.10   
  Vejle Svømmeklub  26.81                 
14  Kasper Jørgensen  2000    565          27.13   
  Kolding SK  26.59                 
15  Emil Kamuk Frederiksen  1995    558          27.23   
  Agfs Svømmeafdeling  26.51                 
16  Malthe Lindeblad  2001    535          27.62   
  DeltaSwim  28.52                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  16:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 1    737          8:31.44   
  Aalborg Svømmeklub  8:21.00                 
  Katrine Bukh Villesen  2000      1:00.52  2:04.54      2:04.54   
  Jackie Gade  1998      1:03.38  2:09.90      4:14.44   
  Louise Bach Andersen  2001      1:02.32  2:06.74      6:21.18   
  Amalie Bærentsen  2000      1:03.50  2:10.26      8:31.44   
                     
Hsc Kindergarden Rød Stue    694          8:41.68   
  Holstebro Svømme Club  8:28.58                 
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:01.28  2:05.72      2:05.72   
  Helena Rosendahl Bach  2000      1:01.82  2:07.45      4:13.17   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:02.59  2:09.47      6:22.64   
  Sascha Lausten  2002      1:07.78  2:19.04      8:41.68   
                     
Nyborg Piger 1    648          8:53.85   
  Nyborg Svømmeklub  9:04.50                 
  Maria Bredal Larsen  2002      1:06.82  2:19.05      2:19.05   
  Karina Høybye Olesen  2001      1:04.72  2:11.38      4:30.43   
  Iben Bak  2001      1:03.91  2:09.92      6:40.35   
  Thea Lund Petersen  1998      1:04.52  2:13.50      8:53.85   
                     
Esbjerg Damer    623          9:00.84   
  Esbjerg Svømmeklub  8:54.85                 
  Shanna Armstrong  1998      1:03.17  2:13.37      2:13.37   
  Astrid Nielsen  2002      1:08.07  2:18.91      4:32.28   
  Ellen Nielsen  2001      1:03.31  2:11.08      6:43.36   
  Simone H. Lauridsen  1999      1:04.68  2:17.48      9:00.84   
                     
Delta Damer    543          9:26.22   
  DeltaSwim  9:16.38                 
  Cathrine Skau Hansen  1999      1:07.52  2:21.86      2:21.86   
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:05.54  2:16.48      4:38.34   
  Ida L. Bendtsen  2000      1:08.72  2:22.98      7:01.32   
  Enya Lindum Eskildsen  2000      1:08.62  2:24.90      9:26.22   
                     
Silkeborg Damer 1    530          9:30.87   
  Silkeborg Svømmeklub  9:07.95                 
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      1:11.53  2:59.03      2:59.03   
  Helena V. Ellling  2000      1:11.92  2:58.73      5:57.76   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      1:47.68  2:58.13      8:55.89   
  Esther Flø  2001        34.98      9:30.87   
                     
Team Awesome Damer    519          9:34.81   
  Vejle Svømmeklub  9:20.00                 
  Kristine Hülsen  2002      1:09.81  2:25.25      2:25.25   
  Laura Mathilde Elkjær  1998      1:09.62  2:25.37      4:50.62   
  Stine Knudsen  1999      1:08.47  2:20.59      7:11.21   
  Louise Hvarre  2001      1:09.67  2:23.60      9:34.81   
                     
Vs Damer    507          9:39.46   
  Viborg Svømme Klub  9:11.00                 
  Ida Kristensen  1998      1:08.14  2:19.50      2:19.50   
  Helene Marie Andersen  2001      1:11.27  3:02.50      5:22.00   
  Laura Davidsen Nielsen  2000      1:15.93  2:26.16      7:48.16   
  Christie Prøhl  1998      1:13.99  1:51.30      9:39.46   
                     
Nord Piger  2000    487          9:47.22   
  Svømmeklubben Nord  9:39.48                 
  Lærke Als  2002      1:10.16  2:26.14      2:26.14   
  Camilla Ottesen  2000      1:08.53  2:19.78      4:45.92   
  Camilla Aagaard  2000      1:17.48  2:39.88      7:25.80   
  Charlotte S. Jensen  2002      1:08.13  2:21.42      9:47.22   
                     
10  Rsk Piger    445          10:05.10   
  Ringe Svømme Klub  10:10.87                 
  Katrine B. Hansen  2002      1:13.30  2:37.21      2:37.21   
  Caroline Mogensen  2002      1:11.50  2:31.43      5:08.64   
  Alberte Korsgaard  2001      1:08.75  2:26.75      7:35.39   
  Caroline Larsen  2001      1:10.67  2:29.71      10:05.10   
                     
Aarhus Swim Piger  1999              DSQ  tyvstart 
  Aarhus Swim  8:57.08                 
  Nikoline Østerberg  2000      1:06.91  2:50.81      2:50.81   
  Ida Bøgh Hald  2001      1:12.56  2:18.66      5:09.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:42 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esbjerg Gutter    699          7:51.57   
  Esbjerg Svømmeklub  7:45.68                 
  Michael Terp Olesen  1999      57.65  1:59.42      1:59.42   
  Mikkel Gadgaard  1999      56.18  1:57.09      3:56.51   
  Simon Vingolf Larsen  1998      56.77  1:57.88      5:54.39   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      56.95  1:57.18      7:51.57   
                     
Aalborg Herrer 1    689          7:53.78   
  Aalborg Svømmeklub  7:44.00                 
  Søren Villumsen  1998      59.23  2:02.48      2:02.48   
  Nicolas Blanch  1997      56.38  1:55.32      3:57.80   
  Kristoffer Moos  1996      57.87  1:59.09      5:56.89   
  Jens Bach  1997      56.23  1:56.89      7:53.78   
                     
Team Awesome Herrer    662          8:00.13   
  Vejle Svømmeklub  8:00.00                 
  Andreas Hansen  2000      56.69  1:55.45      1:55.45   
  Jonas Gadegaard Hansen  1998      58.62  2:02.01      3:57.46   
  Jakob Juul  2000      56.11  1:59.86      5:57.32   
  Nicklas Rasmussen  1997      58.67  2:02.81      8:00.13   
                     
Esbjerg Knejte    619          8:11.11   
  Esbjerg Svømmeklub  7:58.98                 
  Magnus B. Høgild  1999      58.57  1:59.59      1:59.59   
  Christian Holm Jørgensen  1999      1:01.97  2:07.52      4:07.11   
  Simon Lundby Pedersen  1998      58.46  2:01.60      6:08.71   
  Alexander Wildenschild  1997      59.05  2:02.40      8:11.11   
                     
Aarhus Swim Drenge  1999    558          8:28.23   
  Aarhus Swim  7:58.94                 
  Aksel Skrydstrup  2001      1:01.13  2:06.97      2:06.97   
  Oskar Lindholm  2001      1:02.27  2:07.94      4:14.91   
  Dan Izhar-Larsen  1999      1:01.59  2:09.26      6:24.17   
  Anton Borg Hjort  2000      1:00.81  2:04.06      8:28.23   
                     
Silkeborg Herrer 1    558          8:28.25   
  Silkeborg Svømmeklub  8:02.81                 
  Mikkel Kirkegaard  1999      1:02.97  2:09.87      2:09.87   
  Oliver Frølund  2001      1:00.69  2:09.36      4:19.23   
  Jens Riisgaard  2000      59.76  2:03.72      6:22.95   
  Martin Grønning  1997      59.18  2:05.30      8:28.25   
                     
Mortens Boys    523          8:39.17   
  Agfs Svømmeafdeling  8:35.50                 
  Christian L H Frederiksen  2001      59.78  2:04.99      2:04.99   
  August Stamp Kirkeby  1999      1:00.58  2:05.79      4:10.78   
  Ehab Basha  2000      1:03.44  2:11.94      6:22.72   
  Casper Krohn  2001      1:04.78  2:16.45      8:39.17   
                     
Sønderborg Sks    506          8:45.11   
  Svømmeklubben Sønderborg  8:43.93                 
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      1:01.70  2:09.20      2:09.20   
  Peter Hymøller  2001      1:03.16  2:13.18      4:22.38   
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      1:03.64  2:12.71      6:35.09   
  Christopher Kristiansen  2000      1:02.62  2:10.02      8:45.11   
                     
Vs Herre    482          8:53.71   
  Viborg Svømme Klub  8:11.00                 
  Chris Lund Rasmussen  2001      1:00.71  2:06.43      2:06.43   
  Mikkel Weis Kallesøe  2000      1:05.72  2:16.35      4:22.78   
  Oliver Widemann Bache  2001      1:03.40  2:12.68      6:35.46   
  Jakob Vingborg  1998      1:04.59  2:18.25      8:53.71   
                     
Agf Herrer 1              DSQ  Tyvstart 
  Agfs Svømmeafdeling  8:00.01                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:38 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:03   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code