Tulokset Vest Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
12:02 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
|
|
1:06.86 |
2:16.85 |
3:26.85 |
4:37.18 |
9:11.81 |
|
|
H2Odense |
9:44.64 |
|
|
5:46.84 |
6:56.35 |
8:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
|
1:08.87 |
2:21.83 |
3:35.54 |
4:48.60 |
9:40.02 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
9:35.51 |
|
|
6:01.60 |
7:15.18 |
8:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
|
|
1:09.58 |
2:22.59 |
3:36.19 |
4:50.15 |
9:48.65 |
|
|
H2Odense |
9:44.09 |
|
|
6:04.26 |
7:19.26 |
8:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
|
1:07.49 |
2:21.14 |
3:35.80 |
4:51.52 |
9:56.44 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
9:43.35 |
|
|
6:08.28 |
7:24.56 |
8:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Flø |
2001 |
|
|
1:11.38 |
2:26.61 |
3:42.16 |
4:58.78 |
9:57.65 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
10:13.08 |
|
|
6:13.73 |
7:29.43 |
8:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
|
1:11.56 |
2:27.90 |
3:45.33 |
5:02.78 |
10:07.90 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
9:45.22 |
|
|
6:19.16 |
7:36.14 |
8:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
|
1:11.57 |
2:27.44 |
3:43.81 |
5:00.80 |
10:08.03 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
9:56.10 |
|
|
6:17.26 |
7:35.09 |
8:52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Charlotte S. Jensen |
2002 |
|
|
1:12.75 |
2:30.90 |
3:48.66 |
5:06.70 |
10:14.23 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
9:55.53 |
|
|
6:24.42 |
7:41.74 |
8:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Camilla Ottesen |
2000 |
|
|
1:11.63 |
2:28.40 |
3:45.75 |
5:03.76 |
10:18.70 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
9:54.96 |
|
|
7:02.85 |
8:21.71 |
9:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nicoline Rosenkilde |
1999 |
|
|
1:12.69 |
2:30.41 |
3:48.15 |
5:05.87 |
10:20.54 |
|
|
Horsens Svømmeklub |
9:51.79 |
|
|
6:24.20 |
7:43.34 |
9:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alberte Sommerlund Peders |
2002 |
|
|
1:13.94 |
2:32.68 |
3:51.91 |
5:10.88 |
10:21.12 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
10:08.24 |
|
|
6:28.19 |
7:46.75 |
9:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
|
|
1:13.80 |
2:31.93 |
3:51.70 |
5:11.55 |
10:32.55 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
10:06.56 |
|
|
6:31.64 |
7:52.63 |
9:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
12:02 |
|