2018-11-21   13:21:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  07:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.03 2016-03-18 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Isabella K. Sørensen  1994    621          28.62   
  Aalborg Svømmeklub  27.51                 
Merete Toft Jensen  1999    602          28.92   
  Holstebro Svømme Club  27.28                 
Trine Kjøngerskov  2000    601          28.94   
  Agfs Svømmeafdeling  28.63                 
Lisa Schøn  1999    569          29.47   
  Aalborg Svømmeklub  28.49                 
Ellen Nielsen  2001    558          29.66   
  Esbjerg Svømmeklub  29.13                 
Lisa Rijkhoff  2001    552          29.78   
  Aalborg Svømmeklub  29.30                 
Emma Bugge Fynbo  2001    541          29.97   
  Holstebro Svømme Club  29.58                 
Signe Villumsen  2001    537          30.05   
  Aalborg Svømmeklub  30.44                 
Helena V. Ellling  2000    530          30.17   
  Silkeborg Svømmeklub  29.95                 
10  Cecilie B. Andersen  2001    525          30.27   
  Vejle Svømmeklub  30.75                 
11  Thea Lund Petersen  1998    525          30.28   
  Nyborg Svømmeklub  29.64                 
12  Amalie Bærentsen  2000    522          30.33   
  Aalborg Svømmeklub  29.15                 
13  Alberte Korsgaard  2001    517          30.43   
  Ringe Svømme Klub  31.41                 
14  Emma Jørgensen  2001    514          30.48   
  Esbjerg Svømmeklub  30.00                 
15  Sigrid Lei Lamberg  2002    507          30.63   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  29.84                 
16  Lærke Toftgaard  2001    490          30.98   
  Kolding SK  30.96                 
17  Mitzi D. Jensen  2002    489          30.99   
  Aalborg Svømmeklub  31.27                 
18  Astrid Nielsen  2002    487          31.05   
  Esbjerg Svømmeklub  30.94                 
19  Louise D. Liboriussen  2002    483          31.13   
  Viborg Svømme Klub  29.75                 
20  Christina Christensen  2000    479          31.22   
  Vejle Svømmeklub  31.07                 
21  Sofie Rasmussen  1999    477          31.25   
  Svømmeklubben S 68  30.65                 
22  Thilde Timmermand  2002    473          31.34   
  Esbjerg Svømmeklub  31.77                 
23  Sascha Lausten  2002    471          31.39   
  Holstebro Svømme Club  31.24                 
24  Clara Marott Schelde  2000    467          31.47   
  Farum Svømmeklub  31.00                 
24  Louise Hvarre  2001    467          31.47   
  Vejle Svømmeklub  30.81                 
26  Thea Søe Bach  2002    465          31.52   
  Thisted Svømmeklub  31.85                 
27  Nikoline Østerberg  2000    465          31.53   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  30.75                 
28  Maria Cleman Hatting  2001    463          31.57   
  Holstebro Svømme Club  30.91                 
29  Helene Olesen  2000    461          31.62   
  Vejle Svømmeklub  30.80                 
30  Amalie Bach Nielsen  1999    454          31.77   
  Horsens Svømmeklub  29.00                 
31  Maria Møller Glargaard  2001    450          31.86   
  Esbjerg Svømmeklub  32.29                 
31  Mia Seehausen  2001    450          31.86   
  Lyseng IF  29.91                 
33  Anna Broe  2002    442          32.05   
  H2Odense  30.67                 
34  Freja Elling-Enevoldsen  2002    442          32.06   
  Silkeborg Svømmeklub  31.75                 
35  Stine Mary Vissing  1997    441          32.08   
  Agfs Svømmeafdeling  30.56                 
36  Sofie Sjøgren  2002    439          32.12   
  Erritsø Gymnastik Og IF  33.24                 
37  Kathrin B. Poulsen  2000    434          32.25   
  Aars Svømmeklub  31.13                 
38  Jennifer Thorius Bek  2000    422          32.57   
  Horsens Svømmeklub  30.75                 
39  Caroline Mogensen  2002    398          33.20   
  Ringe Svømme Klub  33.23                 
40  Ida Sund  2002    389          33.45   
  Horsens Svømmeklub  33.69                 
41  Alberte Sommerlund Peders  2002    383          33.63   
  Esbjerg Svømmeklub  33.05                 
42  Frederikke Suhnsen  2002    365          34.16   
  Swim Team Midtjylland  34.24                 
43  Randi Jørgensen  2002    363          34.24   
  Nyborg Svømmeklub  33.87                 
44  Camilla Aagaard  2000    356          34.45  Dansk rekord S13 
  Svømmeklubben Nord  39.77                 
45  Katrine B. Hansen  2002    355          34.49   
  Ringe Svømme Klub  33.02                 
46  Victoria Femhøj Jensen  2002    345          34.83   
  Aars Svømmeklub  36.19                 
47  Sofia Ingeberg  2002    316          35.86   
  Odder Svømmeklub  35.08                 
48  Natasja Muncrief  2002    278          37.43   
  Vejle Svømmeklub  36.68                 
49  Laura Christensen  1997    252          38.66   
  Svømmeklubben Nord  37.95                 
Simona Baumrtova  1991              28.37  EXTRA 
  Tjekkiet  28.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  07:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark