2018-07-19   11:16:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma D. Rasmussen  1996    622  37.24  1:18.79  2:00.97    2:42.95   
  Agfs Svømmeafdeling  2:35.93                 
                     
Julie D. Hald  1996    602  37.97  1:19.59  2:02.09    2:44.72   
  Aalborg Svømmeklub  2:39.62                 
                     
Mathilde Hansen  1998    599  37.86  1:20.38  2:02.71    2:44.99   
  Vejle Svømmeklub  2:44.04                 
                     
Victoria Haahr Pallesen  2002    588  38.73  1:21.09  2:03.88    2:45.98  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  2:42.44                 
                     
Line Johannsen  2001    586  38.12  1:20.05  2:02.96    2:46.22   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:42.56                 
                     
Laura Mathilde Elkjær  1998    584  39.43  1:22.19  2:04.36    2:46.37   
  Vejle Svømmeklub  2:39.04                 
                     
Christina Christensen  2000    565  39.03  1:21.89  2:05.57    2:48.24   
  Vejle Svømmeklub  2:40.39                 
                     
Maria Møller Glargaard  2001    562  37.70  1:20.58  2:04.31    2:48.49   
  Esbjerg Svømmeklub  2:43.30                 
                     
Esther Flø  2001    553  38.68  1:22.03  2:05.93    2:49.44   
  Silkeborg Svømmeklub  2:39.70                 
                     
10  Anna Brandenborg Jensen  1999    541  39.03  1:22.20  2:06.08    2:50.66   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:42.39                 
                     
11  Astrid Nielsen  2002    538  38.71  1:21.71  2:06.51    2:50.95   
  Esbjerg Svømmeklub  2:49.68                 
                     
12  Elisabeth Sølvkjær  2002    530  39.24  1:23.73  2:08.62    2:51.86   
  Thisted Svømmeklub  2:43.73                 
                     
13  Jannie Eickhardt  2001    526  39.05  1:22.27  2:06.54    2:52.31   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.34                 
                     
14  Natascha Holm Byskov  2000    496  41.01  1:25.62  2:10.61    2:55.69   
  Holstebro Svømme Club  2:48.01                 
                     
15  Nanna Bjørk Barkardottir  1998    492  40.03  1:25.81  2:10.77    2:56.17   
  Esbjerg Svømmeklub  2:44.79                 
                     
16  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    491  40.29  1:25.34  2:10.84    2:56.24   
  Aalborg Svømmeklub  2:54.17                 
                     
17  Kathrine Fog  2000    489  40.39  1:26.41  2:12.33    2:56.52   
  Viborg Svømme Klub  2:46.47                 
                     
18  Sigrid Lei Lamberg  2002    483  40.20  1:25.72  2:11.83    2:57.26   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:43.79                 
                     
19  Mette Baack  2000    477  39.97  1:24.46  2:11.25    2:58.02   
  Agfs Svømmeafdeling  2:55.61                 
                     
20  Sascha Lausten  2002    474  41.76  1:27.45  2:12.48    2:58.35   
  Holstebro Svømme Club  2:45.01                 
                     
21  Maiken Hougaard  2002    458  40.67  1:27.01  2:13.66    3:00.44   
  Auning Svømmeklub  2:51.39                 
                     
22  Trine Dam  2001    457  39.20  1:24.66  2:11.68    3:00.57   
  Horsens Svømmeklub  2:57.79                 
                     
23  Maria Bredal Larsen  2002    456  40.81  1:26.94  2:13.12    3:00.72   
  Nyborg Svømmeklub  2:49.87                 
                     
24  Caroline Larsen  2001    456  39.82  1:25.29  2:13.32    3:00.73   
  Ringe Svømme Klub  2:59.08                 
                     
25  Malea Benediktson  2001    455  41.35  1:26.74  2:13.81    3:00.74   
  H2Odense  3:01.20                 
                     
26  Rikke Vagtborg Jensen  2002    455  40.94  1:27.89  2:14.90    3:00.83   
  Esbjerg Svømmeklub  2:56.75                 
                     
27  Nikoline Østerberg  2000    453  41.47  1:28.15  2:14.77    3:01.02   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:54.34                 
                     
28  Caroline Bo Nielsen  2001    448  42.11  1:29.63  2:16.11    3:01.77   
  Kolding SK  2:45.63                 
                     
29  Victoria K. Jespersen  2001    439  41.21  1:28.54  2:15.59    3:02.99   
  IHF Svømning  2:57.50                 
                     
30  Josefine Bladt Wichmann  2000    437  41.41  1:27.58  2:15.19    3:03.19   
  Agfs Svømmeafdeling  2:56.10                 
                     
31  Johanne S. Christiansen  2002    435  42.11  1:28.64  2:16.47    3:03.51   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:55.06                 
                     
32  Signe Frits Nielsen  2002    434  41.28  1:28.84  2:15.77    3:03.71   
  Haderslev Svømme Klub  3:01.53                 
                     
33  Klea Christensen  2001    432  42.02  1:29.28  2:16.80    3:03.97  Deltager ikke i finalen 
  Struer Svømmeklub  3:02.28                 
                     
34  Signe Ilskov Pedersen  2001    427  42.68  1:31.17  2:19.18    3:04.60   
  Vejle Svømmeklub  3:01.19                 
                     
35  Alberte Schnieber Klausen  2002    426  41.56  1:28.10  2:16.26    3:04.80   
  Swim Team Midtjylland  2:54.65                 
                     
36  Kristine Hülsen  2002    425  42.70  1:30.39  2:18.34    3:04.89   
  Vejle Svømmeklub  2:58.52                 
                     
37  Nadia Nørskov Vogt  2000    424  41.52  1:28.80  2:17.01    3:05.08   
  Esbjerg Svømmeklub  2:55.78                 
                     
38  Thilde Rud Iversen  2001    423  43.32  1:30.81  2:18.14    3:05.18   
  Holstebro Svømme Club  2:57.30                 
                     
39  Josefine Mikkelsen  2002    407  43.27  1:31.41  2:20.15    3:07.65   
  Horsens Svømmeklub  3:03.06                 
                     
40  Frederikke Brændgaard  2001    402  42.98  1:31.72  2:20.48    3:08.44   
  Horsens Svømmeklub  3:01.29                 
                     
41  Julia Harpøth  2002    400  39.82  1:27.07  2:17.61    3:08.80   
  Brædstrup Svømmeklub  3:01.48                 
                     
42  Amalije Kristensen  2002    376  44.50  1:33.45  2:23.17    3:12.67   
  Svømmeklubben S 68  3:03.07                 
                     
43  Amalie Averhoff Møbes  2002    350  39.70  1:31.72  2:25.37    3:17.34   
  Haderslev Svømme Klub  3:24.76                 
                     
44  Celeste Pind Therkildsen  2002    345  43.63  1:33.55  2:25.71    3:18.25   
  Viborg Svømme Klub  3:09.44                 
                     
45  Julie B. Andersen  2002    315  45.67  1:37.65  2:30.93    3:24.37   
  Ikast Svømmeklub  3:06.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark