2018-09-21   21:46:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Wildenschild  1997    611  31.76  45.88  1:05.10    2:11.83   
  Esbjerg Svømmeklub  2:06.09                 
                     
Kasper Schultz  1995    606  30.95  1:04.56  1:38.50    2:12.23   
  Agfs Svømmeafdeling  2:02.85                 
                     
Johan Markus Mowinckel  1995    554  31.06  1:05.43      2:16.21   
  Aalborg Svømmeklub  2:14.85                 
                     
Andreas Hansen  2000    549  32.02  1:06.93  1:42.83    2:16.65   
  Vejle Svømmeklub  2:09.13                 
                     
Rasmus Nørfjand  2000    548  32.08  1:07.44  1:42.60    2:16.74   
  Holstebro Svømme Club  2:06.29                 
                     
Lars Lyhne  1999    527  33.03  1:08.04  1:43.51    2:18.49   
  Aalborg Svømmeklub  2:12.30                 
                     
Frederik Jessen  1998    524  32.20  1:06.53  1:42.64    2:18.74   
  Thisted Svømmeklub  2:09.17                 
                     
Thomas Schiby  2001    506  33.38  1:08.34  1:44.66    2:20.43   
  Aalborg Svømmeklub  2:19.64                 
                     
Rasmus Larsen  1997    484  33.58  1:09.73  1:46.31    2:22.45   
  Esbjerg Svømmeklub  2:19.45                 
                     
10  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    480  33.78  1:09.79  1:46.62    2:22.92   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:21.28                 
                     
11  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    477  33.84  1:09.97  1:46.47    2:23.18  Deltager ikke i finalen 
  Vejle Svømmeklub  2:14.61                 
                     
12  Oliver Widemann Bache  2001    474  33.59  1:09.83  1:46.77    2:23.52   
  Viborg Svømme Klub  2:15.20                 
                     
13  Marius Nørgaard  2001    466  35.34  1:11.15  1:47.76    2:24.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:21.12                 
                     
14  Morten Baxter  1996    454  34.16  1:10.36  1:47.53    2:25.58   
  Erritsø Gymnastik Og IF  2:20.33                 
                     
15  Peter Mandrup Madsen  1997    445  34.92  1:12.45  1:50.06    2:26.58   
  Agfs Svømmeafdeling  2:16.03                 
                     
16  Magnus Funder  2001    439  34.39  1:12.38  1:50.77    2:27.15   
  Vejle Svømmeklub  2:18.45                 
                     
17  Oliver Mølby  2001    436  34.42  1:13.24  1:50.70    2:27.56   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.33                 
                     
18  Alexander Korsager Elkjær  2001    432  35.37  1:12.66  1:50.70    2:27.94   
  Lyseng IF  2:26.95                 
                     
19  Oliver Kjærgaard  2001    425    1:12.40      2:28.83   
  Esbjerg Svømmeklub  2:24.53                 
                     
20  Oliver Frølund  2001    411  35.22  1:13.05  1:52.11    2:30.44   
  Silkeborg Svømmeklub  2:15.95                 
                     
21  Jacob Schelde Jensen  2001    411  34.73  1:12.92  1:52.55    2:30.45   
  Kolding SK  2:28.33                 
                     
22  Thomas Frederiksen  2000    403  34.73  1:13.76  1:52.71    2:31.49   
  Odder Svømmeklub  2:17.19                 
                     
23  Emil Viltoft Andersen  2000    396  35.10  1:13.79  1:54.13    2:32.35   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:28.80                 
                     
24  Sebastian Leimbeck  2001    394  35.33  1:14.35  1:54.05    2:32.62   
  Viborg Svømme Klub  2:27.92                 
                     
25  Christian Bonde  2001    390  35.38  1:14.48  1:54.24    2:33.10   
  Aalborg Svømmeklub  2:26.38                 
                     
26  Oliver Veile  2001    369  36.24  1:15.42  1:56.13    2:35.95   
  Durup IF  2:29.77                 
                     
Martin Grønning  1997                Akut syg 
  Silkeborg Svømmeklub  2:11.38                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark