2018-09-22   03:34:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Glerup Jensen  1998    619  33.74  1:10.66  1:47.71    2:25.53   
  H2Odense  2:18.53                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    591  36.46  1:13.72  1:50.88    2:27.82   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.88                 
                     
Karoline Sørensen  2002    586  34.39  1:11.43  1:49.79    2:28.24   
  Thisted Svømmeklub  2:22.52                 
                     
Stine Knudsen  1999    545  35.91  1:13.91  1:52.68    2:31.82   
  Vejle Svømmeklub  2:25.88                 
                     
Karoline Bauer  2002    530  35.41  1:13.46  1:53.46    2:33.26   
  Kolding SK  2:30.24                 
                     
Ida Bøgh Hald  2001    524  35.61  1:14.48  1:54.59    2:33.82   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:24.63                 
                     
Jennifer Thorius Bek  2000    519  35.46  1:14.63  1:54.85    2:34.30   
  Horsens Svømmeklub  2:26.12                 
                     
Marie Christensen  2002    504  36.59  1:15.31  1:55.41    2:35.81   
  Odder Svømmeklub  2:28.43                 
                     
Johanne Skovgaard Terp  1999    495  2:36.76        2:36.76   
  Odder Svømmeklub  2:26.04                 
                     
10  Emma Ildal Djørup  2002    490  37.01  1:17.42  1:58.00    2:37.32   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.51                 
                     
11  Christie Prøhl  1998    484  36.28  1:16.62  1:57.83    2:37.92   
  Viborg Svømme Klub  2:28.55                 
                     
12  Line J. V. Hededal  2001    481  36.19  1:16.32  1:57.55    2:38.25   
  Vejle Svømmeklub  2:24.98                 
                     
13  Gry Floor  2000    465  37.78  1:18.47  1:59.26    2:40.02   
  H2Odense  2:34.78                 
                     
14  Anna Mathiasen  2000    453  38.33  1:18.77  2:00.36    2:41.49   
  Thisted Svømmeklub  2:31.14                 
                     
15  Cecilie V Jensen  2002    449  38.29  1:19.08  2:00.66    2:41.98   
  Svømmeklubben S 68  2:35.01                 
                     
16  Emma Rasmussen  2002    443  38.90  1:19.87  2:01.38    2:42.66   
  Odder Svømmeklub  2:35.39                 
                     
17  Lea Serup Schøn  2002    442  38.45  1:20.15  2:02.31    2:42.81   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.41                 
                     
18  Signe Bach  2002    436  38.24  1:19.35  2:01.47    2:43.57   
  Swim Team Midtjylland  2:37.79                 
                     
19  Nanette Nikolajsen  2000    432  38.24  1:19.76  2:02.13    2:44.07   
  Esbjerg Svømmeklub  2:34.54                 
                     
20  Nanna Bøgild Lundahl  2001    417  38.34  1:20.72  2:04.21    2:45.96   
  Silkeborg Svømmeklub  2:41.09                 
                     
21  Katrine B. Hansen  2002    416  38.01  1:20.18  2:03.52    2:46.13   
  Ringe Svømme Klub  2:40.41                 
                     
22  Agnes Astrup Christiansen  1997    416  1:21.90  2:04.34  2:46.18    2:46.18   
  Vejle Svømmeklub  2:41.79                 
                     
23  Maja Johansen  2002    414  38.73  1:21.19  2:03.90    2:46.35   
  Vejle Svømmeklub  2:36.18                 
                     
24  Clara Tolderlund  2002    403  39.12  1:21.08  2:05.30    2:47.87   
  Silkeborg Svømmeklub  2:41.51                 
                     
25  Lærke Juul Nielsen  2000    403  38.78  1:21.50  2:04.51    2:47.89   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:36.64                 
                     
26  Mitzi D. Jensen  2002    395  40.31  1:23.11  2:06.30    2:49.04   
  Aalborg Svømmeklub  2:38.16                 
                     
27  Kristine la Cour Hjelholt  2002    388  1:22.36  2:06.11  2:50.00    2:50.00   
  Esbjerg Svømmeklub  2:44.07                 
                     
28  Heidi Glintborg  2002    385  39.12  1:22.76  2:06.67    2:50.39   
  H2Odense  2:41.31                 
                     
29  Anna Broe  2002    383  38.23  1:22.06  2:06.50    2:50.79   
  H2Odense  2:41.81                 
                     
30  Emilie Knudsen  2002    379  38.67  1:21.46  2:05.94    2:51.38   
  Swim Team Midtjylland  2:34.23                 
                     
Julie Kappel Petersen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Thisted Svømmeklub  2:33.83                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:21 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark