2018-09-21   00:22:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Vingolf Larsen  1998    690  25.82        53.08   
  Esbjerg Svømmeklub  51.52                 
                     
Jens Bach  1997    672  25.59        53.53   
  Aalborg Svømmeklub  51.55                 
                     
Magnus Fallesen  1998    637  26.44        54.51   
  Agfs Svømmeafdeling  52.87                 
                     
Jakob Juul  2000    632  26.25        54.66   
  Vejle Svømmeklub  53.77                 
                     
Michael Terp Olesen  1999    614  26.47        55.19   
  Esbjerg Svømmeklub  52.11                 
                     
Mikkel Gadgaard  1999    596  26.62        55.73   
  Esbjerg Svømmeklub  52.14                 
                     
Oskar Jørgensen  1998    595  27.01        55.77   
  Odder Svømmeklub  53.12                 
                     
Andreas Bui  2000    592  26.81        55.86   
  H2Odense  54.40                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    589  26.84        55.96   
  Esbjerg Svømmeklub  52.81                 
                     
Søren Villumsen  1998    589  27.18        55.96  Deltager ikke i finalen 
  Aalborg Svømmeklub  52.79                 
                     
11  Magnus B. Høgild  1999    587  26.93        56.01   
  Esbjerg Svømmeklub  55.27                 
                     
12  Christian Holm Jørgensen  1999    586  27.24        56.03   
  Esbjerg Svømmeklub  51.98                 
                     
13  Martin H. Abel  2001    584  26.94        56.09   
  Esbjerg Svømmeklub  56.09                 
                     
14  Andreas Sehested  1996    582  27.72        56.17   
  Vejle Svømmeklub  54.50                 
                     
15  Nicklas Rasmussen  1997    581  27.30        56.19   
  Vejle Svømmeklub  53.50                 
                     
16  Matthias Bach Mikkelsen  2000    580  26.84        56.22   
  Kolding SK  55.96                 
                     
17  Lasse Dall  1997    580  27.32        56.25   
  Odder Svømmeklub  53.49                 
                     
18  Christian V. Rasmussen  1996    576  27.66        56.36   
  H2Odense  54.68                 
                     
19  Magnus Yde  1996    574  27.22        56.42   
  Svømmeklubben S 68  55.96                 
                     
20  Simon Lundby Pedersen  1998    573  27.48        56.46   
  Esbjerg Svømmeklub  56.27                 
                     
21  Magnus Lerche  1999    572  27.55        56.50   
  Aars Svømmeklub  55.89                 
                     
22  Oliver Mølby  2001    566  27.17        56.68   
  Esbjerg Svømmeklub  58.85                 
                     
23  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    565  26.87        56.72   
  Esbjerg Svømmeklub  54.92                 
                     
24  Jakob Kornmaaler  1995    564  27.29        56.77   
  Agfs Svømmeafdeling  54.59                 
                     
25  Jesper Stilling Julius  1993    562  27.02        56.82  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  53.72                 
                     
25  Mikkel B. Høgild  1998    562  27.32        56.82   
  Swim Team Midtjylland  56.04                 
                     
27  Jacob F. Frederiksen  1999    557  27.36        57.01   
  Silkeborg Svømmeklub  55.80                 
                     
28  Christian Rasmussen  1998    555  27.86        57.07   
  Holstebro Svømme Club  56.28                 
                     
29  Chris Lund Rasmussen  2001    550  27.06        57.25   
  Viborg Svømme Klub  56.08                 
                     
30  Mads Sørensen  2001    548  27.42        57.31   
  Vejle Svømmeklub  57.15                 
                     
31  Benjamin Perruchon  2001    547  27.81        57.34  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svømme Klub  56.25                 
                     
32  Malthe Lindeblad  2001    542  27.74        57.53   
  DeltaSwim  57.99                 
                     
33  Malthe Burgaard  2000    541  27.64        57.56   
  H2Odense  55.11                 
                     
34  Oliver Christensen  2000    537  27.38        57.70   
  Esbjerg Svømmeklub  58.26                 
                     
35  Jens Riisgaard  2000    534  28.20        57.82   
  Silkeborg Svømmeklub  58.13                 
                     
36  August Stamp Kirkeby  1999    533  27.82        57.84   
  Agfs Svømmeafdeling  56.51                 
                     
37  Casper Eickhardt  1999    532  27.42        57.88   
  Esbjerg Svømmeklub  54.75                 
                     
38  Lawrence Langley  2001    531  27.82        57.91   
  Aalborg Svømmeklub  57.53                 
                     
39  Anton Borg Hjort  2000    529  27.91        57.97   
  Lyseng IF  54.71                 
                     
40  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    522  28.17        58.23   
  Swim Team Midtjylland  56.70                 
                     
41  Aksel Skrydstrup  2001    519  28.05        58.36   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  57.28                 
                     
42  Rune Nørgaard  2000    517  28.02        58.42   
  Aalborg Svømmeklub  57.67                 
                     
43  Oskar Lindholm  2001    516  28.25        58.46   
  Lyseng IF  56.00                 
                     
44  Christian L H Frederiksen  2001    516  28.28        58.47   
  Agfs Svømmeafdeling  57.62                 
                     
45  Alexander Fenger  1999    513  28.38        58.58   
  Horsens Svømmeklub  57.49                 
                     
46  Emil Kamuk Frederiksen  1995    511  27.35        58.67   
  Agfs Svømmeafdeling  54.02                 
                     
47  Mathias Rasmussen  2001    509  28.29        58.75   
  Holstebro Svømme Club  58.64                 
                     
48  Nikolaj Isdahl  1999    505  27.66        58.87   
  Odder Svømmeklub  54.84                 
                     
49  Lukas Jeppesen  2001    497  28.37        59.19   
  Erritsø Gymnastik Og IF  58.26                 
                     
50  Sebastian Møller Jürgense  2001    497  28.51        59.22   
  Odder Svømmeklub  58.61                 
                     
51  Jakob Grene  2001    495  27.73        59.30   
  Esbjerg Svømmeklub  59.57                 
                     
52  Jacob Schelde Jensen  2001    492  27.95        59.39   
  Kolding SK  1:00.53                 
                     
53  Magnus Mikkelsen  2001    491  28.33        59.43   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  58.07                 
                     
54  Anders Vestergaard  2001    490  28.43        59.48   
  Aalborg Svømmeklub  58.36                 
                     
55  Anders Rasmussen  2001    488  28.75        59.58   
  Vejle Svømmeklub  58.85                 
                     
56  David Hjort  2000    483  28.95        59.76   
  Agfs Svømmeafdeling  59.08                 
                     
57  Daniel Jensen  2001    471  29.29        1:00.28   
  DeltaSwim  57.28                 
                     
58  Martin Harder Bruun  1998    459  28.37        1:00.79   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.49                 
                     
59  Victor Bjerre  2001    457  29.48        1:00.86   
  Swim Team Midtjylland  58.30                 
                     
60  Thomas Frederiksen  2000    456  29.04        1:00.93   
  Odder Svømmeklub  58.09                 
                     
61  Hjalte Lillevik Frost  2001    454  29.44        1:01.03   
  Svømmeklubben S 68  1:01.45                 
                     
62  Mikkel Weis Kallesøe  2000    445  29.43        1:01.40   
  Viborg Svømme Klub  59.41                 
                     
63  Daniel Vang Kleist  2000    443  29.76        1:01.52   
  Svømmeklubben Nord  1:00.50                 
                     
64  Thorbjørn Udby Hansen  2000    440  28.85        1:01.63   
  Auning Svømmeklub  59.25                 
                     
65  Mads Frydenholm  2001    438  29.54        1:01.76   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.07                 
                     
66  Kristoffer Erbo Kjær  2001    418  29.93        1:02.71   
  Vejle Svømmeklub  1:00.87                 
                     
67  Anders Eenberg  2001    417  29.44        1:02.74   
  Esbjerg Svømmeklub  1:00.79                 
                     
68  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    408  29.61        1:03.20   
  Brædstrup Svømmeklub  1:00.22                 
                     
69  Niels Mortensen  1995    374  30.71        1:05.06   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.28                 
                     
Jens Sørensen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Midtjylland  55.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark