2018-07-17   21:06:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  04 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Vingolf Larsen  1998    631  29.12        1:00.54   
  Esbjerg Svømmeklub  56.45                 
                     
Kasper Schultz  1995    626          1:00.70   
  Agfs Svømmeafdeling  56.86                 
                     
Oliver Degn  1996    615  29.58        1:01.07  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub  57.98                 
                     
Andreas Hansen  2000    588  29.93        1:01.98   
  Vejle Svømmeklub  59.42                 
                     
Johan Markus Mowinckel  1995    582  30.09        1:02.19   
  Aalborg Svømmeklub  58.36                 
                     
Rasmus Nørfjand  2000    554  31.10        1:03.23   
  Holstebro Svømme Club  58.58                 
                     
Anton Borg Hjort  2000    545  30.74        1:03.55   
  Lyseng IF  59.41                 
                     
Sebastian Strandberg  1994    525  31.02        1:04.35   
  Aalborg Svømmeklub  58.56                 
                     
Lars Lyhne  1999    523  30.84        1:04.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.31                 
                     
10  Magnus B. Høgild  1999    521  30.72        1:04.51   
  Esbjerg Svømmeklub  59.90                 
                     
11  Benjamin Perruchon  2001    521  31.52        1:04.53   
  Haderslev Svømme Klub  1:02.08                 
                     
12  Magnus Fallesen  1998    518  30.81        1:04.64  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.45                 
                     
13  Marius Nørgaard  2001    509  31.69        1:05.02   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.49                 
                     
14  Thomas Schiby  2001    508  31.82        1:05.08   
  Aalborg Svømmeklub  1:05.54                 
                     
15  Lasse Dall  1997    507  31.06        1:05.12  Deltager ikke i finalen 
  Odder Svømmeklub  1:00.69                 
                     
16  Malthe Lindeblad  2001    502          1:05.35   
  DeltaSwim  1:05.21                 
                     
17  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001    501  31.32        1:05.38   
  Svømmeklubben Sønderborg  1:04.57                 
                     
18  Martin Grønning  1997    499  31.82        1:05.46   
  Silkeborg Svømmeklub  1:01.24                 
                     
19  Magnus Lerche  1999    494  31.19        1:05.70  Deltager ikke i finalen 
  Aars Svømmeklub  1:03.30                 
                     
20  Andreas Sehested  1996    485  31.90        1:06.10   
  Vejle Svømmeklub  1:00.95                 
                     
21  Frederik Jessen  1998    474  31.87        1:06.61  Deltager ikke i finalen 
  Thisted Svømmeklub  1:03.43                 
                     
22  Casper Eickhardt  1999    460  32.63        1:07.27   
  Esbjerg Svømmeklub  1:02.36                 
                     
23  Andreas Bui  2000    458  32.49        1:07.34   
  H2Odense  1:05.78                 
                     
24  Mathias Rasmussen  2001    457  33.01        1:07.41   
  Holstebro Svømme Club  1:06.42                 
                     
25  Jonas B. Jørgensen  1998    453  32.77        1:07.58   
  Agfs Svømmeafdeling  1:01.80                 
                     
26  Oliver Christensen  2000    446  32.38        1:07.95   
  Esbjerg Svømmeklub  1:05.99                 
                     
27  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    445  32.21        1:08.01   
  Esbjerg Svømmeklub  1:03.58                 
                     
28  Lukas Jeppesen  2001    442  33.57        1:08.14   
  Erritsø Gymnastik Og IF  1:06.11                 
                     
29  Oliver Frølund  2001    438          1:08.35   
  Silkeborg Svømmeklub  1:03.08                 
                     
30  Emil Viltoft Andersen  2000    435  32.96        1:08.52   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:09.20                 
                     
31  Thomas Frederiksen  2000    433  33.10        1:08.61   
  Odder Svømmeklub  1:02.05                 
                     
32  Chris Lund Rasmussen  2001    432  33.26        1:08.67   
  Viborg Svømme Klub  1:06.77                 
                     
33  Oliver Widemann Bache  2001    428  33.18        1:08.92   
  Viborg Svømme Klub  1:03.87                 
                     
34  Oliver Mølby  2001    426  33.43        1:09.02   
  Esbjerg Svømmeklub  1:08.34                 
                     
35  Magnus Funder  2001    422  32.98        1:09.24   
  Vejle Svømmeklub  1:05.60                 
                     
36  Alexander Korsager Elkjær  2001    421  35.05        1:09.29   
  Lyseng IF  1:08.96                 
                     
37  Jacob Schelde Jensen  2001    399  33.71        1:10.50   
  Kolding SK  1:08.64                 
                     
38  Sebastian Leimbeck  2001    398  34.18        1:10.59   
  Viborg Svømme Klub  1:06.63                 
                     
39  Mads Frydenholm  2001    369  34.47        1:12.36   
  Esbjerg Svømmeklub  1:07.71                 
                     
40  Oliver Veile  2001    365  35.15        1:12.63   
  Durup IF  1:10.78                 
                     
Jens Sørensen  2001              DSQ  Ov. 15m u vand start 
  Swim Team Midtjylland  1:05.85                 
                     
Martin H. Abel  2001              DSQ  Ej. berø elpl. start 
  Esbjerg Svømmeklub  1:04.15                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  04 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark