2018-09-26   05:02:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:43.39 2015-07-04 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agf Herrer 1    700          3:53.35   
  Agfs Svømmeafdeling  3:59.89                 
  Kasper Schultz  1995      28.82  58.87      58.87   
  Tobias B. Bjerg  1998      29.28  1:03.27      2:02.14   
  David Hjort  2000      26.67  58.15      3:00.29   
  Magnus Fallesen  1998      25.68  53.06      3:53.35   
                     
Aalborg Herrer 1    678          3:55.94   
  Aalborg Svømmeklub  3:54.00                 
  Johan Markus Mowinckel  1995      29.80  1:01.61      1:01.61   
  Janus Meinert  1995      29.93  1:05.17      2:06.78   
  Nicolas Blanch  1997      26.67  57.12      3:03.90   
  Jens Bach  1997      24.70  52.04      3:55.94   
                     
Esbjerg Gutter    671          3:56.69   
  Esbjerg Svømmeklub  3:54.98                 
  Simon Vingolf Larsen  1998      28.75  59.23      59.23   
  Mikkel Gadgaard  1999      29.83  1:06.60      2:05.83   
  Simon Lundby Pedersen  1998      26.58  57.05      3:02.88   
  Jonas Bruun Sleiman  1998      25.50  53.81      3:56.69   
                     
Team Awesome Herrer    627          4:02.06   
  Vejle Svømmeklub  4:00.00                 
  Andreas Hansen  2000      29.58  1:00.54      1:00.54   
  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000      32.25  1:09.67      2:10.21   
  Jakob Juul  2000      25.92  56.97      3:07.18   
  Nicklas Rasmussen  1997      25.62  54.88      4:02.06   
                     
Aalborg Herrer 2    606          4:04.83   
  Aalborg Svømmeklub  3:58.00                 
  Lars Lyhne  1999      30.87  1:04.01      1:04.01   
  Kristoffer Moos  1996      30.11  1:05.34      2:09.35   
  Sebastian Strandberg  1994      26.94  58.71      3:08.06   
  Søren Villumsen  1998      26.62  56.77      4:04.83   
                     
Agf Herrer 2    560          4:11.38   
  Agfs Svømmeafdeling  4:06.80                 
  Jesper Stilling Julius  1993      32.06  1:06.53      1:06.53   
  Emil Kamuk Frederiksen  1995      31.74  1:08.97      2:15.50   
  Ralf Dalby  1995      27.36  1:00.52      3:16.02   
  Jakob Kornmaaler  1995      26.48  55.36      4:11.38   
                     
Esbjerg Knejte    555          4:12.10   
  Esbjerg Svømmeklub  4:16.83                 
  Magnus B. Høgild  1999      31.41  1:06.03      1:06.03   
  Jakob Grene  2001      31.51  1:12.41      2:18.44   
  Martin H. Abel  2001      27.05  59.73      3:18.17   
  Michael Terp Olesen  1999      25.45  53.93      4:12.10   
                     
Team Vejle Havn Herrer    551          4:12.71   
  Vejle Svømmeklub  4:10.00                 
  Andreas Sehested  1996      31.87  1:06.54      1:06.54   
  Jonas Gadegaard Hansen  1998      32.85  1:11.04      2:17.58   
  Mathias Bech  1996      27.81  59.65      3:17.23   
  Mads Sørensen  2001      26.62  55.48      4:12.71   
                     
Aarhus Swim Drenge  1999    527          4:16.50   
  Aarhus Swim  4:00.49                 
  Anton Borg Hjort  2000      31.19  1:03.79      1:03.79   
  Aksel Skrydstrup  2001      31.40  1:08.36      2:12.15   
  Magnus Mikkelsen  2001      29.17  1:05.24      3:17.39   
  Oskar Lindholm  2001      28.28  59.11      4:16.50   
                     
10  Agf Herrer 3    514          4:18.62   
  Agfs Svømmeafdeling  4:16.40                 
  Christian L H Frederiksen  2001      32.37  1:05.98      1:05.98   
  Magnus V. Ancker  2001      33.99  1:12.53      2:18.51   
  Jonas B. Jørgensen  1998      29.14  1:02.00      3:20.51   
  Jonas Hørslev Sørensen  1999      27.43  58.11      4:18.62   
                     
11  Silkeborg Herrer 1    509          4:19.56   
  Silkeborg Svømmeklub  4:06.90                 
  Oliver Frølund  2001      32.60  1:07.72      1:07.72   
  Mikkel Kirkegaard  1999      32.58  1:10.62      2:18.34   
  Jens Riisgaard  2000      30.40  1:04.52      3:22.86   
  Jacob F. Frederiksen  1999      26.86  56.70      4:19.56   
                     
12  Stm Herrer  1997    492          4:22.43   
  Swim Team Midtjylland  4:09.32                 
  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999      33.53  1:09.21      1:09.21   
  Anders Thingstrup Mehlsen  2001      35.55  1:15.85      2:25.06   
  Mikkel B. Høgild  1998      28.30  1:00.46      3:25.52   
  Jens Sørensen  2001      26.73  56.91      4:22.43   
                     
13  Thisted Herrer  1996    489          4:23.10   
  Thisted Svømmeklub  4:17.00                 
  Frederik Jessen  1998      31.54  1:04.85      1:04.85   
  Peter Birk  1996      32.41  1:10.43      2:15.28   
  Anders Frimor Kirk  1996      29.52  1:04.15      3:19.43   
  Christian Hovmark  2001      29.29  1:03.67      4:23.10   
                     
14  Team Vejle Herrer    482          4:24.31   
  Vejle Svømmeklub  4:20.00                 
  Anders Rasmussen  2001      31.02  1:06.08      1:06.08   
  Emil Kragh  2001      33.25  1:11.31      2:17.39   
  Magnus Funder  2001      29.36  1:04.24      3:21.63   
  Kristoffer Erbo Kjær  2001      28.84  1:02.68      4:24.31   
                     
15  Vs Herre    481          4:24.38   
  Viborg Svømme Klub  4:05.00                 
  Oliver Widemann Bache  2001        1:09.11      1:09.11   
  Emil Houlborg  1998      32.21  1:10.23      2:19.34   
  Jakob Vingborg  1998      29.63  1:07.36      3:26.70   
  Chris Lund Rasmussen  2001      27.18  57.68      4:24.38   
                     
16  Agf Herrer 4    453          4:29.89   
  Agfs Svømmeafdeling  4:26.50                 
  Niels Mortensen  1995      34.09  1:12.14      1:12.14   
  Casper Krohn  2001      34.42  1:14.53      2:26.67   
  Ehab Basha  2000      30.14  1:06.32      3:32.99   
  August Stamp Kirkeby  1999      27.21  56.90      4:29.89   
                     
17  Sønderborg Sks    449          4:30.67   
  Svømmeklubben Sønderborg  4:24.77                 
  Aksel Munksgaard-Ottosen  2001      32.10  1:06.83      1:06.83   
  Jeppe Vestergaard Jensen  2001      34.77  1:13.90      2:20.73   
  André Iversen  2001      32.46  1:09.27      3:30.00   
  Christopher Kristiansen  2000      29.12  1:00.67      4:30.67   
                     
18  Delta Herrer    437          4:33.04   
  DeltaSwim  4:25.60                 
  Malthe Lindeblad  2001      32.13  1:06.82      1:06.82   
  Mathias Teuchler  2000      37.16  1:19.21      2:26.03   
  Daniel Jensen  2001      30.32  1:03.20      3:29.23   
  Martin Broch  2001      30.12  1:03.81      4:33.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark