2018-09-22   19:08:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:33   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aalborg Damer 2    666          4:25.60   
  Aalborg Svømmeklub  4:23.00                 
  Mille Moeslund Lausen  2002      33.64  1:08.29      1:08.29   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      35.40  1:15.15      2:23.44   
  Lisa Schøn  1999      29.45  1:03.17      3:26.61   
  Amalie Bærentsen  2000      28.17  58.99      4:25.60   
                     
Aalborg Damer 1    645          4:28.54   
  Aalborg Svømmeklub  4:18.00                 
  Katrine Bukh Villesen  2000      32.17  1:05.95      1:05.95   
  Julie D. Hald  1996      34.98  1:16.62      2:22.57   
  Lisa Rijkhoff  2001      29.97  1:05.91      3:28.48   
  Louise Bach Andersen  2001      28.77  1:00.06      4:28.54   
                     
Hsc Kindergarden Rød Stue    602          4:34.68   
  Holstebro Svømme Club  4:32.31                 
  Isabella Bach  2002      34.63  1:11.35      1:11.35   
  Natascha Holm Byskov  2000      38.33  1:21.31      2:32.66   
  Helena Rosendahl Bach  2000      29.54  1:03.57      3:36.23   
  Amalie Søby Mortensen  2001      27.83  58.45      4:34.68   
                     
Team Awesome Damer    570          4:39.78   
  Vejle Svømmeklub  4:40.00                 
  Stine Knudsen  1999      33.44  1:11.73      1:11.73   
  Laura Mathilde Elkjær  1998      35.28  1:18.45      2:30.18   
  Line J. V. Hededal  2001      30.75  1:07.87      3:38.05   
  Cecilie B. Andersen  2001      29.69  1:01.73      4:39.78   
                     
Thisted Piger  2000    549          4:43.37   
  Thisted Svømmeklub  4:45.00                 
  Karoline Sørensen  2002      32.92  1:09.29      1:09.29   
  Elisabeth Sølvkjær  2002      36.83  1:19.40      2:28.69   
  Thea Søe Bach  2002      31.97  1:09.52      3:38.21   
  Julie Kappel Petersen  2002      31.09  1:05.16      4:43.37   
                     
Agf Damer 1    547          4:43.65   
  Agfs Svømmeafdeling  4:40.40                 
  Trine Kjøngerskov  2000      35.47  1:12.13      1:12.13   
  Emma D. Rasmussen  1996      34.61  1:14.93      2:27.06   
  Josefine Bladt Wichmann  2000      32.48  1:12.20      3:39.26   
  Stine Mary Vissing  1997      30.60  1:04.39      4:43.65   
                     
Aarhus Swim Piger  1999    546          4:43.86   
  Aarhus Swim  4:38.85                 
  Ida Bøgh Hald  2001      34.51  1:13.08      1:13.08   
  Anna Brandenborg Jensen  1999      36.50  1:18.15      2:31.23   
  Nikoline Østerberg  2000      32.30  1:11.23      3:42.46   
  Line Johannsen  2001      29.16  1:01.40      4:43.86   
                     
Hsc Kindergarde Grøn Stue    520          4:48.40   
  Holstebro Svømme Club  4:44.00                 
  Maria Cleman Hatting  2001      35.64  1:13.09      1:13.09   
  Sascha Lausten  2002      40.29  1:25.49      2:38.58   
  Merete Toft Jensen  1999      30.92  1:09.06      3:47.64   
  Emma Bugge Fynbo  2001      29.56  1:00.76      4:48.40   
                     
Horsens Piger 1  1995    515          4:49.35   
  Horsens Svømmeklub  4:38.49                 
  Jennifer Thorius Bek  2000      33.33  1:09.33      1:09.33   
  Trine Dam  2001      37.89  1:22.58      2:31.91   
  Ida Sund  2002      33.69  1:45.73      4:17.64   
  Amalie Bach Nielsen  1999      31.71  31.71      4:49.35   
                     
10  Vs Damer    512          4:49.91   
  Viborg Svømme Klub  4:30.00                 
  Christie Prøhl  1998      35.35  1:15.71      1:15.71   
  Kathrine Fog  2000      35.13  1:18.24      2:33.95   
  Ida Kristensen  1998      33.72  1:13.31      3:47.26   
  Louise D. Liboriussen  2002      29.78  1:02.65      4:49.91   
                     
11  Team Vejle Havn Damer    505          4:51.35   
  Vejle Svømmeklub  4:50.00                 
  Maja Johansen  2002      36.32  1:15.13      1:15.13   
  Christina Christensen  2000      36.46  1:18.70      2:33.83   
  Mathilde Hansen  1998      32.20  1:42.76      4:16.59   
  Louise Hvarre  2001      34.76  34.76      4:51.35   
                     
12  Silkeborg Damer 2    499          4:52.47   
  Silkeborg Svømmeklub  5:14.76                 
  Nanna Bøgild Lundahl  2001      37.57  1:17.54      1:17.54   
  Esther Flø  2001      36.62  1:19.07      2:36.61   
  Helena V. Ellling  2000      31.29  1:10.51      3:47.12   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      31.52  1:05.35      4:52.47   
                     
13  Stm Damer  2001    453          5:01.97   
  Swim Team Midtjylland  5:07.08                 
  Signe Bach  2002      36.65  1:16.32      1:16.32   
  Alberte Schnieber Klausen  2002      39.66  1:25.25      2:41.57   
  Frederikke Suhnsen  2002      34.93  1:14.34      3:55.91   
  Laura Gam  2001      31.41  1:06.06      5:01.97   
                     
14  Nord Piger  2000    393          5:16.54   
  Svømmeklubben Nord  5:05.53                 
  Camilla Ottesen  2000      37.03  2:00.46      2:00.46   
  Lærke Als  2002      50.08  1:23.84      3:24.30   
  Charlotte S. Jensen  2002      41.09  1:15.18      4:39.48   
  Camilla Aagaard  2000      37.06  37.06      5:16.54   
                     
Nyborg Piger 1              DSQ  3 svøm tyvstart 
  Nyborg Svømmeklub  4:40.00                 
  Karina Høybye Olesen  2001      33.98  1:10.62      1:10.62   
  Maria Bredal Larsen  2002      39.29  1:24.14      2:34.76   
                     
Team Vejle Damer              DSQ  ej brudt v. 15m 
  Vejle Svømmeklub  5:00.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark