2018-07-20   01:18:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  05 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:56   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristoffer Moos  1996    699  32.44  1:08.77  1:45.70    2:23.08   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.37                 
                     
Aksel Skrydstrup  2001    695  32.76  1:09.28  1:46.22    2:23.34   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.68                 
                     
Janus Meinert  1995    617  34.00  1:12.10  1:50.57    2:29.16   
  Aalborg Svømmeklub  2:23.65                 
                     
Magnus Mikkelsen  2001    604  35.22  1:13.00  1:51.65    2:30.23   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  2:21.77                 
                     
Peter Birk  1996    602  33.36  1:11.92  1:51.15    2:30.40   
  Thisted Svømmeklub  2:19.88                 
                     
Emil Kragh  2001    584  33.90  1:12.40  1:51.33    2:31.94   
  Vejle Svømmeklub  2:30.16                 
                     
Jeppe Vestergaard Jensen  2001    571  35.47  1:14.78  1:54.40    2:33.08   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:29.07                 
                     
Jonas Bruun Sleiman  1998    512  34.36  1:14.24  1:55.96    2:38.74   
  Esbjerg Svømmeklub  2:21.76                 
                     
Daniel Haahr Pallesen  1998    601  34.11  1:12.51  1:51.47    2:30.44   
  Aalborg Svømmeklub  2:29.89                 
                     
10  Emil Houlborg  1998    575  34.28  1:13.06  1:52.56    2:32.67   
  Viborg Svømme Klub  2:24.59                 
                     
11  Magnus V. Ancker  2001    550  34.77  1:14.71  1:54.49    2:34.93   
  Agfs Svømmeafdeling  2:30.52                 
                     
12  Thorbjørn Udby Hansen  2000    508  34.91  1:15.11  1:56.75    2:39.14   
  Auning Svømmeklub  2:35.87                 
                     
13  Jonas Gadegaard Hansen  1998    503  35.26  1:16.04  1:58.35    2:39.68   
  Vejle Svømmeklub  2:31.92                 
                     
14  Jakob Grene  2001    491  33.18  1:13.04  1:56.39    2:40.90   
  Esbjerg Svømmeklub  2:36.32                 
                     
15  Krestian Gelmark-Sørensen  2001    488  35.15  1:17.49  1:59.41    2:41.27   
  Brædstrup Svømmeklub  2:36.93                 
                     
16  Jakob Juul  2000    399  36.70  1:21.71  2:07.47    2:52.46   
  Vejle Svømmeklub  2:34.98                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  05 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark