2018-09-21   22:20:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:59   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og S68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Katrine Bukh Villesen  2000    775  1:02.89  2:08.56  3:14.24    4:19.50   
  Aalborg Svømmeklub  4:20.59                 
                     
Helena Rosendahl Bach  2000    753  1:03.29  2:09.57  3:15.97    4:21.99   
  Holstebro Svømme Club  4:22.15                 
                     
Louise Bach Andersen  2001    743  1:04.91  2:11.87  3:18.36    4:23.11   
  Aalborg Svømmeklub  4:22.31                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    743  1:04.45  2:12.22  3:19.05    4:23.15   
  Holstebro Svømme Club  4:20.84                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    712  1:05.43  2:13.42  3:20.44    4:26.90   
  H2Odense  4:36.32                 
                     
Amalie Bærentsen  2000    683  1:05.00  2:13.10  3:22.02    4:30.61   
  Aalborg Svømmeklub  4:25.05                 
                     
Jackie Gade  1998    682  1:05.64  2:14.00  3:22.77    4:30.80   
  Aalborg Svømmeklub  4:26.66                 
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    665  1:05.62  2:13.63  3:22.87    4:33.07   
  Aalborg Svømmeklub  4:28.65                 
                     
Iben Bak  2001    645  1:07.23  2:17.80  3:27.19    4:35.79   
  Nyborg Svømmeklub  4:29.16                 
                     
10  Camilla Brøgger-Andersen  2002    642  1:07.67  2:17.65  3:28.17    4:36.25   
  Aalborg Svømmeklub  4:38.46                 
                     
11  Karoline Sørensen  2002    624  1:08.25  2:18.75  3:30.15    4:38.94   
  Thisted Svømmeklub  4:36.29                 
                     
12  Trine Kjøngerskov  2000    622  1:07.07  2:17.53  3:27.75    4:39.10   
  Agfs Svømmeafdeling  4:33.81                 
                     
13  Frederikke Skau Hansen  2002    605  1:06.41  2:17.78  3:30.01    4:41.82   
  DeltaSwim  4:44.68                 
                     
14  Karina Høybye Olesen  2001    602  1:06.08  2:16.57  3:29.31    4:42.16   
  Nyborg Svømmeklub  4:28.91                 
                     
15  Thea Søe Bach  2002    600  1:07.64  2:19.18  3:31.55    4:42.47   
  Thisted Svømmeklub  4:41.21                 
                     
16  Johanne Marie Poulsen  2001    592  1:07.15  2:18.95  3:31.48    4:43.75   
  Aalborg Svømmeklub  4:35.48                 
                     
17  Shanna Armstrong  1998    590  1:06.93  2:19.01  3:32.10    4:44.10   
  Esbjerg Svømmeklub  4:33.19                 
                     
18  Esther Flø  2001    586  1:07.76  2:20.01  3:32.72    4:44.77   
  Silkeborg Svømmeklub  4:49.51                 
                     
19  Thea Lund Petersen  1998    577  1:08.88  2:21.42  3:35.02    4:46.32   
  Nyborg Svømmeklub  4:45.25                 
                     
20  Cecilie Baraviec  2000    575  1:08.80  2:21.61  3:35.07    4:46.54   
  H2Odense  4:42.32                 
                     
21  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002    566  1:11.52  2:23.94  3:36.21    4:48.01   
  Aalborg Svømmeklub  4:48.12                 
                     
22  Emma Ildal Djørup  2002    557  1:11.33  2:24.49  3:37.33    4:49.66   
  Aalborg Svømmeklub  4:46.53                 
                     
23  Sascha Lausten  2002    552  1:11.63  2:24.74  3:37.29    4:50.41   
  Holstebro Svømme Club  4:47.58                 
                     
24  Ida Bøgh Hald  2001    551  1:08.83  2:22.42  3:37.13    4:50.62   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  4:46.24                 
                     
25  Charlotte S. Jensen  2002    538  1:09.69  2:24.48  3:39.68    4:52.99   
  Svømmeklubben Nord  4:46.61                 
                     
26  Nicoline Rosenkilde  1999    536  1:09.34  2:23.19  3:38.35    4:53.27   
  Horsens Svømmeklub  4:49.58                 
                     
27  Lea Serup Schøn  2002    534  1:10.35  2:25.63  3:40.81    4:53.79   
  Aalborg Svømmeklub  4:59.37                 
                     
28  Louise Hvarre  2001    532  1:08.90  2:24.03  3:39.28    4:54.14   
  Vejle Svømmeklub  4:49.10                 
                     
29  Gry Floor  2000    524  1:10.92  2:26.59  3:41.31    4:55.57   
  H2Odense  4:49.60                 
                     
30  Mia Seehausen  2001    513  1:12.00  2:27.26  3:43.31    4:57.73   
  Lyseng IF  4:47.38                 
                     
31  Alberte Sommerlund Peders  2002    506  1:12.14  2:28.50  3:44.13    4:59.07   
  Esbjerg Svømmeklub  5:01.05                 
                     
32  Julie Kappel Petersen  2002    495  1:11.64  2:28.14  3:45.40    5:01.21   
  Thisted Svømmeklub  5:06.23                 
                     
33  Anne Marie S. Hansen  2002    480  1:11.28  2:27.53  3:46.63    5:04.30   
  Svømmeklubben Opnør  4:58.69                 
                     
34  Frederikke Møller Pederse  2002    478  1:12.57  2:30.14  3:46.55    5:04.68   
  Esbjerg Svømmeklub  5:07.27                 
                     
35  Maiken Kjærsgaard  2002    476  1:13.27  2:31.25  3:48.81    5:05.20   
  Svømmeklubben S 68  5:03.50                 
                     
36  Frederikke Kruse  2002    473  1:13.13  2:31.76  3:49.76    5:05.88   
  Swim Team Midtjylland  5:06.20                 
                     
37  Emma Rasmussen  2002    471  1:14.93  2:32.12  3:49.43    5:06.30   
  Odder Svømmeklub  5:06.11                 
                     
37  Lea Moesgaard  1998    471  1:11.21  2:29.03  3:48.07    5:06.30   
  Viborg Svømme Klub  4:41.37                 
                     
39  Cecilie V Jensen  2002    455  1:14.66  2:32.20  3:51.23    5:09.87   
  Svømmeklubben S 68  5:06.12                 
                     
40  Karen Hazell Brink  2002    403  1:17.18  2:38.91  4:02.49    5:22.50   
  H2Odense  5:05.08                 
                     
41  Mie Trothe  1998    393  1:16.29  2:39.44  4:03.58    5:25.39   
  DeltaSwim  5:18.54                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  17:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark