2019-06-18   01:17:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danish Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag Indledende kl. 10.00

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danish Open 2017    Udskriftsdato  01 april 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  01 april 2017         
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Pernille Blume  1994    830  26.03        55.39   
  Gladsaxe Svømmeklub  54.15                 
                     
Signe Bro  1999    823  27.10        55.56   
  Lyngby Svømmeklub  54.64                 
                     
Mie Ø. Nielsen  1996    798  27.15        56.13   
  Aalborg Svømmeklub  54.99                 
                     
Sarah Bro  1996    783  27.54        56.49   
  Holbæk Svømme Klub  56.07                 
                     
Maria Grandt  1998    777  27.69        56.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.37                 
                     
Emilie Beckmann  1997    775  27.19        56.67   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  56.28                 
                     
Amalie Søby Mortensen  2001    759  27.70        57.08   
  Holstebro Svømme Club  57.08                 
                     
Julie Kepp Jensen  2000    751  27.07        57.26   
  JGI Svømning  55.96                 
                     
Anina Nicole Lund  1998    749  27.90        57.32   
  Unattached  57.09                 
                     
10  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    747  27.46        57.37   
  Gentofte Svømme Klub  57.45                 
                     
11  Emily Gantriis  1999    745  27.28        57.43   
  Helsinge Svømmeklub  56.77                 
                     
12  Laura Glerup Jensen  1998    737  28.23        57.63   
  H2Odense  59.05                 
                     
13  Sofia Altoft  1998    728  27.92        57.87   
  Farum Svømmeklub  59.85                 
                     
14  Freja Gram  1999    724  28.00        57.97   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.53                 
                     
15  Magdalena Kuras  1988    724  27.70        57.98   
  Simklubben Triton  55.70                 
                     
16  Karoline Barrett  2002    721  27.61        58.05   
  Greve Svømmeklub  57.64                 
                     
17  Line Jørgensen Bruun  1995    708  28.51        58.41   
  Aalborg Svømmeklub  57.21                 
                     
18  Amalie Bærentsen  2000    704  28.54        58.52   
  Aalborg Svømmeklub  59.38                 
                     
19  Anna Brandt Nielsen  1998    703  28.50        58.55   
  Lyngby Svømmeklub  58.55                 
                     
20  Tessa Nurminen  1994    700  28.09        58.62   
  Eura Swimming Team  57.53                 
                     
21  Amalie Mikkelsen  1997    700  28.41        58.63   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.83                 
                     
22  Rebecca Heyliger  1992    697  28.08        58.70   
  Hvidovre Svømme Klub  58.05                 
                     
23  Camilla Rask  1999    695  28.15        58.78   
  H2Odense  58.67                 
                     
24  Megan Forslund Hansen  1997    694  28.05        58.79   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  58.36                 
                     
25  Amanda Højberg  1998    694  27.99        58.80   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.22                 
                     
25  Nanna Drewsen  1998    694  28.31        58.80   
  Vallensbæk IF Af 1939  58.40                 
                     
27  Andrea Paaske  2001    682  28.40        59.15   
  Roskilde Svømning  58.38                 
                     
28  Ellen Nielsen  2001    681  28.46        59.16   
  Esbjerg Svømmeklub  59.44                 
                     
28  Iben Bak  2001    681  29.12        59.16   
  Nyborg Svømmeklub  1:00.31                 
                     
30  Julie Krøyer Svendsen  2002    674  27.97        59.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.62                 
                     
31  Annabelle Grønbech Ladik  1997    673  28.46        59.40   
  Ringsted Svømme Klub  59.69                 
                     
32  Johanne Hingebjerg  2002    671  28.26        59.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  59.54                 
                     
32  Klara Reeh  1999    671  28.78        59.46   
  Lyngby Svømmeklub  58.35                 
                     
34  Karina Høybye Olesen  2001    671  28.94        59.47   
  Nyborg Svømmeklub  58.29                 
                     
35  Sara R Nysted  2001    665  28.85        59.64   
  Suðuroyar Svimjifelag  58.85                 
                     
36  Line J. V. Hededal  2001    664  28.57        59.66   
  Vejle Svømmeklub  58.44                 
                     
37  Sarah Missing  2001    655  29.00        59.93   
  Vest-Brøndby  58.41                 
                     
38  Victoria Bierre  2000    653  28.48        1:00.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  58.42                 
                     
39  Johanne Marie Poulsen  2001    648  29.75        1:00.15   
  Aalborg Svømmeklub  59.96                 
                     
40  Julie Darlem Brandt  2001    641  29.09        1:00.39   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  59.98                 
                     
41  Amanda Duus  2000    639  29.05        1:00.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:00.15                 
                     
42  Vera Staun Hansen  1999    633  29.24        1:00.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.13                 
                     
43  Helena V. Ellling  2000    631  29.52        1:00.68   
  Silkeborg Svømmeklub  1:00.19                 
                     
44  Emma Bugge Fynbo  2001    631  28.98        1:00.69   
  Holstebro Svømme Club  59.85                 
                     
45  Katja Korbo Petersson  2001    630  29.02        1:00.71   
  JGI Svømning  1:00.48                 
                     
46  Mathilde Hager  2001    630  28.73        1:00.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  58.04                 
                     
47  Emilia Christiansen  1999    629  28.93        1:00.77   
  S71  59.73                 
                     
48  Emilia Rönningdal  2002    628  29.28        1:00.78   
  S71  1:00.38                 
                     
49  Caroline Hørlykke  2000    625  29.28        1:00.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:00.74                 
                     
50  Hannah Strunge Nissen  1997    624  29.41        1:00.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:00.36                 
                     
51  Lisa Schøn  1999    623  29.35        1:00.95   
  Aalborg Svømmeklub  59.67                 
                     
52  Emma Maagøe  1999    622  28.97        1:00.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.41                 
                     
53  Sandra Lendt  2000    621  29.63        1:01.01   
  Helsingborgs Simsällskap  1:00.14                 
                     
54  Cecilie B. Andersen  2001    618  29.09        1:01.12   
  Vejle Svømmeklub  1:00.02                 
                     
55  Caroline Waage Nowak  2001    617  29.08        1:01.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:02.10                 
                     
56  Signhild Joensen  2000    617  29.15        1:01.15   
  Ægir Klaksvik  59.62                 
                     
57  Thea Hovmand Larsen  1997    617  28.90        1:01.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  59.32                 
                     
58  Marina Nissen Jakobsen  2000    616  28.81        1:01.18   
  Hørsholm Svømmeforening  1:01.28                 
                     
59  Camilla Ottesen  2000    615  29.05        1:01.21   
  Svømmeklubben Nord  59.75                 
                     
60  Louise D. Liboriussen  2002    606  29.60        1:01.50   
  Viborg Svømme Klub  1:00.84                 
                     
61  Mai Pallvi  2000    606  29.83        1:01.51   
  Holbæk Svømme Klub  1:02.09                 
                     
62  Tenna Jensen  1998    597  30.14        1:01.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:00.16                 
                     
63  Camilla Brøgger-Andersen  2002    585  29.60        1:02.24   
  Aalborg Svømmeklub  1:01.97                 
                     
64  Maria Bredal Larsen  2002    560  30.02        1:03.14   
  Nyborg Svømmeklub  1:02.00                 
                     
65  Vibe Toftte Jørgensen  1999    551  30.48        1:03.49   
  Svømmeklubben Laksen  1:03.83                 
                     
66  Josefine Søgaard Andresen  2000    541  29.72        1:03.87   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.45                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 april 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark