2019-08-19   16:25:44
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nuorisouinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  01 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:56   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  01 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilho Tikkanen  2005    290  1:17.00  2:42.45  4:08.13    5:32.41   
  Swimming Jyväskylä  5:45.20                 
                     
Veeti Palviainen  2005    237  1:24.40  2:56.03  4:29.09    5:55.39   
  Iisalmen Uimarit                   
                     
Miko Saukkonen  2006    230  1:23.10  2:57.65  4:30.57    5:58.80   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Nooa Kaunisto  2007    229  1:24.53  2:59.76  4:34.19    5:59.34   
  Kemin Uimaseura                   
                     
Artturi Väänänen  2005    222  1:26.15  3:02.21  4:36.37    6:03.16   
  Oulun Uinti 1906  6:35.77                 
                     
Lauri Siurua  2005    217  1:23.83  2:59.93  4:34.36    6:06.20   
  Oulun Uinti 1906  6:13.07                 
                     
Jesse Manninen  2005    155  1:36.99  3:23.62  5:11.27    6:48.84   
  Haukiputaan Heitto                   
                     
Luukas Laine  2005              DNF   
  Kampuksen Plaani                   
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markus Veckman  2004    317  1:14.72  2:37.74  4:02.69    5:22.68   
  Swimming Jyväskylä  5:17.39                 
                     
Jami Kenttälä  2004    311  1:16.92  2:40.31  4:05.04    5:24.58   
  Oulun Uinti 1906  5:23.18                 
                     
Cedric Decena  2004    297  1:15.98  2:39.77  4:05.98    5:29.66   
  Oulun Lohet  5:31.82                 
                     
Touko Riipinen  2004    248  1:20.73  2:51.58  4:23.10    5:50.20   
  Swimming Jyväskylä  5:51.74                 
                     
Jere Hannuksela  2004    242  1:23.40  2:53.94  4:27.43    5:52.93   
  Haukiputaan Heitto  5:45.92                 
                     
Onni Kelloniemi  2004    154  1:33.68  3:19.07  5:08.25    6:50.12   
  Kemijärven Kaiku  6:43.57                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alex Lydman  2003    536  1:04.67  2:13.66  3:24.84    4:30.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:26.57                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    446  1:08.04  2:21.80  3:36.52    4:47.94   
  Oulun Uinti 1906  4:47.05                 
                     
Kasper Lytz  2003    434  1:08.48  2:22.95  3:39.18    4:50.63   
  Swimming Club Rovaniemi  4:55.75                 
                     
Benjamin Evans  2003    423  1:07.21  2:22.59  3:39.65    4:53.06   
  Swimming Club Vuokatti  4:55.77                 
                     
Simon Ravals  2003    360  1:10.66  2:30.39  3:51.37    5:09.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:34.57                 
                     
Teemu Oksakari  2003    343  1:14.73  2:35.82  3:56.90    5:14.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:36.58                 
                     
Tuukka Harju  2003    336  1:12.22  2:35.03  3:58.40    5:16.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:14.34                 
                     
Lauri Saarela  2003    331  1:13.40  2:33.93  3:57.11    5:18.08   
  Oulun Lohet  5:26.29                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lasse Pulkkinen  2002    527  1:04.31  2:14.70  3:24.88    4:32.43   
  Oulun Uinti 1906  4:33.16                 
                     
Kirill Helsing  2002    468  1:08.01  2:20.17  3:32.59    4:43.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:59.80                 
                     
Ville Korpilähde  2002    430  1:05.53  2:20.16  3:36.62    4:51.48   
  Swimming Club Rovaniemi  4:54.70                 
                     
Oliver Kela  2002    386  1:08.33  2:24.63  3:43.27    5:01.99   
  Swimming Club Rovaniemi  5:06.44                 
                     
Joonas Järvi  2002    363  1:12.48  2:31.84  3:51.65    5:08.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:21.72                 
                     
Aleksi Rajaniemi  2002    332  1:14.44  2:35.66  3:58.76    5:17.79   
  Oulun Uinti 1906  5:12.81                 
                     
Oskari Ketonen  2002    276  1:15.76  2:43.36  4:12.72    5:37.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:45.67                 
                     
Olli Elo  2002    272  1:19.21  2:45.42  4:11.69    5:39.25   
  Swimming Jyväskylä  5:40.27                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Syrjälä  2001    363  1:13.13  2:31.69  3:50.30    5:08.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:33.99                 
                     
Juuso Mikael Tiensuu  2001    290  1:14.57  2:40.35  4:08.99    5:32.31   
  Kemin Uimaseura  5:43.56                 
                     
 
Laji 10, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Lukkarinen  2000    534  1:03.77  2:13.40  3:24.52    4:31.09   
  Swimming Club Rovaniemi  4:31.41                 
                     
Anton Kallio  1996    524  1:03.98  2:13.50  3:24.22    4:32.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:41.30                 
                     
Jimi Kallio  1993    486  1:06.12  2:17.50  3:29.40    4:39.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:44.14                 
                     
Janne Tyni  2000    469  1:04.73  2:16.33  3:30.02    4:43.05   
  Oulun Uinti 1906  4:35.41                 
                     
Esa Päätalo  1965    334  1:11.86  2:32.78  3:56.75    5:16.93   
  Oulun Uinti 1906  5:18.03                 
                     
Miikka Mattila  1977              DNF   
  Oulun Uinti 1906  6:22.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  01 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner