2019-12-13   15:06:05
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Oulun uinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantai

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Oulun Uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  25 helmikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:19   
  Järjestäjä  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  25 helmikuu 2017         
 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Tennilä  2007    268          38.84   
  Oulun Uinti 1906  39.72                 
Kaisa Keränen  2007    237          40.48   
  Oulun Lohet  43.54                 
Annabella Karjalainen  2007    188          43.72   
  Oulun Lohet  45.35                 
Vilja Säntti  2008    173          44.98   
  Oulun Uinti 1906  50.92                 
Eevi Hirvasoja  2007    151          46.99   
  Haukiputaan Heitto  52.31                 
Emma Autio  2007    132          49.18   
  Oulun Lohet  50.11                 
Malla Hämäläinen  2008    112          51.99   
  Vieskan Uimarit  51.19                 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Hirvasoja  2005    219          41.56   
  Haukiputaan Heitto  41.61                 
Sani Nätynki  2005    210          42.14   
  Swimming Club Rovaniemi  45.65                 
Oona Lipponen  2006    175          44.76   
  Kemin Uimaseura  47.07                 
Pinja Lohiniva  2005    174          44.87   
  Oulun Uinti 1906  43.04                 
Vilja Takalo  2006    160          46.17   
  Kajaanin Uimaseura  47.23                 
Peppi Ojakippola  2006    142          48.01   
  Vieskan Uimarit  49.00                 
Martta Ryynänen  2005    132          49.21   
  Oulun Lohet  51.70                 
Inka Tolonen  2006    128          49.74   
  Oulun Lohet  50.31                 
Fanni Törmänen  2006    125          50.13   
  Kempeleen Pyrintö  51.52                 
10  Aurora Rantala  2006    122          50.48   
  Oulun Lohet  47.38                 
11  Anni Moilanen  2006    120          50.82   
  Kempeleen Pyrintö  53.37                 
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aada Sulasalmi  2002    491          31.76   
  Kemijärven Kaiku  31.58                 
Amanda Paukkunen  2002    452          32.65   
  Swimming Jyväskylä  32.92                 
Wilma Lakanen  2003    420          33.47   
  Kokkolan Uimaseura  35.86                 
Pauliina Lohilahti  2002    399          34.03   
  Oulun Lohet  34.05                 
Minja Lukkari  2003    375          34.74   
  Oulun Uinti 1906  33.29                 
Katariina Kourula  2002    358          35.29   
  Kemin Uimaseura  35.55                 
Kia Leinonen  2003    331          36.22   
  Oulun Lohet  38.08                 
Hanna Rantanen  2002    296          37.59   
  Kemin Uimaseura  36.63                 
Emilia Juutilainen  2004    296          37.60   
  Rovaniemen Uimaseura  37.79                 
10  Inka Lytz  2004    277          38.45   
  Swimming Club Rovaniemi  38.76                 
11  Noora Aikio  2004    267          38.89   
  Kemin Uimaseura  37.76                 
12  Inka Karjalainen  2004    258          39.33   
  Oulun Uinti 1906  38.81                 
13  Jenna Salonen  2004    254          39.57   
  Oulun Uinti 1906  38.10                 
14  Anniina Kanste  2004    221          41.44   
  Haukiputaan Heitto  41.10                 
15  Hanna-Maria Korpilähde  2004    220          41.49   
  Rovaniemen Uimaseura  40.06                 
16  Saana Näsi  2004    194          43.28   
  Kemin Uimaseura  48.81                 
17  Emmi Palo  2003    191          43.46   
  Kemin Uimaseura  45.09                 
18  Emilia Kivijärvi  2004    182          44.18   
  Rovaniemen Uimaseura  41.06                 
19  Unna Teppo  2003    180          44.35   
  Rovaniemen Uimaseura                   
20  Tinja-Riina Malinen  2003    171          45.09   
  Kemin Työväen Uimarit                   
21  Lotta Heino  2004    136          48.66   
  Oulun Uinti 1906  51.05                 
22  Anni Nuottila  2003    128          49.64   
  Haukiputaan Heitto  47.36                 
Laura Lahtinen  2003              DNS   
  Oulun Uinti 1906  29.84                 
Elisa Vakkuri  2002              DSQ   
  Kemin Uimaseura  32.05                 
  SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
Siiri Keisu  2003              DSQ   
  Haukiputaan Heitto  36.79                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Reetta Kanervo  1999    708          28.12   
  Oulun Uinti 1906  27.56                 
Katriina Korpi  2000    535          30.87   
  Oulun Lohet  32.53                 
Kaisa Pulkkinen  2000    511          31.34   
  Oulun Lohet  31.41                 
Fanny Renvall  2000    507          31.43   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  31.88                 
Ada Niskala  2000    502          31.53   
  Rovaniemen Uimaseura  32.03                 
Iida-Maria Laine  2001    501          31.56   
  Oulun Uinti 1906  32.01                 
Seela Peuralahti  2001    479          32.04   
  Oulun Uinti 1906  31.06                 
Anna-Sofia Brännkärr  2001    440          32.95   
  Kemin Työväen Uimarit  34.20                 
Emma Nikula  1998    432          33.15   
  Vieskan Uimarit  33.68                 
10  Nelle Ojakippola  2001    426          33.31   
  Vieskan Uimarit  32.59                 
11  Moonica Pirhonen  2001    424          33.36   
  Oulun Uinti 1906  32.87                 
12  Jessika Markkanen  1999    409          33.77   
  Helsingfors Simsällskap  34.74                 
13  Milla Lackman  1997    401          33.98   
  Oulun Lohet  33.65                 
14  Merja Miesmaa  1994    392          34.24   
  Oulun Lohet  36.39                 
15  Heta Järvenpää  2001    368          34.96   
  Haapajärven Kiilat  34.07                 
16  Emma Pajuluoma  2001    364          35.08   
  Oulun Lohet  35.92                 
17  Senni Keisu  2001    324          36.49   
  Oulun Lohet  34.95                 
18  Bigga Guttorm  2000    311          36.98   
  Rovaniemen Uimaseura  38.79                 
19  Almiina Ketola  2001    259          39.32   
  Rovaniemen Uimaseura  37.87                 
20  Viveca Meriläinen  2001    253          39.60   
  Kemijärven Kaiku  38.52                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  25 helmikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner